Некоректни автокъщи!

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Drakezoid
Мнения: 217
Регистриран на: Съб 22 юни 2019 18:55
Автомобил: Passat B5_5
Двигател: 1_8Т AWT 2002

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот Drakezoid » Пет 26 мар 2021 12:15


beuchat> Теми-05 е автокъщата
Ето локация: https://bit.ly/3sut9W8
Линк в мобиле: https://www.cars.bg/company/temiauto/




Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот Каспър » Нед 04 апр 2021 10:31


Здравейте. Има тема за некоректни автокъщи, има и за коректни автокъщи, но не намерих тема за автокъщи които все още не знаем от коя страна са, дали са от лошите или от добрите :rolleyes И понеже в България всеки автотърговец е некоректен по подразбиране, преди да се убедим в обратното, ще питам за отзиви в темата за некоректните.
Харесал съм един автомобил от автокъща JP Auto в Пловдив. Никъде не намерих отзиви за тази автокъща. Колата стой там от доста време, но не знам дали това е критерий за лоша кола в тази пандемия. Виждам, че автокъщата е голяма и предлагат и по-достъпни и доста скъпи коли.
Някой с отзив за кола закупена от там?


Volkswangel
Мнения: 610
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот Volkswangel » Нед 04 апр 2021 11:43


Каспър, според мен е много относително да се определи коя автокъща е коректна и коя не. Понякога и самите джамбази не знаят за скрити проблеми на определен автомобил. Във всеки случай на тях им идва дюшеш да продават автомобили без номера. Тъй като съм потърпевш от подобни практики, а именно покупка на сляпо, зарекъл съм се от сега нататък кола без тест драйв и преглед в сервиз никога да не купувам.Тест драйв поне едно 100км и то по всякакви пътища. Ама, че била без транзитни номера, ами като иска да я продаде да иде в КАТ и да си сложи. В противен случай много му здраве - коли бол навсякъде.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот stefarata » Нед 04 апр 2021 21:19


Да бе, тест драйв 100 километра. Смешки


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот Каспър » Нед 04 апр 2021 22:46


Тест драйв, сервиз, проверки и т.н., това са ясни и задължителни неща. Въпросът е някой има ли отзиви за въпросната автокъща?


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот 777 » Пет 09 апр 2021 21:47


Някакво мнение за автокъщите от Асеновград? Не че може да се обобщават всички като еднотипни, но все пак. На доста тамошни обяви попадам.


imter
Мнения: 97
Регистриран на: Съб 29 дек 2012 10:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pazardjik

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот imter » Съб 10 апр 2021 10:55


777 написа:Някакво мнение за автокъщите от Асеновград? Не че може да се обобщават всички като еднотипни, но все пак. На доста тамошни обяви попадам.

Най-добрата и коректна е "Железния мост",много точни и стабилни ,колите са наистина избрани!!!


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот Каспър » Съб 10 апр 2021 20:39


Ами да дам първия отзив за JP Auto Пловдив, след като никой не каза нищо за нея.
Днес съчетах разходката до Пловдив с оглед на тази кола в JP Auto:
https://www.cars.bg/company/jpauto/offe ... 6f185283e2
Според описанието автомобила е технически перфектен :mhihi
На място се оказа, че визуално става, но технически е за моргата, не за първа регистрация в БГ.
За 10 мин. преглед без да паля колата и подробно и манияшки да я оглеждам, видях следните неща:
- колата е обявена за 2008 год., но е 2006;
- предни и задни дискове за смяна;
- предното стъкло разлепено в горния край, сменяно с друго, но некадърно;
- шофьорската ел. седалка не се движи; трябвало й контакт според джамбазина, а пък пасажерската видиш ли се движи без контакт :mhihi Аз защото нямам ел.седалки в моето Пежо и не знам кога и как трябва да се движат седалките.
- стъклото на шофьорското огледало за обратно виждане счупено;
- пепелника не се затваря;
- бутона за аварийните с паднало покритие;
- колата е на 340 000 км., а волана е чистонов :rolleyes ;
- сензора за дъжд и светлина на предното стъкло с разлепени подложки, няма как да работи така, трудно се нагласява при смяна на предното стъкло и затова подложките залепени отстрани до него да не се затрият :bowdown
Викам си айде стара кола за тия пари толкова, но все пак ще погледна под капака.
И като отворих да видя антифриза :horror Ами той милия целия мазен и кафяв. Бръкнах по-надолу в казанчето, а то омазано с два пръста масло. Не бях срещал прегрявана кола с масло в антифриза, но сега разбрах какво е. Казвам на чорбаджията, че има масло в антифриза, а той казва: "Това не масло, това кафявото е ръжда. Не се притеснявай, знаеш ли как хубаво си работи колата." :h020 За първи път срещнах толкова мазна ръжда. Тук вече не издържах и огледа приключи. Въобще не се стигна до палене, тест драйв и т.н.
Замислих се, толкова забележки без да палиш колата, да пробваш дали всичко по нея работи, без дори да я подкарам. Колко ли още щяха да излезнат, ако я бях запалил, подкарал, тествал дали всичко работи (като се има предвид, че само пепелника не е електрически в това Пежо) и т.н.
Та явно това им е разбирането за технически перфектен автомобил на тия от JP Auto.
Имайте едно наум когато избирате кола от там.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот beuchat » Пон 12 апр 2021 10:26


Още едни в списъка-DMM Auto-Стара Загора
Приятел,наскоро си купи от тях Голф 5 1.6 102 к.с.Принципно в автомобилите в повечето автокъщи,в които съм стъпвал винаги е имало малко гориво,ама тия надминаха всички.Тая кола имаше сигурно 2-3 литра бензин,колкото да и направят тест.Акумулатора и той същата работа.Докато докарат колата с платформа до Ямбол и той се предал.След зареждане на акумулатора колата запали много трудно и угасна,защото няма бензин.Големи мизерници са тия джамбази,припечелват достатъчно пари,няма да умрът,ако сложат 10 литра бензин вътре и да пуснат акумулатора за 4-5 часа да се дозареди.Така или иначе тези разходи ще си ги калкулират към цената на автомобила :mhihi .


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот Vlad777 » Вто 13 апр 2021 9:53


Темата е за отзиви от конкретни автокъщи. Общи приказки и ала-бала не са за тази тема.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот hooligan_sk » Съб 15 май 2021 8:36


AUTO TRADER
София, бул.Самоковско Шосе 169 преди Панчарево срещу хотел Галант

Закупен БМВ Х3 2008г. Потрошена и замазана раздатка, която изкарва 50км след покупката. Типично - плащания само в кеш, договор на измислена цена.


spikerrbg
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 12 юли 2021 14:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот spikerrbg » Пон 12 юли 2021 15:30


Здравейте.
Искам да защитя и други хора да не пострадат. Автокъщата Auto Mania Italia с. Драгичево.
Продаде ми 118 e87 на негов приятел за 5500лв закарах в сервиз за ремонт, хората ми казаха, че колата е в окаяно състояние и ремонта излиза за 2860лв.
и отделно 400лв за рейка.
Смяна на демфер съединител комплект 1720лв.
Смяна на тампони на двигателя 320лв.
Смяна тампон на скоростна кутия 36лв.
Смяна на капак клапани 130лв
Смяна гарнитура вакуум помпа 20лв.
Предни два амортисьора тръгнали 400лв.
Тампон макферсон 100лв.
и още.
От 10 кладенеца вода ще ви изкара за да ви каже колко е хубава колата.
Блъска ги с добавки за теч на масло и добавки за двигател и като добавката свърши се хващате за главата.
Като им се обадиш да им кажеш какво са ти продали и се оправдават, че не знаели, а за 100км няма как съединителя да отиде, на се скъсат тампоните на двигателя да иде и рейката и т.н
Добре че рейката не затегна по пътя когато я прибирах иначе щях да съм в някоя канафка!


MapTo_D
Мнения: 52
Регистриран на: Чет 17 юни 2021 17:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот MapTo_D » Чет 15 юли 2021 15:52


Не знам дали мнението ми е за тук, но пък ще го оставя.
Става въпрос за автокъща в Свищов, Loris & G auto. Нямам идея какви автомобили продават, дали са гробници, които са поизлъскани за продан. Вчера звъня, излезе една обява от там за голф7 вариант, който ми грабна окото и викам давай да говоря.

Човечеца само дето не ми се скара по телефона, как така видиш ли ще му нарушавам спокойствието и ще го притеснявам около 14:30 часа. Абсолютен темерут. За колата не можа да ми каже нищо повече, даже от къде е внос. Италия и до там. Във всичките им обяви пише едно и също и сигурно поне 30% от информацията е подвеждаща и невярна. Викам му от Варна съм, пратете ми когато можете повече снимки, да знам все пак дали си заслужава да минавам 600 км, добре по-късно. Е снимки разбирате, че няма.

Тия хора как така разчитат, че с тъпо държание ще си продадат стоката изобщо нямам идея? Прав му път, друга кола ще излезе.


bbb12
Мнения: 122
Регистриран на: Съб 28 мар 2020 18:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот bbb12 » Чет 15 юли 2021 17:02


MapTo_D написа:Не знам дали мнението ми е за тук, но пък ще го оставя.
Става въпрос за автокъща в Свищов, Loris & G auto. Нямам идея какви автомобили продават, дали са гробници, които са поизлъскани за продан. Вчера звъня, излезе една обява от там за голф7 вариант, който ми грабна окото и викам давай да говоря.

Човечеца само дето не ми се скара по телефона, как така видиш ли ще му нарушавам спокойствието и ще го притеснявам около 14:30 часа. Абсолютен темерут. За колата не можа да ми каже нищо повече, даже от къде е внос. Италия и до там. Във всичките им обяви пише едно и също и сигурно поне 30% от информацията е подвеждаща и невярна. Викам му от Варна съм, пратете ми когато можете повече снимки, да знам все пак дали си заслужава да минавам 600 км, добре по-късно. Е снимки разбирате, че няма.

Тия хора как така разчитат, че с тъпо държание ще си продадат стоката изобщо нямам идея? Прав му път, друга кола ще излезе.

Не можеш да си представиш колко лековерни хора има. Ще отиде, ще поогледа 5 минути, ще се зарадва как "няма забележка", ще му брои парите и готово. Те на такива разчитат. С теб наистина няма смисъл да се занимава, понеже те е усетил, че не си шаран, както се казва. Ще искаш тест-драйв, ще искаш проверка в сервиз и т.н. Накрая ще лъснат по-сериозните дефекти и ти ще си тръгнеш, а него ще си го вдигнал от кафето. В този бранш искат парите да им падат, без да полагат елементарни усилия. Между другото, това винаги е бил най-добрият тест - искаш VIN номер, талон, снимки. Ако не може, няма какво да я мислиш - чао.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот muns61 » Чет 15 юли 2021 18:03


Искането на повече снимки е безпредметно като начало. Талон и вин е достаъчно. Никой няма да си направи труда да ви снима и праща снимки за сравнително евтина кола, ако е преценил човека насреща. Идея си нямате колко народ звъни просто за идеята. Истината е в реален оглед, разстоянието си е за наша сметка.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта