Пасат СС търся информация

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
chekara
Мнения: 49
Регистриран на: Нед 17 яну 2010 19:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Пасат СС търся информация

Мнениеот chekara » Съб 02 фев 2013 22:13


Здравейте колеги от форума,

Сериозно обмислям закупуването на СС от 2009-2010 година 2.0TDI DSG 170BHP . Моля, ако има някой собственик на тази въпросна машина, да сподели мнението си за нея. Има ли някакви по-сериозни дефекти и горе-долу колко пари излизат разноските по подръжката в официалните сервизи на VW в София? Също така ме интересува този мотор с верига ли е или с ремък, тъй като в нета има малко информация, главно този автомобил се дискутира от американци и то все бензиновите двигатели.




Потребителски аватар
borri
Мнения: 437
Регистриран на: Съб 26 фев 2011 19:57
Автомобил: VW PASSAT CC
Двигател: CBAB 2.0tdi 140kc
Местоположение: Червен бряг

Re: Търся информация за Пасат СС

Мнениеот borri » Нед 03 фев 2013 11:33


колега моята е такава само дето е 140кс и е с ръчни скорости,но основно е същата към каквото си се насочил.
мотора е с ангренажен ремък,не е с верига,подръжката в Порше излиза малко солена,но зависи какво ще правиш,пък има доста читави майстори извън Порше и къде по кадърни,иначе цените на частите са сходни като на нормалният Пасат.
За проблеми по мотор и скорости знам,че имат проблеми с маховика,особено при ДСГ,по мотора е доста по изчистен от ПД.няма проблем с дюзите,поне така казват.
иначе колата е прекрасна :lovevw
ако има нещо конкретно което те интересува питай :thup


Потребителски аватар
chekara
Мнения: 49
Регистриран на: Нед 17 яну 2010 19:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат СС търся информация

Мнениеот chekara » Нед 03 фев 2013 16:02


Има ли нещо по-специално, което трябва да гледам при закупуването на СС "нов внос"? Иска ми се в Порше да й правя цялостната подръжка, да си й продължа сервизната история. Имаш ли наблюдение за цена на масла и филтри какви пари искат? И по-важното и скъпо нещо, ангренажния ремък колко бъбрека ще трябва да продам за него?


Потребителски аватар
borri
Мнения: 437
Регистриран на: Съб 26 фев 2011 19:57
Автомобил: VW PASSAT CC
Двигател: CBAB 2.0tdi 140kc
Местоположение: Червен бряг

Re: Пасат СС търся информация

Мнениеот borri » Нед 03 фев 2013 17:40


колега масло и филтри в Порше са около 500лв,но спокойно можеш да ги вземеш на цена от 200лв от колеги от форума който са с доказан произход,и със същото качество,за ремъка не мога да ти дам инфо за цената но не е много,мисля,че в Порше е около 700лв,смяната не е по различна от на Голф 4,става за около час,аз не съм сменял още понеже колата ми е на 74000км и имам още време,а на друго място цената ще е драстично по малка и само не си мисли,че в Порше са някакви супер майстори,напротив в повечето случай са супер зле.Аз ходех само до като колата ми беше гаранционна,вече не.
За това какво трябва да гледаш при покупката най вече е ДСГ,понеже разбрах,че искаш автомат,всички странни шумове,вибрации,претрисания са не характерни за тази кутия,аз поради тази причина избрах ръчката,защото чувам,че били доста проблемни осебенно при не редовна смяна на маслото,а това никак не е за под ценяване като колата е нов внос. За мотора няма кой знае какво още са новички и не знам за някакви сериозни проблеми,казват,че доста по изчистен понеже е КР.
Аз до сега не съм имал проблеми с моята,но вече започвам да чувам маховика от време на време,то при тия коли се води консуматив не могат да изкарат повече от 130000км.Това е в общи линии.
успех с избора на колата :thup


Потребителски аватар
chekara
Мнения: 49
Регистриран на: Нед 17 яну 2010 19:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат СС търся информация

Мнениеот chekara » Нед 03 фев 2013 18:09


Merci много за информацията.


frec
Мнения: 323
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Пасат СС търся информация

Мнениеот frec » Чет 07 фев 2013 10:44


услушай се много добре за проблеми с маховика освен ако едни 2000 лв не ти свалят от цената. това е цената на маховик + труд в VW за тоя двигател. Другото което те интересува е турбината. също едни 2000 лв. За самото ДСГ не мога да ти дам съвети. И аз съм с такова (6 степенно). като че ли другите проблеми са по-дребни и са от сорта на течове тук там, изгнили уплътнения и т.н. (трудни за диагностика, не не толкоз скъпи). Тия години които си посочил - би трябвало да гледаш Common rail система.


gamble
Мнения: 389
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 13:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат СС търся информация

Мнениеот gamble » Чет 07 фев 2013 13:10


Това си е супер кола колега :a040 Мааааалко трудно е да намериш оплаквания, тъй като е все още нова :mhihi Иначе и аз като тебе се виках, че ще я гледам в оторизиран сервиз. Да ама не... само като чух разни цени и паднах :icon_eek Да не говорим, че често "майсторите" им са всичко друго ама не и монтьори. Моят шеф си купи нов Туран през 2010г. и никак не е доволен когато се налага да отива в сервиза. Супер много време губи... за смяна на масло е чакал по цял ден :icon_eek По-добре разпитай за сервиз, в който разбират от по-нови модели коли. Там поне можеш да седиш и да гледаш как работят. А не като мене да се чудиш защо не ти се заключват вратите след смяна на менюто от немски на английски :gruebel Говоря за автоматичното заключване когато минеш 20 км/ч. Смяна на ролки и ремъка също не е било такава философия. Вчера ги сменях. Гледах през цялото време. Все едно Голф 4. Бърка си майстора от страни без да разглабя много много :icon_smile Към хубава кола си се насочил, само те съветвам да си помислиш за сервиза. Освен, ако не ти е проблем за джоба :mhihi Тогава е друго вече. Успех :th_up
Само да отбележа, че вчера питахме за предпазният пластмасов капак на двигателя. Искаха ми... 249 лв :new_Eyecrazy За пластмаса... :aaaa010


frec
Мнения: 323
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Пасат СС търся информация

Мнениеот frec » Чет 07 фев 2013 14:24


аз затова писах :) самата комбинация 2.0 - DSG - 170 ks - така надига цената на всичко :). моят е б6 помпа дюза и за някои неща доста трудно му намирам части, въпреки че е 6 родишен вече :)
естественно VW предлага всичко.
по другите сервизи е отчайващо положението - или нямат "подходящи" инструменти или не са го правили никога и започват да четат с проблема, или също имат трудности с намирането на части и се принуждават да ги вземат от VW, след което ти сам се питаш - абе да бях отишъл направо в VW.

Като цяло CC-то е доста красиво. тия параметри, които си харесал са добри. въпросът е да случиш и на майстори:)

Аз лично ако успея да намеря в VW сервиз отстъпка от сорта на 25-30 % (така малко по-поносими стават нещата), винаги там ще си ходя и ще ми се улесни доста живота :)


Потребителски аватар
chekara
Мнения: 49
Регистриран на: Нед 17 яну 2010 19:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат СС търся информация

Мнениеот chekara » Сря 13 фев 2013 23:02


Още не съм взел машината, че парите са ми вложени и на 29.03 ми пада падежа,в момента само разглеждам в mobile и cars.bg, чудя се още дали да ползвам хора да ми я внесат от Германия,Белгия,Франция,Италия и да гледам тези, които са вече докарани на нашия пазар. За конете не съм 100% сигурен дали да е 140 или 170, тъй като имам роднина с повече от 50% инвалидност и при 140 коня, ще ми падне напълно данъка.

И двата ли двигателя(140/170) са КР?

Иска ми се да я взема от някоя лизингова компания, да е била върната или принудително взета обратно. Капиталът ми е някъде 30000 лева за самата кола, като мисля че с още 3000 -3500 ще мога да сменя сичко в началото, да си оправя застраховки, каско, да я вкарам някъде да ми изперат салона и да освежат кожата.

Как ви изглеждат тези обяви

http://www.mobile.bg/11360421637502523
http://www.mobile.bg/11360606316465869


al_lukanov
Мнения: 137
Регистриран на: Нед 27 юни 2004 15:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат СС търся информация

Мнениеот al_lukanov » Чет 14 фев 2013 2:01


Ако си се замислил за данъка.... земи нещо по евтино. После и за гуми трябват пари...


Потребителски аватар
chekara
Мнения: 49
Регистриран на: Нед 17 яну 2010 19:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат СС търся информация

Мнениеот chekara » Чет 14 фев 2013 2:34


Е данъка не е проблем да се плаща, но аз парите си изкарвам с работа, не ги бера от дървото в градината и не зимам по 20000 лева месечна заплата, че да не мога да си я изхарча. Така че като може да се избегне 400-500-600 лева годишен разход, срещу който не получавам абсолютно нищо, защо да не си го спестя? За тея 500 лева по-добре да купя подарък на приятелката, на родителите, вместо да ги дам да се влеяят в бюджета и после с тия пари Цветанов и Борисов да си зареждат колите.
Данък за МПС + ДДФЛ+ Данък за апартамента+ ДОО+ДПО+ДЗПО и останалите 100 милиона социални разходи ми струват годишно към 8000-9000 лева. Смятам, че достатъчно давам за обществото имайки предвид стандарта на живот в България и т.н.


gamble
Мнения: 389
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 13:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат СС търся информация

Мнениеот gamble » Чет 14 фев 2013 10:15


chekara написа:
Иска ми се да я взема от някоя лизингова компания, да е била върната или принудително взета обратно. Капиталът ми е някъде 30000 лева за самата кола, като мисля че с още 3000 -3500 ще мога да сменя сичко в началото, да си оправя застраховки, каско, да я вкарам някъде да ми изперат салона и да освежат кожата.



Тогава не бързай колега... следи какво се предлага в оказиона на volkswagen.bg
Ето примерно:
http://www.weltauto.bg/?go=offer&p=deta ... ferId=1999
http://www.weltauto.bg/?go=offer&p=deta ... ferId=2411
http://www.weltauto.bg/?go=offer&p=deta ... ferId=2422

Особено третият много ме радва лично мен :love.vwclub Е, ако държиш да е СС тогава малко е сложно :Mr Green Fun


Потребителски аватар
chekara
Мнения: 49
Регистриран на: Нед 17 яну 2010 19:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат СС търся информация

Мнениеот chekara » Чет 14 фев 2013 15:38


Не е никак лош тоя 3тия, ама твърдо си търся да е CC


Потребителски аватар
chekara
Мнения: 49
Регистриран на: Нед 17 яну 2010 19:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат СС търся информация

Мнениеот chekara » Пет 22 мар 2013 20:24


Колеги, наближи времето да си взимам колата, харесал съм си едно CC в Пловдив, ще ходя утре(събота) да го видя.
Ако ми хареса, ще искам да го закарам в сервиз за пълна диагностика- ходова част, компютър, електроника. Единственият проблем е че официалните сервизи на VW в Пловдив не реботят събота и неделя.

Какво бихте ми препоръчали да го закарам в някакъв друг сервиз да му направят диагностика или някой от моите приятели в Пловдив да го закара през седмицата в Порше и да го капарира, ако всичко е точно


TenyoIvanov
Мнения: 37
Регистриран на: Вто 11 дек 2012 23:13
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF 2002 BKP 2006
Местоположение: Bulgaria

Re: Пасат СС търся информация

Мнениеот TenyoIvanov » Пет 22 мар 2013 20:39


здравеите колеги . аз работя в Англя и в VW сервис не сам механик . но постояно се в1ртя около механиците и си говорим и ги разпитвам за различни коли ... Passat CC това е Уникална кола 2.0 Диесел с автоматична скоросна котя DSG . Подрашката е скупа да но колата е уникална колега какви са тея цени на масло и филтри това са 500-700 лева това са много пари ... ако ги купя от сервиза сам сигорен че ще дам около 70-80 паунда с маслото ...



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта