Некоректни автокъщи!

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот group® » Съб 20 мар 2021 17:20


Това са герои от 90те.
Има и други.
Просто са по-малко все още.
Но еволюцията си знае работата.
Ще изчезнат в бездната на миналото.




Потребителски аватар
Drakezoid
Мнения: 217
Регистриран на: Съб 22 юни 2019 18:55
Автомобил: Passat B5_5
Двигател: 1_8Т AWT 2002

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот Drakezoid » Пон 22 мар 2021 5:21


Харесах два пасата 1.8Т в Шумен. Първия го продаваше едно турче.
Ето обявата https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=jfmycg
Пасатора беше доста запазен външно. Двигателя се чуваше добре. Като го изфорсирах започна да излиза пушек от турбото. Таеше на връзката изпускателен колектор и турбо. Не миришеше обаче на отработени газове.

Огледах и втория пасат https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=jfmycg
Не ми хареса общото състояние и силното тракане на веригата.

Звъннах на първия да ходим на сервиз да го видим що така пуши.
Отидохме в серфиза, където работи колегата "npu3pak". Е няма такъв пич. И той и колегата му огледаха колата много обстойно. Обсъдиха слабите неща с момчето дето бях взел с мен за акъл и реших да я пробвам на вървеж.

И тук стана интересното. Момчето от първата обява(Мишо) ми беше казал по телефона, че може да вземе временни номера да пробвам колата. Като му звъннах да я водим за сервиз ми вика "ми то ще трябва да дадеш някой лев на момчето дето ще даде номерата". Не знаех как стоят нещата и грешката ми беше, че се съгласих като не питах колко точно.
Като отидохме в сервиза заедно с турчето цъфна и тоз дето ми показваше колата от втората обява(Милен) видимо раздразнен.
Като тръгнахме да искаме да я пробваме и се оказа, че аз не можело да я карам, а само втория бастун, щото номерата били негови и "той определял правилата". Моя съветник бояджията моментално запали от раз и стана една селска дандания. Викам им айде приключихме с тая кола, да си ходим. Диването почна да ми иска 50 лв. за това, че сложил номерата да я закараме в сервиз. Викам ти у ред ли си. Ето ти 20 и да приключваме. Почнаха се пак караници и викане аха да отиде на бой работата. Такава простотия не бях виждал скоро да си призная.
Тръгнахме си, а турчето накрая почна да вика да обижда и псува.
Тоя същия дебил звъни след 15 минути явно размислил да се опитва да ми продаде колата. Общо взето разбра, че няма да стане и тръгна да обяснява колко е велик, взе една майна и приключихме.
Е баси пишман джамбазите. Според моя приятел дето от толкова години се занимава с коли и на него му е за сефте такава случка.
Та ако ще купувате от Шумен едно наум за Милен и Мишо и автокъщата срещу ДАИ точно(там бачка тоя нервния Милен, другия Мишо е шанаджия на частно).


imter
Мнения: 97
Регистриран на: Съб 29 дек 2012 10:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pazardjik

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот imter » Пон 22 мар 2021 10:16


Колега ,защо не му предложихте да си вземете транзитни номера от КАТ, струват 60 лева и може да си я карате и пробвате колкото искате, ако откаже продължавате напред и това е. Миналата седмица имах случай ,при който на клиентите след заплащане от тяхна страна им извадих транзитни номера ,пробваха я ,гледаха я ,ходиха на сервиз съвсем сами, съответно нямаше забележки колата ,но се опитаха да се правят на тарикати и да свалят цената .Разбира се бях им казал, че ако не намерят забележки няма да има коментар и направо си я взимат на ход, но продължиха да се циганят и си ги изпратих по живо ,по здраво ,без да им връщам пари за номерата, въпреки че имаха наглостта и това да искат-))))).


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот ssssl » Вто 23 мар 2021 1:26


Транзитните номера колко време важат? 30 дена?


Потребителски аватар
Drakezoid
Мнения: 217
Регистриран на: Съб 22 юни 2019 18:55
Автомобил: Passat B5_5
Двигател: 1_8Т AWT 2002

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот Drakezoid » Вто 23 мар 2021 5:28


ssssl> За конкретен автомобил са 41 лв. и важат за месец. За да ти ги издадат искат и гражданска за този автомобил, а тя е минимум 40 лв. за един месец.
Автокъщите взимат един номер за една година и важи за различни автомобили. Около 1200 им излиза(повечето пари са за застраховка).

imter> Понеже завърших търговия и поработих малко та да теоритизирам. При търговията имаме обикновено правилото пари-стока-пари прим. Реално, за да се осъществи тази хипотеза продавача има различни разходи. Това са разходи за производство/закупуване, разходи за доставка, разходи за обработка(пастиране примерно), разходи за съхранение, оттам вече има разходи по реализация на стоката(това може да са разходи по излагане, ток, реклама т.н.) Аз лично не смятам, че продавача трябва да натоварва купувача със присъщите за него разходи. Продавача на парфюми си калкулира цената на тестерите в продажната цена на парфюмите.
Обяснения от сорта, че не си сериозен купувач са абсолютно нерелевантни. Все едно аз да искам от продавачите да ми плащат част от наема на автомобила, с който обикалях да търся кола или горивото и загубеното време. Щом си сериозен продавач си взимаш едни транзитни номера за една година и си ги менкаш на колите за проба. Навсякъде така се процедира в България. Аз така пробвах после още няколко автомобила. Аз ако тръгна да си взимам транзитни номера за всяка кола, която ми е хванала окото къде ще му излезе края.
Всякакви други интерпретации са опит за прехвърляне на собствените разходи по реализация на автомобилите към клиента, което си е чисто и просто игра на дребно от страна на джамбазите!!!

Последна промяна от Drakezoid на Вто 23 мар 2021 8:46, променено общо 1 път.


vocil
Мнения: 249
Регистриран на: Пон 14 апр 2008 12:58
Автомобил: Рено Меган
Двигател: K4M760 2004
Местоположение: София

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот vocil » Вто 23 мар 2021 8:07


Може би има доста още какво да научите от търговията :smile
При пазарна икономика продавача може да си калкулира каквото си ще/с изключение на някой регулирани цени/ , както и Вие също.
Като ви се съберат мненията и става сделка. Иначе е просто, чао и към следващия автомобил.Такива многооо.


Потребителски аватар
Drakezoid
Мнения: 217
Регистриран на: Съб 22 юни 2019 18:55
Автомобил: Passat B5_5
Двигател: 1_8Т AWT 2002

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот Drakezoid » Вто 23 мар 2021 8:55


vocil> Подкрепям напълно. Няма ли съвпадение на интересите няма и сделка.
В една такава имагинерна ситуация, където продавачите и купувачите са приели, че за всеки автомобил дето ще искаш да пробваш ще взимаш номера и ще харчиш 80 лв ще има два основни ефекта. Силно ще намалее броя на сделките за коли втора ръка нов внос. Второ държавата и застрахователите хубаво ще се нагушат. Имаме примерно 500 човека дето търсят коли за един месец да кажем. От тях примерно всеки ще пробва максимум три. Това са 1500 проби или 120 000 лв. От тях 60 ще вземе държавата и 60 застрахователите. Ще се засили силно пазара на коли от човек на човек и по-слабо на нови автомобили.

мам приятел, който има бизнес с мебели. Изработват главно кухни. В тяхния бранш е прието като отидеш да ти направят проект за кухнята да го платиш. Дали ще го ползваш си е твоя работа. Ако искаш отиваш другаде с готовия проект и те да ти го изработят. Моя приятел е преприел обратната стратегия. Той казва "Аз работя скъпо и качествено. При мен обаче проекта е безплатен. Ние ти го правим пък ти ако искаш купувай. Труда вложен за проекта той го избива от цената на тези, които поръчат. Така обаче реално той си увеличава клиентелата. Щото днес може да не те устройва цената ама утре да имаш пари за друга кухня или някаква мебел и е много вероятно да отидеш пак там"

Купих вчера Пасат от едни момчета с автокъща в Казанлък. Еми нямам забележки. Оглеждаш си колата обстойно, никой не ти се вре. Никой не ти я хвали прекалено. Искаш да я пуснеш или покараш, нямаш проблеми. Пазарлъка мина нормално, свалиха от цената в разумни граници. При покупка има заповядай, седни, кафе искате ли. Придвижиха бързо нещата със застраховката. Закараха ни да я вземем и платим. Закараха ни до КАТ за транзитни номера. После до един нотариус, за да направя пълномощно на друг човек да ми я регистрира. Накрая им дадох бакшиш. Ми доволен съм. Как да не им дам? Аз така смятам, че трябва да се работи, а не на селски пазарлък като на битака и излишни нерви.

В търговията има финансов интерес и на двете страни, а не едната да ми обяснява "ти знаеш ли аз колко пари губя ся като се занимавам с теб". Ми вади си ги бре що пускаш обяви тогава.


thanis
Мнения: 1334
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот thanis » Вто 23 мар 2021 9:29


Колега, сам каза, че джамбазите имат номера за тестване, просто грам не си правят труда да се занимават за коли под 10-15 хиляди. Ако си умел търговец е ясно, че щом продаваш кола втора употреба, ще има забележки. Но поне можеш да съдействаш на купувача, а не да си с манталитет, бате дай да сложа свински опашки, щото ме мързи да купя щипки за 2 лв бр. а продавам кола за 8000лв примерно...


imter
Мнения: 97
Регистриран на: Съб 29 дек 2012 10:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pazardjik

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот imter » Вто 23 мар 2021 10:35


Drakezoid написа:vocil> Подкрепям напълно. Няма ли съвпадение на интересите няма и сделка.
В една такава имагинерна ситуация, където продавачите и купувачите са приели, че за всеки автомобил дето ще искаш да пробваш ще взимаш номера и ще харчиш 80 лв ще има два основни ефекта. Силно ще намалее броя на сделките за коли втора ръка нов внос. Второ държавата и застрахователите хубаво ще се нагушат. Имаме примерно 500 човека дето търсят коли за един месец да кажем. От тях примерно всеки ще пробва максимум три. Това са 1500 проби или 120 000 лв. От тях 60 ще вземе държавата и 60 застрахователите. Ще се засили силно пазара на коли от човек на човек и по-слабо на нови автомобили.

мам приятел, който има бизнес с мебели. Изработват главно кухни. В тяхния бранш е прието като отидеш да ти направят проект за кухнята да го платиш. Дали ще го ползваш си е твоя работа. Ако искаш отиваш другаде с готовия проект и те да ти го изработят. Моя приятел е преприел обратната стратегия. Той казва "Аз работя скъпо и качествено. При мен обаче проекта е безплатен. Ние ти го правим пък ти ако искаш купувай. Труда вложен за проекта той го избива от цената на тези, които поръчат. Така обаче реално той си увеличава клиентелата. Щото днес може да не те устройва цената ама утре да имаш пари за друга кухня или някаква мебел и е много вероятно да отидеш пак там"

Купих вчера Пасат от едни момчета с автокъща в Казанлък. Еми нямам забележки. Оглеждаш си колата обстойно, никой не ти се вре. Никой не ти я хвали прекалено. Искаш да я пуснеш или покараш, нямаш проблеми. Пазарлъка мина нормално, свалиха от цената в разумни граници. При покупка има заповядай, седни, кафе искате ли. Придвижиха бързо нещата със застраховката. Закараха ни да я вземем и платим. Закараха ни до КАТ за транзитни номера. После до един нотариус, за да направя пълномощно на друг човек да ми я регистрира. Накрая им дадох бакшиш. Ми доволен съм. Как да не им дам? Аз така смятам, че трябва да се работи, а не на селски пазарлък като на битака и излишни нерви.

В търговията има финансов интерес и на двете страни, а не едната да ми обяснява "ти знаеш ли аз колко пари губя ся като се занимавам с теб". Ми вади си ги бре що пускаш обяви тогава.

И тоя Пасат как го пробва ,с техни номера или те караха и ти само се вози ,и какво е това пълномощно на друг човек от тях ?Нещо много несъответствия, както и да е ,не всички търговци имат фирмени(дилърски),а като ти хареса колата не виждам защо да не инвестираш 60 лева за номера и лична проба ?Почти винаги пазарлъците и нервите започват от купувача, защото търси под вола теле и не уважава труда на продавача, поне при мен е така .В такива случай им пожелавам лек ден и спирам ,а не малко са случаите пак да се връщат същите и да започнем от начало :mhihi .


Потребителски аватар
Drakezoid
Мнения: 217
Регистриран на: Съб 22 юни 2019 18:55
Автомобил: Passat B5_5
Двигател: 1_8Т AWT 2002

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот Drakezoid » Вто 23 мар 2021 10:53


Пасата го пробвах аз със техни номера. Единия джамбаз беше в колата на задната седалка и ми каза откъде да мина, за да пробвал колата на по-дълга отсечка и да се върнем.

Относно пълномощното съм написал, че аз упълномощавам друг човек да ми я регистрира в КАТ в друг град след като мина сделката и взехме транзитни номера. Джамбаза просто ме закара до нотариус. Не се налага да търся аз такъв в непознатия град. За мен е улеснение.

Липсата на транзитни номера при търговеца си е негов проблем,а не мой. Относно "инвестицията" ясно съм обяснил по-нагоре моето мнение за нея.

Аз не споря, че има всякакви купувачи, както и всякакви продавачи.
Един си продаваше личното Ауди и се държеше много арогантно. Тествахме я де, но беше от Швеция и с много ръжди.

Аз се занимавам с ИТ, но отивам с мой приятел, който от 15 години боядисва коли и определено знае каква е нормалната комуникация и нормалните нива на отстъпки при джамбазите.
Колата беше обявена на 5000. Първоначално ми свалиха на 4700 и след допълнителна уговорка(тук разбирай нормално споменаване на забележките и опит за намаляне) ми свалиха още 100. Сделката мина на 4600.
Моя приятел ме предупреди, че те няма как да свалят повече от 500 лв., особено при внос от Швейцария. Обикновено всеки сваля 200-300 лв. и оставя едни 200 за пазарлък. Те зависят от много неща. Например колко време е седяла колата в автокъщата. Колко човека са проявили интерес към нея. Колко си им симпатичен дет се вика. Предполагам съобразяват и много други неща.
Основното правило е да върви търговията и стоката да се продава.

Както казах, нормална сделка мина. Повярвай преди това доста автокъщи обиколихме и лично видях различни типове търговци и отношение. След тези момчета най-много ми хареса като търговско обслужване едно турче в автокъща в Хасково. Заповядайте, влезте, гледайте свободно, може да запалите, ако ви хареса може да я пробвате и тн.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот muns61 » Вто 23 мар 2021 11:01


Да "инвестирам" в номера?! Търговци дал Господ. Следващият.


Потребителски аватар
tomata
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот tomata » Вто 23 мар 2021 11:17


Аз знам, че търговците имат т.н. дилърски номера, ако дадена автокъща нямат викат приятел с такива и си пробваш колата. При грубо отношение и забрана за закачване с диагностика, направо си тръгвам. Коли за продажба и автокъщи в България дал Господ. Все пак не се търси паганини, за да има 3 на Балканският полуостров


imter
Мнения: 97
Регистриран на: Съб 29 дек 2012 10:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pazardjik

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот imter » Вто 23 мар 2021 13:35


Drakezoid написа:Пасата го пробвах аз със техни номера. Единия джамбаз беше в колата на задната седалка и ми каза откъде да мина, за да пробвал колата на по-дълга отсечка и да се върнем.

Относно пълномощното съм написал, че аз упълномощавам друг човек да ми я регистрира в КАТ в друг град след като мина сделката и взехме транзитни номера. Джамбаза просто ме закара до нотариус. Не се налага да търся аз такъв в непознатия град. За мен е улеснение.

Липсата на транзитни номера при търговеца си е негов проблем,а не мой. Относно "инвестицията" ясно съм обяснил по-нагоре моето мнение за нея.

Аз не споря, че има всякакви купувачи, както и всякакви продавачи.
Един си продаваше личното Ауди и се държеше много арогантно. Тествахме я де, но беше от Швеция и с много ръжди.

Аз се занимавам с ИТ, но отивам с мой приятел, който от 15 години боядисва коли и определено знае каква е нормалната комуникация и нормалните нива на отстъпки при джамбазите.
Колата беше обявена на 5000. Първоначално ми свалиха на 4700 и след допълнителна уговорка(тук разбирай нормално споменаване на забележките и опит за намаляне) ми свалиха още 100. Сделката мина на 4600.
Моя приятел ме предупреди, че те няма как да свалят повече от 500 лв., особено при внос от Швейцария. Обикновено всеки сваля 200-300 лв. и оставя едни 200 за пазарлък. Те зависят от много неща. Например колко време е седяла колата в автокъщата. Колко човека са проявили интерес към нея. Колко си им симпатичен дет се вика. Предполагам съобразяват и много други неща.
Основното правило е да върви търговията и стоката да се продава.

Както казах, нормална сделка мина. Повярвай преди това доста автокъщи обиколихме и лично видях различни типове търговци и отношение. След тези момчета най-много ми хареса като търговско обслужване едно турче в автокъща в Хасково. Заповядайте, влезте, гледайте свободно, може да запалите, ако ви хареса може да я пробвате и тн.

Така съм съгласен, напълно нормално е да се свалят 300-400 лева при нормална сделка, но ако са повече вече е съмнителна работата. Аз лично задължително качвам колата на подемника ,оставям човека да гледа на воля колкото иска ,казвам какво съм сменили или какво съм видял,че е за смяна, правим едно -две кръгчета в близката улица и обикновено винаги стигаме до сделка ,а и в много случай ги караме и в официално представителство .Ако търговеца е сигурен и е проверил колата, не виждам защо да не бъде гледана обстойно от купувача ,съответно и купувача трябва да знае какво иска и колко може да плати!!!


Потребителски аватар
vasko_bulgaria
Мнения: 223
Регистриран на: Нед 25 апр 2010 9:10
Автомобил: VW Passat B8 Variant_Polo 6R
Двигател:
Местоположение: София

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот vasko_bulgaria » Вто 23 мар 2021 13:52


Срещу въпросните пари не ми бе предоставен документ и съответно няма доказателство


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот beuchat » Чет 25 мар 2021 13:30


Колегата ако желае,може да сподели коя е автокъщата в Казанлък,от която е доволен.Може и на ЛС.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 160 госта