Закупуване и внос на автомобил от Германия

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Чудомир » Сря 21 юни 2023 0:45


Да мислиш, че ще можеш да дръпнеш 2000 евро в чужбина от карта, е доста наивно. Освен ако не си го правил и си сигурен, че ще сработи.

П.С. Сега видях, че са за зор-заман. Ако ще плащаш пътните, си провери за всеки случай дневния и седмичния лимит по картата.

Ivo_ написа:...

Вариант 4: Прибира се с редовните номера до България, отрегистрира си колата по Интернет сутринта в даден ден и още същия ден (!, за да важи още немската застраховка) е с немските табели пред КАТ.

Оттам всичко е както обикновено, с тази разлика, че не отива да пише бележката за отписване в Германия. След като му вземат немските табели и му сложат българските, си тръгва към къщи без да има доп. домашно.

Естествено, преди цялата акция е проверил дали неговия град, от който са му немските табели, предлага отрегистрация по Интернет.

Последна промяна от Чудомир на Сря 21 юни 2023 0:53, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Кайзен » Сря 21 юни 2023 5:40


Зависи от условията на банката. Аз тегля в цял свят на банкомати с логото на VISA без такси.
А и не е задължително да се теглят пари от банкомат, може да се плаща директно с карта.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот icoico » Сря 21 юни 2023 6:31


cecoa1 написа:Мой приятел го игра тоя филм, но без транзитни номера, направо с немските отиде в КАТ. Регистрират я, няма проблем, а в Германия се отрегистрира след това от датата на която е била регистрирана в България. На теория това би следвало да може да стане по служебен път - от нашия КАТ до Германия да се изпрати съответната информация. Но на практика май нещо не функционира това, или е много бавно. Затова тия нашите в КАТ издават някакъв документ, който се превежда и се праща на немците(май може и по имейл, ще го питам утре моя човек, той как точно го направи)...


И аз го играх тоя филм, със собствената си кола. Нашите катаджии имат законово задъжение, но нямат законов срок до кога да подадат информация в Германия, съответно- кога стане. Чаках два месеца, платих си като поп следващата вноскa Haftpflicht, оттам отидох в КАТ и с опцията "помощ от посредник /срещу кинти :Mr Green Fun /" получих удостоверение за регистрация на МПС, което преведох на немски и с него вече си отрегистрирах колата в Германия. Тъпа история...по принцип става и без посредника... ако знаеш какво трябва да направиш. Щото девизът на КАТ гласи "ТУК НЕ Е ИНФОРМАЦИЯ!!!"

Чудомир написа:
Естествено, преди цялата акция е проверил дали неговия град, от който са му немските табели, предлага отрегистрация по Интернет.


Тази опция мисля, че е достъпна само за собственици с цифров паспорт/лична карта.


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Чудомир » Сря 21 юни 2023 9:14


icoico написа:
Чудомир написа:Естествено, преди цялата акция е проверил дали неговия град, от който са му немските табели, предлага отрегистрация по Интернет.

Тази опция мисля, че е достъпна само за собственици с цифров паспорт/лична карта.

Беше така, но го промениха и може и без.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот samo_pechka » Сря 21 юни 2023 16:50


Благодаря на всички с мненията по казуса ми.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот cecoa1 » Сря 21 юни 2023 22:09


При моя човек се е получило малко по-различно всъщност...и малко странно.
Той не пращал нищо, а немците пратили на немския адрес, писмо, в което се казвало, че са получили информация от българския КАТ, че колата е регистрирана в България, и му искат да потвърди :eek . Добре, че там комшията му получава писмата, и му го беше снимал. Та после ги бил питал по телефона немците какво точно желаят, и в крайна сметка им беше изпратил преведена гореспоменатата бележка от КАТ, че колата е регистрирана в България.
...
ПП: Сега като се замисля, това което е станало, е все едно немец си е продал колата без да я дерегистрира в Германия, и при регистрацията в България, го питат дали не са му я откраднали, и дали всичко е наред... При всички случаи това с дерегистрацията през интернет е много по-удобно, и добре, че са го измислили да може и така.


Coku
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 28 юли 2023 12:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Coku » Пет 28 юли 2023 12:21


Привет,
Искам да купя кола от дилър, с добра оценка в autoscout24. Колата не е в движение. Каня се да използвам фирма с автовоз.
Дотук научих, че трябва да поискам фактура от дилъра, по която да направя банков превод. Дилърът ми написа, че колата има всички документи, нужни колата да се регистрира в България. Още не съм ги видял, но ще поискам да ми ги изпрати.
Някакви други съвети?
Колата не е с обичайните немски номера. Някой има ли представа какви са тези номера:
Прикачени файлове
G5 2 N.jpg
G5 2 N.jpg (5.01 KиБ) Видяна 2606 пъти


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4249
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот tdi fen » Пет 28 юли 2023 13:20


не зная каква е повредата на колата, но имай предвид,че отремонтирането може да излезе много скъпо кола,която не в движение е "котка в чувал"


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот samo_pechka » Пет 28 юли 2023 20:51


Coku написа:Привет,
Искам да купя кола от дилър, с добра оценка в autoscout24. Колата не е в движение. Каня се да използвам фирма с автовоз.
Дотук научих, че трябва да поискам фактура от дилъра, по която да направя банков превод. Дилърът ми написа, че колата има всички документи, нужни колата да се регистрира в България. Още не съм ги видял, но ще поискам да ми ги изпрати.
Някакви други съвети?
Колата не е с обичайните немски номера. Някой има ли представа какви са тези номера:

Не ти трябва. Вероятността да се наиграеш е близо 95%.


Потребителски аватар
Ferfax
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 15 юни 2023 10:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Ferfax » Вто 17 окт 2023 12:58


Човека ми е показал само голям талон - ! .
По принцип колата е с повреда и на снимките е без номера.
Ако там са я снели от отчет, пак ли трябва да има два талона?
Разбрали сме се аз да пратя Автовоз, но той иска 1000 евро капаро... това много не ми харесва, при положение, че не ми пратил нишо (като документи ) насреща...
Все още се опитвам да направя нещата дистанционно - нямам възможност да отида лично до там.
Някакви съвети?!


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот 777 » Вто 17 окт 2023 20:39


Знам, че 100-200евро е масовото капаро. Някаква скъпа кола ли е, че иска 1000 или просто иска да те извози по-добре.


Потребителски аватар
Ferfax
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 15 юни 2023 10:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Ferfax » Вто 17 окт 2023 21:10


Не е скъпа. Това е около 1/3 от цената.


dwlkr
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 06 ное 2023 18:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот dwlkr » Пон 06 ное 2023 19:07


Обмислям варианта да се разходя до Германия за покупка на кола.
Попаднах на инфо, че в някои Цулансунги работят само със записвания. Ако това е вярно, не виждам как бих могъл да го планирам добре. Някой има ли скорошно инфо дали и услугата за износ и цол номера се случва така?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Vlad777 » Вто 07 ное 2023 14:27


Пресен пример от тия дни:
- Кола се купува от Германия, като самата автокъща подготвя номерата (транзитни ЖЪЛТИ!) на колата и чака клиента, който пристига, оглежда я, качва се и си заминава. Осен номера има и застраховка за ЕС. В Германия и Австрия няма проблем с жълтите номера. Противно на моите очаквания няма проблем и в Унгария, НО... В Румъния на границата отказват да го пуснат да влезе с жълтите номера. Налага се да наеме платформа, която да го качи в Унгария и да го свали в Румъния (няколкостотин метра) за 100Е. След това си шпори през Румъния и се пробира в България.

Та общо взето плюсът на жълтите номера е, че не е нужно да ходиш в цуласунг, защото и диларът може да ги извади, а за чeрвени трябва да се ходи лично от новия собственик по договор.

Съответно червените са по-скъпи, но в случая по-горе дилърът така е организирал нещата.


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот lokva » Вто 07 ное 2023 20:45


Все още на някои места. Особено в големите градове работят с термини. След короната се научиха на мързел. Няма нищо общо с обслужването от преди 3 години. Случай на колега от преди няколко дни. Звъни по телефона в градчето където живеем и му дадоха час след 3 седмици. Обади се в село на 10 км тук в пункт за регистрация и Отговора бе , че може да отиде по всяко време.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: gogogo79 и 200 госта