Тест на DSG преди покупка

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Kalin72
Мнения: 1320
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 22:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, 2006 VW Touran 1.9 TDI DSG

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот Kalin72 » Чет 02 яну 2014 9:29


И самите съединители са сухи.

На старите 6 скоростни DSG-та (02E) са в маслена баня. Тези DSG-ta са и най-здравите, монтират се на и на мощни двигатели.
7 скоростните DSG-ta са със сухи съединители, те се монтират основно на по-малки двигатели.




Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот Kuncavia » Вто 11 мар 2014 0:30


dobrin написа:Задължително пробвай да потеглиш с малко повече газ веднага след включване на D. Имам предвид малко повече, не всичката. Всичко трябва да става плавно. Същото важи и за задна. Опитай при потегляне да подаваш много постепенно газ, за да видиш реално къде кутията зацепва и тръгва заради газта, която подаваш, а не заради свободния ход на двигателя. Разликата трябва да е плавна, да се усеща със сравнително малко газ. Особено показателно е потегляне назад при наклон. Ако има тласък при потегляне, или трябва да подадеш повече газ, за да потегли автомобила, има възможност да предстои скоро смяна на съединителите.
При загрял двигател, което означава и достигната оптимална работна температура на маслото на скоростите, наблюдавай превключването от по-висока към по-ниска предавка, особено от трета на втора. Внимавай за тласъци, удари и други неравномерни звуци и усещане - ако са налични, може да има проблем с мехатроника.
Добър вариант е да бъде диагностицирана професионално от човек, който разбира от DSG.



Тук ме заболя вече :Mr Green Fun Някой път като спирам и си стоя на D има леко напрежение, включвам N и всичко утихва, обаче като върна D и съм се заблеял и дам по-рязко газ и има някакъв лаг и ме излашква наведнъж, все едно съм на ръчни и съм изтървал съединителя. Също от 1-ва на 2-ра и от 2-ра на 3-та при смяната имам едно "ТУП", нагоре изчезва :banghead Хвалят ми някакъв боК на тези кутии в горубляне да отида за евентуална диагностика, че иначе боли :stumm

И блог са му направили на човека: http://krasisoft.blog.bg/drugi/2013/12/29/remont-na-dsg.1223331


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот dobrin » Вто 11 мар 2014 7:39


Същото го има писано и в нашия форум, чак имам чувството, че е целенасочена реклама. И не е в Горубляне, а е до къмпинг Враня. Ходил съм при него, чилякът явно си разбира от работата. Последно (преди шест месеца) нямаше уплътненията за мехатрониците, затова беше спрял временно да ги прави. Трябва вече да е намерил и поръчал. Аз ходих при него за диагностика. Включи я на VAG Com, покара колата, говорихме подробно и не взе нито лев. Имаше доста кутии - най-вече мултитроници на Ауди, но работи и DSG и други автоматици.


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот Kuncavia » Вто 11 мар 2014 11:39


Задължително ще го посетя тогава, че да не счупим нещо по това DSG :mrgreen


skromnia1970
Мнения: 297
Регистриран на: Пон 16 май 2011 18:55
Автомобил: PASSAT B 6 Variant
Двигател: BMR 11.2006 DSG

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот skromnia1970 » Нед 16 мар 2014 18:00


dobrin написа:Задължително пробвай да потеглиш с малко повече газ веднага след включване на D. Имам предвид малко повече, не всичката. Всичко трябва да става плавно. Същото важи и за задна. Опитай при потегляне да подаваш много постепенно газ, за да видиш реално къде кутията зацепва и тръгва заради газта, която подаваш, а не заради свободния ход на двигателя. Разликата трябва да е плавна, да се усеща със сравнително малко газ. Особено показателно е потегляне назад при наклон. Ако има тласък при потегляне, или трябва да подадеш повече газ, за да потегли автомобила, има възможност да предстои скоро смяна на съединителите.
При загрял двигател, което означава и достигната оптимална работна температура на маслото на скоростите, наблюдавай превключването от по-висока към по-ниска предавка, особено от трета на втора. Внимавай за тласъци, удари и други неравномерни звуци и усещане - ако са налични, може да има проблем с мехатроника.
Добър вариант е да бъде диагностицирана професионално от човек, който разбира от DSG.


Здравей колега,отскоро съм притежател на пасат 6 вариант със същия мотор като твоя на голфа и DSG.Не искам да ти досаждам,само да задам 1-2 въпроса,с оглед,познанията ти ,вижданията и коментарите във форума.Това трябва да те ласкае,доста неща ти изчетах,така,че неслучайно задавам въпросите си.Надявам се да бъда разбран правилно.
1/Не е обслужвана кутията-какво масло да сложа,колко литра и ориентировъчно колко излиза в лв обслужването?
2/Предлагат ми смяна на ангренажен комплект+ролки,ремъци + труд,без масло и филтри
на цена от 490 лв.Дали е нормално или частите ще са ненадеждни.Благодаря предварително.


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот Kuncavia » Нед 16 мар 2014 19:01


Аз съм със същото DSG като вашето. Засега най-добре е да се смени в оторизиран сервиз. Маслото + филтъра и смяната е 350 лв. Защо е по-добре - дават ти някаква гаранция и отделно имат специална машина за смяната му, което мисля, че почти никъде другаде няма и сипват на око, което може да доведе до катастрофлани проблеми. За мотора не мога да ти дам съвет, тъй като при мен беше 450 лв + водна помпа, но частите си ги взех на доставна цена и отделно не съм вашия двигател. Има един "бог" на DSG скоростни кутии, но докато не отида да се уверя с очите си, няма как да го препоръчам. В оторизирания сервиз проблема проблема, е че не работят от сърце (освен за пари), но поне имат нужната техника.


skromnia1970
Мнения: 297
Регистриран на: Пон 16 май 2011 18:55
Автомобил: PASSAT B 6 Variant
Двигател: BMR 11.2006 DSG

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот skromnia1970 » Нед 16 мар 2014 23:43


Като четох,сякаш беше със същия мотор 170 к.с. ,явно нещо съм се объркал.Нито е сменян ангренажния комплект,нито маслото на DSG-то.Предпочитам първо тук до 2 седмици да сменя ангренажа, след около месец и маслото и филтъра на DSG-то.Не че едното е по-маловажно,но така си ги степенувам за мен.Ето и моята красавица,,ДА МИ Е ЖИВА И ЗДРАВА,,ида не ми създава грижи.


DSCN4002.JPG
DSCN4010.JPG
DSCN4010.JPG
DSCN4001.JPG
[attachment=4]DSCN3998.JPG[/attachment
Прикачени файлове
DSCN3998.JPG
DSCN3999.JPG


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот Kuncavia » Нед 16 мар 2014 23:59


Честито, и споко. Аз по същия начин ги степенувах :th_up


skromnia1970
Мнения: 297
Регистриран на: Пон 16 май 2011 18:55
Автомобил: PASSAT B 6 Variant
Двигател: BMR 11.2006 DSG

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот skromnia1970 » Пон 17 мар 2014 22:33


:beer


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот dobrin » Нед 23 мар 2014 9:07


skromnia1970 написа:1/Не е обслужвана кутията-какво масло да сложа,колко литра и ориентировъчно колко излиза в лв обслужването?
2/Предлагат ми смяна на ангренажен комплект+ролки,ремъци + труд,без масло и филтри
на цена от 490 лв.Дали е нормално или частите ще са ненадеждни.Благодаря предварително.

Колегата по-горе ти е писал - около 350 - 370 лева е за DSG в официално представителство.
Цената за ангренаж, ролки, ремъци и труд е ОК, но не виждам водна помпа, която е съществен елемент от смяната. Принципно цената за труд е около 120 - 150 лева.


Vw_golf_5
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 02 юни 2014 9:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот Vw_golf_5 » Сря 04 юни 2014 13:45


при мен пък е следното при спиране се усеща някакво прищракване но не при сваляне на предавки, примерно от 3та към 2ра няма прещракване след това се усеща, само с ниска скорост се усеща при спиране от по голяма си спира плавно и нищо не се усеща. Водих я насам натам и ми казаха че били тампони, но не можаха да конкретизират, тези на скоростите са сменени. Чудя се дали не е маховика нещо, при потегляне нямам никакви проблеми всичко си е плавно няма придърпване няма нищо


Golf_1,9tdi_AFN
Мнения: 21
Регистриран на: Пон 11 май 2009 21:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот Golf_1,9tdi_AFN » Сря 07 дек 2016 23:55


Колеги здравейте,
Имам проблем със 7 степенното dsg, на Голф 5 е, 2008-а, bls мотор, 1.9 tdi, 105 коня. Колата е доста пазена, реални 125 000км. DSG- то работеше много мазно и плавно, но една сутрин просто спря да работи. Единствения лек проблем с който си го купих е, че при потегляне на стръмен баир с нормална газ пробоксува, прави нвщо като виене, колата си стои на драйв, изфорсира се, а не мърда от място. За да тръгне трябва да си отлепиш крака от спирачката, тя мръдва леко назад, застава си на "кантар" и да й подадеш нежно газ, така тръгва плавно и без проблем.
В последните месеци имаше нещо като придръпване на студено колата, но след като заредих прясна нафта на Лукойл сякаш изчезна. Също със студовете сякаш dsg-то стана малко по-тромаво, не толкова плавно. И хоп преди 10 дни спря да работи автоматика. Vw я диагностицираха и казаха, че вадела "проблем с помпата" и "смени мехатроника". Цената която ми искат за нов мехатрон е 2800 лв. с труда.
Надявам се някой от тук пишещите и участващи колеги да може да ме насочи към добър и доказан специалист да ми направи диагностика и да ми предлижи варианти за оправяне на проблема. Vw Овча Купел където я гледаха добри ли са в тези ремонти?

Ps Мишо от Горубляне се оказа че вече живее и работи извън БГ и нещата стават по-трудно.

Предварително благодаря!
Николай


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот netizen » Чет 08 дек 2016 9:43


Това е интересно, след като Мишо не работи вече в България къде се ходи за ремонт на DSG.


Потребителски аватар
FilipBalev
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 15 дек 2016 11:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот FilipBalev » Чет 15 дек 2016 11:22


Да и мене ме вълнува същият въпрос :rolleyes


Sciende

Re: Тест на DSG преди покупка

Мнениеот Sciende » Сря 01 фев 2017 8:09


+1 и аз търся майстор на dsg, моля ако имате добри впечателния от някой да споделите.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Kockara124 и 153 госта