Мнение за Фаетон (Phaeton) 3.2 ръчка

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Raikov
Мнения: 342
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 16:13
Автомобил: Audi A4 B5 face quattro
Двигател: AJL Turbo 180 hp
Местоположение: София

Re: Мнение за Фаетон (Phaeton) 3.2 ръчка

Мнениеот Raikov » Нед 27 апр 2014 19:39


Като човек който кара DSG на втора кола мога да споделя малко впечатления.
Някои хора са запознати колко плювах ДСГ-то при предишния Супърб,там чупеше скорости,защото се опитваше да включи 2 и 3 едновременно. До колкото успях да разбера проблема е бил в механотроника,сега карам фейслифтовия Супърб с ДСГ и смея да твърдя,че е перфектен вече 60 000 км (колата е купена началото на 2013г.)
Колите са служебни и пътувам нонстоп из България и се карат като държавни Жигули,според мен са си научили урока и съм супер доволен от работата на това ДСГ. :th_up

Едит: Бих взел 3.0 тди.

Последна промяна от Raikov на Нед 27 апр 2014 21:25, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Мнение за Фаетон (Phaeton) 3.2 ръчка

Мнениеот Dagestan » Нед 27 апр 2014 21:15


От Порше как ще са спрели проекта? Та нали великото 959 е именно с такава кутия.
Но, както и да е, при обсъжданата кола няма DSG, но автора на темата не мога да го разбера как от Волво дизел ще се качи на Фаетон бензин, който ще гори поне 2 пъти и половина повече във всякакви условия.


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4614
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Мнение за Фаетон (Phaeton) 3.2 ръчка

Мнениеот hvp800 » Нед 27 апр 2014 22:21


За да не спамя темата ще кажа че НЯМА фаетон ДСГ от тези години със 3,2 мотор и дотук ще спра защото темата ми се струва леко фалшива ,,,,,,,,,,,, а за надежноста и издръжливоста ще кажа само че има доста коли със такава скоростна кутия ( много приятна за каране и нямаща нищо общо със старите автоматици) достигнали без проблеми до 400-500 хил, Две служебни шкоди, дизелови едната на 200 хил другата на 310 хил ( абсолютно реални) нямат никакви грижи точно със ДСГ кутийте си, А това че някой си е купил кола :милионер: ( т,е, на около милион километра) и тя е пре,,, скоростите, еми гледайте другия път и не си взимайте такива таралясници за да нямате тези проблеми, А приказките за това как ,МАЙСТОРА ми каза еди какво си или еди що си даже не ми се коментират Сега се сетих че кадито също е със ДСГ и си е в цветущо здраве ама неговите километри не ги помня но са доста над 300 хил, Утре ще ви кажа :c020


Raikov
Мнения: 342
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 16:13
Автомобил: Audi A4 B5 face quattro
Двигател: AJL Turbo 180 hp
Местоположение: София

Re: Мнение за Фаетон (Phaeton) 3.2 ръчка

Мнениеот Raikov » Нед 27 апр 2014 22:50


Дизелите са с 6-степенна кутия,а аз визирах 7-степенната, 10 от 10 сменихме кутиите(купени 2008).
По темата,според мен си търси нафта автомат със задвижване на 4-те колела,за мен лично не си представям такъв клас кола на предно.


Потребителски аватар
MarchewwO
Мнения: 134
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 23:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за Фаетон (Phaeton) 3.2 ръчка

Мнениеот MarchewwO » Пон 28 апр 2014 0:23


Raikov написа:Дизелите са с 6-степенна кутия,а аз визирах 7-степенната, 10 от 10 сменихме кутиите(купени 2008).
По темата,според мен си търси нафта автомат със задвижване на 4-те колела,за мен лично не си представям такъв клас кола на предно.


Не ми се карат вече тия нафти , само да им треперя ,турбини ,дюзи,клапани,егр-и,предпочитам простичка атмосферка,да ми е по опростена картинката. И на мен ми се иска да щар по щар,ама ако този с ръчната кутия е читав,ще се спра може би на него. Разбрах ,че ръчната му кутия е като на Пасат 2.8 и е надеждна :)


Потребителски аватар
MarchewwO
Мнения: 134
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 23:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за Фаетон (Phaeton) 3.2 ръчка

Мнениеот MarchewwO » Пон 28 апр 2014 0:32


brabus написа:Скоростната кутия мисля, че е напълно еднаква с ръчната такава при Пасат В5.5 2.8 V6

Едит на мнението ми!

Фаетон с 3.2 е само на предно предаване. Ужас! Съчетано с ръчна кутия това е най, ама най-неподходящата комбинация за лимузина в този клас.
Тази конфигурация не бих я взел никога ...

Само на предно е ръчката и те са правени само за Европа. Иначе си има 3.2 4 моушън автомат,но и те трудно се намират. :neutral

Последна промяна от MarchewwO на Пон 28 апр 2014 15:45, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение за Фаетон (Phaeton) 3.2 ръчка

Мнениеот dobrin » Пон 28 апр 2014 13:18


Първо, не пускай няколко мнение едно след друго, използвай бутона "промени".
Второ, пише се 4motion или, ако толкова държиш на български, 4моушън (движение).
Трето, 3.2 бензин автомат има под път и над път, дори с газови уредби.
Но със сигурност, това, което си избрал, ще е по-икономично, макар за мен да е абсолютен компромис такъв автомобил.


Потребителски аватар
MarchewwO
Мнения: 134
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 23:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за Фаетон (Phaeton) 3.2 ръчка

Мнениеот MarchewwO » Пон 28 апр 2014 15:58


Извинявам се за неточностите дето съм допуснал,което можеше коригирах. :beer
Та за 3.2 имах в предвид ,че трудно се намира да е 4 моущън ,да не говорим за седалки с обдухване,масаж и прочие. Нивото на оборудване до някаква степен разбира се може би се дължи на факта ,че мотора е един от най-слабите. Точно поради тази причина съм написал ,че трудно се намира да е 4х4 + пакетните екстри които предлага например 5.0 нафта или 4.2 бензин. Иначе да файтони 3.2 дори и с газ се намират,но с доста базови пакети и повечето само с предно задвижване . :th_up ;)

Последна промяна от IvanMan на Пон 28 апр 2014 17:48, променено общо 1 път.
Причина: Отново цитираш предишното мнение!


CarRace
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 13 яну 2021 18:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за Фаетон (Phaeton) 3.2 ръчка

Мнениеот CarRace » Сря 13 яну 2021 18:35


Да попитам и аз, става ли да се сложи 6 степенна кутия-автомат от 4.2 фаетон, на 3.2?



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 113 госта