Кола до 5000лв. за извън градско

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Paclevkov
Мнения: 17
Регистриран на: Нед 29 апр 2012 11:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Кола до 5000лв. за извън градско

Мнениеот Paclevkov » Нед 29 апр 2012 12:11


Здравейте

Видях темите в форума и се натъкнах на една в която се дискутира кола до 5000лв. но за градско (софия). Аз търся автомобил за извън градско. Нека дам малко информация:

Аз съм на 21 години.Работя и живея в Благоевград и взимам около 600 лв. чисти на месец заплата. Студент съм в София и ми се налага всяка седмица да пътувам между тези два града.Сега карам ГОЛФ 2 1.6ТД 91-ва година.Но след "калпави" майстори и 500 лева ремонт по двигателя , той отново тече (масло между блока и главата). Вече ме е страх да карам тази кола , защото може да ме остави на пътя , пък не ми се дават още 200 лв. за ремонт (колкото ми искат) и пак няма да има гаранция колко ще искара (двигателя е на около 450 000). Без един родител съм и живея самостоятелно. Получавам пенсия в порядъка на 100 лв. на месец и Може би и стипендия от 90 лв. на месец. Мисля да изтегля заем до 5000 лв. за да закупя автомобил , който да ми реши проблема. Питам вас , защото знам че ще ми препоръчате кола , която да мога да поддържам след закупката й и затова дадох опис на дохода , който получавам.За сега съм изчел доста коментари относно Пежо 406. Да отбележа , че държа колата да е по-скоро семейна , защото съм от петрич и много често ходя и до там. Става въпрос , че колата ми трябва само за извънградско-селско.Скиптичен съм към газ, така , че не ми препоръчвайте коли на газ. Ориентиран съм към дизел , защото свикнах с голфчето.
Надявам се да не съм нарушил правилата на форума и да не съм постнал къдетп не трябва(Предварително се извинявам за това). Ще съм благодарен на отзовалите се.Живота е труден в момента и не мога да разчитам дори на приятел. Мнение от хора като вас са ми добре дошли , защото слушам патило а не старило.

Благодаря предварително.




Потребителски аватар
1z
Мнения: 758
Регистриран на: Нед 05 авг 2007 7:18
Автомобил: seat ibiza
Двигател: atd
Местоположение: Русе Слънчев Бряг

Re: Кола до 5000лв. за извън градско

Мнениеот 1z » Нед 29 апр 2012 19:03


В твоя случай, бих ти препоръчал да си вземеш едно пасатче 95 година да кажем 1.8 бензин.Има доволно място за багаж,конфортно за возия ефтино за подръжка.Тегли по малък кредит макс 3000 вземи си една такава кола карай я 2-3 години докато си стъпиш на краката.Разбирам те за дизела и аз съм пристрастен към него но по-стара от 5-6 години кола дизел не ти препоръчвам да си вземеш от каквато и да е марка.


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Кола до 5000лв. за извън градско

Мнениеот mely » Нед 29 апр 2012 19:08


Колега, НЕ тегли кредит за купчина тенекия- послушай ме.
Освен това по новите дизели са и с по-скъпа поддръжка .Не като на голфа.
Оправи си голфа и си джиткай.Като се стабилизираш финансово тогава мисли за друга кола.
Пак казвам НЕ ТЕГЛИ КРЕДИТ за кола.
И все пак ако не ме послушаш -един пасат Б4 ти решава кахъра.


Потребителски аватар
ДАНЧО
Мнения: 794
Регистриран на: Нед 25 мар 2007 12:25
Автомобил: Audi A4 B6
Двигател: AVB 2003
Местоположение: Ст.Загора

Re: Кола до 5000лв. за извън градско

Мнениеот ДАНЧО » Нед 29 апр 2012 19:44


Добре си се ориентирал със сумата,поне ще ги върнеш бързо и лесно.Аз съм горе долу в твоето положение.Взимам малко повече, но и разходите са ми повече.Плащам наем , имам жена ,дете.Аз също теглих кредит и за сега съм доволен от колата която си избрах.Слагаш парите в джоба и отиваш да си избираш.Гледаш да е 90 к.с дизел.Нисък данък и съм адски доволен от към поддръжка , вървеж и разход на нафта.Предишната ми беше 3-ка пак 90 к.с и пак бях толкова доволен.Оглеждай се за 3-ка , Пасат Б4, даже и пасат Б5 за тия пари можеш да намериш от по първите години.Също можеш да видиш Пежо 406 и Opel Astra G.Икономични и лесни за поддръжка.И все пак колата си е на късмет.Успех и не забравяй да се похвалиш. :beer


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Кола до 5000лв. за извън градско

Мнениеот stoi4o.d » Нед 29 апр 2012 19:47


5 бона да теглиш е много и то в твоето положение и то за автомобил eusa Щом взимаш 600 и добавка още 100 и стипендия 90,кандидатствай и за европейска (тя е 120-130) и може да добуташ до едно 900 на месец.Спести някой лев и тегли по-малък кредит макс 2-3к,че после да не съжаляваш :да:

Щом ще е за извънградско основно,дали бензин или дизел разлика няма :beer

Все пак и ти трябва да си се ориентирал към нещо,за 5к може почти всичко до купиш mhihi eusa
А 406 е много добра,за 5к и Пасат 5 :да:


Потребителски аватар
deversant
Мнения: 1229
Регистриран на: Пон 06 ное 2006 23:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Кола до 5000лв. за извън градско

Мнениеот deversant » Нед 29 апр 2012 19:49


Голф 4,ауди а3 1.9tdi
90к.с Турбината да е с променлива геометрия да върви малко повечко и в ниските.
До 5000лв има доста,деже вървят към 4000лв. :да:


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Кола до 5000лв. за извън градско

Мнениеот stoi4o.d » Нед 29 апр 2012 19:52


deversant написа:Голф 4,ауди а3 1.9tdi
90к.с Турбината да е с променлива геометрия да върви малко повечко и в ниските.
До 5000лв има доста,деже вървят към 4000лв. :да:

Повечето А3-ки са с 3 врати,с 5 са доста пара mhihi заедно с Голф 4 малко трудно се вместват в категорията семейна mhihi :да:


Потребителски аватар
Enforcer
Мнения: 152
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 20:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кола до 5000лв. за извън градско

Мнениеот Enforcer » Нед 29 апр 2012 20:02


Търси Пасат Б4 1.9TDI 90к.с. или 1.9TD. Бензин, както казваш не ти трябва, Б5 също не оглеждай засега, че там трябва да имаш и едни 1000лв. за обслужване и/или други непредвидени разходи. Пък и каско ще трябва, че все още се крадат тези екземпляри. Търси регистрирана кола и вземи при огледа с теб човек, който разбира, за да намалиш риска от проблеми.
Успех с търсенето и гледай да теглиш по-малък заем, защото готови пари лесно се харчат, но трудно се връщат. :да:


Потребителски аватар
ДАНЧО
Мнения: 794
Регистриран на: Нед 25 мар 2007 12:25
Автомобил: Audi A4 B6
Двигател: AVB 2003
Местоположение: Ст.Загора

Re: Кола до 5000лв. за извън градско

Мнениеот ДАНЧО » Нед 29 апр 2012 20:11


deversant написа:Голф 4,ауди а3 1.9tdi
90к.с Турбината да е с променлива геометрия да върви малко повечко и в ниските.
До 5000лв има доста,деже вървят към 4000лв. :да:


За Голф 4 не го подвеждай за 4000 ще да е дарак.За променливата геометрия ще трябва доста да потърси.Аз лично минах по този път доста скоро...но с търсене се намира но дори за 5000 трудно ще намери :да:


Потребителски аватар
Sportakus
Мнения: 235
Регистриран на: Вто 02 фев 2010 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Кола до 5000лв. за извън градско

Мнениеот Sportakus » Нед 29 апр 2012 21:06


Направи си двойката и си я карай, на този етап това е най-разумно :да:


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2168
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Кола до 5000лв. за извън градско

Мнениеот buller » Нед 29 апр 2012 21:11


И аз смятам, че е по-добре да си стегнеш това возило, доколкото е възможно и да събираш за друго, но не и да теглиш кредит...
Каквото и да вземеш, то ще глътне една торба пари, преди да заприлича на кола, в която да се чувстваш сигурен на дълъг път.
А с един кредит + цените на горивата - това не е лека задача...


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Кола до 5000лв. за извън градско

Мнениеот lion_heart002 » Нед 29 апр 2012 21:27


Оправи си голфа! Всичко друго имайки предвид финансовото ти състояние за момента,ще бъде грешка...Послушай ме! :wink: Ако само капе масло,какъв е проблема да си го следиш и да си доливаш...Една гарнитура да ти сменят,200 лв ще ти излезе...Знаеш си вече колата и какво и е...Ще се метнеш на 15 годишна барака дето тепърва е за правене,вместо с малко пари да си оправиш 20 годишната и да не се вкарваш в борчове...Действай разумно!!! Аз лично колко километри съм навъртял до благоев и обратно за 5 години с коли само на газ(голф1 1.3,голф 2 1.3,ауди 80 1.8,ауди 100 1.9 и то на по 20 години,последната на близо 30 години и веднъж не съм имал нито един проблем...Стегни си колата,не си усложнявай живота допълнително...


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Кола до 5000лв. за извън градско

Мнениеот groznika » Нед 29 апр 2012 22:24


Два са приемливите варианта в този случай.
1. Стягаш си голфчето и си свиркаш.
2. Ако твърдо си решил да го сменяш... пасат Б4 дизел е добро решение за твоиде доходи, но не забравяй, че риска да се окажеш в същата или подобна на сегашната ситуация винаги съществува. Това са стари коли и за да им се довери човек си искат поддръжка :)
Не мисли, че ще намериш кола за 5000лв по която няма да пипаш нищо следващите 10 години ;)


Потребителски аватар
Paclevkov
Мнения: 17
Регистриран на: Нед 29 апр 2012 11:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Re: Кола до 5000лв. за извън градско

Мнениеот Paclevkov » Нед 29 апр 2012 23:11


Благодаря ви за мненията , наистина се обърках тотално. Но гледам че имате интерес към проблема с маслото. Ситуацията е следната: Преди около 5 месеца ми течеше дизел от двигателя , носих на ремонт колата и хоп 200 лева за ГНП.2 месеца след ремонта- зимата , взе че "прегря". От сервиза , който ми износи колата от пътя ми казаха , че съм я оставил без вода?! Невъзможно , като отвориха капачката изхвърча около 2-3 литра вода, а ме мислят за недъг.. Както и да е "аман" от майстори.Казаха ,че гарнитурата между блока и главата била отишла и трябвало да се шлайфа глава. Взеха ми още 300 лв. Карах около 600 километра и хоп масло взе да сълзи. В началото малко , след това повече и когато им я откарах искаха още 200 лева и за блока ... Вижда ми се прекалено много и за това се отказах и си я карам с теч. Та.. този двигател изглежда няма смисъл да се ремонтира , ако дойде момент и блока да се шлайфа най-много да доведе до още 1000 километра и ще издъхне.Както и да е , доходите , които ви изброих са лично мои , но имам брат и майка , които работят и естествено ме подкрепят финансово, затова прецених , че мога да си позволя по-удобна и сигурна кола.Заема със сигурност ше го взема , пък колата после как ше я подържам така.. дано се сполучи на късмет. Ако можете да ме ориентирате към поне 2-3 че максимум 5 модела , за да не кръшкам из онлайн магазините за коли. За Opel Meriva какви са ви впечатленията?


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Кола до 5000лв. за извън градско

Мнениеот muns61 » Пон 30 апр 2012 7:13


Огледай и Зафира - като ще е гарга, поне да е рошава!



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: IronMaiden и 36 госта