Мнение за 2.0 TDI Евро 6 + ръчна скоростна кутия

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 713
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Мнение за 2.0 TDI Евро 6 + ръчна скоростна кутия

Мнениеот Lupender » Сря 13 яну 2021 16:30


Колеги дайте мнение за оптимална конфигурация 2.0 TDI Евро 6 с ръчна скоростна кутия в един от следните автомобили:
- JETA
- OCTSVIA SW (комби)
- GOLF SW (комби)
Във форума има много писано за Пасат и за 2.0 TDI моторите като цяло, но много е оскъдна информацията за вариантите с ръчна скоростна кутия. Все още не съм спрял на конкретен модел, а оглеждам и други марки. За съжаление, напоследък по-силните мотори са все с автоматици, а аз съм предубеден към тях. Търси се служебен автомобил с достатъчно голям багажник, разумен разход и евтина поддръжка. Среден пробег на годишна база 35-40 хиляди километра.




cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Мнение за 2.0 TDI Евро 6 + ръчна скоростна кутия

Мнениеот cecoa1 » Сря 13 яну 2021 17:37


Не съм чул негативни мнения за ръчната кутия, мотора също си е добър. Не са за предимно градско, заради DPF, иначе са си ОК.
От тия категорично бих избрал Шкодата, голяма е колкото Пасат, а поддръжката е по-евтина или еднаква с Голф/Джета.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3931
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Мнение за 2.0 TDI Евро 6 + ръчна скоростна кутия

Мнениеот joro_kem » Сря 13 яну 2021 18:13


Lupender написа:Колеги дайте мнение за оптимална конфигурация 2.0 TDI Евро 6 с ръчна скоростна кутия в един от следните автомобили:
- JETA
- OCTSVIA SW (комби)
- GOLF SW (комби)
Във форума има много писано за Пасат и за 2.0 TDI моторите като цяло, но много е оскъдна информацията за вариантите с ръчна скоростна кутия. Все още не съм спрял на конкретен модел, а оглеждам и други марки. За съжаление, напоследък по-силните мотори са все с автоматици, а аз съм предубеден към тях. Търси се служебен автомобил с достатъчно голям багажник, разумен разход и евтина поддръжка. Среден пробег на годишна база 35-40 хиляди километра.
карам служебна октавия фейслифт 2.0 дизел, комби, но с DSG 7, ниво на оборудване vision. багажникът е напълно достатъчен и много удобен за достъп и с много функционални куки и ниши. за 31000 км средния разход е 6.1 л./100 км, като се кара 40% пловдивско градско и 60% извънградско + магистрала. на 7-ма предавка и 140 км/час оборотите са под 2000. комфортът на дълъг път е много добър, шумът е много нисък при скорост до 160 км/час. негативи: при път с последователни завои е склонна към люлеене, можеше да е една идея по-твърдо окачването; на студен двигател при 1800-2000 оборота има много дразнеща вибрация, идваща от горивопроводите (според шкода-потребителите), която в Еуратек така и не успяха да отстранят, но ще я вкарвам в сервиз отново. при шкода октавия, разликата в обема на багажника при лифтбека и комбито е много малка.
п.п. за октавия 4 преки впечатления нямам, но има вариант 2.0 дизел с ръчни скорости.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта