Кола от Германия или Горубляне?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Кола от Германия или Горубляне?

Мнениеот hooligan_sk » Пет 20 окт 2017 14:15


Голф 4 който става за гледане(без въобще да е перфектен), започва над 3000лв. Държат цена доста добре.




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Кола от Германия или Горубляне?

Мнениеот Stivi » Пет 20 окт 2017 14:48


BoZo написа:Искам да споделя неприятната изненада на мой приятел, който не разбира много от коли и ме пита дали цената, която иска за неговия голф 4 е прекалено ниска. Тъй като колата е служебна, на 310 000 км, с необходимост от смяна на ангренаж, един изпуснал амортисьор и акумулатор който е пред смърт, му казах - давай я, най много 200 лв отгоре да и искап. За един ден са го търсили няколко човека, като един е искал да я капарира. Той ме послуша и я е дал вчера. Днес същата кола вече се продава като перфектна, 100 000 км по-малко, 2 години по-плада, и за 800 лв повече.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=4zdft4

Автокъща Кентавър, на горубляне е и затова тук пиша, ако има по-подходяща тема моля да ми кажете, за да споделя и там.

Поздрави !

Някой е решил да изкара малко пари препродажба,само дето много си се объркал че е автокъща Кентавър-просто си видял нейната реклама под обявата и си се заблудил че колата е там,а тя си е от частно лице !


BoZo
Мнения: 35
Регистриран на: Съб 08 авг 2009 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Кола от Германия или Горубляне?

Мнениеот BoZo » Пет 20 окт 2017 14:54


Stivi написа:
BoZo написа:Искам да споделя неприятната изненада на мой приятел, който не разбира много от коли и ме пита дали цената, която иска за неговия голф 4 е прекалено ниска. Тъй като колата е служебна, на 310 000 км, с необходимост от смяна на ангренаж, един изпуснал амортисьор и акумулатор който е пред смърт, му казах - давай я, най много 200 лв отгоре да и искап. За един ден са го търсили няколко човека, като един е искал да я капарира. Той ме послуша и я е дал вчера. Днес същата кола вече се продава като перфектна, 100 000 км по-малко, 2 години по-плада, и за 800 лв повече.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=4zdft4

Автокъща Кентавър, на горубляне е и затова тук пиша, ако има по-подходяща тема моля да ми кажете, за да споделя и там.

Поздрави !

Някой е решил да изкара малко пари препродажба,само дето много си се объркал че е автокъща Кентавър-просто си видял нейната реклама под обявата и си се заблудил че колата е там,а тя си е от частно лице !


Изобщо не съм се усетил. Едитнах си поста...


Потребителски аватар
richko25
Мнения: 392
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 12:28
Автомобил: VAG
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Кола от Германия или Горубляне?

Мнениеот richko25 » Пет 20 окт 2017 16:29


Бях го писал в темата за некоректни автокъщи ,но ще го напиша и тук , за да няма "опарени". Схемата е същата - вземат регистрирана кола карана тук ,на ниска цена и я пускат напудрена ,с върнат километраж ,без забележки,на печалба ( за тях ,нали трябва да изкарат едни 500- 800 лв. от някой будала) и приказват все едно е била тяхна от 5 г.


"Този "търговец" се представя за частно лице!!!Колите са с регистрации.Лъжите за колата която продава са много!!!Имаше Opel Astra ,VW Golf 4 и Citroen C5.Остана само Ситроена.

http://denisgroup.cars.bg/?t=motori

https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0% ... 0%B5%D0%BA

нула осем осем 6 03 62 7 три Денис !


А с този работят заедно:

https://bazar.bg/ads/user/474287

http://аванта.com/opel-astra-3/


нула осем осем 8 39 86 4 едно Виктор !

Бъдете внимателни и с двамата!!!


Ето от днес /26.12.16г./ нова обява на тези "търговци" :

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=h4llwo

Винаги вземат регистрирани коли и ги продават на много примамлива цена.Колата е тотал щета ,но ти се обяснява как е перфектна и без забележка ,как я е карал до последно!!!"


Потребителски аватар
a_panov
Мнения: 30
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 23:49
Автомобил: Mercedes CLK 200
Двигател: M111
Местоположение: София
Контакти:

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот a_panov » Пон 12 апр 2021 12:21


До сега кола от автокъща не съм купувал щото все особенни бараки и курници взимам я с 2 врати, я с 6 цилиндров редови. Няма качествен джамбазин, само на скъпите коли може да получите добра кола - тествана, ревизирана, и т.н. но си плащате за това, ако е мерцедес 2015-2016 като с цена на на нова Дачия може би да. Иначе никой джамбазин няма да е назад. Винаги плащате отгоре, то е ясно. Но може някъде да има и добро обслужване но аз лично не съм срещал. Имам спомени моя позната преди 2010 си купува първа кола, гледа я и когато да я взима със сменени гуми... Както и да е, има и човеци между тях но както във всяка професия има "професионално изкривяване" така е и при тях.


zdravkop64
Мнения: 220
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот zdravkop64 » Пон 12 апр 2021 14:17


a_panov написа:До сега кола от автокъща не съм купувал щото все особенни бараки и курници взимам я с 2 врати, я с 6 цилиндров редови.


Т.е. ти не си видял, че колата е с 2 врати и джамбазинът те е излъгал, че е с 4??? И не си видял, че двигателят е шестцилиндров, а си го помислил за четири?? В такъв случай джамбазинът ли те е излъгал или ти нищо не си видял? То бива да не видиш нещо, но да не забележиш, че колата има 2 врати, а не 4, е направо....


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот beuchat » Пон 12 апр 2021 23:20


Колегата имаше предвид,че купува по-особено коли,които не се предлагат толкова често по автокъщите...


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот 777 » Пон 12 апр 2021 23:23


a_panov написа:До сега кола от автокъща не съм купувал щото все особенни бараки и курници взимам я с 2 врати, я с 6 цилиндров редови.

Голямата изненада е когато се купува кола от човек. Отиваш, гледаш - поддържана кола, хубава с приемлива цена. И тъкмо се зарадваш, че това е правилният начин, питаш информативно откъде я е взел. Отговор: Горубляне или Дупница. Така че автокъщите може да са много зле, но примерно 80% от колите по улиците са минали оттам. Възможните теории са 2 - всички са прецакани или не точно така. То е като дините на пазара - последните дни почти всичките са изкуфели, но в началото е имало и доста свестни.


imter
Мнения: 97
Регистриран на: Съб 29 дек 2012 10:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pazardjik

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот imter » Вто 13 апр 2021 7:08


В българската психология е заложено да сме ние отгоре ,ние да прецакаме другия ,ние да сме тарикатите и така нататък .Няма как от която и да е вещ втора употреба да очакваме да е перфектна и да е евтина !Но лошото в случая е ,че все още не сме свикнали да оценяваме чуждия труд и когато е положен адекватно да бъде заплатено за него.


zdravkop64
Мнения: 220
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот zdravkop64 » Вто 13 апр 2021 8:29


beuchat написа:Колегата имаше предвид,че купува по-особено коли,които не се предлагат толкова често по автокъщите...

Да, грешката е моя, не съм го разбрал. :th_up


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Кола от Германия или Горубляне?

Мнениеот lokva » Сря 14 апр 2021 10:59


Хубавата кола има и хубава цена. Но българина иска евтино и качествено. Не че няма и добри екзимпляри но са като снегорините.. Всеки е чувал за тях но не ги е виждал. Един елементарен пример: Кола на 250 000 км в Германия с тюф 2008 година струва 3000 евро. Същата кола като параметри в България е 5500 лв. Колата е изминала едни 1500 ÷ 2000км до бг. джамбазина също печели.


Колкото по на изток пътува колата цената и пада.
Километрите намалят наполовина.
Никои не работи на загуба.
И кои покрива разликата? Клиента


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Кола от Германия или Горубляне?

Мнениеот samo_pechka » Сря 14 апр 2021 12:04


Има една работа, която вероятно мнозина не я знаят . Значи има пакетни продажби на коли . Тези коли се продават от автокъщи ( или други организации ) които са оставени на "бартер" ( ако са от автокъщи ) . Примерно харесъл си нещо от дадена автокъща, тук говоря за сериозни автокъщи, не от селски тип. Оставиш си старата кола и долатиш за новата или другата там какавато си си харесал.
Автокъщата пресява тези коли и преценява как да процедира, ще пооправи някои , за които си преценява , че си струва упражнението и, че няма даде дефект за една година ( гаранционни услоия ) , а други ще продаде накуп ( примерно двайсет, трийсет и т.н. кошника заедно ) . Така, тук идват нашите хора. Тъй като не всеки може да извади една пачка и да ги купи заедно , се споразумяват три , четирима или повече джамбази да ги купят заедно и после да делят :) . Масово такива "търговци" са турци, араби , поляци , руснаци , сърби и разбира се нашенците. Цените на пакетните коли са примамливи и доста ниски. Често това са цени на които почти са били оценени от самата автокъща при "бартерите" им. Така те си изчистват каляските от паркингите пред автокъщите си, освобождават място за нови и си прибират парите напълно за колите които са предлагали за продан без загуби.
Другите коли които нашенците джамбази взимат са с леки до средни щети и замаскирани след това у нас ( по-нови коли по правило) . Коли без ТЮФ (по-стари коли по правило ) които за да минат такъв в немско ще е трудно или скъпо ( проблеми с газове най-вече, оттам предполагаеми скъпи ремонти и части за оправянето им ) .
Има и други ( ретро, аукциони , митнически складове и т.н. )



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта