избор на нова кола - Поло / Мазда 2 / Civic

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: избор на нова кола - Поло / Мазда 2 / Civic

Мнениеот forski » Чет 02 юни 2011 7:58


Koлега защо не си купиш малко по-истински автомобил дори и втора ръка за парите които си събрал?
Не ме разбирай погрешно,избора си е изцяло твой,но и трите "автомобила" са в най ниския клас което значи че няма да ти предложат нито комфорт,нито возия,да не говорим за качество на материалите или каквото още там се сетиш.
Единственото което ще ти предложат е лъскава опаковка и нищо под нея,на твое място бих избирал автомобил в средния клас,втора ръка на не повече от 5 години.Всички официални представители извършват продажба на употребявани автомобили,правят се и хубави пазарлъци и цената става доста атрактивна за много по-добри автомобили от тези сушоари към които си се насочил :wink:

Успех :да:




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19165
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: избор на нова кола - Поло / Мазда 2 / Civic

Мнениеот stefan4o » Чет 02 юни 2011 8:02


Ем комби, еМ джиБ
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details
Малко пазарлък и ще влезеш в 30те бона. :bowdown Даже има и работеща заводска навигация :bowdown


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: GLC X254 + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: избор на нова кола - Поло / Мазда 2 / Civic

Мнениеот hooligan_sk » Чет 02 юни 2011 8:40


stefan4o написа:Ем комби, еМ джиБ
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details
Малко пазарлък и ще влезеш в 30те бона. :bowdown Даже има и работеща заводска навигация :bowdown


Не е оферета.... за такива пари нов внос на 83К - не мерси :bishop


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: избор на нова кола - Поло / Мазда 2 / Civic

Мнениеот forski » Чет 02 юни 2011 8:41


Има много, аз се обаждах за едно BMW 318i 2006г. в Premium selection-а и още по-телефона ми свалиха 1000лв.от цената.Явно търговийката хич не върви и са склонни да свалят цените само и само да си отикват таралясниците,което от друга страна е добре за нас потребителите :lol:


Archo
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 16:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna/Dobrich

Re: избор на нова кола - Поло / Мазда 2 / Civic

Мнениеот Archo » Чет 02 юни 2011 10:24


forski написа:Koлега защо не си купиш малко по-истински автомобил дори и втора ръка за парите които си събрал?
Не ме разбирай погрешно,избора си е изцяло твой,но и трите "автомобила" са в най ниския клас което значи че няма да ти предложат нито комфорт,нито возия,да не говорим за качество на материалите или каквото още там се сетиш.
Единственото което ще ти предложат е лъскава опаковка и нищо под нея,на твое място бих избирал автомобил в средния клас,втора ръка на не повече от 5 години.Всички официални представители извършват продажба на употребявани автомобили,правят се и хубави пазарлъци и цената става доста атрактивна за много по-добри автомобили от тези сушоари към които си се насочил :wink:

Успех :да:

и това е идея , но аз съм от типа потребители които хабер си нямат от устройство на автомобила - нито имам познати които да разбират от коли нито аз съм в час с тия неща , а и да имам знаете в днешно време какво е да искаш услуга от познат и после да трябва да я връщаш .. та целта е да се купи за това нова кола в която само да се сипва гориво и да се кара и да е безпроблемна .


Потребителски аватар
sk.
Мнения: 1009
Регистриран на: Пон 08 фев 2010 19:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: избор на нова кола - Поло / Мазда 2 / Civic

Мнениеот sk. » Чет 02 юни 2011 10:30


Колега, не ги слушай тия с втората ръка! Грабвай, чисто новото и заминавай :) Принципно Голф 6, е най-доброто, което можеш да си вземеш! С полото не знам как са се справили. Има още доста коли, които можеш да поразгледаш. Аз лично съм се спрял на Форд Фокус, също не лош вариант за тези пари.

Но щом мой приятел, който продава Форд, каза да си купя Голф, значи работата е ясна :lol:

едит/ тоя автоматик ще ти харчи повечко отколкото ръчните. А разхода не е за пренебрегване ;)


Потребителски аватар
smurf
Мнения: 918
Регистриран на: Пон 13 фев 2006 19:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Димитровград

Re: избор на нова кола - Поло / Мазда 2 / Civic

Мнениеот smurf » Чет 02 юни 2011 10:47


Супер дървена возия,

имала хондата....хм....а тези от фолксваген сетиха ли се вече да не слагат само една проста греда за заден мост? :lol:


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: избор на нова кола - Поло / Мазда 2 / Civic

Мнениеот forski » Чет 02 юни 2011 10:56


sk. написа:Колега, не ги слушай тия с втората ръка! Грабвай, чисто новото и заминавай :) Принципно Голф 6, е най-доброто, което можеш да си вземеш! С полото не знам как са се справили. Има още доста коли, които можеш да поразгледаш. Аз лично съм се спрял на Форд Фокус, също не лош вариант за тези пари.

Но щом мой приятел, който продава Форд, каза да си купя Голф, значи работата е ясна :lol:

едит/ тоя автоматик ще ти харчи повечко отколкото ръчните. А разхода не е за пренебрегване ;)


Преценката на всеки е строго индивидуална,аз лично не бих си купил Мазда 2 2011г. за 30к.а Мазда 6 2007 за 18к.
Или Поло 2011г. а примерно Джета 2008г. за 20к.
И в този ред на мисли не смятам че най ниския клас автомобил макар и нов е по-добрия избор от по-стария но по-висок клас автомобил :!:
Все пак говорим за разлика от 3-4 години от датата на производство.


Потребителски аватар
emiltd
Мнения: 709
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 16:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: избор на нова кола - Поло / Мазда 2 / Civic

Мнениеот emiltd » Чет 02 юни 2011 11:05


smurf написа:
Супер дървена возия,

имала хондата....хм....а тези от фолксваген сетиха ли се вече да не слагат само една проста греда за заден мост? :lol:


Това звучи малко в стил "ти па си много убав" :063:
Не че фолксваген е лодка на пътя,но определено споделям мнението за твърдата возия на хонда.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: избор на нова кола - Поло / Мазда 2 / Civic

Мнениеот forski » Чет 02 юни 2011 11:08


emiltd написа:
smurf написа:
Супер дървена возия,

имала хондата....хм....а тези от фолксваген сетиха ли се вече да не слагат само една проста греда за заден мост? :lol:


Това звучи малко в стил "ти па си много убав" :063:
Не че фолксваген е лодка на пътя,но определено споделям мнението за твърдата возия на хонда.


Вече всичките са с твърда возия,било Sport незнам какво си окачване :lol:
Всичките са спортни вече :lol:


Потребителски аватар
mitko66
Мнения: 418
Регистриран на: Пет 18 юни 2004 15:25
Автомобил: MK8 eTSI DSG
Двигател:
Местоположение: София

Re: избор на нова кола - Поло / Мазда 2 / Civic

Мнениеот mitko66 » Чет 02 юни 2011 11:12


Ок, но погледни от др. гледна точка- колата на 4 г е около 100-120 хил км, гаранцията е свършила, това са км при които започват проблемите - ходова част, съединители, турбо и т.н все скъпи неща. Никога не можеш да си сигурен как е карана колата преди теб, какво и се случвало и т.н
Моето мнение е ако можеш да си позволиш нова кола нисък клас - вземи си нова или втора употреба нисък клас.
Ако можеш да си позволиш да си купиш нещо от по-високия клас, направи го пак ново или втора ръка.
Представи си следната случка- имаш 25 хил вместо да търсиш ново поло за 25 или втора употреба за 15 скочиш на А6 за 25...след първото техническо обслужване ще се озъбиш...
По принцип е всеизвестно, че закупуването на кола е лоша инвестиция и загубите са големи, но кеф цена няма...


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: избор на нова кола - Поло / Мазда 2 / Civic

Мнениеот forski » Чет 02 юни 2011 11:27


mitko66 написа:Ок, но погледни от др. гледна точка- колата на 4 г е около 100-120 хил км, гаранцията е свършила, това са км при които започват проблемите - ходова част, съединители, турбо и т.н все скъпи неща. Никога не можеш да си сигурен как е карана колата преди теб, какво и се случвало и т.н
Моето мнение е ако можеш да си позволиш нова кола нисък клас - вземи си нова или втора употреба нисък клас.
Ако можеш да си позволиш да си купиш нещо от по-високия клас, направи го пак ново или втора ръка.
Представи си следната случка- имаш 25 хил вместо да търсиш ново поло за 25 или втора употреба за 15 скочиш на А6 за 25...след първото техническо обслужване ще се озъбиш...
По принцип е всеизвестно, че закупуването на кола е лоша инвестиция и загубите са големи, но кеф цена няма...


Аз като гледам тук 80% от потребителите караме разни кошове дето мътните са ги влачили от всички краища на Европа,не мисля че 100 хил.реални км. са проблем за даден автомобил при положение че си караме милионерите и с правилната подръжка ще си ги караме още много време :lol:
И на 200хил.км. да е колата ако има история и е гледана както трябва не виждам какъв е проблема да изкара още 3х200


Потребителски аватар
mitko66
Мнения: 418
Регистриран на: Пет 18 юни 2004 15:25
Автомобил: MK8 eTSI DSG
Двигател:
Местоположение: София

Re: избор на нова кола - Поло / Мазда 2 / Civic

Мнениеот mitko66 » Чет 02 юни 2011 11:30


Съгласен, всичко е много субективно, не може да се обобщат генерално нещата, така, че всеки прави своят избор за себе си и се надява той да е правилен.
Успех на колегата който отвори темата и да се радва на колата си, каквато и да избере. :да:


Потребителски аватар
masiven
Мнения: 162
Регистриран на: Нед 15 юни 2008 10:54
Автомобил: Passat B6+Passat CC+Seat+Yaris
Двигател:
Местоположение: София

Re: избор на нова кола - Поло / Мазда 2 / Civic

Мнениеот masiven » Чет 02 юни 2011 12:44


smurf написа:
Супер дървена возия,

имала хондата....хм....а тези от фолксваген сетиха ли се вече да не слагат само една проста греда за заден мост? :lol:


Обсъждания модел СИВИК e точно с такава греда за заден мост :beer
http://www.honda.bg/%D0%B0%D0%B2%D1%82% ... tec/3/141/

Даже в Top Gear, точно заради това оплюха новия модел. Предишния Сивик е с независимо задно окачване, новия е греда mhihi


Потребителски аватар
WDW
Мнения: 1505
Регистриран на: Чет 12 авг 2004 0:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: избор на нова кола - Поло / Мазда 2 / Civic

Мнениеот WDW » Чет 02 юни 2011 16:18


Archo написа:
....относно предложението за Шкода Фабия - приятел който живее в Германия ме посъветва същото - каза ми ще вземеш същото оборудване че и по яко на Фабия за по-малко пари отколкото ще изтърсиш за Поло , а реално каза ще получиш еднакъв автомобил просто с различни емблеми . Тва че VW > Skoda изобщо не ме притеснява - все пак тая кола ще се купува за да върщи работа а не за да е "PUSSY MAGNET" като CIVIC-a :)


Щом това не те притеснява, не страдаш от комплекси за имиджов автомобил (както повечето колеги), скачай смело в Шкодата.
Дори се чудя, за тези пари, спокойно взимаш Йети или Октавия.
Скоро се сдобихме с една нова Фабия за жената. И дилемите бяха между нея, полото и Йариса. Доста по-богато оборудване взехме и по-добър двигател. Аз лично съм очарован от този автомобил, особено двигателя (1,2 ТСИ) е перфектен.
Аз вече започнах да се оглеждам за Йетито. :screwy



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта