Автокъща във Враца - мнения?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Автокъща във Враца - мнения?

Мнениеот Pet_rov » Нед 03 окт 2021 16:09


Как се смята концентрация на проблемни коли,?




Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 567
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Автокъща във Враца - мнения?

Мнениеот alpinab » Нед 03 окт 2021 17:03


Моето мнение за този район в.т.ч. и Монтана е както се каза по-горе предимно коли от Австрия и относително по-малко Германия. Чисто логистично е обяснимо защо. Както повечето в Дупнишко са Италианки. Северозападния район не е от най-заможните и това предопределя и какви коли се търсят-внасят. Аз съм купувал Хонда Сивик още когато имаше мита от Монтана. Грешка, голяма. Както и да е минало, заминало. Моето мнение, че евтина стара кола е 100% късмет от където и да я купиш. Под евтина клас седан/комби Пасат под 12-15К, т.е кола на години и километри.


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Автокъща във Враца - мнения?

Мнениеот joromnt » Пон 04 окт 2021 13:25


alpinab написа:Моето мнение за този район в.т.ч. и Монтана е както се каза по-горе предимно коли от Австрия и относително по-малко Германия. Чисто логистично е обяснимо защо. Както повечето в Дупнишко са Италианки. Северозападния район не е от най-заможните и това предопределя и какви коли се търсят-внасят. ...

Чисто логистично е обяснимо защо, както сам си написал. Австрия е по-близо. А за да е ниска крайната цена, трябва да е максималко по-евтин транспорта до Монтана, и Враца. Същото е и с Дупница, просто там масово се зареждат коли от Италия.
Проблема не е от къде е купена колата, излишно се дърляте /предната си я купих от Дупница, и я карам 12 година... /. Просто като видиш хубаво и еФтино, значи има нещо гнило, щото и децата знаят че хубавото е с пари. Но бай Ганьо, нали все обича да прецаква системата, после седи и пише кой град продава буклуци. То има и обяви, и обяви. Ама, докато цената е определяща няма как да няма драми след покупката.
:beer


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Автокъща във Враца - мнения?

Мнениеот 777 » Пон 04 окт 2021 13:40


И колко е голяма България, че разстоянието между Дупница и Враца да се сравнява с Италия и Австрия? Колко по-евтино е да я докараш до едното и другото място - 50лв? Освен евтиното има и друго нещо - всеки търговец си има някакъв начин на мислене и действие. Когато се научи да купува блъснати коли или да им налива добавка колкото да се закрепи докато я продаде и печели по тоя начин, той си кара все така. Рядко му идва на ума да започне да бъде по-изряден след като е прекарал доста хора. Когато се съберат повече съмишленици с тоя стил на работа, едно че се учат един друг, второ че става трудно за някой по-съвестен да оцелее. Подбиват му цените и общата репутация засенчва неговата. Това е хипотезата ми, която едва ли е далече от инстината.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Автокъща във Враца - мнения?

Мнениеот Водния дух1 » Пон 04 окт 2021 17:34


Можеш да се наръчкаш с някой кошник ,както от Монтана и Враца,така и от София и Дупница... Просто си е жив късмет...


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автокъща във Враца - мнения?

Мнениеот w_smith » Пон 04 окт 2021 22:00


Що се дърляте с тоя трол не мога да разбера? Той си търси някой да се закачи и да му оправи деня.
Кенеф може да се купи отвсякъде, както и добра кола. И тук joromnt е много прав - ако цената е твърде добра, за да е истина, обикновенно е тесла.


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 889
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Автокъща във Враца - мнения?

Мнениеот MamaMy » Пон 04 окт 2021 23:53


Какво означава добра цена? Една-две месечни заплати? Ето само от тук идва разликата. В София за 2000 трудно се намират работници. В Плевен и във Враца за 800лв заплата има по 5-8 кандидати. Отделен е въпроса кой какво разбира под добро когато повечето около теб са все такива кочини, а ти така или иначе не можеш да си позволиш по-нова колкото и да искаш. Ще ме опровергаете с израза: "За тези които не могат да си ги позволят, има градски транспорт." Еми в нашия град и околията и градския транспорт се отнася към софийския както и заплатите и работните места. Има цели квартали без такъв и села с по един автобус през деня.
Както се казва: "Сития на гладния не вярва."


kukata_pasat
Мнения: 867
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: Автокъща във Враца - мнения?

Мнениеот kukata_pasat » Вто 05 окт 2021 7:38


Сега ще ви кажа как процедирам аз при покупка на автомобил.
1.Външен оглед на колата.
2.Оглед на двигателя и за течове и най важното вдигам пръчката на маслото (масово търговците на коли не доливат масло за да го докарат в норми защото им се свидят парите) имал съм случай в Дупница отивам на оглед и колата на външен вид е прекрасна обаче маслото е под минимума и край аз съм предубеден вече към нея (защото няма масло ) и бягам далеч иначе можеше и да се прекарам ако търговеца се беше сетил да и капне половин кило
3.Палене на автомобила слушане на звук на мотора проверка на всички копчета дали работят кламатици и всички джаджи които се включват с бутон или ръчка.
4.Шофиране на автомобила и констатация на тропане по ходовата част.
5.Констатация на всички открити забележки и договаряне на цената (ако автомобилът ме удовлетворява).
6.След всичко което съм направил казвам на търговеца че аз не разбирам от коли,а знам да си вдигна пръчката да пусна копчета и че има автосервизи в които хората за това взимат пари,че колата ми харесва и ще я взема обаче искам за мое успокоение да мина през сервиз за преглед (когато покажеш готовност да я купиш и убедиш търговеца че сервиза е просто формалност винаги се навива да отиде с теб до сервиза).
7.Преглед в сервиз диагностика преглед на ходовата част и ако всичко е наред покупка (договаряйте цената преди сервиза защото там ако всичко е наред нямате основание за сваляне на цената) търговеца ще каже нали видя всичко е наред продавам ти добра кола как да ти гътна нещо.
8.Знам че повечето в форума разбираме от коли но тези които най разбират най се наиграват защото егото им е голямо и си мислят че само с външен преглед могат да видят всичко но не е така такива се наиграват най често ( по добре се прави на шматка виж си колата договори я ако ти харесва и тогава мини пак през сервиз за да няма скрита изненада която не си забелязал колкото и да разбираш)
Дано съм бил полезен с моя опит.


Потребителски аватар
Tsankovski
Мнения: 360
Регистриран на: Пон 25 юли 2016 10:14
Автомобил: VW Passat B5-5 Variant Тiptronic
Двигател: AMX 2005 2-8 4motion Exclusive
Местоположение: Русе

Re: Автокъща във Враца - мнения?

Мнениеот Tsankovski » Вто 05 окт 2021 8:17


По Монтанския край колиците по автокъщите никак не са лоши че и по евтини,повечето се внасят от Швейцария, доста русенци купиха коли от там и не са се плаквали де


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Автокъща във Враца - мнения?

Мнениеот Водния дух1 » Съб 09 окт 2021 5:34


Tsankovski написа:По Монтанския край колиците по автокъщите никак не са лоши че и по евтини,повечето се внасят от Швейцария, доста русенци купиха коли от там и не са се плаквали де

Как няма да купят русенци коли от тоя край ,като автомобилите са с ПОНЕ 1000лв надолу ,а пък са същите кошници като при нас...Те нашите търговци(русенските) си помислиха,че румънците ще купуват коли от тук само и надуха цените. Само,че румънците не са прости и тръгнаха из цяла България .


georgi902
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 08 окт 2021 15:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Автокъща във Враца - мнения?

Мнениеот georgi902 » Нед 24 окт 2021 18:10


Здравейте,
имате ли някакви впечатления за АВТОКЪЩА LUCKY в Враца?


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Автокъща във Враца - мнения?

Мнениеот silent » Пон 25 окт 2021 7:34


2017 та купих пасат б5,5б1,8Т за 6000лв една от най-високите цени тогава така че цената не е определяща....от човек уж поддържан каран може да се пробва и това не е определящо---- без изненнади уж ....разгони ми фамилията тази кочина...където пипнех чурук ...от друга страна пък новият и собственик и се радва...така че и доволен и недоволен е относително понятие ...има много доволни от абсолютните си кенефи които ако ги питаш ще кажат че са случили на кола,.,,,а това от къде ще си купиш кола няма никакво значение...



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dtony, rossko088 и 169 госта