Дилемата e-VW T4 или Vito

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
freshenero
Мнения: 585
Регистриран на: Съб 05 май 2007 18:44
Автомобил: Sharan
Двигател: ADY 2000
Местоположение: КаНдахар-КюстеНдил

Дилемата e-VW T4 или Vito

Мнениеот freshenero » Пет 03 юни 2011 21:31


Та така ,колеги решил съм да се разделям с Голфчето си.И сега се двоумя между тези две возила.Работя като строител и поради това ми е нужен бус.Но не искам да поддържам две коли и за това искам нещо хем за работа ,хем за ,,цивилка" да става.Варианта Мерцедес Вито-товаропътническо идеално ме устроива,но не съм наясно с поддръжката им,от друга страна не ми се иска да изневерявам на марката,но пък Витото е някак си по-комфортно,и така ще съм доволен ако някой притежаващ или има преки впечатления за един от двата екземпляра сподели за плюсове и минуси.Както и за конкретни предложения.




Потребителски аватар
iGolf
Мнения: 1073
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 22:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русe/London
Контакти:

Re: Дилемата e-VW T4 или Vito

Мнениеот iGolf » Нед 05 юни 2011 16:39


Освен че Мерца много го обича ръждата друго не мога да кажа тъй като не разбирам от двигатели,аз като купувах моя Т4,също гледах и за читави Вито-е братле моя е на 10 години няма грам ръжда или гнило-същите години Вито бяха като фафла :horror: .Това е моето впечатление(въпреки че буса ми е купуван в Англия,може би Вито от друга част на Европа не е толко зле)инъче носи на товар(тъй като и аз съм в същата сфера),не харчи много,и не е много капризен!


Потребителски аватар
hayabusa_gsxr
Мнения: 470
Регистриран на: Сря 30 сеп 2009 23:12
Автомобил: Opel Vectra B
Двигател: X20XEV
Местоположение: Бургас/Варна

Re: Дилемата e-VW T4 или Vito

Мнениеот hayabusa_gsxr » Нед 05 юни 2011 17:08


Бягай далеч от Вито-то... Това мога да ти кажа само.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Дилемата e-VW T4 или Vito

Мнениеот kris11 » Пон 06 юни 2011 8:49


Само за куриоз се позаинтересувай колко струват дюзите на Вито -то. Преди това смукни 1 валерианче за да не стане фал. mhihi
Така като мерна някое в града е като Хлопел /калници, задна порта, странична.


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Дилемата e-VW T4 или Vito

Мнениеот Matematiks » Пон 06 юни 2011 11:03


kris11 написа:Само за куриоз се позаинтересувай колко струват дюзите на Вито -то. Преди това смукни 1 валерианче за да не стане фал. mhihi
Така като мерна някое в града е като Хлопел /калници, задна порта, странична.
:да: :да: :да:

Това им е голяма болга доколкото знам на Вотовците и 3 дюзи струват колкото Витото mhihi

Приятел пред тази дилема си взе Спринтер-товаро пътнически най-високото оборудване...ама цената няма да ти хареса :x


Потребителски аватар
smurf
Мнения: 918
Регистриран на: Пон 13 фев 2006 19:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Димитровград

Re: Дилемата e-VW T4 или Vito

Мнениеот smurf » Пон 06 юни 2011 12:28


Колега добре е да споделиш и някой малки, но значителни неща:
1. колко пари си готов да отделиш?
2. колко товар трябва да носи?
3. колко км въртиш, съответно какво гориво?
Моето мнение по темата е, че няма по-хубаво от мерцедес (ама аз съм пристрастен) :lol:
Сега сериозно, щом ти трябва за работа, определено мерца няма да ти хареса като цифри за поддръжка....предполагам търсиш нещо по-евтинко? В такъв случай се огледай във Форд Транзит - имат страшно много модификации, евтини, издържливи, много маневрени, за мен в тоя клас (бусове без Ц-категория) форда е най-добро решение, особено за държава като България....


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2150
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Дилемата e-VW T4 или Vito

Мнениеот Vidol Nikolov » Пон 06 юни 2011 12:54


Мой приятел има Т4 лекотоварния.
Мотора е 1.9 чистия дизел незнам колко коня е, но си вьрви прилично даже и натоварен. За 2 години му навьртя над 50 000 км по наще пьтища и досега само накладки и масло сменява.
Харчи малко и няма никакви грижи с мотора.Това е идеална работна кола.
Специално неговия го лови рьждата,ма вероятно защото дойде от Австрия.

Витото е по-комфортно от Т4 няма какво да се льжем.Вози доста по-добре,много по безшумен автомобил е.
Но някак си двата модела поне според мен са несьпоставими.
Ако имаш пари и дьржиш на комфорт-Витото,ако ти е по скромен бюджета и не искаш да се притесняваш някоя част да не издьхне тогава се насочи кьм Т4


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Дилемата e-VW T4 или Vito

Мнениеот tisho_psg » Пон 06 юни 2011 13:38


При този клас бусове Т4 е най-доброто решение,поне за мен.
Минуси са му по-високата цена и склонността към ръжда,особено ако е каран в страни като Австрия. Другото му е 6+


Потребителски аватар
Plehi
Мнения: 838
Регистриран на: Нед 20 май 2007 21:07
Автомобил: Passat B8 T4 Touareg W140
Двигател:
Местоположение: София

Re: Дилемата e-VW T4 или Vito

Мнениеот Plehi » Пон 06 юни 2011 14:22


Мерца си е повече за превоз на хора.Къде-къде по - шик е.Зависи какво Вито търсиш ...Преди 4 години , когато търсехме бус първо се бяхме спряли на именно Витото , но след обстойно разузнаване везните се наклониха сериозно към Т4.... и не сбъркахме.От тогава до сега 160 000км и съответно нормалните неща за смяна:
амортисьори,накладки 2 пъти,4те спирачни дискове,рейка на 2 пъти рециклирана като последния път беше преди 5к км,и консумативите по предницата на 2 пъти.Иначе поне при моя нещо ми се виждат слаби каретата.И те са една торба с пари ама к`во да правиш heavy metal zork


Потребителски аватар
Ицку®
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 22:52
Автомобил: 2xTouran TDI
Двигател: CAYC 2014 и CFHF 2015
Местоположение: Поморие

Re: Дилемата e-VW T4 или Vito

Мнениеот Ицку® » Пон 06 юни 2011 19:58


kris11 написа:Само за куриоз се позаинтересувай колко струват дюзите на Вито -то. Преди това смукни 1 валерианче за да не стане фал. mhihi
Така като мерна някое в града е като Хлопел /калници, задна порта, странична.

За Вито 112ЦДИ в Дарсауто ни искаха 1100 лв., а в Бош кар сервиз 700 с намалението. Това са цени от 2007 за 1 брой дюза.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19165
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Дилемата e-VW T4 или Vito

Мнениеот stefan4o » Пон 06 юни 2011 20:14


Преди време нашите обмисляха варианти да сменят семейния/служебен Пассат Б5.5 с бус. Та прегледах доста обяви и ми направи впечатление, че Т4 държи по-добра цена на 2ния пазар от Вито. Според запознати Вито-то е испанска сглобка, което е достатъчно да те откаже. За мен също е необяснимо как ФВ има по-добра цена от съответния Мерцедес от същата година, ама факт... явно има защо. Не знам колко пари си отделил, но аз лично бих се насочил към Т4-ката. :mrgreen:


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2150
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Дилемата e-VW T4 или Vito

Мнениеот Vidol Nikolov » Пон 06 юни 2011 20:17


stefan4o написа:Преди време нашите обмисляха варианти да сменят семейния/служебен Пассат Б5.5 с бус. Та прегледах доста обяви и ми направи впечатление, че Т4 държи по-добра цена на 2ния пазар от Вито. Според запознати Вито-то е испанска сглобка, което е достатъчно да те откаже. За мен също е необяснимо как ФВ има по-добра цена от съответния Мерцедес от същата година, ама факт... явно има защо. Не знам колко пари си отделил, но аз лично бих се насочил към Т4-ката. :mrgreen:


Тука се изказа та мани...,ти возил ли си се или карал ли си вьв Вито,че така твьрдиш неща за сглобка и разглобка?
Витото си е много кораво и окачването му е по-здраво от на Т4,вози по-меко,по-комфортно е и други по-по-по-най,затова цената е доста над тази на Т4


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19165
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Дилемата e-VW T4 или Vito

Мнениеот stefan4o » Пон 06 юни 2011 20:19


Не зная дали е над цената на Т4. Аз гледах Т4 фейслифт 2000+ година, в немско са по 7-8к ойро, Витото беше доста под тая сума, извинете :wink:
Направи сам разликата в цената:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=1


http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=1


Разликата в цената е почти по 2. Айде сега ми кажи що Каравелът е по-скъп от Фау-класата на Мерцедес (което е пътническият по-луксозен от Вито вариант). Явно немският пазар е нещо фалш? Или да не го гледаме него? :Mr Green Fun Щом цената дори на Мерцедес на немския пазар е така ниска това трябва да ти говори достатъчно, че там този модел не се търси и харесва, явно има причина за това :да:
Реално се отказаха нашите от тая покупка, щото на майка ми не й допадна идеята да мине от 2002 година на 2000 година кола като за това ще трябва да заплати още около 10 000 лева отгоре (щото сега на Б5.5 цените са около или под 10 000 лева).


Потребителски аватар
katcko
Мнения: 591
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 23:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Дилемата e-VW T4 или Vito

Мнениеот katcko » Пон 06 юни 2011 22:24


Vito-то е доста добра машина,казвам го от личен опит,но не се търси заради скъпата си поддръжка.Всичко опира до пари и компромиси,ако ми трябва бус и мога да поддържам Вито не бих се чудил.


Потребителски аватар
freshenero
Мнения: 585
Регистриран на: Съб 05 май 2007 18:44
Автомобил: Sharan
Двигател: ADY 2000
Местоположение: КаНдахар-КюстеНдил

Re: Дилемата e-VW T4 или Vito

Мнениеот freshenero » Пон 06 юни 2011 22:46


И аз клонях везните към Т4,но май окончателно ме отказахте от Витото.Сега остава да ме насочите към двигател.Чувам добри отзиви за 1.9 ТД.А как стои въпроса със регистрацията-пътничевски или товарен.Моята идея е да е със втори ред седалки и назад товарен,със зат.стъкла.Понеже товаропътническото изпълнение е рядко и скъпо май???Вариянта е да е пътническо и да се приспособи.Застраховката зависи ли от това дали е пътнически или товарен.?



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 58 госта