Кой да избера- VW Golf4 (Bora), Audi A3 или BMW 3-та серия ?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19722
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кой да избера- VW Golf4 (Bora), Audi A3 или BMW 3-та серия ?

Мнениеот Vlad777 » Пон 20 юни 2011 19:46


7000 лв за кола си събрал, а не си се научил да пишеш грамотно...

Не зная откъде идва думата ГАС????




Потребителски аватар
Vantage
Мнения: 194
Регистриран на: Съб 25 дек 2010 13:40
Автомобил: Golf R
Двигател: Variant 4motion
Местоположение: София

Re: Кой да избера- VW Golf4 (Bora), Audi A3 или BMW 3-та серия ?

Мнениеот Vantage » Пон 20 юни 2011 19:50


Винаги може да мислиш за БМВ, но.... за тази сума най-много някоя измъчена 316/18, гола като пушка, ремонтите отделно ще ги мислиш. За дизел/бензин- решаваш какво ти се кара, колко км горе-долу въртиш на година и вземаш решение.
За тази цена-Голф, за повече пари - БМВ. :) А и мисли, че трябва да ти остане добра сума за обслужване и оправяне на евентуални проблеми.

Последна промяна от Vantage на Пон 20 юни 2011 19:50, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: Кой да избера- VW Golf4 (Bora), Audi A3 или BMW 3-та серия ?

Мнениеот vinixxx » Пон 20 юни 2011 19:50


бензина уж бил по-евтин за поддръжка.ако не караш много,що не потърсиш г4 или а3 1.8 125кс мотор с една газова инджекция-спи градът :applause:


Потребителски аватар
yoyof1
Мнения: 288
Регистриран на: Съб 11 авг 2007 18:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Кой да избера- VW Golf4 (Bora), Audi A3 или BMW 3-та серия ?

Мнениеот yoyof1 » Пон 20 юни 2011 19:52


Vlad777 написа:7000 лв за кола си събрал, а не си се научил да пишеш грамотно...

Не зная откъде идва думата ГАС????


Благодаря за забележката!


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8116
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Кой да избера- VW Golf4 (Bora), Audi A3 или BMW 3-та серия ?

Мнениеот Bai Sando » Пон 20 юни 2011 20:56


За 7 бона за читаво БМВ забрави.Иначе все още събират погледите(особено на ромите) mhihi
Но за 7 бона пък можеш да вземеш добро голфче :да:


Потребителски аватар
grozmaistor
Мнения: 27
Регистриран на: Чет 21 май 2009 14:30
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: 1.6SR AKL
Местоположение: София

Re: Кой да избера- VW Golf4 (Bora), Audi A3 или BMW 3-та серия ?

Мнениеот grozmaistor » Пон 20 юни 2011 21:08


Колега, според мен колата ще я харесаш след като я видиш, чак тогава ще знаеш че е тя.
За 7000 лева мисля че можеш да си купиш както на бензин така и на дизел хубав голф с допълнителните разходи. Просто трябва да имаш търпение и да следиш.
А това че бмв и ауди били по-здрави. По-здрави от голф сигурно, но голфът колко е здрав? Аз мисля че е достатъчно здрав. Аз карам 1.6 голф 4 стария мотор но го карам на газ. До момента както и да съм го смятал от газта по-евтино няма(въпреки поддръжката на две системи и т.н.). Но все повече се замислям за дизелова кола от това което чета за VW TDI и поради факта, че на голфа багажникът е малък и реално това ще го осъзнаеш чак като сложиш резервната гума там, най-добре да си с патерица резервна гума.
Въпреки че 1.6 е само 100 коня и е атмосферен двигател, мисля че върви достатъчно добре. Но предимството на тди е осезаемо особено когато караме по двупосочен път. Педстави си пътя София - Кулата, който е мн натоварен. С едно тди мн по-лесно се изпреварва, да не говорим че мн хора слагат чипове на колите си за вдигане на мощността.
Прецени кое ще ти трябва на теб, защото аз карам колата предимно извънградско.

Ако решиш да купиш бензинова трябва да й сложиш газ, мисля че и трите варианта 1.6 1.8 и 1.8Т са сполучливи за газ. А ако решиш дизел, мисля че е по-добре да не купуваш помпа дюза. Аз бих си купил дизел с 6 скорости.


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: Кой да избера- VW Golf4 (Bora), Audi A3 или BMW 3-та серия ?

Мнениеот IvailoOo » Пон 20 юни 2011 21:12


grozmaistor написа:А ако решиш дизел, мисля че е по-добре да не купуваш помпа дюза. Аз бих си купил дизел с 6 скорости.


Няма такова животно :Mr Green Fun при 90 и 110коня моторите има само с 5 ст.ск.кутии,както и при PD 101,105коня. Единствено при PD 116,131 и нагоре има 6ск.

П.П. Най-добре си търси 90коня.. Здрав,иконмичен мотор с малък данък,а с един чип отива към 110-112коня с разход без чип от порядъка на 4.7,4.8 извънградско :bowdown


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2150
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Кой да избера- VW Golf4 (Bora), Audi A3 или BMW 3-та серия ?

Мнениеот Vidol Nikolov » Пон 20 юни 2011 21:16


Колегите казват,че а3 е морално остарял-то все едно голф 4 не е :D
Не сьм карал такава 320 фейс,но сьм се возил - стои много добре на пьтя,вьтре е тихо и с висока скорост ,доста добре се наемаше след 100..до 100-на беше бавна,поне според мен за 150 коня 2002-ра очавах повече.Бмв си е кола за сектанти,ако си свикнал на загладени форми и линий няма да ти хареса отвьтре,особенно ако е сьс стария волан от едно време :screwy . Като цяло отвьтре е спартанска кола,но за всичко си има ценители.
Проблем на тези бмв-та е че зимата колкото и добре да са обути не могат да отхапят да трьгнат,което е много зле и поне мен ме дразни.Иначе задното си е трьпка.
За 7000 лева голф или ауди е твоята кола,но за тия пари трябва да нямат забележки.
Реално тези коли са с надути цени и ако искаш добра трябва много тьрсене.
Може за 7 да вземеш идеална,може да я вземеш и за 5,а може и за 10000 да вземеш боклук.
За 7 може да вземеш и баварка,ама трябва малко кьсмет за читава.Техните турбота сьщо лесно заминават


Потребителски аватар
yoyof1
Мнения: 288
Регистриран на: Съб 11 авг 2007 18:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Кой да избера- VW Golf4 (Bora), Audi A3 или BMW 3-та серия ?

Мнениеот yoyof1 » Пон 20 юни 2011 21:46


grozmaistor написа:Колега, според мен колата ще я харесаш след като я видиш, чак тогава ще знаеш че е тя.
За 7000 лева мисля че можеш да си купиш както на бензин така и на дизел хубав голф с допълнителните разходи. Просто трябва да имаш търпение и да следиш.
А това че бмв и ауди били по-здрави. По-здрави от голф сигурно, но голфът колко е здрав? Аз мисля че е достатъчно здрав. Аз карам 1.6 голф 4 стария мотор но го карам на газ. До момента както и да съм го смятал от газта по-евтино няма(въпреки поддръжката на две системи и т.н.). Но все повече се замислям за дизелова кола от това което чета за VW TDI и поради факта, че на голфа багажникът е малък и реално това ще го осъзнаеш чак като сложиш резервната гума там, най-добре да си с патерица резервна гума.
Въпреки че 1.6 е само 100 коня и е атмосферен двигател, мисля че върви достатъчно добре. Но предимството на тди е осезаемо особено когато караме по двупосочен път. Педстави си пътя София - Кулата, който е мн натоварен. С едно тди мн по-лесно се изпреварва, да не говорим че мн хора слагат чипове на колите си за вдигане на мощността.
Прецени кое ще ти трябва на теб, защото аз карам колата предимно извънградско.

Ако решиш да купиш бензинова трябва да й сложиш газ, мисля че и трите варианта 1.6 1.8 и 1.8Т са сполучливи за газ. А ако решиш дизел, мисля че е по-добре да не купуваш помпа дюза. Аз бих си купил дизел с 6 скорости.


Карам 1,8 ABS Голф 3, на газ. Сериозно се бях замислил за дизел, но се оказва, че са по-скъпи за поддръжка от бензиновите!
А дали е на газ или дизел излиза същото или по-евтино на газ!? Минавам околи 10-12000км/г. и май бензин-газ е по-удачно за мен.


Потребителски аватар
donotdisturb
Мнения: 367
Регистриран на: Нед 04 юли 2010 0:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik
Контакти:

Re: Кой да избера- VW Golf4 (Bora), Audi A3 или BMW 3-та серия ?

Мнениеот donotdisturb » Пон 20 юни 2011 21:54


Колега само не си причинявай кошмара да си купиш тва БМВ е пълен КЕНЕФ ама от най гадните гнусни мизерни . Едно приятелче зе такова ама мн нагласено вид , уж 150 коня с моя пасат го правех ластик . И като почна да се троши водни помпи , диузи , кулер , турбо , хидравлична помпа фърля няколко пъти абе няма такъв кенеф последно казва че ремонтите са му излезнали над 5 хилки до тука scare уж колата беше нова абе като я гледаш перфектна абе за половин година нз кво не му се строши на тва бмв



: vw fen


Потребителски аватар
elena ilieva
Мнения: 28
Регистриран на: Вто 31 авг 2010 21:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград
Контакти:

Re: Кой да избера- VW Golf4 (Bora), Audi A3 или BMW 3-та серия ?

Мнениеот elena ilieva » Пон 20 юни 2011 22:12


Я накрая си вземи една Lancia Lybra 2.4 jtd или 1.9 jtd всичко си има колицата и са бая читави. За цени на части - http://axm-auto.com


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой да избера- VW Golf4 (Bora), Audi A3 или BMW 3-та серия ?

Мнениеот joromnt » Пон 20 юни 2011 22:38


donotdisturb написа:Колега само не си причинявай кошмара да си купиш тва БМВ е пълен КЕНЕФ ама от най гадните гнусни мизерни . Едно приятелче зе такова ама мн нагласено вид , уж 150 коня с моя пасат го правех ластик . И като почна да се троши водни помпи , диузи , кулер , турбо , хидравлична помпа фърля няколко пъти абе няма такъв кенеф последно казва че ремонтите са му излезнали над 5 хилки до тука scare уж колата беше нова абе като я гледаш перфектна абе за половин година нз кво не му се строши на тва бмв

Това ще го постна в форума на BMW и поне трима ще има дето ще искат да те гръмнат :beat_butt2
Същата тема ако я напиша в форума на BMW, ще е с обратните отговори - купи си баварец и праи дрифтове, мани ги тия гоУфове с предно :banghead:
Пишете глупости с такива постове като горния, не може да съдиш за конкретен модел автомобил по един автомобил. Една камара строшени голфове има из тоя форум, ама никои не скочи да пише как повечето нафтови печки тук не си знаят километрите, как поне един път в седмицата се появява нова тема от сорта "забива ми на 1900/примерно/ оборота", "тресе на свободна" и т.н. И пропуснахте "Градската легенда" за скоростните кутии, микроключетата по вратите, скапаните пластмаси отвътре... Изкарахте ги перфектни тия голфове :063:
И Ауди А3 били удъртяли - вярно че се произвеждат от 96 година, ама чак пък дърти :screwy


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой да избера- VW Golf4 (Bora), Audi A3 или BMW 3-та серия ?

Мнениеот stoi4o.d » Пон 20 юни 2011 22:40


Колегата си е написал какво търси,кви са тия жабарски талиги бе нашия :screwy

Колегите казват,че а3 е морално остарял-то все едно голф 4 не е

Голф 4-ка изглежда много по-добре и е акту,това А3 дизайнът му е от 80-те все едно eusa

Колкото до Е46 глупости говорите,кой кого правил смешен с Пасата и вече най-големият,това,че някви ваши познати са си взели най-евитините и издухани такива БМВ-та и ся си перат главата,това е друг въпрос.
Аз на времето исках такава,но просто запазените бяха по 10к.,то и сега гледам са толкова,така,че с бюджета на колегата отпадат.

Голф 4-ка според мен е най-подходящото или Бора!


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: Кой да избера- VW Golf4 (Bora), Audi A3 или BMW 3-та серия ?

Мнениеот IvailoOo » Пон 20 юни 2011 22:44


Идея нямаш каква глупост написа...с извинение... повечето от тея проблеми са дребни... микроключе -12 лв (толкова ми казаха като търсех) забиване - лесно решимо .... и т.н. а и със скапаните пластмаси пак върви :wink: Далеч са от перфектни....но точно тези бмв-та които търси колегата са по-далеч и от голфа :evil: И аз имам наблюдения не в/у 1, а в/у цели 3...и едно друго бензиново дето по-бива,докато дизелите им са както казах...дроб.

П.П. а тая кочина Ланчиа-та пък трябва да си хептен изтрещял за да си я купиш :evil: даже вече мисля че БМВ-тата взеха да ми харесват mhihi


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2150
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Кой да избера- VW Golf4 (Bora), Audi A3 или BMW 3-та серия ?

Мнениеот Vidol Nikolov » Пон 20 юни 2011 22:47


Е46 е пьти по-кола от голф 4 на визия eusa
За Возия сьщото eusa
За правене на кеф сьщото eusa
За комфорт като влезеш-голфа печели :D
Ти ако си мислиш че тия голфове купени на тон желязо,изкьрпени и напудрени и продаващи се за 6-7 бона са супер' значи си крайно заблуден.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 40 госта