Некоректни автокъщи!

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Antuni
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 04 апр 2014 17:41
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Antuni » Нед 27 юли 2014 14:41


cancro написа:Някой знае ли дали от тази авто къща http://ivasauto.mobile.bg/ са некоректни?




Автомобилите са само за търговци колеги. Повечето са били с едната а някои от тях и с повечето гуми в моргата. Има и някои попадения но като цяло е както казах за търговци и веднага трябва да влизат в бокса да се правят. Иначе собственика е голям пич само да не стане въпрос за пари..... :mhihi




Потребителски аватар
G3
Мнения: 1549
Регистриран на: Пет 09 фев 2007 23:49
Автомобил: Vw Sharan 7M
Двигател: 2.8 v6 204ps 4motion Ha METAH
Местоположение: КалифорНия

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот G3 » Сря 30 юли 2014 0:08


Antuni написа:
cancro написа:Някой знае ли дали от тази авто къща http://ivasauto.mobile.bg/ са некоректни?




Автомобилите са само за търговци колеги. Повечето са били с едната а някои от тях и с повечето гуми в моргата. Има и някои попадения но като цяло е както казах за търговци и веднага трябва да влизат в бокса да се правят. Иначе собственика е голям пич само да не стане въпрос за пари..... :mhihi

Тогава и цените им да са като за търговци. Познавам много прекупвачи който работят през 100 евро на кола и цените са по-добри от тези на Иво и Аспарух (ивас ауто). Найстина от ИТ идват коли с забележки но много по свежи от тези на ИВАС-а. Въпросните прекупвачи не обявяват колите си в мобиле-то те просто са доказани сред автоджамбазите и автокъщите и всичко се решава по телефона. ИВАС-а е просто една заблуда на крайния клиент ,че може да си купи кола от хора директни вносители , продавачи на едро и т.н. Относно километражите връщат ги на коли който си заслужават и за по високия клас по нови години и по скъпи. На коли до 4-5 хил лева се си правят труда. Изпадат добри коли от тази къща но тях не ги дават на добра цена ;) а за ремонт винаги има повече отколкото трябва. Просто като отидеш там сутрин и видиш калабалъка навалицата и пазарлъците който стават човек придобива чувството ,че каквото и да вземе от там ще е на оферта - да ама НЕ. Ефтините им коли не стават дори и за моргите защото са 90% повредени детайли, скъсан салон и прогорял волан само от горната страна защото колите са седели години на паркинги. Като цяло са КОРЕНКТНИ търговци само ,че стоката им не я бива, нито пребоядисват ,нито освежават ,не мият ,не чистят , нито ремонтират - всичко е на сметка на нашия джоб. В момента са им пълни дворовете с коли и се затрупват, къде ли ще им излезе края - не знам. Предполагам ,че пазара ще ги отхвърли и ще спрат вноса на тези изпуснати коли. Редовния лаф им е "за тези пари ходи си я купи от Италия" което е много тъпо като изказване. Също вчера продадохме 8 коли за Пловдив 6 за горубляне и 4 за Варна вземай ,че докато седим ще се продадат. Просто го играят много на психика филми измислици и лъжи.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот kossis » Пон 04 авг 2014 10:02


Айде да добавиме в списъка още едни тарикати Автопродавачи.

Става въпрос за Автокъща ДЖЕРОНИМО в гр. Дупница.

http://jeronimo.mobile.bg/

Моя брат взе от тях едно Ауди А4. Капарирал го той, ама без мене. Бърза. А мене ме нямаше тогава.
После отидохме с него до тази Автокъща за да видиме дали има грешки в компа и тнт.
Акумулатора беше капут и ги помолих да му дадат друг работещ.
Отдавна му казах че, не е добре да взема кола, на която акуто е скапано и продавачите не желаят да сложат читав акумулатор.
След разправии сложиха те друг акумулатор и проверихме за грешки -имаше такива от слабият акумулатор, след изтриване и каране на колата не се появиха отново. Това добре.
Проблема се появи след като колата пристигна в София с камионче за да получи регистрация в КАТ.

Централното заключване което е с вакум помпа изведнъж не работеше изобщо. А в Автокъщата работеше ПЕРФЕКТНО ! Даже още там брато каза -това е с вакумна помпа-позна я.

Отворихме машинката в нас и видяхме че, турбинката е станала на салата и целият модул и платката е в черна прах- турбинката е от коксов материал и се трие и стават сажди когато се натроши от износването си.
Тарикатитве от Дупница бяха сменили Модула със скапан.

Защо мисля така ? Направи ни впечатление. че вакумчето на резервоара беше откачено от корпуса на калника отвътре и висеше на маркучето си свободно- хората бяха елиминирали проблема радикално-понеже модула не е работил и са махнали вакумчето на капака на резервоара за да не се заключи и после да не може да се отвори.
След което са сложили работещ модул за да си продадът Барутарника и ако позволява ситуацията, както беше при нас- подменят пак с неработещ модул и клиента да го ...........

Модула очевидно е разглобяван -липсваше лепенката с номера отгоре.
Саждите от кокса са отдавна и така е работила много време, не се е строшила вчера.
Централното не може да се счупи за два дена и то без да се ползва изобщо. Точно в КАТ не работи а преди това бачка нормално с необходимата сила !
Лоста с вакумчето за капачката на резервоара е невъзможно да падне само- много здраво се захваща към ламарината и е осигурено добре !

Еми извода за мене е - ако се взема кола от такива мошеници, то това да е веднага.

А по добре е кола със скапана акумулатор да не се взема изобщо !
Те нямат пари са да сложат работещ акумулатор, а се очаква да се вземе читава кола от тях ?

Братми си е виновен сам донякъде че не ме е изчакал да видиме колата двамата, но тези Авто Джамбази са измамници за мене. :no :thumb_down

Последна промяна от kossis на Вто 05 авг 2014 9:15, променено общо 1 път.


aleksbelov
Мнения: 80
Регистриран на: Чет 25 мар 2010 18:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: стара загора

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот aleksbelov » Пон 04 авг 2014 11:54


според теб са взели здравата машинка след капарирането ли? има ли други проблеми по колата?


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот kossis » Пон 04 авг 2014 12:15


Преди да пратят колата в София са го сменили.

За другите проблеми- тепърва ще се разбира. Стъклото има люспичка и звездичка !

Да допълня - още с отварянето на задният капак видях че при заден десен стоп липсват двата крепежа и кората се мандахерца свободна !

Викам си тия са сменяли стоп крушки.

Сменят те компресорчета мамицата им Долна и хвърлят крепежите даже -Тотални Прасета !

Чак сега донавързах нещата защо е пипано там и защо ги няма крепежите !!!

Така че в Автокъща нищо не трябва да пипат и ако видите че нещо е пипано значи има вандализъм от страна на продавача ! Те не ремонтират а рушат.

Само акумулатор може да пипат тия.

Дори и в Автокъщите с авторитет и собствен сервиз пак след даване на капаро нещата започват да приключват от към ремонти, но там има пазарлък.

Техният "майстор" даже ми каза- Аз цял ден се занимавам с различни кочини и няма как да оправя всичко. Да не говориме че тия от Джеронимо казваха на брато ми първоначално че нямали майстор.
Имат даже и импровизирана бояджииница оградена в ъгала на халето с найлони :Mr Green Fun :bowdown :thumb_down. На брато колата е зажулвана странично и явно е правена там -личи си лошата изработка и китване !
Когато закачих Вагкома- не видях да има МАП сензор за турбо-надува. Майстора им вика- според твоята програма няма МАП така ли ?
Оказа се че Ауди 1.8Т до 2002 няма такъв датчик наистина !!! Та това беше тенхият майстор които също имаше софт и правеше магии при необходимост :bowdown !!!

Реално и Аз когато купих Пасата го взех от Автокъща в която ремонтират проблемните по колите. При мене бяха рециклирали Турбото. Кората под мотора беше хванала пътя и след молба да ми я намерят я получих.


Потребителски аватар
RO$$KO
Мнения: 454
Регистриран на: Пон 31 авг 2009 15:04
Автомобил: VW MK6 GTI
Двигател: TSI EA888 2009
Местоположение: София

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот RO$$KO » Чет 14 авг 2014 13:19


Колега извинявай не че нещо но ако само вакум машинката е заминала по колата и всичко друго е наред по колата вместо да храниш трябва да ги благославяш перфектни коли има в магазина където никой не ти е пипал нищо или може би е?


yeezy
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 13 авг 2014 16:43
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот yeezy » Сря 20 авг 2014 0:59


Искам да попитам дали някой е патил/или знае за човек от гр. Елин Пелин - Атанас Кирилов - може да продава колите и като от maksycar ??

http://olx.bg/vw-new-beetle-2-0-automatic-i51052435

EDIT:
Така и не стигнах до оглед при човека, но от познати поне не чух лоши думи за него или стоката му...


jorkata944
Мнения: 56
Регистриран на: Чет 21 авг 2014 18:18
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот jorkata944 » Пон 25 авг 2014 18:32


Не си взимайте кола/и от тази автокъща --->
    http://perfektavto.cars.bg

Цените са доста високи, а колите са пълни гробници. Един приятел си хареса "Audi A6 3.0 TDI/QUATRO" , цената която е в обявата е "15,500 лв." , след като се реши да я купи, след много прегледи от маистори в сервиз, цената от "15,500 лв." , без никаква причина и обяснение скочи на "19,500 лв.".


Потребителски аватар
Fearless
Мнения: 518
Регистриран на: Пет 22 юли 2011 21:22
Автомобил: VW Golf
Двигател: AZD
Местоположение: София

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Fearless » Пон 25 авг 2014 20:28


Еми нормално,самите те като са видели,че е читава естествено,че ще и вдигнат цената :icon_lol Така става като твоя авер много знае да кара по сервизи :icon_lol :mhihi


gamble
Мнения: 389
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 13:43
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот gamble » Пон 25 авг 2014 20:33


То от там вземат само хора, които не са от гр. Кърджали. На въпросното Ауди само като му видя фаровете и се отказвам да го гледам повече. Дори не са се постарали да ги избистрят. Ето това е въпросното Ауди:

http://perfektavto.cars.bg/c625892


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот kossis » Вто 26 авг 2014 9:25


Нещо не мога да ви разбера ?

Как така в обявата цената е 15 хилки и след пазарене пак е толкова, а когато колата е мината през сервизи изведнъж продавачите ще я вдигнат нагоре ???

Квото и да правят продавачите и купувача, цената на тоя и всеки друк Барутарник може да върви единствено и само на долу !
Разбирасе изключвам случая, ако продавача подобри нещо след уговорка с купувача и това повлияе в + на крайната цена.
Иначе незнам как ще стане това ? Директно му казвам на търговчето ще нещо се е объркал.

Тия коли минават не минават през сервиз за проверка, все са си кочини и проблемите после започват да излизат.

На брато Аудито, мотора е чук, но като му закачих в Автокъщата Вага и нямаше проблеми, а след като я покара светна АБС-а. Най вероятно контролера е за припояване- след като видях грешката и проучих нещата.
Та ако ще и на Ясновидец да се проучи, старата кола отива към перманентно разрушение. Та да се вдига цената нагоре е просто смешно.

Фаровете на тая Печка са си просто оригиналните.
Колата е в автентичен вид, но за да стане с Антикварна стойност и да се вдигне цената и ще минат още стотина години има няма. :Mr Green Fun
А и продавача е написал че колата е чистонова. :mrgreen

Антифриза е червен-Г12. :th_up


Бор
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 09 сеп 2014 20:15
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Бор » Вто 09 сеп 2014 20:24


Лавас ауто на Горубляне срещу бензиностанция D2 е една от тези некоректни фирми!!! Мазният и собственик и отричето му са пълен отврат!!! Не купувайте нищо от тях!!! Мамят с години, пари, документи, ключове и каквото още се сетите!!!


