Некоректни автокъщи!

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот netizen » Пет 24 юни 2022 17:02


Най-евтиното бмв 525хд в мобиле е 29600лв. От там да започнем.




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот muns61 » Пет 24 юни 2022 18:53


Ми вместо баварец за 25 хилки, нова Дачия от витрината и няма измама.


vocil
Мнения: 249
Регистриран на: Пон 14 апр 2008 12:58
Автомобил: Рено Меган
Двигател: K4M760 2004
Местоположение: София

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот vocil » Съб 25 юни 2022 23:52


Темата може би е за некоректни автокъщи, не за приказки и мечти за гаранции на автомобили втора употреба.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот Vlad777 » Пон 27 юни 2022 17:37


vocil написа:Темата може би е за некоректни автокъщи...

Разчистена е темата.

Мненията да съдържат име, адрес и препоръчително телефон, както и описание на случката :th_up Всичко друго алабала ще се трие!


gogogo79
Мнения: 252
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот gogogo79 » Пон 27 юни 2022 17:44


Кола , която струва 20 к лева (втора употреба) , вече не се брои за скъпа кола. Просто това са новите реалности. Намесата на държавата , ще е супер за обикновения българин ! Не сме всички бедни , според мен...)) На първо място сме по неравенство на доходите в ЕС , което не означава, че всички сме бедни... мисля ,че има и богати.
Колега , искам да ти гарантирам ,че морги (та били те даже БМВ и Мерцедес) никой не иска да купува. Да ... мисля ,че хората ще се доволни ако се поизчисти пазара от боклука даже и да е сметка на леко завишаване на цените.


D.H.
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 29 авг 2022 22:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот D.H. » Пон 29 авг 2022 22:43


AutoVision Center: ул. „Самоковско шосе“, 1138 кв. Горубляне, София
Категорично не препоръчвам, на база личен опит


След закупуване на БВМ (е90) 325хи N52 бензин (автоматик) от автокъщата буквално след една седмица шофиране започнаха проблемите.
Още след закупуването се установи, че има обилно омасляване около картера, което беше кофти сигнал.

Оказа се, че Диса клапите явно са били премахнати "частично", което е довежда до отчупване на остта на една от тях и следователно забиване в клапан на цилиндровата глава. Имаше и скъсани болтове, които захващат цилинровата глава към блока. Ремонтите след това бяха: ревизиране на цилиндрова глава, нови Диса клапи (2бр малка и голяма), картерната вентилация се оказа изцяло запушена, трябваше да се подмени с нова, нов разпределителен вал+касета понеже се оказаха надрани, карданът също се оказа разбит, трябваше да се рециклира. Да не споменавам всички останали подробностти по обслужване след такъв ремонт като (биелни лагери,сегменти, семеринги, вериги - ангренажна и маслена , всички гарнитури, уплътнения, болтове и т.н.).
Перката за охлаждане спря да работи буквално на 2рия ден след закупуването. Предна дясна брава не работеше. Предното стъкло е имало лека пукнатина (според мен доста добре прикрита), понеже след първата автомивка зейна.

А и да добавя резервоарът за горивото се оказа и той спукан. След като закупих колата, първото нещо беше да я напълня до горе с бензин и буквално на бензиностанцията протече, пукнатината се оказа в горната част на резервоара.

А и още нещо, радиаторът за климатика също се оказа спукан, трябваше да се подмени с нов.

Скоростната кутия също не работи нормално/плавно, при превключване има леко бутане, също така има и lag (чудене) при превключване. Което поне според мен подсказва за последващи проблеми и ремонти и на скоростната кутия.

При маневриране за паркиране във волана се усеща нещо като притрисане/стържене, проблемът още не може да се установи от какво точно е.

Да не споменавам месеците престой в сервиз, търсене и чакане на части. Ремонтите до тук са на стойност цената на автомобила при закупуване.

На всички ни е ясно, че отиваме и си закупуваме коли втора употреба и всичко може да стане.
Но поне търговците да не ги продават (обявяват цена) като за здрави и работещи коли и да не "прикриват" проблемите.

Както може да се досетите, преглед в сервиз преди закупуването беше категорично отказан от продавача.


rld
Мнения: 540
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот rld » Вто 30 авг 2022 13:10


спрете да купувате тия катунски беемвета само да тровите околната среда с тях


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот fur1ous » Вто 30 авг 2022 13:18


И като е отказал преглед що купи колата. Карал съм същия мотор, но 328i (пак е N52), канадец, 5 години го карах, колата нито един проблем не ми създаде. от 90к км до 145к км и я продадох на 10-тата и годишнина, не защото и имаше нещо, беше перфектна всъщност, а защото остаря. Този двигател е изключително сложен, по него има твърде много неща които могат да се счупят, за сметка на това е много приятен за каране, но за дърта кола на много километри не става.

Иначе бмв-тата са си супер, просто трябва да са по нови, старите са тотал щета в повечето случай.


EvgeniiOnegin
Мнения: 81
Регистриран на: Нед 18 окт 2020 8:44
Автомобил: cc
Двигател:

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот EvgeniiOnegin » Вто 30 авг 2022 13:41


D.H. написа:AutoVision Center: ул. „Самоковско шосе“, 1138 кв. Горубляне, София
Категорично не препоръчвам, на база личен опит

Както може да се досетите, преглед в сервиз преди закупуването беше категорично отказан от продавача.



Аз мисля, че това обяснява почти всичко.

Жалко за всичко, което ти се е случило покрай колата.
Стискам палци за повече късмет със следващата.


bbb12
Мнения: 122
Регистриран на: Съб 28 мар 2020 18:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот bbb12 » Вто 30 авг 2022 15:33


Хора, наистина и аз се чудя как така купувате коли без преглед в сервиз. Той ясно ви е казал, че автомобила не става с този отказ. Забравете глупостите, че старите коли били въпрос на шанс, тото и т.н. Автомобил 2-ра употреба задължително се преглежда в сервиз, иначе чао.


Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 416
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот dalgia-73 » Вто 30 авг 2022 20:44


И като я прегледаш във сервиз какво ? Той търговеца прост. Ще остави да разглобите автомобила и да замерите блока и вала за износване нали.Във повечето случай търговците по автокъщите не знаят както продават.Има много читави автомобили.Просто трябва ходене и гледане,а не да се хвърлиш на първият харесан автомобил.Трябва оглед на поне два три автомобила от една и съща марка и модел за да има база за сравнение.Всичко е свързано със време и средства обаче.


EvgeniiOnegin
Мнения: 81
Регистриран на: Нед 18 окт 2020 8:44
Автомобил: cc
Двигател:

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот EvgeniiOnegin » Вто 30 авг 2022 21:41


Според мен ползите от официален сервиз са много. Пълни данни за обслужването на колата, докато е била в гаранция. Различни специалисти оглеждат много неща по колата и дават предписание. Компютърна диагностика и т.н. Иначе повечето джамбази със сигурност знаят какви боклуци продават, щото са ги взели на мижави пари и искат да станат милионери като ги продадат тук. Имам няколко познати, които от самоувереност си купиха коли за доста пари от автокъщи без преглед в сервиз и после резултатите бяха като на колегата по-горе.


D.H.
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 29 авг 2022 22:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот D.H. » Вто 30 авг 2022 21:48


fur1ous написа:И като е отказал преглед що купи колата. Карал съм същия мотор, но 328i (пак е N52), канадец, 5 години го карах, колата нито един проблем не ми създаде. от 90к км до 145к км и я продадох на 10-тата и годишнина, не защото и имаше нещо, беше перфектна всъщност, а защото остаря. Този двигател е изключително сложен, по него има твърде много неща които могат да се счупят, за сметка на това е много приятен за каране, но за дърта кола на много километри не става.

Иначе бмв-тата са си супер, просто трябва да са по нови, старите са тотал щета в повечето случай.



Мисля че темата е със заглавие: Некоректни автокъщи. Тук въобще не искам да обсъждам дали е било правилно или не да се закупи въпросния автомобил.
Просто споделям личен опит и мнение за въпросната автокъща и търговец, което мисля е и идеята на самата тема.


bbb12
Мнения: 122
Регистриран на: Съб 28 мар 2020 18:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот bbb12 » Вто 30 авг 2022 22:07


И 30 автомобила да видиш, ако не ги провери оторизиран сервиз с пълна диагностика, нищо няма да разбереш. Напълно подкрепям колегата Онегин, автоизмамниците много добре знаят какви боклуци продават! Досега не съм чул някой да е сбъркал с проверка в официален сервиз, тъкмо обратното - маса хора са си спестили огромни главоболия и средства с едно такова простичко действие.


n.o.
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 02 ное 2022 11:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот n.o. » Сря 02 ное 2022 11:27


има ли актуални мнения за lunik и човека, стоящ зад 0887493548? в една друга тема я препоръчват lunik, самата автокъща не предлага автомобили, освен един, но този човек предлага. ако позволи да се закара в сервиз по мой избор, да му се доверим ли.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: chriss и 56 госта