Мнение по конкретна обява Mitsubishi Space star 1.8

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Мнение по конкретна обява Mitsubishi Space star 1.8

Мнениеот agumba » Чет 13 авг 2015 17:52


Попаднах на тази обява в нета, която стои от доста време, и успях да се свържа със собственика, по скайп! Влязохме в преговори, от които, най-вероятно няма да произтече нищо, но все пак, бих искал да чуя и странични мнения, на безпристрастни хора, за едно - заслужава ли си тая кола? Отговаря на три мои изисквания, затова и се спрях на нея - двигател, години, и що-годе и цвят! Както и това, че ми е сравнително близко, ако реша да ида да я видя на място! Ако пък някой колега от Пловдив има лични наблюдения и впечатления, ще се радвам да ги чуя! От мненията тука ще зависи, какво ще правя по-нататък!



http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11437324950803390&slink=ablyyc




Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Мнение по конкретна обява

Мнениеот Bai Sando » Чет 13 авг 2015 21:07


Първото за което бих погледнал е за ръжда.Това чудо гние повече от опел 92-ра :smile Понеже гледам,че е от Германия със сигурност от долу ще е тръгнала.Другото е тия прагове и добавки по броните.Иначе са приятни машинки със здрави мотори.


Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Мнение по конкретна обява

Мнениеот agumba » Чет 13 авг 2015 21:16


Ако се стигне до сделка, със сигурност ще я кача на стенд, за оглед отдолу, и диагностика, поне това мога да направя! Къде обаче, са им слабите места, където да гледам най-много?


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4246
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Мнение по конкретна обява

Мнениеот tdi fen » Пет 14 авг 2015 13:11


какво те кара да търсиш точно тази марка и модел в доста отношение колата е сравнително скъпа за поддръжка дори от пасат


Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Мнение по конкретна обява

Мнениеот agumba » Съб 15 авг 2015 0:02


Аз пък чух точно обратното, четох го в мицубиши форума! Пък и за кой пасат иде реч, за да ги сравняваме? Макар и да се води японска кола, сглобката и производството и са в Европа, има сходство с волво, а пък и отзивите, които съм чел досега, не са никак лоши! Има и малко сантиментален момент, все пак, всички знаем, че мицубиши не се ограничават само с производство на коли. Такъв момент е, че Мицубиши Илектрик доставят електрическата част /може би и електрониката, не съм сигурен/, за, може би, най-добрите в света програмни машини, с марката МAZAK, наричат ги мерцедесите на CNC машините! Работил съм на такива машини, наистина си заслужават името, смятам и занапред пак да работя на такива, наистина е удоволствие, който е от бранша, ще ме разбере! Така че, не вярвам колите им да са калпави, може би, са твърде неизвестни!


П.С. Вярно, форумът им е бая умрял, ама пък, може да е за хубаво, като нямаш проблеми, за какво да дращиш толкова :mhihi


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19145
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Мнение по конкретна обява

Мнениеот stefan4o » Съб 15 авг 2015 11:02


По-скоро по-малко хора притежават кола от тая марка, отколкото да са безпроблемни :Mr Green Fun


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4246
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Мнение по конкретна обява

Мнениеот tdi fen » Съб 15 авг 2015 14:05


частите на повечето японски коли са скъпи нищо общо с тези на ваг виждам,че има четворка гаранция ти давам че митсубишито е по-скъпо за поддръжка от голфа имам познат който имаше митсубиши каризма купувано ново от балкан стар и поддържана само там на около 120к вече дигна ръце от поддръжката и познай каква кола си купи
п.п също не съм много сигурен но май двигателите gdi са с директно впръскване като fsi tsi на vw съответно газифицирането ще ти струва скъпо


Потребителски аватар
plamen-roni
Мнения: 682
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 20:19
Автомобил: SEAT EXEO TDI
Двигател: CAGC-2010
Местоположение: Варна

Re: Мнение по конкретна обява

Мнениеот plamen-roni » Съб 15 авг 2015 15:41


От личен опит ти казвам , че разлика в частите няма . Това са квартални митове . До преди 2 месеца карах Нисан Примера 2001 год. и ти гарантирам , че беше по евтин за подръжка от Пасат 2001 год .


Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Мнение по конкретна обява

Мнениеот agumba » Съб 15 авг 2015 17:34


tdi fen написа:частите на повечето японски коли са скъпи нищо общо с тези на ваг виждам,че има четворка гаранция ти давам че митсубишито е по-скъпо за поддръжка от голфа имам познат който имаше митсубиши каризма купувано ново от балкан стар и поддържана само там на около 120к вече дигна ръце от поддръжката и познай каква кола си купи
п.п също не съм много сигурен но май двигателите gdi са с директно впръскване като fsi tsi на vw съответно газифицирането ще ти струва скъпо


Точно ГДИ двигателя избягвам, той също е 1.8, но е 122 коня, а този е 112, и няма проблем с газифицирането! Това ми харесва, че не е много напомпан за кубиците си. При ФВ е поне 125 коня.

Другото е, че има хубав багажник, без колата да е особено голяма, при все, че се води миниван! Поне външно, не изглежда по-голяма от голфа!


Вълчан
Мнения: 880
Регистриран на: Нед 17 мар 2013 20:11
Автомобил: Mazda 5
Двигател:

Re: Мнение по конкретна обява

Мнениеот Вълчан » Съб 15 авг 2015 21:24


Колата е хубава.Въпреки леко дървеният вид отвътре си струва.


Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 22 авг 2008 7:42
Автомобил: Skoda Fabia I Seat Alhambra
Двигател: ASY AWC
Местоположение: София

Re: Мнение по конкретна обява Mitsubishi Space star 1.8

Мнениеот Бай Иван » Пон 17 авг 2015 7:54


Бивш притежател на такава, само че с дизелов мотор.

Както по-горе ти обясниха, гледай внимателно за ръжди!
Съединителят е единствения по-сериозен проблем, който може да има. Другото е консуматив - вкл. иридиевите свещи.
Колата се прави за европейския пазар, евтиния сигмент, за това не очаквай хубава возия и есктри. Е, има си климатик и ел. стъкла, но всичко останало е .... Частите са много ефтини, тъй като и както ти обясних всичко се прави в Европа.
Голям минус е че не е разпространен и добре познат на бг пазара и трудно се продава :Mr Green Fun
Твърдата возия се преодолява с хубави меки гуми.

За багажника се лъжеш - много е малък.


Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Мнение по конкретна обява Mitsubishi Space star 1.8

Мнениеот agumba » Пон 17 авг 2015 20:39


За багажника се лъжеш - много е малък.



Да, тука си прав, багажника му е, колкото голфовия, не по-голям! Като цяло, е добре оформена вътре, има бордкомпютър, и всичко необходимо, но пък, май няма темпомат, не разбрах защо? Усещането е за малко по тясна от голфа, и леко по-дълга база. Но забелязах, че моделите от по-първите години на модификацията, като че ли, са по-малки, от тия, към 2002-2004г, субективно усещане ли е, или е така?


Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 22 авг 2008 7:42
Автомобил: Skoda Fabia I Seat Alhambra
Двигател: ASY AWC
Местоположение: София

Re: Мнение по конкретна обява Mitsubishi Space star 1.8

Мнениеот Бай Иван » Вто 18 авг 2015 7:41


Не, имат външни фейслифтови промени, нищо друго. Хубавото на модела, е че гледаш от горе, типично, нали, за миниван
Забравих да ти кажа, че често срещан проблем при тея коли е неработещия бордкомп - дисплея отива на кино, но след няколко презапойки е ок. Плафона е другия негативен ел.проблем. Всичко по колата е лампи и микролампи, няма нито едно диодче.
Съветът ми е да погледнеш друг модел и марка за тея пари. Всмисъл, колата е ок заради непретенциоността си, но за тея пари можеш да вземеш къде, къде по-напълнен с екстри автомобил.


Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Мнение по конкретна обява Mitsubishi Space star 1.8

Мнениеот agumba » Вто 18 авг 2015 22:52


Точно на това акцентирам - надеждност и непретенциозност, многото екстри, в някои случаи, са повече като минус, отколкото в плюс! Ако търсех претенциозност, щях да се спра на Мерцедес или БМВ, а защо не и на ФВ и Ауди, разбира се, по-новите им модели! Това със екстрите, става малко, като със смартфоните - колкото е по-скъп и гъчкан с екстри, толкова си по-сигурен, че ако нещо се повреди, директно ще замине на боклука! Другото е сантименталният момент, който съм описал по-горе, никакви други съображения нямам!


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение по конкретна обява Mitsubishi Space star 1.8

Мнениеот Vlad777 » Вто 18 авг 2015 23:16


Доста дървено и постно изглежда вътре. Това по-скоро ми прилича на баничарка, отколкото на мини ван. Разгледай там разни партнери, ситроен ц15, фиат добло и т.н. Те поне ще са и по-практични и са по-масови и евтини за поддръжка. Даже и по-комфортни ми се струват. Пък и доста евтино сигурно ще се намери нещо от "нова" година.

П.П. преди няколко дни направих едно кръгче с Пасат Б1 от 1974 г. Бих го предпочел пред всеки един от изброените по-горе ке**фи, защото дори на 40 години пак си има комфорт и създава удоволствие.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 111 госта