Потребителски аватар
vladeto_nedev
Мнения: 24
Регистриран на: Чет 11 апр 2013 7:55
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот vladeto_nedev » Чет 13 ное 2014 11:00


Подкрепям напълно колегите, че повечето авто-джамбази, наричам ги така, защото те не заслужават да се наричат търговци, са наистина измамници, измекяри и са готови на всичко за да изкарат 500-1000 лв. отгоре, смешни хора и мижитурки!
Стенли Кар, кв. Суходол, ул. Кирил Христов 78-не купувайте кола от този тип!!! Опасно е!!!!
Моята история е следната!
Преди около един месец, решихме да купим кола на жена ми, знаете малолитражка, автоматични скорости - задължително, бюджета ни е около 5-6 хил. лева.
Обикаляме по автоборсите в София, Околовръстното шосе, гледаме А-класи на Мерцедес, VW - не сме гледали, не и харесва дизайна. Повечето са пълни таралясняци - дори и външно, в окаяно състояние! Спираме случайно при въпросния СТЕНЛИ, гледаме ПЕЖО 107 1.0i 2-tronic, тъмно син металик -2007 г. от Швейцария, с "прилежно попълнена сервизна книжка от ПЕЖО БЕРН, ШВЕЙЦАРИЯ, колата е на 122 хил. км., пали от раз, повози ни той по една-две преки в Суходол, щото нямала номера! харесваме я, жена ми определено много даже, цената е 6 000 лв., с коментар ни сваля на 5400 лв., капарирам. Джамбото казва скоро я докараш, още не съм я измил! Стар трик. Ще я измие и подготви. Ходя тегля кредит от банката, нося парите след няколко дни, колата измита, оформяме документите и ни дава копие от Швейцарската митническа декларация, що да видим - колата е минала митница 14.02.2014 - пише ударена, джамбото хъка-мъка леко е била ударена отзад, само броня, казва сделката вече е финализирана, жена ти нали се подписа! Е викаме си "карай то какво като има малък удар, оправена е, 2007 е със сервизна книжка! Карам я до нас, почва да пищи нещо, не свети никаква лампа, но трудно сменя предавките! Записвам час в СФА- Люлин, диагностика - мотор уж добре, свещи - сложени някакви други по -къси били - смяна, масло, филтри, съединител на 2-tronic-а с труд, лагери и обслужването -1200 лв. Лошо цената вече е 6600 лв., викаме си карай вече сме я взели, те по-хубавите вървят около 6200-65000, горе -доля добре. Регистрираме, качва се жена ми да я кара, хоп светва лампата за двигателя. Отново в СФА - нова диагностика, катализатор повреден, грешката е "затрита" лампата не свети, за да може колата да се продаде - катализотор неоригинален с труд -1100, цената набъбва до 7800, това дотук, какво още ни чака не знам, ако се появи и нещо по моторчето, ние сме я карали има няма 200-300 км., направо тотална щета, няма да я правя повече...... за тези пари и още малко можех да сключа лизингов договор за VW UP плюс лизингова вноска от 150-200 лв. на месец! Но може би и ние клиентите си имаме вина, както казваше един наш бивш примиер - "за бога братя не купувайте!"


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот anonym0us » Чет 13 ное 2014 17:28


Да се оплача от Автокъща в Благоевград, още при влизането - Юри Христов - ИЗМАМНИК! Продава само гнилочи! Колите са му потънали в чакъла и са събирани от моргите. Не си правете труда даже и да ходите. Автокъщата се намира, ПРЕДИ КАТ още при влизането 2-ра или 3-та ако не се лъжа. http://durasi.cars.bg/


tony66
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 06 фев 2014 10:27
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот tony66 » Чет 20 ное 2014 14:02


tony66 написа:НЕ ходете във автокъща „ЕМО АУТО” в София на околовръстен път близо до езеро суходол 100% ИЗМАМА 100% БЕЗОТГОВОРНОСТ!! СЛЕД 500 КМ. КОЛАТА БЕШЕ ЗА ОСНОВЕН РЕМОНТ!!!ПРОЧЕТИ


Ето и моята история която ме мотивира да напиша този негативен коментар за тази автокъща.
Имах спешна нужда от кола тип „баничарка” за работа и след не дълго време се спрях ха FIAT Doblo .Потърсих колата в няколко известни сайта за продажба на автомобили втора ръка и попаднах на обява на автокъща ЕМО АУТО.Колата изглеждаше добре и аз реших да отида да я видя на място.Беше „хубава” всичко изглеждаше наред.Колата беше нов внос ,но вече регистрирана от автокъщата с Софийски номера и мен това ме устройваше.Собствениците ми обясниха,че са я регистрирали за тях си ,да си вършат работа и били много доволни от нея и случайно решили да я пуснат за продан.Повозиха ме и аз клъвнах .Купих колата.Веднага отидох да и сменя консумативите(въпреки ,че те ме уверяваха че всичко е сменено) смених масло,филтри ремъци(знаете как е) купих и масло от Ауто Италия оригинално.И цялата процедура стана пред мен в сервиз на мои приятели при които от 10 години си правя колите.ОК тръгвам на път щастлив. Започва да вали пускам чистачките няма течност спирам купувам сипвам я и хоп течността изтича на земята.Казанчето строшено(няма как да не са знаели нали са я карали няколко месеца?!) Както и да е дреболия поправих го и продължих.Реших да сменя две крушки ,защото не светеха ,едната на стопа другата на халогена Опаааа… фарът с вграден халоген е сменян с някакъв евтин вариант който няма дупка за халогената крушка и няма вариант това да се направи , трябва нов фар.Оказва се ,че колата е имала лек удар отпред (ок все пак не очаквам кола втора ръка да е перфектна) ,пък и халогена не е болка за умиране все пак фара свети.И така една сутрин(беше и 4-5то изкарване от гаража) паля колата и лампата за маслото светва и не изгасва(проверил съм маслото преди да я запаля,догоре е! вече знаех че гори масло и внимавах) чувам странен шум от към двигателя.Веднага отивам при приятели в сервиза да видят какво става.Оказва се,че колата е за основен ремонт.Пред очите ми я разглобяват и се оказва ,че веднъж вече е правен основен ремонт на двигателя и то скоро(личи по новата необгоряла гарнитура на главата) ,но е направен доста зле с „краката” надрани бутала,лагери на биели и тн. Всичко леш.Колата се нуждае от основен ремонт за доста пари.Отивам в автокъщата ЕМО АУТО да обясня какво се е случило и да потърся някакво съдействие от страна на собственика(все пак колата е на две седмици и съм я карал 500-600км.)Там намирам продавачите които ми я продадоха и след като им обясних за случая те казаха че немогат нищо да направят и,че трябва да звънна на шефа им.ОК звъня по телефона на шефа(няма го там ,бил на път) и той ми казва,че колата била перфектна и че те са я карали и нямало такива работи неможел да направи нищо и гаранция нямало за неговите автомобили.Майсторите при които съм отишъл били измамници и ме лъжели и дрън дрън.Предложих му да я види щом смята така ,но той продължаваше да отбива темата в други посоки и разговора стана безсмислен и приключи.След това продавачите ме изпратиха с думите”ние ще говорим с него ,ще ти се обадим да оправим нещата….” Дрън,дрън никои не се обади и поинтересува повече!
Направете си заключението сами за тази автокъща и собственика и.
Благодаря за четенето и дано не ви застигне никога такава участ

Ето и какво извадиха от двигателя(уж обслужен и всички консумативи сменени) при ремонта майсторите снимки:



Ето и едно мнение от друг форум:

3 Отговора за “Измама некоректна автокъща ЕМО АУТО”
Максим казва:
28.05.2014 в 16:56
Прав е този човек ,аз купих кола за 6000 лв перфектна и до сега за 6 месеца тя вече е 11 000 ‘Колата беше за шефа ми и познаите .дали не изкаше да ме уволни Някои от ремонтите поех аз ,само за да си запазя работата.Не копуваите от ЕМО АУТО.

Отговор



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 111 госта