Покупка на Пасат b5/b5.5/a6 TDI

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
joro^
Мнения: 327
Регистриран на: Нед 05 ное 2006 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоeвград

Re: Покупка на Пасат b5/b5.5 TDI

Мнениеот joro^ » Пет 28 май 2010 17:42


shpeki написа:
BeckoTDI написа:Ровя си из мобиле-тата и гледам, че около цената на пасата се намира ауди а6 1998-2001година. Какво ще ми кажете за тях, окачване и мотори като на пасат ли са? Така като гледам кофти е, че 90% от дизелите са 2.5. Много рядко се среща 1.9тди 110к.с., а за 1.9тди 131к.с. трябва значително по-нов(по-скъп) автомобил.

Щом държиш на дизела забрави за а6ц5 преди фейса, там се слага само АФН 110кс. След фейса се слага 116кс и 131 и те вече са оферта. За 2.5тди е ясно.
Ама може и АФН да ти хареса, пробвай го.
Малките мотори ги има и в пасат. Окачването е със същите алуминиеви носачи като пасат. 4х4 е същото като на пасат 5 с торсен, няма никаква разлика. Но също така няма прилика в интериора и возията въпреки еднаквите носачи. Най добре отиди на горубляне и пробвай някоя а6-ца, има доста.


За интериора, както и да е различен е, за някой по-хубав за някой не, ама това за возията, ще те помоля да конкретизираш ,от каде идва по добрата возия на А6.




Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11161
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Покупка на Пасат b5/b5.5 TDI

Мнениеот brabus » Пет 28 май 2010 20:16


shpeki, и на мен ми стана интересно за возията.
А6 дори след фейса е на цяла греда на задния мост. Независимо задно окачване имат само 4х4 моделите.

Wheelbase на Пасат В5.5 е 2703 mm.
Wheelbase на Ауди А6(С5) е 2760 mm.

Не съм се возил продължително в А6(С5), та да кажа по-добре вози.
Но ми е интересно ако има разлика на какво се дължи.
:да:


Потребителски аватар
shpeki
Мнения: 168
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 11:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на Пасат b5/b5.5 TDI

Мнениеот shpeki » Съб 29 май 2010 12:22


BeckoTDI написа:Коя година е фейслифта 2001 ли? Понеже гледам автомобилите от този сайт :arrow: http://catalog.auto.ru/catalog/cars/audi/a6/ и не мога точно да се ориентирам. Май има и пропуски в сайта, защото не видях 1.9тди 115 к.с. на A6. Мен това ме интересуваше дали като окачване са еднакви с пасата, за моторите ясно. В крайна сметка ще търся и Пасат и А6, пък каквото по гледано намеря.


Септември 2001 е фейса.
Не всичко е вярно по разните сайтове и каталози. Колега от форума преди месец си купи 116 кс и каза, че е изненадан от добрия вървеж. Все пак разлика с АФН не е само 10 коня а и почти елиминирането на турбо дупката (не че пак я няма). Просто си има въртящ момент в ниските. Мога да го питам още нещо ако те интересува.


Потребителски аватар
shpeki
Мнения: 168
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 11:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на Пасат b5/b5.5 TDI

Мнениеот shpeki » Съб 29 май 2010 12:24


joro^ написа:
shpeki написа:
BeckoTDI написа:Ровя си из мобиле-тата и гледам, че около цената на пасата се намира ауди а6 1998-2001година. Какво ще ми кажете за тях, окачване и мотори като на пасат ли са? Така като гледам кофти е, че 90% от дизелите са 2.5. Много рядко се среща 1.9тди 110к.с., а за 1.9тди 131к.с. трябва значително по-нов(по-скъп) автомобил.

Щом държиш на дизела забрави за а6ц5 преди фейса, там се слага само АФН 110кс. След фейса се слага 116кс и 131 и те вече са оферта. За 2.5тди е ясно.
Ама може и АФН да ти хареса, пробвай го.
Малките мотори ги има и в пасат. Окачването е със същите алуминиеви носачи като пасат. 4х4 е същото като на пасат 5 с торсен, няма никаква разлика. Но също така няма прилика в интериора и возията въпреки еднаквите носачи. Най добре отиди на горубляне и пробвай някоя а6-ца, има доста.


За интериора, както и да е различен е, за някой по-хубав за някой не, ама това за возията, ще те помоля да конкретизираш ,от каде идва по добрата возия на А6.


За интериора трябва да си изкривиш душата за да кажеш, че на пасата по ти харесва. Не че няма а6-ци с врътки и супер грозни интериори. Ама хубаво, това е въпрос на вкус.
Ми не знам, не съм технически експерт. Те са на различни платформи - междуосие бла бла.


Потребителски аватар
shpeki
Мнения: 168
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 11:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на Пасат b5/b5.5 TDI

Мнениеот shpeki » Съб 29 май 2010 12:28


brabus написа:shpeki, и на мен ми стана интересно за возията.
А6 дори след фейса е на цяла греда на задния мост. Независимо задно окачване имат само 4х4 моделите.

Wheelbase на Пасат В5.5 е 2703 mm.
Wheelbase на Ауди А6(С5) е 2760 mm.

Не съм се возил продължително в А6(С5), та да кажа по-добре вози.
Но ми е интересно ако има разлика на какво се дължи.
:да:

Еми по повод независимото веднага ти давам пример.
Пред 2-3 месеца избирахме а4б6 за един приятел, доста коли пробвахме. То при б6 най голямото нововъдение е именно независимото задно окачване. Ами б6 на предно вози по зле от ц5 на предно, независимо че аудито е с греда отзад. И не говоря примерно б6-цата да е със спортно окачване. То аз мислех, че ще б6 ще вози по добре като е по нов модел и бла бла ама някои неща не може да се компенсират. Пробвайте щото то само с четене на каталози не става.


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Покупка на Пасат b5/b5.5 TDI

Мнениеот AmW » Съб 29 май 2010 15:12


Ти как реши пък, че ще вози по добре mhihi
Нали говориш за А6 и А4...
А за този двигател има ли някой лични впечатления, че износвали валовете на 200к и т.н? Имам наблюдение над един който е на 150 000 мили вече и не е износил нищо :/ (150к.с. е)


Потребителски аватар
joro^
Мнения: 327
Регистриран на: Нед 05 ное 2006 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоeвград

Re: Покупка на Пасат b5/b5.5 TDI

Мнениеот joro^ » Съб 29 май 2010 19:09


shpeki приятелю ,ще ме извиняващ ама толква глупости написа не е истина просто.А6(C5) и преди и след face си вози абсолютно еднакво, с В5.5 ,разликити в междуосие и т.н са минимални, а за платформите кое им е различното. А4(Б6) е с независимо окачване отзад и вози една идея по добре.За интериора, ти имаш А6 ,разбира се, че ще го хвалищ аз имам В5.5 всеки си хвали неговото, но аз съм реалист и в интерес на истината на Аудито ми харесва малко повече.


Потребителски аватар
shpeki
Мнения: 168
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 11:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на Пасат b5/b5.5 TDI

Мнениеот shpeki » Съб 29 май 2010 20:19


AmW написа:Ти как реши пък, че ще вози по добре mhihi
Нали говориш за А6 и А4...
А за този двигател има ли някой лични впечатления, че износвали валовете на 200к и т.н? Имам наблюдение над един който е на 150 000 мили вече и не е износил нищо :/ (150к.с. е)

Така твърдят некои собственици на б6.


Потребителски аватар
shpeki
Мнения: 168
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 11:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на Пасат b5/b5.5 TDI

Мнениеот shpeki » Съб 29 май 2010 20:22


joro^ написа:shpeki приятелю ,ще ме извиняващ ама толква глупости написа не е истина просто.А6(C5) и преди и след face си вози абсолютно еднакво, с В5.5 ,разликити в междуосие и т.н са минимални, а за платформите кое им е различното. А4(Б6) е с независимо окачване отзад и вози една идея по добре.За интериора, ти имаш А6 ,разбира се, че ще го хвалищ аз имам В5.5 всеки си хвали неговото, но аз съм реалист и в интерес на истината на Аудито ми харесва малко повече.

Значи а6ц5 вози еднакво с б5.5, но а4 б6 вози по добре и от двете ? Тоя път ти пишеш глупости. З
За интериора е безмислен спора, всеки харесва различни неща.


Потребителски аватар
joro^
Мнения: 327
Регистриран на: Нед 05 ное 2006 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоeвград

Re: Покупка на Пасат b5/b5.5 TDI

Мнениеот joro^ » Нед 30 май 2010 0:20


Аз съм написал че е с независимо окачване отзад и вози една идея по добре но каде видя да съм написал че вози по добре от А6 и В5.5 не разбрах въпреки че нещата са много относителни.


vladumur1
Мнения: 31
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 10:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sf

Re: Покупка на Пасат b5/b5.5 TDI

Мнениеот vladumur1 » Пон 31 май 2010 10:19


Приятелю тая А6-ца направо я отписвай,особено ако е с 2,5 мотор.Давам ти мнение от първа ръка,бях шофъор на такава само дето беше бензин 1.8т с чип-180 коня.За мен лично тая кола возеше като каруца,а уж е със 100 носача та да вози по-добре,беше си на фабричните 16ки.За бензинова кола с турбо и чип според мен вървеше тромаво,а дизелчето е и по слабо та не знам.Шефа ми смея да твърдя че имаше пари ,но се оплакваше от скъпа подръжка.
Бмв е страхотен автомобил,но за съжаление за тия пари ще можеж да вземеш само ТДС,на тоя мотор му се наси лоша слава защото иска доста прецизна подръжка,а повечето жабари им изкарват душата и ги хвърлят,90% от автопарка е от Италия все пак,следователно да попаднеш на читав екземпляр е почти невъзможно,от Германия също не е 100% че колата ще е ок,на тамошното Горубляне са само сърби,араби и руснаци.Преди седмица мои приятели докараха от там една Ц-класа 2,7 цди която е меко казано гробница.Ако си склонен на по компактен автомобил търси си Бмв-320д към 2000г.,ако не дръж си на Пасата.
Евентуално ако проявяваш интерес към бензинов автомобил имам една Бора 2004 ,която има навъртяни 700км в БГ и сега стои в гаража можеш да пишеш(щом търсиш кола от съфорумец)


Потребителски аватар
joro^
Мнения: 327
Регистриран на: Нед 05 ное 2006 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоeвград

Re: Покупка на Пасат b5/b5.5 TDI

Мнениеот joro^ » Пон 31 май 2010 17:28


vladumur1 всеки е свободен да изразява мнението си, но да кажеш че А6 вози, като каруца, си направо за бисерите, Бората да не вози по хубаво :roll: ,а това че било тромаво, има някаква причина, 1.8Т и без чип не никак тромав, ти сега си карал една съборетина и дай да плюваме по всичките, че не вървят и са каруци.


Потребителски аватар
shpeki
Мнения: 168
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 11:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на Пасат b5/b5.5 TDI

Мнениеот shpeki » Пон 31 май 2010 19:46


joro^ написа:Аз съм написал че е с независимо окачване отзад и вози една идея по добре но каде видя да съм написал че вози по добре от А6 и В5.5 не разбрах въпреки че нещата са много относителни.

Така разбрах, ама явно съм недоразбрал. Иначе е ясно, че е много относително - размер на гуми, вид на окачването, колко е износено бла бла. Всеки да взима каквото го кефи, само споделих лични наблюдения. ВИнаги може да се окаже, че са грешни.

vladumur1 написа:Евентуално ако проявяваш интерес към бензинов автомобил имам една Бора 2004 ,която има навъртяни 700км в БГ и сега стои в гаража можеш да пишеш(щом търсиш кола от съфорумец)

И в нашия форум като някой си продава колата почва да пише небивалици за другите коли, колко са гадни и т. н. и само неговата е по убава. Предполагам твоя голф вози по добре от а6?

Последна промяна от shpeki на Пон 31 май 2010 19:48, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
BeckoTDI
Мнения: 1486
Регистриран на: Нед 09 дек 2007 1:24
Автомобил: VW Touareg-Audi Coupe-VW Golf 3
Двигател: BPE-ABK-AAZ
Местоположение: София

Re: Покупка на Пасат b5/b5.5 TDI

Мнениеот BeckoTDI » Пон 31 май 2010 23:33


Регистрирах се в ауди форума и 2 дни изчетох доооста теми. От 2.5тди твърдо се отказвам, не само заради евентуалните проблеми, а и по-скъпата поддръжка. Определено ще се оглеждам за а6 1.9тди, жалко че са на 100 коли :arrow: 5 броя с 1.9тди... Пасата също не е отпаднал от търсенето, но предпочитам б5.5, иска ми се да е по-нова колата.

При покупката на кола втора употреба, е по-добре да попаднеш на по-добре гледана кола за това е без значение дали б5.5 или а6 за мен. По поръчка - само от магазина :wink:


vladumur1
Мнения: 31
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 10:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sf

Re: Покупка на Пасат b5/b5.5 TDI

Мнениеот vladumur1 » Вто 01 юни 2010 8:41


да кажеш че А6 вози, като каруца, си направо за бисерите

колега,а ти карал ли си А6 или базираш мнението си на чутото по пиянски сбирки?
казах ви че съм бил шофъор на тая кола,човека имаше кинти и колата беше подържана перфектно,само чисто нови гуми,обслужване в Порше и т.н.А6 е кола която спори да е от луксозния клас и според мене не дава това което се очаква от нея,съперниците и Бмв 5а серия и Е класата на Мерцедеса са в пъти отгоре на возията.


И в нашия форум като някой си продава колата почва да пише небивалици за другите коли, колко са гадни и т. н. и само неговата е по убава. Предполагам твоя голф вози по добре от а6?

Не съм тръгнал да си пробутвам колата,ако четеше по внимателно съм написал "дръж си на Пасата",между другото съм вметнал че ако се интересува от бензинов автомобил може да пише.Бората си вози добре за Бора,Голфа за Голф,но А6 както споменах горе спори за нещо повече което не е.А ти ако искаш си купи А6 и като очакваш да се возиш на лимузина,а се возиш на Голф пак ще си говорим.Тая А6 е пълен та*ак(97-2000г),следващите вече са друга бира.

п.с.(извинявам се на колегата за спама но исках да отговоря)



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта