Некоректни автокъщи!

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Ivan009
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 27 яну 2020 22:32
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Ivan009 » Пон 27 яну 2020 22:43


Привет , регистрирам се тук само за да информирам хората за ужасните си преживявания в горублянската „автокъща“ ЖЕНЕВА АУТО (GENEVA AUTO) . Харесах си джип - Нисан Кашкай от въпросната „автокъща“ – беше най скъпият който излезе за конкретната година и парамтерите които бях задал . Отидох на место сам ( ОГРОМНА МОЯ ГРЕШКА ) за да видя джипа, имаше няколко външни забележки , но си казах както и да е все пак е кола втора ръка . Направихме 2 3 кръгчета с търговеца като през цялото време той ми убеждаваше , че колата е в иделано състояние перфектна и тн ..... След сладките му приказки реших , че това е колата за мен, след определен пазарлък той свали цената с 1 400 лв ( още тогава нещо трябваше да ми светне , че колата е боклук ) остаих му капаро от 500 лв и си тръгнах . След няколко дни отидох да плащам колата с един познат майстор (трябваше да отида с него още от самото начало) – той огледа колата и веданга устанвои , че- първо отдоло е тръгнала да раждясва , второ че пантите на едната врата едвам я задържат и всеки момент врата буквало ще падне , след това той пожела да направи кръгче с колата- търговеца му каза че първо трябва да платим колата пък после ще правим колкото си искаме кръгчета , моя приятел му отоговри че докато не изпробва колата няма да плащаме нищо . След като беше поставен натясно въпросния мошеник ни позволи да направим кръгче при което се установи , че волана бие надясно , климатроника изобщо не функционира и ЗАДНА СКОРОСТ НЕ РАБОТИ !!!! След като открихме тези нередности заявихме че няма да взимаме джипа и , че си искаме капарото на което търговеца отговори че това били дребни неща които щели да се поправят за 50 – 60 лв (!!!!!!!!) и ни каза , че щом няма да купуваме да се цитирам дословно да се „ праждоваме от къщата му „ НЕ ХОДЕТЕ ПРИ ТЕЗИ ИЗМАМНИЦИ !!!!!!!!!!!!!

Последна промяна от Ivan009 на Чет 30 яну 2020 16:41, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот group® » Сря 29 яну 2020 9:34


Разчистено!
В тази тема се събират некоректни търговци и не мястото всеки да си изказва болежките.
Без излишни коментари!
Направете си отделна тема, ако искате.


Chinuk
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 21 фев 2020 22:37
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Chinuk » Пет 21 фев 2020 22:50


Искам да споделя за едни некоректни търговци на коли.Автокъщата се Казва Kapitol leazing имат салони в София и Варна.Колите който продават са на малко години но всъщност са много карани и съответно са много амортизирани ,че така тия тарикати може да върнат и до над 200 000 км пробег при мен така се получи а колите който внасят предимно от Франция са най често ТАКСИТА иначе ги парфумират и ги лъскат за заблуда на клиента.Така ,че който се е насочил натам да има едно на ум ,че ще олекне с сериозна сума за колата и после за неспиращи ремонти.Изспечени мошеници са поправят също така и сервизната история на колата.


bbb12
Мнения: 124
Регистриран на: Съб 28 мар 2020 18:53
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот bbb12 » Съб 28 мар 2020 19:23


Здравейте и от мен, не карам автомобил от VAG групата, но от известно време се оглеждам за евтино и практично бензиново комби и се загледах по Фолксваген Пасат. Попаднах на ей тази обява: https://www.cars.bg/offer/5e23269a0fffc14985649e42. Проверих рамата във Фолксваген и излезе, че историята е само до 2004г., когато колата е била на около 80 хил. километра. Няма нищо общо с написаното в обявата! Пействам и VIN номера в случай, че собственикът пусне нова обява WVWZZZ3BZYE148901.
След това погледнах и тази обява: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=eve4sz. Говорих със собственика, каза ми че имал сервизни документи ( не че вярвам на сервизни книжки ) и ще ми ги изпрати на седващия ден. Изпрати ми само снимки на колата, но никакви документи.
Споделям го, ако някой гледа въпросните автомобили, да не се връзва.


imter
Мнения: 97
Регистриран на: Съб 29 дек 2012 10:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pazardjik

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот imter » Съб 28 мар 2020 23:29


Колега за първата обява какво точно те притеснява,човека е писал ,че за плащане кеш дава гаранция.На вин номера и сервизни книжки,въобще не вярвам,ако ти харесва колата и те задоволява цената взимаш,ако не продължаваш да търсиш!!!Няма как Пасат на 20+ години да е на 150 000-200 000 :biggrin :biggrin :biggrin .


bbb12
Мнения: 124
Регистриран на: Съб 28 мар 2020 18:53
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот bbb12 » Нед 29 мар 2020 0:55


Притеснява ме това, че собственикът лъже най-нагло, че автомобила е поддържан САМО в официален сервиз. На всичкото отгоре си е пляснал гордо VIN номера в обявата, явно смятайки, че хората ще се вържат и никой няма да провери. Е, аз го проверих и за да не се излъже някой, споделям информацията. Иначе километрите е ясно, че няма как да са толкова, но аз тях изобщо не съм ги гледал. На сервизни книжки и аз не вярвам изобщо, но ако са ги писали в дадена обява ги искам, защото се оказва, че изобщо и такива няма, както във втория случай, който съм описал. VIN номера обаче не лъже. Колкото до гаранцията, ти наистина ли вярваш на подобни глупости!? Да речем, че аз ти продам кола втора употреба. Какъв точно документ ще ти издам за тази хипотетична гаранция? Как ти евентуално после ще си я потърсиш от мен? И какво би ме накарало да поема евентуални ремонти?


zdravkop64
Мнения: 223
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот zdravkop64 » Нед 29 мар 2020 9:09


Колега bbb12, какво по- точно няма нищо общо с написаното в обявата? Вярно, че е абсурд километрите да са само 200 000, а поне 400 000, но човекът дава тримесечна гаранция! Освен това за около 2500 лв си е много добър автомобил. Не виждам защо трябва да обявяваш продавача за некоректен?! Същото го правиш и с втория продавач- веднага му лепваш етикета некоректен само защото не ти е пратил снимки на документи. Поискай му ги пак, но това не е основание да го обвиняваш така.
П.С. Сега прочетох последния ти пост. Използваш думи като "най- нагло". Знаеш много добре, че всеки си хвали стоката, и така е с всеки продавач. Достатъчно е да му кажеш, че си я проверил и знаеш до коя година е водена историята на колата. И хем не вярваш на сервизни книжки, хем ги искаш. Пък и обявите на почни всички коли са пълни с неточности- понякога умишлени, понякога не. Аз също като съм пускал обяви съм обърквал някои неща, но това не означава, че съм бил некоректен.


bbb12
Мнения: 124
Регистриран на: Съб 28 мар 2020 18:53
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот bbb12 » Нед 29 мар 2020 11:07


В предния си пост много ясно съм го написал, ще го повторя пак. Собственикът твърди, че автомобилът е поддържан единствено в официален сервиз! Кое му е точното на това, след като колата има история само до четвъртата година, а тя в момента е на 20! Километрите, както казах изобщо не ги коментирам. Ако ти си купиш такава кола с убеждението, че е поддържана само в официален сервиз и после излезе, че това няма нищо общо с истината, едва ли ще си много щастлив! Тук не опира до хвалене на стоката, а до нагла лъжа! А за тази прослувата "гаранция", пак ще попитам - как ще си я потърсиш после? Няма как освен, ако не подпишете договор пред нотариус и то с точно определени клаузи какво се покрива. Да не говорим, че ако продавача откаже след това да поеме нещо, ще трябва да го съдиш, за да си получиш обезщетение. А това означава в най-добрия случай да се мъкнете по съдилища поне няколко месеца, като разходите ще трябва да си ги покриваш сам. Евентуално, ако спечелиш делото накрая продавача ще ти ги възстанови.
За втория случай, колко пъти да му звъня, след като сме се разбрали веднъж, че изрично искам да видя сервизните документи. Искам ги не защото им вярвам, а защото лъжите в обявите започват още от тях, по-точно нямат никакви документи. Все пак на никой не му е приятно да набие едни 600-700 км. и да загуби цял ден за кола, която няма нищо общо с обявата!
Стана безсмислено дълго обяснение за очеизвадни неща. Затова ще го напиша по-кратко: Проверил съм въпросният автомобил от първата обява, колата има история до 2004г., VIN номерът е този WVWZZZ3BZYE148901.
За втората обява, собственикът не изпраща сервизни документи, каквито твърди, че има.
Споделям го, ако някои колеги се интересуват от колите, от тук нататък всеки може сам да си прави изводите. Хубаво е некоректните търговци да се изобличават, така всички ще имаме полза.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот ssssl » Нед 29 мар 2020 16:22


Кой ти каза, че най-добрата поддръжка е в официалния сервиз? Аз съм на точно обратното мнение.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Курт Деликуртев » Нед 29 мар 2020 17:30


Естествено в официалния сервиз поддръжката е на високо ниво, слагат само оригинални части, смяната на ангренаж е точно когато трябва, накладки и спирачни дискове тоже.
Аз си купувам само автомобили втора ръка със сервизна книжка от официалната сервизна мрежа, ако кола няма такава изобщо не ходя да я гледам.

Има и голям недостатък, струва много пари! Но ги е дал старият собственик!

Последна промяна от Курт Деликуртев на Нед 29 мар 2020 19:40, променено общо 1 път.


rld
Мнения: 547
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот rld » Нед 29 мар 2020 18:42


А кой въобще си поддържа колата в официалния сервиз, след като изтече гаранцията? Иначе хубаво като има сервизна книжка с описаните ремонти, но не е задължително да са се случвали в "официален" сервиз.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот joro_kem » Нед 29 мар 2020 19:14


Аз, например предпочетох да дам близо 400 лв. повече за смяна на ангренажен комплект в Еуратек на октавия 1 извън гаранция, заради гаранцията по самата процедура и покриване на последваща евентуална повреда на двг през време на гаранцията.


bbb12
Мнения: 124
Регистриран на: Съб 28 мар 2020 18:53
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот bbb12 » Нед 29 мар 2020 20:18


Официалните сервизи са друга тема, но и аз предпочитам някои неща да ги правя в официален сервиз. Да не говорим, че много от нещата изобщо не са толкова скъпи вече. Например аз карам Лагуна 2 и няколко години си сменях тампоните на задния мост с маслото, т.е. всяка година. Преди две години си ги смених в Рено с оригинални и на всичкото отгоре ми излезе с 50 лева по-евтино, отколкото при предпоследната смяна в неизвестен гараж.
Нека не разводняваме темата все пак. Просто исках да предупредя колеги, които евентуално гледат споменатите автомобили.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот ssssl » Нед 29 мар 2020 21:23


joro_kem написа:Аз, например предпочетох да дам близо 400 лв. повече за смяна на ангренажен комплект в Еуратек на октавия 1 извън гаранция, заради гаранцията по самата процедура и покриване на последваща евентуална повреда на двг през време на гаранцията.

Предпочетох да се "охарча" за път до Варна. Самуил и той дава гаранция, но досега на никой не му се е налагало да я ползва.

Последна промяна от ssssl на Нед 29 мар 2020 21:26, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот ssssl » Нед 29 мар 2020 21:24


.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Kockara124 и 154 госта