Няколко въпроса за Phaeton и Touareg

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Mackle_
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 11 авг 2010 11:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Няколко въпроса за Phaeton и Touareg

Мнениеот Mackle_ » Сря 11 авг 2010 11:31


Здравейте, колеги, отдавна чета из форума, но чак сега ми дойде музата за писане и се регистрирах.

Напоследък нещо ме е налегнала манията да купувам нова кола, но нямам никакъв опит с VW, а и честно казано не съм съвсем наясно какво точно искам. :) Моделите, които ме вълнуват са Phaeton и Touareg и ще се радвам да споделите някое и друго мнение за тях. Най-вече ме интересува колко излиза поддръжката на двете коли. Разбира се и кой двигател би бил най-удачен вариант. V10 TDI и W12, естествено, ме блазнят най-много, но ако ще ми излизат по 5 бона на месец няма как да стане. :) Затова ще се радвам ако някой напише конкретни суми по поддръжката на тях двата, съпоставяйки ги с някой от по-слабите двигатели в гамата.

За момента сякаш клоня повече към Фаетон-а. Ужасно много ми харесва като дизайн отвън, а и не си падам по офф-роуда, че да имам необходимост от нещо по-проходимо. Големият му проблем на Фаетона (за мен) е интериорът, който куца здраво, особено с масовите елементи от дърво (въпрос на вкус). Тук идва и третата ми "мечта", която твърдо е по-добра откъм интериор - Ауди А8, та и за нея ако имате някакви наблюдения ще ме улесните доста. :)

За Туарег намерих няколко теми, в които имаше списъци с някои цени по частите, но мненията бяха все от преди 2 години, че и повече, интересува ме нещо по-актуално като списък и затова я пуснах тази тема, надявам се не е проблем. ;)

И в двата VW случая става въпрос за модели 2004-2007, за А8-цата по-скоро 2003-2005. :)




boby29
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 18 май 2010 12:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Няколко въпроса за Phaeton и Touareg

Мнениеот boby29 » Пон 13 сеп 2010 22:04


Туарег V10 харчи в Сф твърдо над 19/100.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: jordan17772 и 35 госта