Mazda Premacy мнения

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
embi4a
Мнения: 695
Регистриран на: Чет 11 яну 2007 11:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Mazda Premacy мнения

Мнениеот embi4a » Сря 08 юни 2011 15:04


Въпросния модел ми допада като визия и обем на автомобила,защото с детенце е малко тясно в Сеата ми. Но да си призная нищо не знам за качеството на тези миниванове и цената на подръжката. Мита, че японските коли са скъпи за подръжка дали се отнася и за въпросното возило. В мобилето се продават предимно дизелови екземпляри с голям двулитров мотор с 90 кончета. Сполучливи ли са моторетките и как са евентуално бензиновите агрегати. Ако е бензинов мотор ще се газифицира. Евентуално ръждясват ли? Ориентирал съм се към 2000 година. Ще съм ви благодарен на мнения от първа ръка. :beer




blinder
Мнения: 2758
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 12:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Mazda Premacy мнения

Мнениеот blinder » Сря 08 юни 2011 15:39


Преди да си купя сценика, гледах точно тея Мазди.
Веднъж дойде клиент с такава и аз веднага при него.
Много слаби места за ръжда са задните вежди.
Цялостното обслужване - масла, ремъци, филтри, ролки, каза че излизало около 1300-1500 лева, в зависимост от частите.
Това ме отказа и от дадения автомобил.
Само едно нещо ми каза - "като се развали сериозно - махам го и повече няма да си взема Мазда", макар че ми каза че е доволен и му върши работа, а иди го разбери.


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Mazda Premacy мнения

Мнениеот nokiangage » Сря 08 юни 2011 15:55


Познат на баща ми има Premacy, бензинова и само на бензин се кара - няма да я смени за нищо, обяснявал ми е колко не се чупели и били здрави, тестове какви правели от другите държави и такива... За обслужване не мога да споделя, но то него не го бърка каквато и да е цената де, не е като мен студент... mhihi


Потребителски аватар
dragozow
Мнения: 920
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 8:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Mazda Premacy мнения

Мнениеот dragozow » Сря 08 юни 2011 16:05


Като търсих кола също ги гледах. Спря ме едно нещо, драмата на човек от форума им. Фар за същия модел...600 лв в Стармоторс. Втора ръка...няма. От Италия познат му донесъл за 100 евро.


Потребителски аватар
Layman
Мнения: 148
Регистриран на: Пет 26 дек 2008 14:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Търново

Re: Mazda Premacy мнения

Мнениеот Layman » Сря 08 юни 2011 16:15


dragozow написа:Като търсих кола също ги гледах. Спря ме едно нещо, драмата на човек от форума им. Фар за същия модел...600 лв в Стармоторс. Втора ръка...няма. От Италия познат му донесъл за 100 евро.

Добра кола, но рядък модел - не може да се рачита на втора употреба части изобщо. А и са нисички по моите разбирания и не превъзхожда по обем голямо комби - също съм се интересувал... Има едно по-голямо и високо - MPV. http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php? ... 13018a6868


Потребителски аватар
embi4a
Мнения: 695
Регистриран на: Чет 11 яну 2007 11:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Mazda Premacy мнения

Мнениеот embi4a » Чет 09 юни 2011 9:28


Скъпата подръжка и обслужване явно не е мит за Маздата. 1500 лева за обслужване надминава и най-смелите ми предположения. :shock :banghead: Това е просто кошмарна цена. Аз също се заглеждах в Рено Сценика от 2000 год. но казано честно маздата по-ми допада като визия, но при тези цени приключвам с нея. А как е сценика - притеснява ме турбото при дизелите, че като знам "западняците" колко често сменят маслото и евентуални проблеми с него ще ми дойдат пряко финансови сили.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19165
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Mazda Premacy мнения

Мнениеот stefan4o » Чет 09 юни 2011 9:31


Колега, избягвай такива екзотики.
Познат на баща ми има Premacy, бензинова и само на бензин се кара - няма да я смени за нищо, обяснявал ми е колко не се чупели и били здрави, тестове какви правели от другите държави и такива... За обслужване не мога да споделя, но то него не го бърка каквато и да е цената де, не е като мен студент...

На този цитирания в момента в който:
Като търсих кола също ги гледах. Спря ме едно нещо, драмата на човек от форума им. Фар за същия модел...600 лв в Стармоторс. Втора ръка...няма. От Италия познат му донесъл за 100 евро.

Му се наложи да смени някаква част, като споменатата по-горе мигновено ще обърне лопатата на другата страна и ще си промени коренно мнението за колата си. Но има логика - когато върви и не се чупи всеки е доволен. После като почне ходенето по мъките с майстори и скъпи части дето ги няма по моргите друга песен ще запее. Ако толкоз държиш да е миниван Зафира според мен е по-добрата алтернатива, да не кажа и НАЙ-ДОБРАТА за парите си :beer За съжаление нашата марка не предлага алтернатива на споменатите автомобили от тези години, освен ако не можеш да дадеш пари за Туран, ама... там е цифра цената.
До колко пари си заделил за покупка?


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Mazda Premacy мнения

Мнениеот KirilGeorgiev » Чет 09 юни 2011 9:47


Няма как на кола за 5000лв обслужването да и е 1500лв освен ако не е ходил при приятел mhihi


Потребителски аватар
Georgi_Yulev
Мнения: 22
Регистриран на: Съб 14 мар 2009 15:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград\Варна

Re: Mazda Premacy мнения

Мнениеот Georgi_Yulev » Чет 09 юни 2011 9:59


Здравей колега!
Аз карам Примаси и съм много доволен!Колегата по-горе, който е писал че обслужването е 1000 и няколко лева нещо се е объркал, обслужване правиш за около 300-400 лева!Фаровете да 600 лева, НО в Стар Моторс, там всичко е скъпо!Втора употреба са около 230 лева двата!Вече има доста Мазди по моргите.Колата е доста просторна, задните седалки са три и се свалят поотделно, има хубава визия отвън и отвътре.Аз съм минал с моята около 40000 километра и не съм имал проблеми.Моята е 1.8 16v със газов инжекцион и дава доста добър разход със и без климатик!Колата е доста пъргава добре се справя със изпреварването, правил съм зарезил няколко т.н."бегачки", стабилна е по завой.
Място има колко искаш, отзад вкарвам 2 големи колела изправени и едната седалка на задния ред остава изправена, т.е. може да седне човек.Колата е 90 коня и данъка е нищожен.
Минусите са слаби биалетки, но по нашите пътища е нормално (цена на една биалетка около 30-тина лева), задните вежди наистина ръждясват, но затова се гледа преди да се купи :), но пък се и прави, воланчето е малко твърдо според някой собственици, аз лично не съм го забелязъл това, купето е малко шумничко, но поносимо.
Това е общо взето, няма много минуси и дори и да има те не са сериозни и са доста по-малко от плюсовете.

П.П.Колега, купувай смело няма да съжаляваш!
П.П.2 Колко много написах и нищо не се разбира :lol:


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Mazda Premacy мнения

Мнениеот myrshavija » Чет 09 юни 2011 10:26


KirilGeorgiev написа:Няма как на кола за 5000лв обслужването да и е 1500лв освен ако не е ходил при приятел mhihi

Аз продавам моята за 6000. За спорта, може да ти я дам за 5000, а ти после ще споделиш колко е обслужването. Навит ли си?
Често се случва да чета твои категорични мнения, които са ... да кажем смели. Опитай малко по меко! :beer


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Mazda Premacy мнения

Мнениеот KirilGeorgiev » Чет 09 юни 2011 10:31


Собственик на такава кола е написал колко струват нещата и като гледам съм прав


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Mazda Premacy мнения

Мнениеот myrshavija » Чет 09 юни 2011 11:17


KirilGeorgiev написа:Собственик на такава кола е написал колко струват нещата и като гледам съм прав
От което автоматично следва, че това, което казвам аз не е вярно. Така ли?
Аз твърдя, че не си прав и не е коректно така да обобщаваш. Твърдя, че МОЖЕ обслужването на кола, която струва около 5000лв да е 1500лв ... или повече. При това без да се ходи в официалния сервиз на марката, където се предполага, че е най-скъпо.
Затова ти предлагам да купиш моята за 5000лв и да я обслужиш за по-малко от 1500. После ще си я купя обратно за 6500 и всичко под 1500, което си спестил от обслужване е печалба за теб. Ако пък не си успял да се вместиш в 1500 ... се прецакваш и се съгласяваш, че си дрънкал празни приказки.
Ако възникне въпросът дали моята кола струва около 5000лв - пуснал съм обявата на 6000, за да има накъде да сваля при пазарлъка и 5000 не е точно сумата, която и търся, но е напълно постижима при договарянето.


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Mazda Premacy мнения

Мнениеот KirilGeorgiev » Чет 09 юни 2011 11:25


Само не знам кой говори за твоята кола Пита се за конкретен модел Това че ви режат главите с авточастите по магазините съм го писал поне на 5 места подкрепено с цени


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Mazda Premacy мнения

Мнениеот myrshavija » Чет 09 юни 2011 11:54


Аз започнах да говоря за моята кола, защото
KirilGeorgiev написа:Няма как на кола за 5000лв обслужването да и е 1500лв освен ако не е ходил при приятел mhihi
, което твърдение обхваща ВСИЧКИ коли, включително и моята, която струва приблизително толкова, поне според мен.
Колкото до рязането на глави - дали ще бъдеш така добър да ми намериш комплект за обслужване на двигател AEC по-тънко, а аз сам ще си намеря сервиз, където да не ми искат 460 кинта за труд, колкото искат в Порше София Изток.


Потребителски аватар
embi4a
Мнения: 695
Регистриран на: Чет 11 яну 2007 11:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Mazda Premacy мнения

Мнениеот embi4a » Чет 09 юни 2011 12:05


Georgi_Yulev написа:Здравей колега!
Аз карам Примаси и съм много доволен!Колегата по-горе, който е писал че обслужването е 1000 и няколко лева нещо се е объркал, обслужване правиш за около 300-400 лева!Фаровете да 600 лева, НО в Стар Моторс, там всичко е скъпо!Втора употреба са около 230 лева двата!Вече има доста Мазди по моргите.Колата е доста просторна, задните седалки са три и се свалят поотделно, има хубава визия отвън и отвътре.Аз съм минал с моята около 40000 километра и не съм имал проблеми.Моята е 1.8 16v със газов инжекцион и дава доста добър разход със и без климатик!Колата е доста пъргава добре се справя със изпреварването, правил съм зарезил няколко т.н."бегачки", стабилна е по завой.
Място има колко искаш, отзад вкарвам 2 големи колела изправени и едната седалка на задния ред остава изправена, т.е. може да седне човек.Колата е 90 коня и данъка е нищожен.
Минусите са слаби биалетки, но по нашите пътища е нормално (цена на една биалетка около 30-тина лева), задните вежди наистина ръждясват, но затова се гледа преди да се купи :), но пък се и прави, воланчето е малко твърдо според някой собственици, аз лично не съм го забелязъл това, купето е малко шумничко, но поносимо.
Това е общо взето, няма много минуси и дори и да има те не са сериозни и са доста по-малко от плюсовете.

П.П.Колега, купувай смело няма да съжаляваш!
П.П.2 Колко много написах и нищо не се разбира :lol:

Благодаря за изчерпателния отговор - всичко си се разбира идеално :bowdown
Ще се оглеждам все пак за запазен екземпляр. Истината е, че все още не бързам и започвам да се оглеждам и затова питам. Парите, за които се надявам да закупя са около 5000 лв + обслужване отделно. Трябва и за ГИ да се мисли ако е бензинов мотора.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта