какво поло да избера ??

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
bob6i_92
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 14 ное 2010 18:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik

какво поло да избера ??

Мнениеот bob6i_92 » Нед 14 ное 2010 19:27


здравеите нов 6офиор сам и сам ре6ил да си зимам фолсваген поло.в4ера обикалях по автоборсите и ми направи впе4атление 4е дизеловите полота от 96 97 98 година са по евтини от бензиновите.Доколкото знам дизела трябва да е по скап от бензина.Та да ви кажа спрал сам се на 2 коли едната е поло 97 1.4 101 коня а другата е 1.9 4ист дизел 99 година и дизела е по евтин 2 500.
не разбирам от коли а не6тото което ме притеснчва 4е дизела е 4ист.според вас коя кола е по добра? Ако взема дизела дали 6те е мо6тна колата да не стане така да не може да движи?
Благодаря предварително :) :) :) :)




Потребителски аватар
apa6o
Мнения: 1101
Регистриран на: Пон 27 ное 2006 9:56
Автомобил: Skoda Octavia 1Z
Двигател: BKD
Местоположение: Перник

Re: какво поло да избера ??

Мнениеот apa6o » Нед 14 ное 2010 21:46


Колега, оправи си писането първо, след това като те гледам си пернишки, драсни ми едно лично съобщение да се разберем да се видим на по кафе и да си поговорим по темата :wink:


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: какво поло да избера ??

Мнениеот enigma79 » Нед 14 ное 2010 21:52


Колега,както гледам ти искаш кола с която да можеш да летиш.Какво очакваш от форума,как да ти помогнем.Според мен ти си прецени дали дизел,или бензин.След това с какви пари разполагаш,съответно модели по години,какви дефекти и така нататък :deal
А по въпроса
какво поло да избера ??
Бих отговорил
Шарено пол[о mhihi


Потребителски аватар
muhtarov
Мнения: 147
Регистриран на: Пет 03 сеп 2010 22:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: какво поло да избера ??

Мнениеот muhtarov » Нед 14 ное 2010 23:15


според мен по добрия вариант е ТДИ

а още по добрия вариант е по-голяма кола (по-вече място, по добра возия)
трябва да си наясно, че малката кола, независимо от марка, има твърдо окачвена и се усеща всяка неравност на пътя.

ако си избрал поло с цел че искаш малка кола, ОК.

аз навремето се подлъгах ,.. бащата вика "по малка кола, по малко ще харчи и по малко разходи и т.н. 75кс е моята."
нещо не го виждам тоя Канон обаче.
градско си харчи 9/100
извън градско 6/100

същите показания са и при рено меган комби 100кс (само че возията, конете, мястото, .. всичко е в повече.

квото и да говорим, просто си реши какво ще я правиш тази кола, каква работа искаш да вършиш с нея и тя на теб каква ще ти свърши.


Потребителски аватар
Dizel_fen
Мнения: 435
Регистриран на: Сря 29 апр 2009 18:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково,VW Polo 1.9D AEF

Re: какво поло да избера ??

Мнениеот Dizel_fen » Пон 15 ное 2010 8:34


Дизеловото поло е по-капризно! А за да е по евтино от бензиновото ,я скоростите са смляни,я маховика е за смяна. Ако не разбираш от дизели-скачай в бензина! Иначе после 2-3000 лева имаш сигурни за ремонти! Ако все пак решиш да вземаш дизела-гледай за вибрации в купето на свободна(разбит маховик-той е консуматив и се сменя на около 150 000км-800лв).Ослушай се за шум от скоростната кутия-сменя се задължително при всички собственици на AEF-мотора. Помпата e LUKAS-пълен ад за механиците-няма настройване освен ако не я закараш в заводите в Испания или Словения.Да караш Дизелово поло е един вид чист мазохизъм :Mr Green Fun .Наливаш маса пари в колата,шумна е като трактор,вибрира като комбайна,без турбо е -но ти си я обичаш и те радва . Двигателя така е разположен,че не може нищо да пипнеш без да разглобиш половината мотор.А за да смениш въздушният филтър ти трябва канал,защото е под бронята! Иначе не гори много-горе-долу колкото чисто нов КАМАЗ death


bob6i_92
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 14 ное 2010 18:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik

Re: какво поло да избера ??

Мнениеот bob6i_92 » Пон 15 ное 2010 15:29


Мерси за инфото
Ама все пак 6те ви дам и линк
Това е дизела http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details
А това е бензина
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: какво поло да избера ??

Мнениеот Koksan » Пон 15 ное 2010 22:14


хахах! Това дизеловото е някакъв странен микс! Отзад е с широка броня, отпред е с тясна! Нещо не му е наред! Другото интересно е че има жабка под еърбега, а това принципно го имат само коли без климатик, а на тази има копчета за климатик!


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: какво поло да избера ??

Мнениеот enigma79 » Пон 15 ное 2010 22:20


Koksan написа:хахах! Това дизеловото е някакъв странен микс! Отзад е с широка броня, отпред е с тясна! Нещо не му е наред! Другото интересно е че има жабка под еърбега, а това принципно го имат само коли без климатик, а на тази има копчета за климатик!

За климатика и жабката май нещо си е точно така,а имено с климатик,еърбег и жабка.Виждал съм го и на друга кола.Най добре да кажат колегите с такива коли :talk:


Потребителски аватар
muhtarov
Мнения: 147
Регистриран на: Пет 03 сеп 2010 22:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: какво поло да избера ??

Мнениеот muhtarov » Пон 15 ное 2010 22:34


дизела е мн луд

днеска си говорихме с един колега
като ходил да си купува пасата
вика, не е пален от месеци, зимата навън минус 15, целята кола покрита с два пръста лед,
(после разбрал, че и горивната помпа никва я нямало)

като го поизчистили малко, влизам вътре каза, мушкам ключа и паля от раз.

дизела на VW е лУД


Потребителски аватар
jazzlay
Мнения: 45
Регистриран на: Вто 02 ное 2010 16:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: какво поло да избера ??

Мнениеот jazzlay » Вто 16 ное 2010 8:28


Колега който ти е казал че това поло 1.4 е 101 коня те е излъгал яко!!!
Тези 2500 дето си ги аписал, че струва дизела, той да не е на 10 километра, това са много пари за тази кола, тези полота в германия вървят по 300 евро, сам се замисли колко трябва да е цената тук в България!
Иначе взимай бензин , специално за поло от дизел файда няма малка кола е бързо наема, икономични са, бензо е по-добър вариант според мен. mhihi


Потребителски аватар
apa6o
Мнения: 1101
Регистриран на: Пон 27 ное 2006 9:56
Автомобил: Skoda Octavia 1Z
Двигател: BKD
Местоположение: Перник

Re: какво поло да избера ??

Мнениеот apa6o » Сря 17 ное 2010 20:44


В тая тема колегите jazzlay и muhtarov се поуляха стабилно. Изразявам мнение валидно и за двамата-като не разбирате нещо по-добре си претрайте а не се*ете, че може и някой да ви се върже :wink:
Първо към Мухтаров-колега, ТДИ на такова купе е толкова дефицитен двигател и на такива цени, че съвета ти граничи с научна фантастика направо. А сравнението на Фолксваген и Рено го оставям в ерата на вицовете, особено за 100кс Меган :wink:
А сега колега Джазлай (ако така ти се произнася ника де :oops: ) ако ми намериш една такава за 300 евро и ми я докараш до България с общи разходи под 1500-600 лева те признавам. Иначе мнението ти граничи с чист спам. А препоръката за бензинова-веднъж качил се на дизелово Поло не бих го сменил, но явно в твоите разбирания 4.5 извънградско и около 6 градско не са цифри, които могат да окажат влияние :)
А към колегата който си търси кола-казах ти, виждаме се обяснявам ти каквото знам и ако искаш отиваме и да гледаме коли, нямаш проблеми, винаги бих ти помогнал, стига да ми е по силите :wink:


Потребителски аватар
djshomi
Мнения: 1201
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СО

Re: какво поло да избера ??

Мнениеот djshomi » Чет 18 ное 2010 16:14


И двата варянта на полата са кофти от към скорости че са им консуматив и струват цифра пара.Винтилката е скъпа за подръжка . Дизела маи си е с нормален съединител не денферен така че там не са 800 лв а 200 примерно.Ако си търсиш кола с която да изпреварваш нормално и тънка за подръжка си вземи Голф това е моя съвет .
Иначе към колегата с дизела 4.5 по 2,30 =10 и малко я сметни 6 по 1,30 =8 и сутрин като слезна долу и паля ,а дизела си е нож с две остриета може и да не запали ако двигателя си е ок то вземе че замръзне нафтата от качествени горива.
Но всеки сам си преценява какво търси от един автомобил.


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: какво поло да избера ??

Мнениеот Koksan » Чет 18 ное 2010 18:09


djshomi написа:И двата варянта на полата са кофти от към скорости че са им консуматив и струват цифра пара.Винтилката е скъпа за подръжка . Дизела маи си е с нормален съединител не денферен така че там не са 800 лв а 200 примерно.Ако си търсиш кола с която да изпреварваш нормално и тънка за подръжка си вземи Голф това е моя съвет .
Иначе към колегата с дизела 4.5 по 2,30 =10 и малко я сметни 6 по 1,30 =8 и сутрин като слезна долу и паля ,а дизела си е нож с две остриета може и да не запали ако двигателя си е ок то вземе че замръзне нафтата от качествени горива.
Но всеки сам си преценява какво търси от един автомобил.


Ти какво караш, че "ТОЛКОВА" ги разбираш нещата?!
На 16V изобщо не са му скъпи частите съпоставени с другите, а за дизела ... чул не дочул братко .....
аман от Spam-ъри


Потребителски аватар
djshomi
Мнения: 1201
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СО

Re: какво поло да избера ??

Мнениеот djshomi » Чет 18 ное 2010 18:57


Ми карал съм голф 1,5 , поло 1,05 , Голф 1,6 поло 1,4 16В, поло 1,3,Голф 1,4 ,Другата седмица голф 1,6.Та съм покарал фолксвагени.Та какво викаш за скоростите , дросел и теча на гарнитурата на капака на клапаните? Баси то ако тез работи се прецакат то това е 1/3 та от цената която колегата ще плати а до колкото знам са проблем и обикновенно като си я купиш и до година се появяват.То и ти го знаеш ма не знам що не го казваш в тази тема.
Не искам да споря всеки сам си решава колегата да прочете темите в раздела и сам да си прецени.


Потребителски аватар
apa6o
Мнения: 1101
Регистриран на: Пон 27 ное 2006 9:56
Автомобил: Skoda Octavia 1Z
Двигател: BKD
Местоположение: Перник

Re: какво поло да избера ??

Мнениеот apa6o » Чет 18 ное 2010 19:38


6 по 1.3 е равно на поредната изгаврена 16 клапанова кола и поредния пич дето псува по адрес на марката, защото не му се дават пари за ГИ, а си мисли, че с обикновена газова минава метър. И да ти кажа честно ми е поомръзнало от газаджии дет карат "самолети"-хората да си взимат неща по джоба и толкоз :wink: И явно имаш малък навик да си носиш зимата кофи с гореща вода и палиш от раз на газ, а :063: Дизела само 1 път отказа да пали и това беше поради изгорял соленоид, така че просто стартера не въртеше :wink: А ако си играеш да ръчкаш газ-бензин, вече бирата е друга, ама кфо праим ако случайно забравим-бога на чесновата сила ни забравя и си ходим пееши :P

Последна промяна от apa6o на Чет 18 ное 2010 19:43, променено общо 1 път.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 61 госта