Помощ при избор на кола

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Taiss
Мнения: 11
Регистриран на: Сря 06 апр 2011 11:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Помощ при избор на кола

Мнениеот Taiss » Сря 06 апр 2011 11:38


Здравейте :)

Можете ли да ми помогнете в избора на кола, много съм затруднена, искам да ми кажете мненията си от опита или наблюденията ви за: Toyota Yaris, VW Polo, Citroen C3: коя е най-здрава, от коя сте доволни, коя е най-икономична? За Citroen четох доста лоши review-та, така че най-вероятно ще отпадне. Знам, че немските коли са най-здрави, но все пак искам да чуя различни мнения.
Колата ще бъде втора употреба (около 2003, 2004 година), 1.4 дизел, основно за градско каране, с 4 врати, искам да бъде по-икономична, сигурна и с по-евтини части. Polo-то като че ли отговаря на тези изисквания, но пък Yaris-a е по-симпатичен на външен вид (с изключение на вътрешния дизайн, много е обикновен). По-новите Yaris модели след 2007г. са много по-хубави, но нямам възможност да си купя :(
Предложете и други марки и модели, може пък да се ориентирам към нещо друго :P

Благодаря ви предварително!




Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Re: Помощ при избор на кола

Мнениеот Dead man » Сря 06 апр 2011 17:46


Да почнем от тук :

Колко пари имаш ? Само за колата...


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ при избор на кола

Мнениеот my heart iS iCe » Сря 06 апр 2011 17:53


Колега, дай някакъв ценови диапазон! Щот голяма година, голама пачка с пари трябва да отделиш!
Моя съвет е да се спреш или на Поло, или Ярис!
Въпреки че съм пристрастен към марката (смисъл имам Голф) също така и яриса не е за испускане! (говориме за читави екземпляри, не някой кулиби)
Та каквото и да си говорим. След Германското като качество е Японското!
Полото каточли повече отговаря за твоите стандарти, щом искаш да е икономично, просто като подръжка това е колата за тебе, вътре също не е лошо като дизайн! Говорим за 1.4 дизел, много първаго въпреки това че е три цилиндъра! Но всичко е до избор, двете коли си имат своите слабости и своите плюсове!
Но аз бих избрал ПолотО. Поради някой причини!
+ Масова кола, части и 2-ра ръка има!
+ Лек автомобил, икономичен за града и много красив !
+ дизайна вътре според мен е перфектен!

За Яриса мога да кажа само че като външен вид е красив, но вътре е доста ограничен, като багажник и пространство на задните седалки, не че Полото не е , ма аз бих избрал Полото както споменах по-горе!

п.п Това си е мое виждане, не засягам никой! А относно Ситроена, хубава кола, но не за всеки джоб!


Потребителски аватар
Presian
Мнения: 490
Регистриран на: Съб 17 юли 2010 17:30
Автомобил: VW Golf
Двигател: BAG
Местоположение: Пловдив

Re: Помощ при избор на кола

Мнениеот Presian » Сря 06 апр 2011 19:17


Taiss написа:
Polo-то като че ли отговаря на тези изисквания


Е намерил си да питаш във VW форума дали Полото е по-добро...
Иначе вземи по-запазената от двете
Или тази на по-малко километри (доказани)


Потребителски аватар
Бетончо
Мнения: 174
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 18:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: karlovo

Re: Помощ при избор на кола

Мнениеот Бетончо » Сря 06 апр 2011 19:22


Без да съм престрастен,защотото обичам автомобилите,като цяло ти казвам Поло.Колегата по-отгоре е казал някой доста верни неща,ти си избираш,но Полото е много по-перспективно.


Taiss
Мнения: 11
Регистриран на: Сря 06 апр 2011 11:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Помощ при избор на кола

Мнениеот Taiss » Сря 06 апр 2011 21:16


Като ценови диапазон: 6 500 - 6 700 лв. И да, и аз съм съгласна, че Яриса е доста тесничък на задните седалки...:(


Потребителски аватар
Layer
Мнения: 6405
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ при избор на кола

Мнениеот Layer » Чет 07 апр 2011 8:05


Presian написа:Е намерил си да питаш във VW форума дали Полото е по-добро...

Еми по добро е.
:beer


Потребителски аватар
williams_vn
Мнения: 724
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 20:05
Автомобил: tuareg G-3 GTIedition
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Помощ при избор на кола

Мнениеот williams_vn » Чет 07 апр 2011 8:24


за икономичен дизел за тия пари бих взел рено клио 2002 -2004 1.5 dci някаде около 5 нафта в градъ а извънграцко пада до 3.8-4.2 зависи от карането добра кола не е капризна иначе е в класа на полото но за него незнам щом питаш тук много ясно че ще ти кажат че това е твоита кола макар че аз не бих си купил поло дизел ,да не ми се сърдят колегито това е мое мнение ,аз бих карал Klio V6 2002 година но цената му още в германското мобиле е 12 000 евро чакам да поевтинее


Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Помощ при избор на кола

Мнениеот Милослав » Чет 07 апр 2011 10:07


williams_vn написа:за икономичен дизел за тия пари бих взел рено клио 2002 -2004 1.5 dci някаде около 5 нафта в градъ а извънграцко пада до 3.8-4.2 зависи от карането добра кола не е капризна иначе е в класа на полото но за него незнам щом питаш тук много ясно че ще ти кажат че това е твоита кола макар че аз не бих си купил поло дизел ,да не ми се сърдят колегито това е мое мнение ,аз бих карал Klio V6 2002 година но цената му още в германското мобиле е 12 000 евро чакам да поевтинее


А ти помогна с ... ?
Момичето е казало измежду кои коли иска да избира.

Аз съм чувал хубави отзиви за Яриса, даже има колега с такава Тойота тука.
Нека и поло-вите да кажат.


Потребителски аватар
williams_vn
Мнения: 724
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 20:05
Автомобил: tuareg G-3 GTIedition
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Помощ при избор на кола

Мнениеот williams_vn » Чет 07 апр 2011 19:33


помагам с каквото съм запознат ти карал ли си такъв ярис или такова клио аз и двете еми клиото маи е по некапризно от към потдръжка ,макар че кола и жена са накъсмет


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на кола

Мнениеот Matematiks » Пет 08 апр 2011 0:45


Много дървен тоя Ярис отвътре scare Всички японки са така-малките и евтини модели де
Лексуса е друга бира :D

Полото ми допада повече само заради това
По добре Микра тогава 1,5 Дци :beer - нали за жена говорим?

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Помощ при избор на кола

Мнениеот forski » Пет 08 апр 2011 7:41


Май от всичките коментирани до тук автомобили Полото остава най малкото зло,за тези пари може да се намери добър дизелов екземпляр 2002-2003г.аз обаче бих заложил на бензин(най малкото е че се качваш две години в датата на призводство 2004-2005г.) не на дизел!
Частите няма да си ти евтини нито за Яриса нито за Полото,а одисеите около стария дизел всички ги знаем :012:


Taiss
Мнения: 11
Регистриран на: Сря 06 апр 2011 11:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Помощ при избор на кола

Мнениеот Taiss » Пет 08 апр 2011 9:59


Matematiks написа:По добре Микра тогава 1,5 Дци :beer - нали за жена говорим?

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details


Да, за жена говорим :D User name-a е име на жена.
И зададох въпроса си в този подфорум, защото пишеше, че е за автомобили, които не са свързани със VW :P
Благодаря ви за мненията, май ще се ориентитам към Полото, все пак отвътре изглежда по-добре...Почти нищо не казахте обаче за Citroen-a? На мен той най-много ми харесва като дизайн обаче не знам дали няма да ми създава много проблеми :roll: Четох, че бил много проблемен автомобил?
Forski, защо обаче да бъде бензин, не разбрах? Какви одисеи около стария дизел?


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на кола

Мнениеот Matematiks » Пет 08 апр 2011 10:33


Колегата иска да каже че първо е по евтин за закупуване и е по малко проблемен 8)
Тоест ако се случи нещо на двигателя,бензиновият е по-евтин за поправка,както и за подръжка-Аз ще добавя обаче че дизела ще харчи смешно малко
От друга Страна бензин на газ е още по икономичен
Ситроена верно е най така да се каже бонбонски,но не съм чувал да се хвали с някакво качество,даже напротив
Моя приятелка в Италия имаше и много ме радва,но пък беше чисто нов и тате го подържаше,така че няма сравнение
Нека някой по-запознат да каже :D
Микрата що не те радва-аз взех на жената-ама по стария модел-2001,Много и се кефи жената :applause:

Полото от тея години не ми блести с някакъв страхотен дизайн нито вън нито отвътре :| некво много народно ми е и стерилно :beat_butt2 -все пак даваш 7 бона и си и жена :D а за вас външният вид е много важен.На мен по ми харесва полото от 2001 ,но това е субективно 8)


Taiss
Мнения: 11
Регистриран на: Сря 06 апр 2011 11:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Помощ при избор на кола

Мнениеот Taiss » Пет 08 апр 2011 10:54


Matematiks написа:Микрата що не те радва-аз взех на жената-ама по стария модел-2001,Много и се кефи жената :applause:
Полото от тея години не ми блести с някакъв страхотен дизайн нито вън нито отвътре :| некво много народно ми е и стерилно :beat_butt2 -все пак даваш 7 бона и си и жена :D а за вас външният вид е много важен.На мен по ми харесва полото от 2001 ,но това е субективно 8)


Микрата ми е малко есктравагантна отзад..не знам, то си е до вкус. Иначе си прав, Полото и на мен не ми харесва особено, затова и се колебая толкова, обаче за тези пари, които имам - толкова. Знам кои са хубавите коли след 2007 - Мазда 2, Опел Корса, Тойота Ярис.. обаче всичко опира до пари.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 54 госта