Информация за ПАСАТ ЦЦ

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Пасат цц
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 19 сеп 2013 19:30
Автомобил:
Двигател:

Информация за ПАСАТ ЦЦ

Мнениеот Пасат цц » Чет 19 сеп 2013 19:49


Здравейте,навил съм се да си купувам пасат ЦЦ.Събирам информация! Как се държи на пътя,как е на двигател,кои са му слабите места,каквото и да е ,всичко ще ми е от полза.Какви дефекти дава.Като разход ?Насочил съм се към 170к.с катоо уж е по икономичен...Благодаря,ще чакам отзиви :) :love.vwclub




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19728
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Информация за ПАСАТ ЦЦ

Мнениеот Vlad777 » Пет 20 сеп 2013 14:52


Здравей, може да разгледаш и темата на genevaboy2 за неговия Passat CC 2.0 TDI 140 к.с.. Споделил е опит при експлоатацията на автомобила.


Потребителски аватар
ФСБ
Мнения: 108
Регистриран на: Пон 13 окт 2008 10:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Информация за ПАСАТ ЦЦ

Мнениеот ФСБ » Сря 16 окт 2013 13:10


аз карам бензинов 1.8Т 152к.с. 7 степенно ДСГ и за момента нямам оплаквания, но съм спокоен шофьор и не съм критичен към колите като цяло, така че рядко да ме издразни нещо... Не го настъпвам много, но ми харесва динамиката му, има мощност, вози гладко и мазно, тихо е в салона. Междуградско ми дава 6-7/100 разход при 130-150 км/ч, което е добре, но в града ги вдига до 10-11, което е доста... Седалките са удобни, дългия път не се усеща, пътува се комфортно и е стабилен на пътя. Окачването му е малко твърдо, но пък така е по-стабилен. Единственото нещо, което ме издразни е миналата зима, когато една сутрин ми замръзнаха прозорците и не можаха са се свалят надолу, за да си влезна. След няколко минути псуване и опити стана, но въпреки това се издразних доста. Багажника е голям, има много място навсякъде. Озвучаването също е добро, звука е чист. Кофти е малко като купуваш зимни гуми, защото са 17ки, а 16ки джанти не можеш да сложиш, защото опират в апаратите, та аз се изръсих здраво за зимни гуми 17ки, ама здраве да е. Колата много ме кефи, според мен е добър избор, ако си купиш такава със здраве да си я караш. Поздрави


Потребителски аватар
kriso_g
Мнения: 1636
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 13:03
Автомобил: MK4 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: Рудозем

Re: Информация за ПАСАТ ЦЦ

Мнениеот kriso_g » Нед 20 окт 2013 10:10


Пиши и на този колега...може да ти каже доста неща за ЦЦ-то към което си се насочил...имат такова животно от 3-4 години.

http://www.vwclub.bg/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=281480 :beer


Потребителски аватар
dimitrakis
Мнения: 21
Регистриран на: Пет 14 дек 2012 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Информация за ПАСАТ ЦЦ

Мнениеот dimitrakis » Пон 21 окт 2013 12:51


Колега, ЦЦ-то е страхотен избор. Особено 170 к.с. Невероятен вървеж, скромен разход :) Голям + е че със 170 кончета, колата идва оборудвана с адаптивно окачване, което е с 3 режима - комфорт нормал и спорт. Разхода винаги е в границите на 6 и нещо литра на 100. Ако си от по - спокойните шофьори ще ти дава и под 6. Скоростната кутия работи много плавно тихо и бързо.
Но и този автомобил си има някои болести... дроселовата клапа доста често се случва да сдаде багажа... мисля че беше до 500 лв нова. Ако е със завиващите фарове шанса да се случи нещо по тях също е доста голям... като там опциите са 3 като започват от 300 и стигат до 1300 - 1500 лв за нов фар... но ако това не те притеснява... това е твоят автомобил :)


Потребителски аватар
genevaboy2
Мнения: 332
Регистриран на: Вто 17 апр 2012 22:00
Автомобил: Volkswagen CC
Двигател: CUVC 2016
Местоположение: Конфедерация Хелвеция
Контакти:

Re: Информация за ПАСАТ ЦЦ

Мнениеот genevaboy2 » Пон 21 окт 2013 13:26


Колегата Borri (http://www.vwclub.bg/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=193600) също кара пасат ЦЦ и може и той да сподели опит. Знам че е имал проблем с завиващи фарове, но го е оправил. За лично съм с фарове без лупи и съм доволен, Тъйче ако случиш на такък екземпяр без лупи не се замисляй.

За замръзването на стъклата зимата , ми се беше случило веднъж, лека по лека и много внимателно отворих вратата за да не се скъсат уплътненията и после кат запалих , от копчетата свалих и качих прозорците и се оправи.

Ако имаш други въпроси, пиши ЛС или по добре в скайп !!!


Пасат цц
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 19 сеп 2013 19:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Информация за ПАСАТ ЦЦ

Мнениеот Пасат цц » Сря 23 окт 2013 19:08


Благодаря на всички ,ако има нещо ново по дзеровете споделяите :)ако чуете някъде за Пасат ЦЦ 170к.с ръчна кутия до 25 000лв пак пишете!! :)



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта