Skoda Fabia - покупка на нов автомобил?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Skoda Fabia - покупка на нов автомобил?

Мнениеот joker » Пет 29 апр 2011 21:40


LILO&STICH написа:то и тук ще стане така.Има време mhihi

Виж тука си 1000% прав :да: :да: :да: !!!!!




Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Skoda Fabia - покупка на нов автомобил?

Мнениеот LILO&STICH » Пет 29 апр 2011 21:49


малко поизместихме темата,но затягането на контрола по гтп,го и други са си вече от ясен знак.Знаеш ли колко хора им е гадно да плащат извънземен данък за нова кола,покриваща всички сертификати?
Пък на хората,които карат коли извън всякви норми,само си ги хвалят,колко по-здрави и сигурни били.Все в тоя ред на мисли,мисля ме разбираш


Потребителски аватар
niikoo_1
Мнения: 3308
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 0:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Skoda Fabia - покупка на нов автомобил?

Мнениеот niikoo_1 » Пет 29 апр 2011 23:44


joker написа:
niikoo_1 написа:Забрави да кажеш още, че повечето никога не са купували нова колата от магазина, така че няма как мненията им да имат голяма тежест при положение, че имат минимален опит.
По-голяма част от потребителите все още имат доста ниска потребителска култура (да си го кажа направо не са ориентирани като хората) що се отнася до покупката на чисто нова кола и не знаят какво да гледат/питат и т.н. по времето на целия процес на избор и покупка на нов автомобил.
Ама това е нормално докато един средно статистически западняк за период от 20-30години изкарва от автосалона всяка 3-4-та година нова колата, то на средно статистическия българин, ако има парична възможност и желание за нова кола това му се случва доста по рядно.

Koлега,защо ни мислиш за толкова неграмотни???Или смяташ,че не си купуваме нов автомобил защото нямаме пари за това???Грешиш!!!Всеки си е направил сметката,кое му е по-изгодно.На мен лично ми е далеч по-изгодно да имам добър автомобил 2-ра ръка(без значение на колко години е!) отколкото нов....И не става въпрос за нова кола въобще,а за нова кола в България....лизинги,скъпо автокаско,"оторизирани сервизи"(които така ти съсипват колата,че като свърши гаранцията само мечтаеш да я продадеш),застрахователни уловки...всичко това си е типично по български!И докато в България все още е далеч по-поносима сервизната поддръка на колите(заради по-евтиния труд) много българи ще продължават да избират кола 2-ра ръка...Не защото са неграмотни и с ниска потребителска култура!!!!Все пак с парите за една нова кола можеш да си купиш поне две коли 2-ра ръка-достатъчно добри за те возят без проблем по 5 години всяка!


Това ми е ясно, аз също предпочитам да карам употребявана кола, въпреки че мога да извадя среден клас нова кола от шорума на доста добра цена.

Говоря конкретно за голяма част от хората, които си купуват нови коли.


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Skoda Fabia - покупка на нов автомобил?

Мнениеот Matematiks » Съб 30 апр 2011 2:38


Лило като светнат пич :D примерно в Германия се поинтересувай-първо на каккви % кредита и второ дали ти вадят вноската за колата преди да ти обложат с данъци(заплатата) а и доскоро даваха 2500 евро за старата трошка-също като тука mhihi
Абе,у Германия дали и плащат (освен всичко друго) каско по 100 лева на месец на новата кола mhihi


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Skoda Fabia - покупка на нов автомобил?

Мнениеот icoico » Съб 30 апр 2011 18:07


Matematiks написа:...
Абе,у Германия дали и плащат (освен всичко друго) каско по 100 лева на месец на новата кола mhihi

Тук можеш да провериш колко:
http://autoversicherungvergleich.net/gu ... -kasko.php
Зависи от автомобил,пол,семейно положение,възраст,националност,вероизповедание,местожителство,месторабота,професия,образование,къде си държиш колата,сам ли си я караш...и един куп други подробности...и струва майка си и баща си...и отидеш ли с втора щета,каквато е практиката у нас,минаваш в ДРУГАТА рискова група-вече струва майка си, баща си,баба си и дядо си scare


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Skoda Fabia - покупка на нов автомобил?

Мнениеот joker » Съб 30 апр 2011 22:41


niikoo_1 написа:
joker написа:
niikoo_1 написа:По-голяма част от потребителите все още имат доста ниска потребителска култура (да си го кажа направо не са ориентирани като хората) що се отнася до покупката на чисто нова кола и не знаят какво да гледат/питат и т.н. по времето на целия процес на избор и покупка на нов автомобил.
Ама това е нормално докато един средно статистически западняк за период от 20-30години изкарва от автосалона всяка 3-4-та година нова колата, то на средно статистическия българин, ако има парична възможност и желание за нова кола това му се случва доста по рядно.



Говоря конкретно за голяма част от хората, които си купуват нови коли.

Ако имаш впредвид сляпото робуване на рекламите и триковете с "екстрите" си напълно прав!Повечето хора,които са се ориентирали към дадена марка нов автомобил не са наясно с понятията максимален въртящ момент,обороти в рамките на които се поддържа и как зависи мощността от тях....а после се чудят когато колата върви като спъната :shock ,а уж е "над 100 коня" :roll: ...и след 2-рата година започва да си хапва блажно ,като Вартбург от 60-те години!


bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: Skoda Fabia - покупка на нов автомобил?

Мнениеот bnick » Нед 01 май 2011 11:08


joker написа:Ако имаш впредвид сляпото робуване на рекламите и триковете с "екстрите" си напълно прав!Повечето хора,които са се ориентирали към дадена марка нов автомобил не са наясно с понятията максимален въртящ момент,обороти в рамките на които се поддържа и как зависи мощността от тях....а после се чудят когато колата върви като спъната :shock ,а уж е "над 100 коня" :roll: ...и след 2-рата година започва да си хапва блажно ,като Вартбург от 60-те години!


Напротив, има си тест драйв. Това да не е купуване на сирене. Уидисва ли ти, купуваш. Ако не, друг мотор или друга марка :beer


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Skoda Fabia - покупка на нов автомобил?

Мнениеот LILO&STICH » Нед 01 май 2011 13:59


Matematiks написа:Лило като светнат пич :D примерно в Германия се поинтересувай-първо на каккви % кредита и второ дали ти вадят вноската за колата преди да ти обложат с данъци(заплатата) а и доскоро даваха 2500 евро за старата трошка-също като тука mhihi
Абе,у Германия дали и плащат (освен всичко друго) каско по 100 лева на месец на новата кола mhihi
ехе,аз когато съм се интересувал,още си имал жълто около устенцата mhihi
А ти все си плямпаш,па си караш ретро дръгела без каско ,и сигурно с 1-а вноска ГО mhihi


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Skoda Fabia - покупка на нов автомобил?

Мнениеот joker » Нед 01 май 2011 19:23


bnick написа:
joker написа:Ако имаш впредвид сляпото робуване на рекламите и триковете с "екстрите" си напълно прав!Повечето хора,които са се ориентирали към дадена марка нов автомобил не са наясно с понятията максимален въртящ момент,обороти в рамките на които се поддържа и как зависи мощността от тях....а после се чудят когато колата върви като спъната :shock ,а уж е "над 100 коня" :roll: ...и след 2-рата година започва да си хапва блажно ,като Вартбург от 60-те години!


Напротив, има си тест драйв. Това да не е купуване на сирене. Уидисва ли ти, купуваш. Ако не, друг мотор или друга марка :beer

Ти сериозно ли смяташ,че с един тестдрайв ще успееш да опознаеш колата....аз, макар че от 31 години шофирам не бих могъл....И понятието "уйдисва" може да е подходящо за улични разговори,но е твърде неточно като конкретика....


bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: Skoda Fabia - покупка на нов автомобил?

Мнениеот bnick » Нед 01 май 2011 19:35


joker написа:
bnick написа:
joker написа:Ако имаш впредвид сляпото робуване на рекламите и триковете с "екстрите" си напълно прав!Повечето хора,които са се ориентирали към дадена марка нов автомобил не са наясно с понятията максимален въртящ момент,обороти в рамките на които се поддържа и как зависи мощността от тях....а после се чудят когато колата върви като спъната :shock ,а уж е "над 100 коня" :roll: ...и след 2-рата година започва да си хапва блажно ,като Вартбург от 60-те години!


Напротив, има си тест драйв. Това да не е купуване на сирене. Уидисва ли ти, купуваш. Ако не, друг мотор или друга марка :beer

Ти сериозно ли смяташ,че с един тестдрайв ще успееш да опознаеш колата....аз, макар че от 31 години шофирам не бих могъл....И понятието "уйдисва" може да е подходящо за улични разговори,но е твърде неточно като конкретика....


Определено за 10мин мога да разбера: маневреност, обзор, динамика, усещането за управлението, колко ми е удобно и още доста неща. Не е необходимо 5г да карам една кола за да я опознае човек, особено пък нова. Едно е да караш кола на 15-20г и да се опитваш да я опознаеш по-навътре за да няма особено неприятни изненади mhihi, които ти е приготвил предишния собственик.


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Skoda Fabia - покупка на нов автомобил?

Мнениеот joker » Нед 01 май 2011 19:57


bnick написа:[Определено за 10мин мога да разбера: маневреност, обзор, динамика, усещането за управлението, колко ми е удобно и още доста неща. Не е необходимо 5г да карам една кола за да я опознае човек, особено пък нова. Едно е да караш кола на 15-20г и да се опитваш да я опознаеш по-навътре за да няма особено неприятни изненади mhihi, които ти е приготвил предишния собственик.

Най-болезнените изненади се получват не от бившия собственик(те най-често са отстраними!),а от производителя!...заради неотстраними конструктивни недомислици и некачествени материали вложени при производството....или просто защото производителят е решил колко време да се кара тази кола!


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Skoda Fabia - покупка на нов автомобил?

Мнениеот Matematiks » Нед 01 май 2011 20:48


LILO&STICH написа:
Matematiks написа:Лило като светнат пич :D примерно в Германия се поинтересувай-първо на каккви % кредита и второ дали ти вадят вноската за колата преди да ти обложат с данъци(заплатата) а и доскоро даваха 2500 евро за старата трошка-също като тука mhihi
Абе,у Германия дали и плащат (освен всичко друго) каско по 100 лева на месец на новата кола mhihi
ехе,аз когато съм се интересувал,още си имал жълто около устенцата mhihi
А ти все си плямпаш,па си караш ретро дръгела без каско ,и сигурно с 1-а вноска ГО mhihi


Б*х тоя набор,Ти нямаш живи съученици бе момче mhihi


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Skoda Fabia - покупка на нов автомобил?

Мнениеот myrshavija » Пон 02 май 2011 5:22


bnick написа:Определено за 10мин мога да разбера: маневреност, обзор, динамика, усещането за управлението, колко ми е удобно и още доста неща. Не е необходимо 5г да карам една кола за да я опознае човек, особено пък нова. ...
За 10 мин не може да опознаеш нищо. За да усетиш дребните детайли, които после с години ще ти бъркат в гъ.а или пък ще ти доставят удоволствие са необходими няколко хиляди километра.


Потребителски аватар
WDW
Мнения: 1505
Регистриран на: Чет 12 авг 2004 0:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Skoda Fabia - покупка на нов автомобил?

Мнениеот WDW » Пон 02 май 2011 10:15


LILO&STICH написа:...
Трябваше да поръчате амбиенте :wink:


Ма селекшъна си е чисто амбиенте. Това май са някакви рекламни трикове, които не са ми много ясни.


Потребителски аватар
mitko66
Мнения: 418
Регистриран на: Пет 18 юни 2004 15:25
Автомобил: MK8 eTSI DSG
Двигател:
Местоположение: София

Re: Skoda Fabia - покупка на нов автомобил?

Мнениеот mitko66 » Пон 02 май 2011 13:54


нивото ти на оборудване е амбиенте и към него си добавил пакет "селекшън" (климатроник, музика, и т.н), който е на много ниска цена. (имаше промоция по спомен и отстъпката за селекшън пакета беше 85%, т.е излиза ти почти без пари)



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта