Ще купувам ML CDI след 2006г / Мнениия / Проблеми???

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
versace
Мнения: 735
Регистриран на: Чет 08 дек 2005 19:57
Автомобил: Ex Touareg present Mercedes ML
Двигател: 320 CDI 224 Hp
Местоположение: Варна

Ще купувам ML CDI след 2006г / Мнениия / Проблеми???

Мнениеот versace » Съб 30 юли 2011 14:23


Решил съм да си взема МЛ 280 или 320 ЦДИ. Гледам само такива, които са закупувани в БГ от Балканстар за да има проследимост на техническата и криминалната им история. Прочетох целия форум на Мерцедес и установих, че там няма почти никакво инфо, а учасниците във форума са крайно пасивни.
Ще се радвам, ако някой от Вас има отговори на по-долните въпроси да ги сподели:
- Обслужване на двигателя - с верига или ангренаж е?
- Често срещани проблеми при тези модификации
- Разход на гориво
- На автомата, раздатката и диференциалите на колко километра се сменя маслото
- Друго важно по Ваша преценка.




ceko84
Мнения: 264
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 23:09
Автомобил: Passat B5 AFN Synhro
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Ще купувам ML CDI след 2006г / Мнениия / Проблеми???

Мнениеот ceko84 » Съб 30 юли 2011 14:47


Мой познат имаше МЛ 320 ЦДИ 2007 г,постояно имаше проблеми с въздушните възглавници.


Потребителски аватар
simeon40
Мнения: 187
Регистриран на: Пет 27 мар 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Града на дупките

Re: Ще купувам ML CDI след 2006г / Мнениия / Проблеми???

Мнениеот simeon40 » Съб 30 юли 2011 15:15


Как си с чуждите езици? В нашите форуми както вече си видял няма почти никаква информация и това което търсиш може да намериш из чуждите. http://www.benzworld.org/forums/ този форум би ти бил много полезен, има над 5 000 теми за автомобила към който си се ориентирал.


Потребителски аватар
Plehi
Мнения: 838
Регистриран на: Нед 20 май 2007 21:07
Автомобил: Passat B8 T4 Touareg W140
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ще купувам ML CDI след 2006г / Мнениия / Проблеми???

Мнениеот Plehi » Съб 30 юли 2011 17:28


Пукат възглавници и после не може само едната да се сменя , това впечатление от МЛ-а на вуйчото.Модела е CDI 320 2009.За тия 2 години това беше осезаемия проблем освен редовните смени на консумативи.Не знам дали си хвърлил едно очо и тук http://mercedes-bulgaria.com/forum/mercedes-ml-klasa/ .
Колегата по - горе е прав , че за тези модели инфото по бг форумите е оскъдно.
Иначе полезни неща за модела можеш да научиш тук http://mercedes-w163.5go.ru/


Потребителски аватар
landwarrior
Мнения: 1943
Регистриран на: Нед 10 юли 2005 19:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: land of the free,home of the brave

Re: Ще купувам ML CDI след 2006г / Мнениия / Проблеми???

Мнениеот landwarrior » Съб 30 юли 2011 19:26


кола с въздушно окачване не вземай ,мерцедес -ауди ,бмв все тая .Аз си научих урока с А8-цата :beat_butt2 .Иначе двигатела е чук,имам приятел с Е320 CDI и е много доволен
,купи я на 12к мили преди 2,5 години
-двигатела е с верига
-разхода му при смесено каране е 27-35mpg,като е стигал до 44.5mpg само на магистрала с 65мph(незнам как се обръща в л/km)

- за две години и 25к мили ,два пъти е взлизала в сервиз -за O2 сензор и датчик за външна температура
-зимите тук в Чикаго са брутални , имам клипче как пали при -42 градуса :Mr Green Fun (с половин оборот все едно е лято )
-маслото на диферинциалите и трансмисията се сменя само веднъж на около 55к мили (поне тук така го дават)
-


Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ще купувам ML CDI след 2006г / Мнениия / Проблеми???

Мнениеот Теодор » Съб 30 юли 2011 21:06


versace написа:- Друго важно по Ваша преценка.
    Слагаш си едни 500-1000лв годишно за текущи обслужвания ако минаваш над 15х км, и едни между 2 и 3х за непредвидени разходи първата година но при условие че не я обслужваш в БС и се наслаждаваш на несравним с друг джип комфорт :wink: За сведение модела на който си се спрял е 164 :idea:


    bnick
    Мнения: 1549
    Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
    Автомобил: Passat B8
    Двигател: ACDF 2019
    Местоположение: София

    Re: Ще купувам ML CDI след 2006г / Мнениия / Проблеми???

    Мнениеот bnick » Съб 30 юли 2011 21:17


    Теодор написа:...и се наслаждаваш на несравним с друг джип комфорт :wink:

    Минутка за реклама...има къде по-комфортни mhihi


    Потребителски аватар
    brabus
    R-циклопедист на VW
    R-циклопедист на VW
    Мнения: 11161
    Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
    Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
    Двигател: 1991 2003
    Местоположение: София
    Контакти:

    Re: Ще купувам ML CDI след 2006г / Мнениия / Проблеми???

    Мнениеот brabus » Съб 30 юли 2011 21:28


    versace,
    един от най-добрите ми приятели през 2008 си купи от Балкан Стар ML 320 CDI Edition 10.
    До момента навъртени около 60 000 км и единствения проблем (в гаранция) беше някакъв модул, който отваря автоматично капака на багажника. Един път му смениха софтуера, но пак даде проблем и затова го смениха с нов.
    Колата му фабрично е без DPF филтър, сложи чип почти веднага.
    До този момент никакъв проблем с въздушното окачване.
    Върви много приятно. Доста хора плюят по 7 Gtronik-а, но на мен лично много ми допада как превключва.
    Разход в София около 14~15, на извънградско с 150 км/ч (на темпомат) дава около 9 л на 100 км.
    Що се отнася до комфорта имам наблюдение и върху Range Rover Sport 2009 г. отново дизел.
    Лично на мен возията на ML-а ми допада повече, да не говоря, че двигателят на Мерцедеса за мен е в пъти по-добър.
    Да не се отклонявам много, той и Теодор сигурно ще потвърди, но новия 350 CDI e направо уникален, но е доста нов и засега е скъп за втора ръка.


    Потребителски аватар
    Stivi
    Мнения: 8310
    Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
    Автомобил:
    Двигател:
    Местоположение: Правец-Поморие

    Re: Ще купувам ML CDI след 2006г / Мнениия / Проблеми???

    Мнениеот Stivi » Съб 30 юли 2011 23:26


    И в Авто Билд основно няблягаха на проблем с въздушното окачване и по-специално компресора му при оценката на такъв автомобил на старо иначе по други показатели бил ОК особено щом говорим за 2006г, тоест трябва при теста няколко пъти да го вдигнеш и свалиш и там каквото друго прави за да видиш дали работи системата без забележки понеже ремонтите не били финансово приятни /то пък по такава кола кое ли е :)/ !


    Потребителски аватар
    MK4
    Мнения: 1957
    Регистриран на: Вто 22 апр 2008 11:01
    Автомобил: Seat Leon
    Двигател: ARY 2003
    Местоположение: София

    Re: Ще купувам ML CDI след 2006г / Мнениия / Проблеми???

    Мнениеот MK4 » Нед 31 юли 2011 0:07


    landwarrior написа:-зимите тук в Чикаго са брутални , имам клипче как пали при -42 градуса :Mr Green Fun (с половин оборот все едно е лято )



    :shock :shock
    сигурен ли си за температурата??


    Потребителски аватар
    landwarrior
    Мнения: 1943
    Регистриран на: Нед 10 юли 2005 19:25
    Автомобил:
    Двигател:
    Местоположение: land of the free,home of the brave

    Re: Ще купувам ML CDI след 2006г / Мнениия / Проблеми???

    Мнениеот landwarrior » Нед 31 юли 2011 1:17


    MK4 написа:
    landwarrior написа:-зимите тук в Чикаго са брутални , имам клипче как пали при -42 градуса :Mr Green Fun (с половин оборот все едно е лято )



    :shock :shock
    сигурен ли си за температурата??

    който не е живял в Чикаго ,той не знае що е истински студ.Зимата (януари-февруари) като се качи до -10 /-5 през деня и се чуства като че лятото идва :Mr Green Fun


    Потребителски аватар
    emdless4
    Мнения: 638
    Регистриран на: Пон 25 юли 2005 23:09
    Автомобил:
    Двигател:
    Местоположение: диана

    Re: Ще купувам ML CDI след 2006г / Мнениия / Проблеми???

    Мнениеот emdless4 » Нед 31 юли 2011 14:04


    Лично за мен това е страшно надценен автомобил, в България поне. И какъв комфорт, с нормалните гуми за мен вози твърдо, представям си ако са 1-2 цола по-големи. Произвежда се само в САЩ, за разлика от предния модел, който за Европа се правеше в Австрия. И за разлика от предния вече не е на рама, но това едва ли е толкова важно - едва ли ще го караш ивън асфалта. Ако искаш американска кола, JEEP е по-добрия избор за мен, за мен американски Mercedes не е привлекателна оферта.


    Потребителски аватар
    Vantage
    Мнения: 194
    Регистриран на: Съб 25 дек 2010 13:40
    Автомобил: Golf R
    Двигател: Variant 4motion
    Местоположение: София

    Re: Ще купувам ML CDI след 2006г / Мнениия / Проблеми???

    Мнениеот Vantage » Нед 31 юли 2011 14:12


    Гледай да сипваш само хубава нафта- една дюза е около 1000 лв. Дано имаш късмет и с въздушното окачване, че цените са солени. Определено трябва да имаш подготвена стабилна сума за подръжка и евентуално ремонти...


    Потребителски аватар
    versace
    Мнения: 735
    Регистриран на: Чет 08 дек 2005 19:57
    Автомобил: Ex Touareg present Mercedes ML
    Двигател: 320 CDI 224 Hp
    Местоположение: Варна

    Re: Ще купувам ML CDI след 2006г / Мнениия / Проблеми???

    Мнениеот versace » Нед 31 юли 2011 16:19


    Stivi написа:И в Авто Билд основно няблягаха на проблем с въздушното окачване и по-специално компресора му при оценката на такъв автомобил на старо иначе по други показатели бил ОК особено щом говорим за 2006г, тоест трябва при теста няколко пъти да го вдигнеш и свалиш и там каквото друго прави за да видиш дали работи системата без забележки понеже ремонтите не били финансово приятни /то пък по такава кола кое ли е :)/ !


    Нямам претенции за въздушното окачване. Туарега ми е с въздушно окачване и за година и половина ми се е налагало да го вдигам един път (дори и да не го бях вдигнал, пак щях да мина), така че МЛ-а е за предпочитане да е без въздушно окачване. Аз ще го карам само на асфалт и до колкото разбрах, няма съществена разлика във возията между двата вида окачвания. А и клиренса е 30 см., и мисля че е достатъчен.
    Това което се очертава като възможно проблемно е 7Г Троник-а. По статистика на АДАК 9% от МЛ-ите са претърпели ремонт на кутиите.


    Потребителски аватар
    brabus
    R-циклопедист на VW
    R-циклопедист на VW
    Мнения: 11161
    Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
    Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
    Двигател: 1991 2003
    Местоположение: София
    Контакти:

    Re: Ще купувам ML CDI след 2006г / Мнениия / Проблеми???

    Мнениеот brabus » Нед 31 юли 2011 19:00


    versace, в тази статистика за кутиите става ли ясно кой период на производство се отнасят тези проблеми?
    По принцип (без да съм задълбавал в темата) проблемът на първите 7Гтроници е в едни пластмасови детайли в самата кутия. На третата година от производството на тази кутия от МБ разбраха, че ще е им по-евтино ако ги заменят с метални такива, вместо да признават производствени дефекти. Като цяло масовия проблем със скоростите е решен след 2007 г.



    Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

    Кой е на линия

    Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта