Passat B7 EcoFuel на метан, впечатления?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
makrelov
Мнения: 43
Регистриран на: Пон 20 мар 2017 8:50
Автомобил: Passat B8 2-0 BiTDI 4Motion 176kW
Двигател: CUAA 2020

Re: Passat B7 EcoFuel на метан, впечатления?

Мнениеот makrelov » Пон 19 фев 2018 8:38


vgamzoff написа:А метана може ли да се замени с пропан-бутан?


НЕ!




Потребителски аватар
makrelov
Мнения: 43
Регистриран на: Пон 20 мар 2017 8:50
Автомобил: Passat B8 2-0 BiTDI 4Motion 176kW
Двигател: CUAA 2020

Re: Passat B7 EcoFuel на метан, впечатления?

Мнениеот makrelov » Сря 21 фев 2018 10:21


Здравейте,

Да не отварям нова тема и да питам тук, понеже е свързано с Ecofuel.

Да ми препоръчате добър диагностичен сервиз за VW в Пазарджик или околностите. Имам нужда от качествена диагностика за отстраняване на проблем, а ХААС 60 - Пловдив не ми е опция - не съм доволен от тях.

Всякакви насоки са добре дошли.

Благодаря предварително.


georgi1234
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 30 дек 2017 22:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 EcoFuel на метан, впечатления?

Мнениеот georgi1234 » Съб 14 апр 2018 18:23


нещо няма много метанови на пазара и аз търся ама нещо посни


amary
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 19 апр 2018 12:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 EcoFuel на метан, впечатления?

Мнениеот amary » Чет 19 апр 2018 13:16


Здравейте,
съвсем отскоро имам такъв Пасат (1,4 EcoFuel), а през последните 10 години карам метанова Зафира (1,6 CNG). Моля за съвет, защото имам следното душевно терзание:
Заредих колата с метан, а след това и с бензин (също до горе). След което забелязах че в момента Пасатът върви само на бензин, а метанът си стои пълен на 100%. Знае ли някой някакъв "бабешки" метод да го излъжа някак да прехвърли на природен газ? Зафирата си пали на метан и преминава автоматично на бензин когато и свърши метанът, но тогава светва диодът на 1 копче с което мога да преминавам от бензин на метан и обратно. При Пасата такова копче не е предвидено, както е описал по-горе Nikibs123. Но пък има 2 отделни уреда, с които се виждат наличностите на метан и бензин едновременно. Ако имате идея какво може да се направи - благодаря предварително!
:)


milen4o
Мнения: 33
Регистриран на: Пет 19 сеп 2008 20:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 EcoFuel на метан, впечатления?

Мнениеот milen4o » Пет 20 апр 2018 15:39


След зареждане на метан колата винаги работи на бензин известно време,докато си тества качеството на метана.


amary
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 19 апр 2018 12:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 EcoFuel на метан, впечатления?

Мнениеот amary » Вто 24 апр 2018 14:27


При мен обикновено пали на метан, но в случаен момент прехвърля на бензин без видима причина. Ако я загася за, пак си пали на метан отново ...
:neutral


s_toshkov
Мнения: 20
Регистриран на: Нед 10 дек 2006 10:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Passat B7 EcoFuel на метан, впечатления?

Мнениеот s_toshkov » Нед 31 мар 2019 19:39


Здравейте ,насочвам се към Пасат 7 , 1,4 tsi с оригинална метанова уредба , автоматик DSG

Много противоположн и крайни мения прочетох . Едни много ги хвалят моторите - пъргави и икономични , други само ги плюят - много се чупели моторите , горяли масло , турбото правело проблем ..... ,

Същата работа и за DSG кутията

Моля за някакви директни мения за модела от колеги които карат или са притежавали такива автомобили

Благодаря

Харесъл съм такъв автомобил . Това което знам за него е следното : закупуван е нов от БГ през 2011 г, в момента е на около 190 000 км Преди около 5 000 км са сменени метановите бутилки в официалния сервиз по промоция , веригата + водната помпа и другите консумативи също са сменени , съединителя на DSG кутията също е сменен

В момента свети чека поради проблем с една бензинова дюза

Какво е вашето мнение по въпроса ? Какво да проверя и за какво да взнимавам ?

Благодаря


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Passat B7 EcoFuel на метан, впечатления?

Мнениеот feikot » Съб 27 апр 2019 10:43


Интересно е да се разбере защо бутилките точно са сменяни


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Passat B7 EcoFuel на метан, впечатления?

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 27 апр 2019 12:53


Имаше акция.


Потребителски аватар
makrelov
Мнения: 43
Регистриран на: Пон 20 мар 2017 8:50
Автомобил: Passat B8 2-0 BiTDI 4Motion 176kW
Двигател: CUAA 2020

Re: Passat B7 EcoFuel на метан, впечатления?

Мнениеот makrelov » Пет 08 ное 2019 11:03


s_toshkov написа:Здравейте ,насочвам се към Пасат 7 , 1,4 tsi с оригинална метанова уредба , автоматик DSG

Много противоположн и крайни мения прочетох . Едни много ги хвалят моторите - пъргави и икономични , други само ги плюят - много се чупели моторите , горяли масло , турбото правело проблем ..... ,

Същата работа и за DSG кутията

Моля за някакви директни мения за модела от колеги които карат или са притежавали такива автомобили

Благодаря

Харесъл съм такъв автомобил . Това което знам за него е следното : закупуван е нов от БГ през 2011 г, в момента е на около 190 000 км Преди около 5 000 км са сменени метановите бутилки в официалния сервиз по промоция , веригата + водната помпа и другите консумативи също са сменени , съединителя на DSG кутията също е сменен

В момента свети чека поради проблем с една бензинова дюза

Какво е вашето мнение по въпроса ? Какво да проверя и за какво да взнимавам ?

Благодаря


Здравей колега,

Аз карам такъв Пасат от 2016 началото. Втора ръка, разбира се.
Моите впечатления са, че това е една чудесна кола, икономична, пъргава. Проблеми с двигателя - никакви, въпреки че е почти на двойни Км, спрямо обявените от джамбазина. Моята реално е на около 350к., но двигателя се държи направо неприлично добре. Нищо нямам сменяно по него, даже и веригата не съм пипал. Само консумативите.
Моделите от 2010 нататък са с отстранени "детски" проблеми в редуктора за високо налягане, автоматичната трансмисия и т.н., така че се оглеждай в коли от/след тази година. Ако е закупуван от Бг - най-добре.
Ако можеш да проверяваш колите с VCDS, най-добре. Страшно много неща може да разбереш от една 2-минутна диагностика. Неща, които за OBDII са скрити в повечето случаи.

Ако имаш други въпроси - съм насреща.

P.S. Смяната на бутилките беше по акция на VW, защото в една серия преди години се е получила ускорена корозия. И следователно всички бутилки в модели VW от определен VIN номер подлежаха на безплатна замяна.


Потребителски аватар
makrelov
Мнения: 43
Регистриран на: Пон 20 мар 2017 8:50
Автомобил: Passat B8 2-0 BiTDI 4Motion 176kW
Двигател: CUAA 2020

Re: Passat B7 EcoFuel на метан, впечатления?

Мнениеот makrelov » Пет 08 ное 2019 11:17


amary написа:Здравейте,
съвсем отскоро имам такъв Пасат (1,4 EcoFuel), а през последните 10 години карам метанова Зафира (1,6 CNG). Моля за съвет, защото имам следното душевно терзание:
Заредих колата с метан, а след това и с бензин (също до горе). След което забелязах че в момента Пасатът върви само на бензин, а метанът си стои пълен на 100%. Знае ли някой някакъв "бабешки" метод да го излъжа някак да прехвърли на природен газ? Зафирата си пали на метан и преминава автоматично на бензин когато и свърши метанът, но тогава светва диодът на 1 копче с което мога да преминавам от бензин на метан и обратно. При Пасата такова копче не е предвидено, както е описал по-горе Nikibs123. Но пък има 2 отделни уреда, с които се виждат наличностите на метан и бензин едновременно. Ако имате идея какво може да се направи - благодаря предварително!
:)


Здравей колега,

При зареждане с метан, когато налягането в бутилките се промени с над 20% разлика, колата задължително пали на бензин. Така електрониката проверява качеството на метана, за да настрои предверието спрямо самия метан. В Бг качеството е само едно - High, но в Западна Европа имат Low & High.
За да не преминава на метан автоматично след 1-2 км. на бензин ( и то след зареждане на метан, обикновено ) явно има някакъв проблем. Не споменаваш коя година е колата ти, дали е с механичен или електронен редуктор за високо налягане. Не е лошо да я закачиш на диагностика. Аз имах проблем с Ламбда сондата преди катализатора и от нея ми правеше доста главоболия, включително и споменатия от теб проблем. Смених я и всичко си заспа. Но я смених, след като установих, че проблема беше в самата сонда.

При Пасат няма копчета за превключване между метан-бензин-метан. Това става единствено през VCDS, и е предвидено за сервизни цели.

Надявам се да съм бил полезен, макар и доста късно след поста.

P.S. установих по метода проба-грешка, че буксите за Ламбда сондите са доста капризни. Ако някоя букса не е добре закачена, дори и леко да не прави постоянен контакт с някой пин, грешките почват да се трупат и съответно се променя работата на цялата система. Най-напред се засяга метановата. Затова, почистване с контактен спрей на буксите и много добро, плътно, с усилие затваряне на мъжка към женска част.
Това с буксите важи и за всички останали датчици, сензори и т.н. При грешка от VCDS за даден компонент първо проверете как са буксите, почистете и съединете отново. Ще се учудите колко добър резултат има това.


bogev
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 10:41
Автомобил: VW Passat B7 TSI Ecofuel
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 EcoFuel на метан, впечатления?

Мнениеот bogev » Чет 03 юни 2021 14:08


Здравейте! Да споделя впечатления след 3 години и 3 месеца / 100 хил.км с Passat TSI Ecofuel 2012a. Купих колата лично от Швеция на реални 110 хиляди км, сега направи 210 и съм изключително доволен. Комфорта и поведението на пътя са чудесни, ходовата част изключително здрава (само със стария Пасат B4 едно време съм минавал толкова тънко при нашите пътни условия). Върнах се към VW онсовно заради опцията с метана и наистина се пести много - между 4 и 8 хиляди лв от гориво спрямо сходна кола на LPG/ бензин /дизел съм си смятал. Разходът е (както един колега беше посочил) между 4 (междуградски пътища) и 5.5-6 кг метан (интензивно градско / бързо по магистрала). На бензин съм карал повече само извънградско , разхода беше 7 с 80-1000 и 8-8.5 на магистрала с малко градско (в чужбина се наложи). Единствен сериозен ремонт беше водна помпа и един повреден кабел, който вкарваше колата в авариен режим (около 800 лева). Верига, съединител , харчене на масло, турбини - за сега слуша :bishop . Светна ми чека напоследък, но изглежда е нещо дребно - той си светва за какво ли не при тези коли, ще видим. Определно мога да препоръчам модела.


Tesco89
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 08 юни 2021 9:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 EcoFuel на метан, впечатления?

Мнениеот Tesco89 » Сря 09 юни 2021 20:52


Здравейте! От скоро сме собственици на Passat b7 1.4 ecofuel и като свърши метана, светна чека! На диагностика изкара 2 грешки(P2177 и P0441)Някой да се сблъсквал с този проблем? Направи ми впечатление, че разхода на бензин смесено е 10/100км


dimitko12
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 08 юли 2009 10:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Passat B7 EcoFuel на метан, впечатления?

Мнениеот dimitko12 » Съб 30 апр 2022 20:56


Здравейте, колко е голям бензиновият резервоар на Б7? Знам че на Б6 е 31 и мислех, че и на Б7 е толкова, но из интернет спецификациите пише 70 литра. Това така ли е?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 EcoFuel на метан, впечатления?

Мнениеот VWGT » Съб 30 апр 2022 21:14


бензин 31 литра
метан 21 килограма



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта