Skoda Fabia - покупка на нов автомобил?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: Skoda Fabia - покупка на нов автомобил?

Мнениеот bnick » Сря 27 апр 2011 21:07


joker написа:Уфффф ....смятатате,смятате...ама...сега сигурно ще ме напсувате,но ако човек наистина си направи сметка за парите,които ще даде за нова Фабия и ядовете,които ще последват с добър мениджмънт би могъл да си намери далеч по сносна кола 2-ра ръка..... и с по-малко ядове и харчове....не се сърдете ама запазен Г-4 с добър ДВГ по нищо не отстъпва на Фабия,а цената му може да е 4 пъти по-ниска....


Този модел важи до едно време...

joker написа:...за лизинговите ядове не говоря!Проверих го лично...


За какви ядове говориш?




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8310
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Skoda Fabia - покупка на нов автомобил?

Мнениеот Stivi » Сря 27 апр 2011 21:25


Тоя Г4 да е запазен колко да е запазен,все пак си е поне на 8г и на N хиляди километри :wink: Само човек дето не е карал нова кола на която 100 000км капака и се вдига само за обслужване и течност за чистачки и няма троп и скръц може да предпочете втора употреба ако има парите за нова :!:


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Skoda Fabia - покупка на нов автомобил?

Мнениеот joker » Сря 27 апр 2011 21:39


Stivi написа:Тоя Г4 да е запазен колко да е запазен,все пак си е поне на 8г и на N хиляди километри :wink: Само човек дето не е карал нова кола на която 100 000км капака и се вдига само за обслужване и течност за чистачки и няма троп и скръц може да предпочете втора употреба ако има парите за нова :!:

Няма вече такава кола!!!!Това бе до 2000 г!!!Колкото до парите...не е въпроса дали ги има,а дали си заслужава да ги даде..... и да ги остави на улицата....
joker написа:...за лизинговите ядове не говоря!Проверих го лично...


За какви ядове говориш?[/quote]
"Оторизирани" сервизи където чакаш със седмици,автокаско,обслужване и цени за обслужването,ровичкане от оторизирани "майстори",които не позволяват да гледаш какво правят(щото вършат глупости1)....абе защо се правите,че не сте чели постовете на колеги с нови коли и проблемите свързани с тях...


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8310
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Skoda Fabia - покупка на нов автомобил?

Мнениеот Stivi » Сря 27 апр 2011 21:53


joker написа:
Stivi написа:Тоя Г4 да е запазен колко да е запазен,все пак си е поне на 8г и на N хиляди километри :wink: Само човек дето не е карал нова кола на която 100 000км капака и се вдига само за обслужване и течност за чистачки и няма троп и скръц може да предпочете втора употреба ако има парите за нова :!:

Няма вече такава кола!!!!Това бе до 2000 г!!!Колкото до парите...не е въпроса дали ги има,а дали си заслужава да ги даде..... и да ги остави на улицата....


Е Королата /1.4 D4D/-доказано най-здравия дизел на Тойота от новите е вече на 80 000км и досега само за това което писах и е вдиган капака :) Все си мисля че ще врътне още 20 000 преди да се наложи нещо да се ремонтира :да: Е накладките вече са за смяна но те са консуматив :wink: А по улиците има и коли за стотици хиляди левове така че защо колегата да не паркира там и една за 20 000 ??

Последна промяна от Stivi на Сря 27 апр 2011 21:55, променено общо 1 път.


bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: Skoda Fabia - покупка на нов автомобил?

Мнениеот bnick » Сря 27 апр 2011 21:54


joker написа:
Stivi написа:Тоя Г4 да е запазен колко да е запазен,все пак си е поне на 8г и на N хиляди километри :wink: Само човек дето не е карал нова кола на която 100 000км капака и се вдига само за обслужване и течност за чистачки и няма троп и скръц може да предпочете втора употреба ако има парите за нова :!:

Няма вече такава кола!!!!Това бе до 2000 г!!!Колкото до парите...не е въпроса дали ги има,а дали си заслужава да ги даде..... и да ги остави на улицата....
joker написа:...за лизинговите ядове не говоря!Проверих го лично...


За какви ядове говориш?

joker написа:"Оторизирани" сервизи където чакаш със седмици,автокаско,обслужване и цени за обслужването,ровичкане от оторизирани "майстори",които не позволяват да гледаш какво правят(щото вършат глупости1)....абе защо се правите,че не сте чели постовете на колеги с нови коли и проблемите свързани с тях...


Колата ми беше чисто нова преди 3,5г. Лично никакви проблеми за това време не съм имал. Цените за обслужване са нормални, аз повече от 300лв не съм давал. На някои просто са се случили проблеми, но това не е масово. И вземете спрете с това колите били до 2000г, бла-бла, живота продължава. То така ако беше всички щяхме костенурки да караме mhihi


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: GLC X254 + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Skoda Fabia - покупка на нов автомобил?

Мнениеот hooligan_sk » Чет 28 апр 2011 7:40


Stivi написа:Тоя Г4 да е запазен колко да е запазен,все пак си е поне на 8г и на N хиляди километри :wink: Само човек дето не е карал нова кола на която 100 000км капака и се вдига само за обслужване и течност за чистачки и няма троп и скръц може да предпочете втора употреба ако има парите за нова :!:


Аз периодично карам Супърб предаден от Еуратек на 02.2008г. на 50 000км. е сега, без проблеми. Бих предпочел запазен Г4 1000 пъти пред новия шкодилак. Мислил съм да сменя моя голф с нова Фабиа и съм ги гледал/карал, абсолютен downgrade е!!! Сори :oops:


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Skoda Fabia - покупка на нов автомобил?

Мнениеот forski » Чет 28 апр 2011 7:50


Еуратек,VW сервиз както и всички други официални сервизи практикуват по-един и същи начин или поне отзивите са такива.Понеже и аз обмислям покупка на нов автомобил следващата година и в момента събирам всякаква информация положението със сервизите навсякъде е едно и също-скъпо и немърливо!
Имал съм удоволствието няколко пъти да посещавам сервиза на VW във Велико Търново като първия път беше най запомнящо се и смея да твърдя че тези хора сериозно са си объркали професията :dummy:
Като имаш възможност за нов автомобил не му мисли,тези дето ти дават акъли да си купуваш 8-10 годишни кошници да си ги карат като толкова им харесват,ти си карай новата кола и си свиркай.

И накрая някой може ли да ми обясни с думи прости с какво един 8 годишен автомобил е по-добър от един чисто нов автомобил от същия клас ?

Примерно Голф 4 от 2002г. е по-добър от чисто нов производство 2011г.Фокус,Корола,Мазда 3,Пежо 308,Шкода Фабия/Октавия,Хонда Сивик,Кия Сиид,Ситроен Ц3/4,Фиат Пунто/Браво,Опел Астра и т.н. защото ... ????


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: Skoda Fabia - покупка на нов автомобил?

Мнениеот веселин » Чет 28 апр 2011 9:40


joker написа:Споделям мое ЛИЧНО МНЕНИЕ....може ДВГ да са добри,но дизайнът на новата Фабия е отвратителен...има вид на недосечен пън scare !!!Старият дизайн бе далеч по-добър!!!Извинете ме...не твърдя,че съм прав!

Неслучайно избрах Фабия 1 пред 2 - "усмихнатите предници със заоблени линии са дизайнерски акценти целещи се в майчиния инстинкт на дамската клиентела - "ух да го щипнеш по бузките mhihi " - това съм го чел в някакъв автосайт , не е моя измишльотина! Старата Фабия е далеч по изчистена и красива , а като погледна новия Супърб седан отзад :banghead: :banghead: :banghead:
Еуратек ми лазиха по нервите много малко - забутан протокол от предпродажбен чек - две забележки за неоправени предпродажбени дефекти
въпросителни от мен за параметри при VAG-COM диагностиката - защо са сигурни ,че са коректни - след като не са отчели стойностите на турбото :beat_butt2
Иначе са приветливи - поне приемчика на сервизно обслужване!
Имат най-ниски цени на гуми Континентал - проверено!
Но общо взето се радвам , че купих излязъл от гаранция автомобил!
Може ли в рамките на гаранционния период да "надумкаш" в системата на климатика - 130 гр. в повече фреон :banghead: :shock :beat_butt2 /добре,че отидох при Стефан :bowdown /
Слава богу ,че не ме мързи да чета отзиви в нета за "Еуратек" - при тях вече само за гуми - стелки и други оригинални дреболии!
Защо не продават Кастрол в четирилитрови туби - а само в еднолитрови? mhihi - да еВа и дребните сметкаджии!
Но доста се отклоних от въпроса на WDW :oops:
Фабията е отличен избор за градска кола според мен
1,4 MPI - 86 к.с - с ниво на оборудване Комфорт е на цена 18520 лв. - с газова е 20 бона !
Прегледай и списъка с върнатите от лизинг :!:
http://www.euratek.mobile.bg/
Успех!!!


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: GLC X254 + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Skoda Fabia - покупка на нов автомобил?

Мнениеот hooligan_sk » Чет 28 апр 2011 9:56


forski написа:Еуратек,VW сервиз както и всички други официални сервизи практикуват по-един и същи начин или поне отзивите са такива.Понеже и аз обмислям покупка на нов автомобил следващата година и в момента събирам всякаква информация положението със сервизите навсякъде е едно и също-скъпо и немърливо!
Имал съм удоволствието няколко пъти да посещавам сервиза на VW във Велико Търново като първия път беше най запомнящо се и смея да твърдя че тези хора сериозно са си объркали професията :dummy:
Като имаш възможност за нов автомобил не му мисли,тези дето ти дават акъли да си купуваш 8-10 годишни кошници да си ги карат като толкова им харесват,ти си карай новата кола и си свиркай.

И накрая някой може ли да ми обясни с думи прости с какво един 8 годишен автомобил е по-добър от един чисто нов автомобил от същия клас ?

Примерно Голф 4 от 2002г. е по-добър от чисто нов производство 2011г.Фокус,Корола,Мазда 3,Пежо 308,Шкода Фабия/Октавия,Хонда Сивик,Кия Сиид,Ситроен Ц3/4,Фиат Пунто/Браво,Опел Астра и т.н. защото ... ????


Ако можеш да си купиш Голф МК6 2.0 ТДИ или 1,4ТСИ - давай купи си, определено е по-доброто решение пред 8-10 годишен кошник. И това при условие че техниката не е мръднала особено, лично съм видял че спирачните апарати на 1,6 ТДИ са абсолютно същия модел като тези на моя 13 годишен кошник заедно с дисковете и накладките, окачването и тн. Обаче да си купиш някаква кола която до Г4 АСЗ/АРЛ 4motion highline е чисто и просто смотана за 2 или 3 пъти повече пари само защото е произведена 2011 - не си струва според мен :да:


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Skoda Fabia - покупка на нов автомобил?

Мнениеот forski » Чет 28 апр 2011 10:43


hooligan_sk написа:
forski написа:Еуратек,VW сервиз както и всички други официални сервизи практикуват по-един и същи начин или поне отзивите са такива.Понеже и аз обмислям покупка на нов автомобил следващата година и в момента събирам всякаква информация положението със сервизите навсякъде е едно и също-скъпо и немърливо!
Имал съм удоволствието няколко пъти да посещавам сервиза на VW във Велико Търново като първия път беше най запомнящо се и смея да твърдя че тези хора сериозно са си объркали професията :dummy:
Като имаш възможност за нов автомобил не му мисли,тези дето ти дават акъли да си купуваш 8-10 годишни кошници да си ги карат като толкова им харесват,ти си карай новата кола и си свиркай.

И накрая някой може ли да ми обясни с думи прости с какво един 8 годишен автомобил е по-добър от един чисто нов автомобил от същия клас ?

Примерно Голф 4 от 2002г. е по-добър от чисто нов производство 2011г.Фокус,Корола,Мазда 3,Пежо 308,Шкода Фабия/Октавия,Хонда Сивик,Кия Сиид,Ситроен Ц3/4,Фиат Пунто/Браво,Опел Астра и т.н. защото ... ????


Ако можеш да си купиш Голф МК6 2.0 ТДИ или 1,4ТСИ - давай купи си, определено е по-доброто решение пред 8-10 годишен кошник. И това при условие че техниката не е мръднала особено, лично съм видял че спирачните апарати на 1,6 ТДИ са абсолютно същия модел като тези на моя 13 годишен кошник заедно с дисковете и накладките, окачването и тн. Обаче да си купиш някаква кола която до Г4 АСЗ/АРЛ 4motion highline е чисто и просто смотана за 2 или 3 пъти повече пари само защото е произведена 2011 - не си струва според мен :да:


Въпрос на гледна точка,финансова възможност,лични предпочитания,вкус и т.н.
На мен в момента и 20 годишната изгнила Астра ми върши идеална работа и съм сигурен че малко от новите коли ще издържът и половината от тормоза който вижда в момента но ...
И стария и новия Голф(автомобил) са си купчина желязо и са просто средство за предвижване от точка А до точка Б но чувството в новия автомобил е друго колега,а то е много важно :да:


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: GLC X254 + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Skoda Fabia - покупка на нов автомобил?

Мнениеот hooligan_sk » Чет 28 апр 2011 11:31


Написал съм че карам и нов автомобил, да хубаво е усещането за нова кола, но въобще не компенсира липсата на реално по-добра техника и особено усещането за по-нисък клас кола, ако избереш такава. Затова новата кола като нова, не трябва да е фикс идея - трябва и да си струва все пак като кола :да: По темата - Фабиа и компания в зависимост от моторизацията и нивото са на границата да си струват или не :да:

Пример
Фабиа 1,2ХТП Бейсик/класик въобще не си струва
Фабиа 1,2 ТСИ/ 1,9ТДИ Амбиенте/Елеганс си струва

:да:


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Skoda Fabia - покупка на нов автомобил?

Мнениеот forski » Чет 28 апр 2011 11:47


hooligan_sk написа:Написал съм че карам и нов автомобил, да хубаво е усещането за нова кола, но въобще не компенсира липсата на реално по-добра техника и особено усещането за по-нисък клас кола, ако избереш такава. Затова новата кола като нова, не трябва да е фикс идея - трябва и да си струва все пак като кола :да: По темата - Фабиа и компания в зависимост от моторизацията и нивото са на границата да си струват или не :да:

Пример
Фабиа 1,2ХТП Бейсик/класик въобще не си струва
Фабиа 1,2 ТСИ/ 1,9ТДИ Амбиенте/Елеганс си струва

:да:



100% съгласен :да:
Целта да оправдава средствата,компромиси не :да:


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: Skoda Fabia - покупка на нов автомобил?

Мнениеот веселин » Чет 28 апр 2011 13:25


Отговаряйте в рамките на темата
Колегата търси нов автомобил
Не - аргументи дали Голф 4 на 10 години е по-добър от чисто нова Фабия /това го знае всяко хлапе/ mhihi


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Skoda Fabia - покупка на нов автомобил?

Мнениеот LILO&STICH » Чет 28 апр 2011 13:27


шкодата си е чудесна за града :lol:
В сервиза минавам,само да се поздравя с хората mhihi


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: Skoda Fabia - покупка на нов автомобил?

Мнениеот веселин » Чет 28 апр 2011 13:29


LILO&STICH написа:шкодата си е чудесна за града :lol:
В сервиза минавам,само да се поздравя с хората mhihi

В смисъл много поздрави на майките им ...... mhihi :oops: spam :stumm



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: imter и 42 госта