Питане за Passat B5.5 дизел или бензин?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
DMX
Мнения: 150
Регистриран на: Вто 26 сеп 2006 10:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Питане за Passat B5.5 дизел или бензин?

Мнениеот DMX » Сря 15 дек 2010 11:35


Колега krasiomich колко струват смяна на тези фарове?И какво имат тези Hightline каква е разликата?




krasiomich
Мнения: 17
Регистриран на: Съб 08 авг 2009 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Питане за Passat B5.5 дизел или бензин?

Мнениеот krasiomich » Сря 15 дек 2010 16:26


...

Последна промяна от gr_kanev на Сря 15 дек 2010 19:34, променено общо 1 път.
Причина: Пиши на КИРИЛИЦА !!!


Потребителски аватар
Tedo-
Мнения: 253
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Питане за Passat B5.5 дизел или бензин?

Мнениеот Tedo- » Сря 15 дек 2010 17:25


Пише се Highline - това е най-високото ниво на оборудване - кожен салон (алкантара) и т.н.


Потребителски аватар
DMX
Мнения: 150
Регистриран на: Вто 26 сеп 2006 10:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Питане за Passat B5.5 дизел или бензин?

Мнениеот DMX » Сря 15 дек 2010 19:36


аха..ясно :)хубаво си е пасатчето то,но с тези мизерни заплати си е трудно да се приготвят кам 1000лв за консумативи.Другия вариант който обмислям е голф 4 мисля,че е по ефтина поддръжката ,а вие как мислите?


Потребителски аватар
RadoShopa
Мнения: 590
Регистриран на: Вто 17 авг 2010 16:40
Автомобил: Vw Passat
Двигател: 1.9 TDI AVF 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Питане за Passat B5.5 дизел или бензин?

Мнениеот RadoShopa » Сря 15 дек 2010 21:13


Толкова...1000 лв. всичко за обслужване!Е,ще може сигурно и за 700-800 с "тънки" спестявания :lol: па после късмет :да: Относно фаровете-поне на моя,който си е с нормален ляв волан си ги врътках от шестограмните болтове за механична настройка както си исках.....не вярвам дясноволановите да са различни!Ръчка или автоматична.....ми който се е качил на автомат,вика,че повече няма да се върне към ръчка,също и който се е качил на як дизел,не ще и да чува после за бензин.......въпрос на вкус,на мен лично си ми харесва да си ръчкам скоростите,въобще не ми пречи :D сега са и 6 и става голяма "игра" с лоста :lol: А и на бензин няма да се връщам,не виждам кой знае какви предимства,дори напротив.....!

П.С.Та колега,ти май само си чешеш пръстите тук.....първо Б 5.5 "ма то скъпо...." после Г4 "хубаво ли,лошо ли"....абе я си вземи една ЯКА 3-ка и си карай като пич 8)


Потребителски аватар
DMX
Мнения: 150
Регистриран на: Вто 26 сеп 2006 10:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Питане за Passat B5.5 дизел или бензин?

Мнениеот DMX » Чет 16 дек 2010 0:20


Колега не се вълнувай..събирам полезни мнения и информация за мен.Ако не ти се чете си рестартирай компа.. :D


ZanderBG
Мнения: 129
Регистриран на: Пет 17 дек 2010 14:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Питане за Passat B5.5 дизел или бензин?

Мнениеот ZanderBG » Пет 17 дек 2010 14:28


ГоуФо ако е с 1.9ТДИ пак ще ти излезе толкова обслужването :beat_butt2

то ако ще го взимаш от Англия, що не си вземеш обслужен - там не лъжат за такива неща /ама няма да е "без пари" както тия без МОТ и гаранция/...


Потребителски аватар
VroMoS
Мнения: 195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 14:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Бургас

Re: Питане за Passat B5.5 дизел или бензин?

Мнениеот VroMoS » Нед 19 дек 2010 17:06


Колега аз съм с такъв пасат 1.9 AVF 131 коня автоматик highline може да го видиш в гаража ...
Преди него съм имал смао ръчки ,но съм каррла и много автоматици ... повярвай ми повече не искам да се качвамна ръчка
Колкото до самата кола ,аз вече съм направил 30000 км и съм много доволен
Разхода ми в града за София става въпрос е между 8-12 зависи от задръствания ,студена топла и т.н.т...
Извън града между 5.5 - 7 литра зависи пак от това как я карам
Ако й забия темпомата примерно по магистралата с 120 ми дава разход 6,2,което мен лично ме уствойва ...динамиката на колата е доста добра !
Колкото до обслужването на мен с отстъпките които ползвам цената беше около 600 лв ,като това включва ,смяна на ролки,всички възможни ремъци и водна помпа !+ работата
Това е ... ако нещо конкретно те интересува ,пиши ми на лс :beer


Потребителски аватар
pavlikianov
Мнения: 300
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Питане за Passat B5.5 дизел или бензин?

Мнениеот pavlikianov » Вто 21 дек 2010 14:39


Колега, аз карам Пасат Б 5.5 Highline TDI 131 к.с. AVF с 6 ръчни скорости, преди него карах същия само че автоматик - типтроник и моето мнение е че няма евтина подръжка , на ръчния - съединителя му е скъп, на автоматика - друго, колата трябва да си я купиш по убеждение. Аз например съм сменил около 15 модела на ФВ до момента от Голф2 до сегашния Пасат , всякакви двигатели , и само един от тях, пак Пасат Б 5.5 беше автоматик. Карах го 5-6 месеца и го продадох защото не можах да свикна с автоматика, обичам скоростите и някак си ми липсваха , сега когато карам ръчен малко ми липсва автоматика , ха ха ха , какво да ти кажа. Реши си каква да ти е колата и давай смело, не сменяш сърце или бъбрек, кола купуваш , само определи каква точно да бъде и я купувай. С две ръце гласувам ЗА - Англия. Моята е докарах от Англия, перфектните коли са там според мен, дойде напълно обслужена и с нов акомулатор и гуми, карах я 2 месеца и и обърнах волана не защото не можах да свикна , напротив , преди това съм карал още три английски , просто така бях решил. Разхода е много добър, обслужването нормално скъпо за кола от такъв клас, ако имаш някакви въпроси с удоволствие ще помогна с какъвто съвет мога.


Потребителски аватар
DMX
Мнения: 150
Регистриран на: Вто 26 сеп 2006 10:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Питане за Passat B5.5 дизел или бензин?

Мнениеот DMX » Чет 23 дек 2010 21:16


Колко си дал за обръщане на волана?


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Питане за Passat B5.5 дизел или бензин?

Мнениеот stoi4o.d » Пет 24 дек 2010 13:14


DMX написа:Колко си дал за обръщане на волана?

Поне едно 2к трябва да си отделиш,виж в търсачката има доста "обръщане на волан" :beer


Потребителски аватар
pavlikianov
Мнения: 300
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Питане за Passat B5.5 дизел или бензин?

Мнениеот pavlikianov » Нед 26 дек 2010 16:37


DMX написа:Колко си дал за обръщане на волана?



Волана си го обръщам аз, не съм плащал на никой а относно фаровете на този модел , те се регулират без да им се слагат никакви бленди, лепенки или други неща, и не се регулират от кръстачките за който спомена един от колегите някъде понапред в темата а отвътре при лупата на късите има лостче за регулиране.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта