Покупка на Пасат b5/b5.5/a6 TDI

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
BeckoTDI
Мнения: 1486
Регистриран на: Нед 09 дек 2007 1:24
Автомобил: VW Touareg-Audi Coupe-VW Golf 3
Двигател: BPE-ABK-AAZ
Местоположение: София

Re: Покупка на Пасат b5/b5.5/a6 TDI

Мнениеот BeckoTDI » Вто 22 юни 2010 23:54


Колеги моля ви, нека не спорим за външен вид/екстериор. Всеки си има вкус и предпочитания. Влизах по пасати и аудита и определено аудито ми допада повече от към интериор. На тях не им знам как са нивата на оборудване CL/GT/GTI trendline/comfortline/hightline :D :D (тук някой запознат може да отговори, за да знам какво и къде да гледам за да позная с какво ниво на оборудване е аудито което гледам), но дори тези audi-та с по-ниското ниво, по ме грабват от Passat. Passat само highline важи 8) Просто ниските нива на оборудване ми изглеждат по-евтини изпълнения и от голфа ми, седалките не ми харесват и воланчетата са гадни - това ми е личното мнение, няма смисъл някой да ме убеждава в друго, аз с такова впечетление съм останал. От 2.5тди съм се отказал твърдо. 1.9тди важи :да: :да: :да: Също оглеждам и коли с 1.8турбо, предпочитам 4 цилиндров турбо мотор пред 6-так(между другото има много хубави аудита с 2.4 и пасати с 2.8 :D ), но ще си ги гледам само на снимка тях. BMW-то го споменах в първото си мнеие, само защото го бях мернал из автокъщите по които обикалям, но едва ли ще взема такава кола, така че може повече да не го коментираме :)
Доста хубави автомобилчета има с quattro/4motion, но ги избягвам инстинктивно, та искам да попитам каква поддръжка изисква тази система и колко струва приблизително подръжката, ако не е чак толкова много, не виждам защо не, човек да си вземе автомобил снабден с това удоволствие и сигурност :)




Потребителски аватар
joro^
Мнения: 327
Регистриран на: Нед 05 ное 2006 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоeвград

Re: Покупка на Пасат b5/b5.5/a6 TDI

Мнениеот joro^ » Сря 23 юни 2010 0:04


Няма какво да се плашиш от quattro/4motion и при Аудито и при Пасата е с Торсен, даже бих те посъветвал ако ти изпадне кола с quattro/4motion, която ти хареса да вземеш нея ,бързо ще се убедиш в преимуществата.


Потребителски аватар
BeckoTDI
Мнения: 1486
Регистриран на: Нед 09 дек 2007 1:24
Автомобил: VW Touareg-Audi Coupe-VW Golf 3
Двигател: BPE-ABK-AAZ
Местоположение: София

Re: Покупка на Пасат b5/b5.5/a6 TDI

Мнениеот BeckoTDI » Сря 23 юни 2010 0:18


Знам, че quattro/4motion при а6/пасат са еднакви системи с различно име :roll:

Също знам, много добре предимствата, скоро правих курсова работа за quattro и имам 6 (да се похваля леко mhihi )

Въпроса е с колко натоварва разходите за поддръжка това удоволствие :roll:


Иии нали при това поколение на системата, задните колела не са постоянно "зацепени", а се включват само при "нужда" :oops: :?:

П.С. Наличието на системата при даден автомобил я приемам като бонус, не е критерии за покупка.


Потребителски аватар
joro^
Мнения: 327
Регистриран на: Нед 05 ное 2006 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоeвград

Re: Покупка на Пасат b5/b5.5/a6 TDI

Мнениеот joro^ » Сря 23 юни 2010 1:48


Натоварването::малко по висок разход на гориво, малко по тежка е колата,друго маслото ако смениш,още 2 намшончета и карета.
Предимствата ,казваш че ги знаеш но за това че задните колела не са постоянно "зацепени", а се включват само при "нужда" се бъркаш,написах ти, че са с Торсен, той е постоянно зацепен, даже мисля че задния мост има по-голямо съотношение на въртящия момент.
П.С. Наличието на системата при даден автомобил я приемам като бонус, не е критерии за покупка.
п.с няма лошо аз просто си казах мнението лично аз търсех 4motion но и от към намирането на такъв и цената му ме затрудниха не е болка за умиране но


Потребителски аватар
BeckoTDI
Мнения: 1486
Регистриран на: Нед 09 дек 2007 1:24
Автомобил: VW Touareg-Audi Coupe-VW Golf 3
Двигател: BPE-ABK-AAZ
Местоположение: София

Re: Покупка на Пасат b5/b5.5/a6 TDI

Мнениеот BeckoTDI » Сря 23 юни 2010 2:01


Объркал съм се малко, писах за А3-ка която е с халдекс. Както и да е :beer А за цената, незнам защо , но се намират на една и съща такива с и без quattro. :roll:


Потребителски аватар
joro^
Мнения: 327
Регистриран на: Нед 05 ное 2006 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоeвград

Re: Покупка на Пасат b5/b5.5/a6 TDI

Мнениеот joro^ » Сря 23 юни 2010 2:49


BeckoTDI написа:Объркал съм се малко, писах за А3-ка която е с халдекс. Както и да е :beer А за цената, незнам защо , но се намират на една и съща такива с и без quattro. :roll:

За цената когато си купих пасата беше много трудоемко да намеря 4motion то се намираше де но комби а аз трърдо държах на седана и така.Да цените са горе долу еднакви но лошото е че най често е с 2.5TDI от който заяви че се отказваш а 1.9TDI Quattro рядко изпада.Но ако де държиш на Quattro не те бърка особено.


Потребителски аватар
boiko1
Мнения: 223
Регистриран на: Нед 02 окт 2005 11:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Покупка на Пасат b5/b5.5 TDI

Мнениеот boiko1 » Сря 23 юни 2010 7:45


Nikolai Roev написа:Колега за 8к левчета ще вземеш пасат б5.5 (2001-2002)



За толко пари няма да намери читав 5.5 131к,този модел запазен и читав е около 13000лв.
По темата,колега смело скачай на 5.5,и не се плаши от подръжката,само първоначалното обслужване може да ти дойде малко повече + Г.о и автокаскато,но отам нататък само каране.Трета година търкалям такъв и никви ядове.

Последна промяна от boiko1 на Сря 23 юни 2010 7:53, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
boiko1
Мнения: 223
Регистриран на: Нед 02 окт 2005 11:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Покупка на Пасат b5/b5.5 TDI

Мнениеот boiko1 » Сря 23 юни 2010 7:46


netizen написа:Определено бих препоръчал 1.9TDI-PD дали 116 или 131 коня, няма значение - какъвто по запазен екзпемпляр се намери


:да: :да:


Потребителски аватар
shpeki
Мнения: 168
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 11:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на Пасат b5/b5.5/a6 TDI

Мнениеот shpeki » Сря 23 юни 2010 10:43


BeckoTDI написа:Знам, че quattro/4motion при а6/пасат са еднакви системи с различно име :roll:

Също знам, много добре предимствата, скоро правих курсова работа за quattro и имам 6 (да се похваля леко mhihi )

Въпроса е с колко натоварва разходите за поддръжка това удоволствие :roll:


Иии нали при това поколение на системата, задните колела не са постоянно "зацепени", а се включват само при "нужда" :oops: :?:

П.С. Наличието на системата при даден автомобил я приемам като бонус, не е критерии за покупка.



Не я мисли тая поддръжка. Отзад всичко е на тампони, за разлика от предницата която има и доволно шарнири които всъщност се разтропват. Торсена разпределя 50/50 постоянно на двете оси. В последните поколения куатро е вече 40/60 към задното. Не се плаши от поддръжката. Ама заради теглото и загубите от 4х4-то колата ще е по тромата от същата на предно.


Потребителски аватар
Nikolai Roev
Мнения: 124
Регистриран на: Нед 14 юни 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Поморие

Re: Покупка на Пасат b5/b5.5 TDI

Мнениеот Nikolai Roev » Сря 23 юни 2010 11:34


boiko1 написа:
Nikolai Roev написа:Колега за 8к левчета ще вземеш пасат б5.5 (2001-2002)



За толко пари няма да намери читав 5.5 131к,този модел запазен и читав е около 13000лв.
По темата,колега смело скачай на 5.5,и не се плаши от подръжката,само първоначалното обслужване може да ти дойде малко повече + Г.о и автокаскато,но отам нататък само каране.Трета година търкалям такъв и никви ядове.



Тези дето си ги обявяват за 13к (2001-2002) като им отидеш с кеш 10к няма да ти казвам как си ги прибират парите но това е друга тема... :wink:
Успех на колегата дано попадне на читава...


Потребителски аватар
joro^
Мнения: 327
Регистриран на: Нед 05 ное 2006 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоeвград

Re: Покупка на Пасат b5/b5.5 TDI

Мнениеот joro^ » Сря 23 юни 2010 11:53


Nikolai Roev написа:
boiko1 написа:
Nikolai Roev написа:Колега за 8к левчета ще вземеш пасат б5.5 (2001-2002)



За толко пари няма да намери читав 5.5 131к,този модел запазен и читав е около 13000лв.
По темата,колега смело скачай на 5.5,и не се плаши от подръжката,само първоначалното обслужване може да ти дойде малко повече + Г.о и автокаскато,но отам нататък само каране.Трета година търкалям такъв и никви ядове.



Тези дето си ги обявяват за 13к (2001-2002) като им отидеш с кеш 10к няма да ти казвам как си ги прибират парите но това е друга тема... :wink:
Успех на колегата дано попадне на читава...


Аз си продавам мойта за 13 000лв. ела ми с 10 000лв. да ти я дам, най много цветна снимка за спомен да получиш.
п.с стига сте писали глупости


Потребителски аватар
boiko1
Мнения: 223
Регистриран на: Нед 02 окт 2005 11:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Покупка на Пасат b5/b5.5 TDI

Мнениеот boiko1 » Сря 23 юни 2010 13:33


joro^ написа:
Nikolai Roev написа:
boiko1 написа:
Nikolai Roev написа:Колега за 8к левчета ще вземеш пасат б5.5 (2001-2002)



За толко пари няма да намери читав 5.5 131к,този модел запазен и читав е около 13000лв.
По темата,колега смело скачай на 5.5,и не се плаши от подръжката,само първоначалното обслужване може да ти дойде малко повече + Г.о и автокаскато,но отам нататък само каране.Трета година търкалям такъв и никви ядове.



Тези дето си ги обявяват за 13к (2001-2002) като им отидеш с кеш 10к няма да ти казвам как си ги прибират парите но това е друга тема... :wink:
Успех на колегата дано попадне на читава...


Аз си продавам мойта за 13 000лв. ела ми с 10 000лв. да ти я дам, най много цветна снимка за спомен да получиш.
п.с стига сте писали глупости

:да: :да: :да:


Потребителски аватар
Nikolai Roev
Мнения: 124
Регистриран на: Нед 14 юни 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Поморие

Re: Покупка на Пасат b5/b5.5 TDI

Мнениеот Nikolai Roev » Сря 23 юни 2010 17:39


joro^ написа:
Nikolai Roev написа:
boiko1 написа:
Nikolai Roev написа:Колега за 8к левчета ще вземеш пасат б5.5 (2001-2002)



За толко пари няма да намери читав 5.5 131к,този модел запазен и читав е около 13000лв.
По темата,колега смело скачай на 5.5,и не се плаши от подръжката,само първоначалното обслужване може да ти дойде малко повече + Г.о и автокаскато,но отам нататък само каране.Трета година търкалям такъв и никви ядове.



Тези дето си ги обявяват за 13к (2001-2002) като им отидеш с кеш 10к няма да ти казвам как си ги прибират парите но това е друга тема... :wink:
Успех на колегата дано попадне на читава...


Аз си продавам мойта за 13 000лв. ела ми с 10 000лв. да ти я дам, най много цветна снимка за спомен да получиш.
п.с стига сте писали глупости



Давидим дали ще я продадеш, иначе Успех...


Потребителски аватар
boiko1
Мнения: 223
Регистриран на: Нед 02 окт 2005 11:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Покупка на Пасат b5/b5.5 TDI

Мнениеот boiko1 » Чет 24 юни 2010 7:33


Nikolai Roev написа:Давидим дали ще я продадеш, иначе Успех...


Ти правиш ли разлика между обява от автокъща и от лична/частна обява?????????????


Потребителски аватар
Nikolai Roev
Мнения: 124
Регистриран на: Нед 14 юни 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Поморие

Re: Покупка на Пасат b5/b5.5 TDI

Мнениеот Nikolai Roev » Чет 24 юни 2010 11:12


boiko1 написа:
Nikolai Roev написа:Давидим дали ще я продадеш, иначе Успех...


Ти правиш ли разлика между обява от автокъща и от лична/частна обява?????????????



Виш сега колега ти ако икскаш си искай и 20 000 на твоя пасат тва си е твоя работа аз просто казвам, че в момента неможеш да е вземеш такива пари това е, моето мнение не съм те ангажирал с него няма значение частна ли е обявата или не за мен нов внос, е доста по добре да е колата...



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта