VW PASSAT или OPEL INSIGNIA

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
emokrastnika
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 27 апр 2013 19:53
Автомобил:
Двигател:

VW PASSAT или OPEL INSIGNIA

Мнениеот emokrastnika » Съб 27 апр 2013 23:31


Здравейте бих искал да ви помоля за помощ в избора ми на кола VW PASSAT 2004 1.9 131K.C и OPEL INSIGNIA 2.0 CDTI.Бихте ли казали коя е по - надежна.БЛАГОДАРЯ ВИ предварително за отделеното време и внимание.




Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: VW PASSAT или OPEL INSIGNIA

Мнениеот joro_kem » Нед 28 апр 2013 6:15


добре дошъл! според мен това са съвсем различни концепции за автомобил в коренно различни ценови класове. ако на мен ми предстоеше такъв избор, бих се спрял на опела. доколко обаче е надежден този мотор, нямам никаква идея (чувал съм, че е италиански).


emokrastnika
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 27 апр 2013 19:53
Автомобил:
Двигател:

Re: VW PASSAT или OPEL INSIGNIA

Мнениеот emokrastnika » Нед 28 апр 2013 14:22


Благодаря Ти за отвореното време но наистина се нуждая от съвет.Аз засега съм се спрял на Опела но незнам колко е надежден като кола.Бих бил благодарен на всеки който сподели своят опит,впечатление и мнение за поне един от двата модела.


Потребителски аватар
Mr. S. King
Мнения: 127
Регистриран на: Нед 07 апр 2013 22:27
Автомобил: Passat
Двигател: TDI 1995-1999

Re: VW PASSAT или OPEL INSIGNIA

Мнениеот Mr. S. King » Нед 28 апр 2013 14:35


Много странна дилема. Инсигния от 2009г. е в пъти по-скъпа от Пасат 2004г. За мен твоята кола е Инсигния, просто защото е по-нова, по-надеждна и с повечко екстри и с по-добра возия. Не мисля, че ЦДТИ моторите са правени в Италия, но и да са, никой не се е оплакал от тях. В същото време 2,0 ЦДТИ е много икономичен и еластичен модерен дизел. По-логично е да се колебаеш между Пасат Б6 и Опела, но за Пасат по-добре да е комън-рейл мотор. При Б6 и Инсигния работата е на кантар, но Б 5,5 си е стара кола(фейслифт на Б5 от 1997г.).


Eunos
Мнения: 108
Регистриран на: Вто 02 апр 2013 8:13
Автомобил: Mercedes 200E W124
Двигател: 2.0 16V M111.940

Re: VW PASSAT или OPEL INSIGNIA

Мнениеот Eunos » Нед 28 апр 2013 17:35


Версията със 150к.с., която се слага на Антара е 100% VMmotori, но за този в Инсигния(по спомен 130 и 160к.с.) не знам.
За мен няма сравнение между 2-та модела - единия е с над 10г. по-стар от другия, а и цените дори не са съпоставими.


emokrastnika
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 27 апр 2013 19:53
Автомобил:
Двигател:

Re: VW PASSAT или OPEL INSIGNIA

Мнениеот emokrastnika » Пет 03 май 2013 12:43


Благодаря ви за информацията знам че двете коли са коренно различни ,но нямах никаква информация за по новия модел кола а че и още повече че ще я използвам като такси в чужбина и искам колата да е надежна и недаваща дефекти като някой нови марка коли.Благодаря Ви че ми помогнахте в избора на кола. :flag_bulgaria


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: VW PASSAT или OPEL INSIGNIA

Мнениеот joro_kem » Пон 06 май 2013 20:02


emokrastnika написа:... а че и още повече че ще я използвам като такси в чужбина и искам колата да е надежна и недаваща дефекти като някой нови марка коли... :flag_bulgaria

не знам коя държава визираш, но имай предвид, че еко-нормите са много сриктни за таксита! търси кола с ЕВРО 5, за да можеш да я ползваш по предназначение по-дълго.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 194 госта