Polo 1,4 TDI или 16V

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Флоки
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 09 авг 2010 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Marseille

Re: Polo 1,4 TDI или 16V

Мнениеот Флоки » Нед 15 авг 2010 19:20


http://bobcar.cars.bg/u177520

Какво ще кажете за това, знам, че не е ТДИ, нито пък бензинката, за която ви говорих, тя беше ужасно омаслена и очернена отдолу и се отказах, а ТДИ-то си беше доста поизтъркано и карано, протрити седалки и волани...от всички огледани от мен ПОЛО във Варна, това най - ми допадна Сега за реалните километри нямам представа...тези 85 000 ми се виждат малкичко
Дайте мнение




Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Polo 1,4 TDI или 16V

Мнениеот Теодор » Нед 15 авг 2010 20:35


Множко са и парите за този двигател но така от разстояние и по снимки е трудно или направо невъзможно да се определи състоянието на колата :cry: Особенно за дизелите си трябва човек запознат със специфичните им особенности и слабости. Най добре намери познат който разбира да я огледа или я закарай в оторизиран сервиз :idea: Парите за диагностика ще ти се върнат многократно ако излезе някой скъпоструващ дефект за който няма да подозираш само при повърхностен оглед :wink:


Потребителски аватар
PagocmuH
Мнения: 1072
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кукерландия
Контакти:

Re: Polo 1,4 TDI или 16V

Мнениеот PagocmuH » Нед 15 авг 2010 21:31


1.9 SDI - Най коравия мотор.
Тези 85 хиляди километра не са реални 100%,но и на 200 хиляди километра да е пак ще е пушка ако е поддържан добре мотора.


Потребителски аватар
ping23
Мнения: 993
Регистриран на: Пет 27 мар 2009 17:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Polo 1,4 TDI или 16V

Мнениеот ping23 » Нед 15 авг 2010 22:29


Изглежда добре.Не е на 85к.Обаче има ESP което малко ме озадачава...не го ли слагаха само на ГТИ??????.
Най евтиното изпълнение е но ако има есп си заслужава парите.


Потребителски аватар
Gecatawe
Мнения: 470
Регистриран на: Нед 26 авг 2007 18:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Polo 1,4 TDI или 16V

Мнениеот Gecatawe » Пон 16 авг 2010 0:34


И като идеш с паричките в джоба на място ще ти свалят поне 400лв надолу без да се замислят, а и с малко циганене(малко) може и още 100 200 все нещо е.Успех дано е читаво :да:


Флоки
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 09 авг 2010 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Marseille

Re: Polo 1,4 TDI или 16V

Мнениеот Флоки » Пон 16 авг 2010 9:19


Ами не знам и аз вече, така или иначе ходих да я гледам със специалсит по ел.частта в автомообилите
Според него колата е добре, поработи пред нас около 20 минути и честно казано за дизелов двигател изобщо не ръмжеше колкото очаквах. свалиха ми я на около 5500 защото казах, че парите ги имам в джоба си, няма да ги прося в банката, но искам с 6000 да я регистрирам. Вътре беше в перфектно състояние, с оригиналния волан, който почти не беше трит, същото важи и за седалките.
Ще я водя в сервиз за диагностика на двигателя, заедно с едно Пежо 206,1,4, 2000 година, бензин, което според кълнящия се продавач, който ми е и познат е на истинските си 70 000 км, даже беше с оригиналните гуми MICHELIN 2000 година, явно не се е налагало гуми да и се сменят и е направо като нова.
Та така, ако не излезе проблем по двигателя или нещо сериозно с ПОЛОто взимам него, а иначе ще се примиря с пежо
А вие какво мислите за двигателя?
Искам само да уточня , че във Франция дизелът държи с около 30 евроцента по-ниска цена на литър от бензина и по принцип ще ми е доста икономична, и че читаво ТДИ във Варна не намерих


Потребителски аватар
mitko66
Мнения: 418
Регистриран на: Пет 18 юни 2004 15:25
Автомобил: MK8 eTSI DSG
Двигател:
Местоположение: София

Re: Polo 1,4 TDI или 16V

Мнениеот mitko66 » Пон 16 авг 2010 14:44


ESP ама друг път...те джамбазите така си пишат по инерция... :screwy


Флоки
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 09 авг 2010 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Marseille

Re: Polo 1,4 TDI или 16V

Мнениеот Флоки » Пон 16 авг 2010 16:06


mitko66 написа:ESP ама друг път...те джамбазите така си пишат по инерция... :screwy

Как може да се разбере има ли или няма това ЕСП....
с някой идникатор по таблото? чрез диагностиката, на която смятам да подложа автомобила?
А ВЯРНО ЛИ Е , ЧЕ ТОЗИ ДВИГАТЕЛ Е ДОСТА ШУМЕН, ТАКА ПИШАТ ПО ФРЕНСКИТЕ ФОРУМИ ХОРАТА, КАРАЛИ сди, НЕ МИ СЕ СТОРИ ДА Е ТАКЪВ...НО ВИЕ КАКВО МИСЛИТЕ?

Последна промяна от Bratt на Пон 16 авг 2010 23:23, променено общо 1 път.
Причина: Колега, избягвай Caps-a ;)


Потребителски аватар
ping23
Мнения: 993
Регистриран на: Пет 27 мар 2009 17:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Polo 1,4 TDI или 16V

Мнениеот ping23 » Пон 16 авг 2010 22:48


Да бе и аз малко се учудих исп но всичко може.Колко му е да сложат едно копче вътре и да кажат че има


Потребителски аватар
djshomi
Мнения: 1201
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СО

Re: Polo 1,4 TDI или 16V

Мнениеот djshomi » Вто 17 авг 2010 10:18


На пежото маистора хубаво да огледа лагерите на торсиона че принципно по катог се сменят на 50000 и ако не са сменяни се подготви за това.Иначе извън темата за чии ти е кола от бг карана в 90 процента от случаите от италянец , после бг, и душата и отишла в рая.За тези пари доста добра кола ще си вземеш в Франция ако не се лъжа.Това е моя съвет.


Флоки
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 09 авг 2010 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Marseille

Re: Polo 1,4 TDI или 16V

Мнениеот Флоки » Вто 17 авг 2010 10:26


За да си взема същата кола във Франция ще ми трябват 1000 евра отгоре, проверила съм доста преди да реша да я купя в БГ
А и само то към застраховки и данъци и глоби за неправилно паркиране в центъра на голям град, ако не ги плащам във Фр, ще спестя доста
А и още нещо, меджу французите в Южна Фанция и италианците, разлика в карането и поддържането на автомобила няма никаква...в общи линии все тая дали ще я купя от Италия или от Ю. Франция


Потребителски аватар
djshomi
Мнения: 1201
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СО

Re: Polo 1,4 TDI или 16V

Мнениеот djshomi » Вто 17 авг 2010 12:20


Ok но като гледам как са цените в Германия за 2000евра има доста прилични коли а в франция доколкото знам са по тънки от бг.Имам познат дето живее там и кара коли на сам не ми се вярва да е на загоба.А като живееш там и знаеш езика и не бързш маи за тези пари ще се вземе добра кола.Качваш я на автовоз тук някои роднина я взима регестрира обслужва за без пари и си там .Аз лично при твоя избор въобще няма да си помисля да копувам таралясник от тук като тои е дошъл от там и пак да го карам там.


Флоки
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 09 авг 2010 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Marseille

Re: Polo 1,4 TDI или 16V

Мнениеот Флоки » Сря 18 авг 2010 19:51


Е в крайна сметка колата ще е от Германия
Поло 1,4 75 К.с. с климатроник за 2490 Евра, 03.2000 година... един приятел, търгуващ с коли внос от Германия утре ще тръгва към БГ с нея
Поне знам че е на реални 140 000 км и не е суркана и блъскана
А иначе за евтините коли във Франция, е не знам кой и къде ги намира, спред този мой приятел, който докарва коли от Германия, също, тамм във Фр сносни евтини неща не могат да се намерят , а и трябва да се има предвид , че французите карат една кола докато не катастрофират не я продават и колите по автокъщите там редовно са блъснати и изподрани
Когато блъснах моето САКСО, което струваше все пак 2500 евро преди две години, количката е от 2000 година и е без клима, сами преценете дали е евтино, та тогава ми искаха за опъване на ламарини 2000 евро. А за автовоз до България ми искаха 600 евро, с цел да си опъна ламаринките тук, та в крайна сметка я хвърлих в моргата, където пък ми искаха 70 евро - ТЕ МИ ИСКАХА ПАРИ. Та ако в България се докарват очукани коли от Франция и тук се поопряват за 500 лева, тогава сигурно излиза на сметка, но иначе не вярвам


Потребителски аватар
vladobe
Мнения: 168
Регистриран на: Чет 13 май 2010 0:50
Автомобил: Polo 9N Wolfsburg Edition
Двигател: General Electric F404-GE-402

Re: Polo 1,4 TDI или 16V

Мнениеот vladobe » Чет 19 авг 2010 2:53


Здравей колега съжелявам, че аз ще ти го напиша, по когато става въпрос за бизнес приятели няма ;-) На мен ми се случи нещо подобно търсих кола около 2 месеца и в един момент приятели на баща ми разбират, че търся кола. Веднага започва званене ама каква кола търси ама до колко пари еее то до тези пари апартамент ще ти докарам давай сега онова... кола която лично сам не я видиш с очите си и да я закараш на сервиз не рискувай да взимаш. Пича може да ти е казал на 150 000 км е ... километража се връща точно за 10 мин ... Човек от автокъща ми каза "Виж няма да се лъжем ако искаш ходи вземи някоя от онези нахвърляните отзад те са с удари правени и с върнати километражи. За хората, който искат кола на 140 000 км и нямат доверие когато автовоза наблежи ..... мой човек го чака качва се и прави колите докато автовоза дойде. Клиентите са тук и казват " Искаме си я сега да не и правите нищо. " Сам направи преценка какви шанаджии са всички. И не забравяй Приятелите прецакват най-много :-) Силно се надявам да останеш доволен от колицата си защото виждам, че със желание я търсиш! Ако е вече при теб само на по ГУМИ да си я караш със здраве :–) :bounce


Потребителски аватар
djshomi
Мнения: 1201
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СО

Re: Polo 1,4 TDI или 16V

Мнениеот djshomi » Чет 19 авг 2010 10:04


И аз да допълна ако е взимана от автокъща голяма е вероятноста да и е врътнат километража и нещо да е правено че повечето къщи се държат от тъмни балканси и азиатски субекти и има доста коли докарани от италия и австрия.А всеки си знае както тук има голф 150 коня за 1800 лв така и в франция има коли за тънки цени просто търсене му е маиката .А пък в германия се обикаля по малките села и кола се купувва от човек , и си има 8 гуми крик , кука аптечка жилетка и каквото се сетиш още.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: mitko66, Valab и 66 госта