Golf VI срещу Широко?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Golf VI срещу Широко?

Мнениеот Kuncavia » Вто 14 май 2013 17:30


Оглеждам се за кола на лизинг след 2009-та и съвсем хипотетично съм се загледал в Golf VI и новото Широко. Сравнително нови коли са и едва ли ще има толкова опит с тях, не е като Golf II и старото Широко. Все пак някой по-запознат да изкаже мнение? Като цяло търся мултиволан навигация и автомат, но според зависи от цената :beer И за предпочитане печка, макар че 1.4 TSI на Широкото не е идеално лош вариант със скромните 160 коньове. Единствения минус на Широкото, е че е 4 местно, но мен това като цяло хич не ме бърка, ако ще да е двуместно :screwy

п.с. гледах A4, A3, но за тези пари в които съм се спрял и екстрите, които искам, нещо не се получават нещата. Загледах се и по миниванчетата Тиган и Шаран, но там интериора ме изгуби. Волана на Широкото, ако можеше да е като на шестицата, цена нямаше да има, но тва да му е кусура. За съжаление Широкотата са спрени от производство, дано да е заради слабо търсене, а не заради дефекти.

Поздрави.

Edit: Сега като се зачетох, никъде не видях да е спрян от производство и даже животното е достигнало 1 000 000 продажби, явно аз нещо съм се объркал :beer




Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Golf VI срещу Широко?

Мнениеот Asko VW » Сря 15 май 2013 12:00


Kuncavia написа:Единствения минус на Широкото, е че е 4 местно, но мен това като цяло хич не ме бърка, ако ще да е двуместно

Ако това наистина не те бърка, си взимай сирокото, ако не те бъркам с някой друг, съм останал с впечатление, че си падаш по по-спортното шофиране и тази кола ще те изкефи повече, пък и са по-редки и по-яко изглеждащи от голфовете (ще се отличаваш от останалите).
Все пак имай предвид, че тези коли са си почти двуместни, на задните седалки я събереш някоя гимнастичка от националния по художествена, я не :mhihi . Като съм ги разглеждал ми направи впечатление теснотията от зад :th_up


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Golf VI срещу Широко?

Мнениеот Kuncavia » Сря 15 май 2013 12:05


Aми аз по принцип карам, така че не ме бърка теснотията :mhihi Наистина са страшно редки. Вчера видях едва второто в България, а първото видях на Крушуна по-миналата година. За сметка на това в Австрия имаше поне 50 :mhihi Наистина е доста добър вариант, а цената е почти сходна на тази с 6-та, само не знам този 1.4 турбо 160 конья колко е надежден :gruebel


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Golf VI срещу Широко?

Мнениеот Asko VW » Сря 15 май 2013 12:34


За съжаление нямам информация за този мотор, но 160 к.с. на 1.4 двигател (пък бил той и турбиниран) ми се виждат множко. Но то на мен лично, над 100 коня на такива малки мотори ми звучи малко като блудство с малолетна, де да знам де, може да са ми овехтели разбиранията, сега с тези нови технологии нещата може и да са различни.


Eunos
Мнения: 108
Регистриран на: Вто 02 апр 2013 8:13
Автомобил: Mercedes 200E W124
Двигател: 2.0 16V M111.940

Re: Golf VI срещу Широко?

Мнениеот Eunos » Сря 15 май 2013 19:39


Този 1.4 мисля че е двигателя, който стана двигател на годината няколко пъти и който е с турбина и компресор. От Фолксваген го спряха, защото направата му бе прекалено скъпа за колите, за които беше предназначен. Не очаквайте обаче да гори като каталожните данни, разхода ще е поне с 1.5-2л отгоре. Ако намериш Сироко 2.0тди 170к.с. с DSG, то това би било върха. 2.0тди ще е стрела в купето на Сироко или Голф.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: GLC X254 + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Golf VI срещу Широко?

Мнениеот hooligan_sk » Пет 17 май 2013 10:11


Имай предвид че при сирокото интериора масово се обажда, няма качеството на сглобка на Г6. Освен това ТСИ моторите от тези години, често имат сериозни проблеми с ангренажните вериги. Разхлабват се, тракат и може да ти докарат тоталка. Трябва да търсиш кола преминала сервизна акция, или да я "обслужиш" за твоя сметка :th_up


Потребителски аватар
STEYN
Мнения: 342
Регистриран на: Чет 03 юни 2010 13:34
Автомобил: A4 B6
Двигател: AVF
Местоположение: BAPHA

Re: Golf VI срещу Широко?

Мнениеот STEYN » Пет 17 май 2013 10:46


Веднага се сетих за следната статия за TSI, която бях чел още като излезе следния брой на Аутобилд:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=125152


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2590
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Golf VI срещу Широко?

Мнениеот zografski » Пет 17 май 2013 10:59


Защо не мислиш за новото голфче 7-ца? Така и така търсиш нещо след 2009г. и мислиш да е на лизинг, аз лично бих се загледал в 7цата, а и тия 6ци като цяло нещо нИ мЪ радват. Мен лично ме удиви изложената 7ца на изложението, която беше 1.4 BlueMotion със 142к.с. и 4л/100км. смесен разход :icon_lol


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2127
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf VI срещу Широко?

Мнениеот Petrolhead » Пет 17 май 2013 11:05


ако въпросът е, какво ви е мнението за 2те коли, моят отговор е:

- широко, голф 5, с технология на 8-9 години. 1.4 абсолютно не мисля че е релевантен за 2врат спортен автомобил. предполам че е възможно да се намери някое заслужаващо си 2.0 ТФСИ, но предполагам че цената няма да ти хареса.
- голф 6, голф 5 с обширен фейслифт. с правилния мотор е добра кола. доста по-добър салон с по-добри материали.


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Golf VI срещу Широко?

Мнениеот Kuncavia » Пет 17 май 2013 14:54


zografski написа:Защо не мислиш за новото голфче 7-ца? Така и така търсиш нещо след 2009г. и мислиш да е на лизинг, аз лично бих се загледал в 7цата, а и тия 6ци като цяло нещо нИ мЪ радват. Мен лично ме удиви изложената 7ца на изложението, която беше 1.4 BlueMotion със 142к.с. и 4л/100км. смесен разход :icon_lol


Цената е сравнително добра и като и сложа 3-4 екстри и става златна и нямам финансовата възможност за такава вноска :beer


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2590
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Golf VI срещу Широко?

Мнениеот zografski » Пет 17 май 2013 15:16


Да BTW и на мен не ми направи добро впечатление цената :horror към 50К и нещо струваше изложения модел, който беше с всички екстри, а реално за 50К можеш да си вземеш новия Superb на Skoda.


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf VI срещу Широко?

Мнениеот AmW » Пет 17 май 2013 18:51


Можеш да си вземеш новия Avensis на Toyota... и тогава голфа директно изпада от моята класация.


val4ana
Мнения: 281
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 18:45
Автомобил: Бора
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Golf VI срещу Широко?

Мнениеот val4ana » Пет 17 май 2013 21:12


Petrolhead написа:ако въпросът е, какво ви е мнението за 2те коли, моят отговор е:

- широко, голф 5, с технология на 8-9 години. 1.4 абсолютно не мисля че е релевантен за 2врат спортен автомобил. предполам че е възможно да се намери някое заслужаващо си 2.0 ТФСИ, но предполагам че цената няма да ти хареса.
- голф 6, голф 5 с обширен фейслифт. с правилния мотор е добра кола. доста по-добър салон с по-добри материали.

напълно съгласен и да допълня в сирокото е доста тясно както на задната седалка не е мн широко и на предната
мойто мнение е голф 6 мотор 2 тфси


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Golf VI срещу Широко?

Мнениеот Kuncavia » Пет 17 май 2013 21:38


Салона на Golf VI наистина е по-добър. На V не ми харесва :thumb_down Имам време да го мисля, тепърва имам да стягам една четворка, но ми се вижда изгодно една кола 09-10-та година... Любител съм на VW и не бих сменил с алтернатива, освен ако не е много изгодна. Но като цяло предпочитам TDI мотор...


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf VI срещу Широко?

Мнениеот AmW » Съб 18 май 2013 10:41


Качи се и покарай. Така ще разбереш коя е твоята кола.
Тук всеки има различен вкус и съвети колкото искаш :)



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 50 госта