Здравейте,
Нов съм и форума ви е страхотен!
Скоро ми предстои закупуване на кола! Конкретно съм се спрял между един джип и две лимузини! И 3-те коли са на един и същ ценови диапазон!
1. Audi A8 4.2i V8/4.2TDI V8- 2003г.-2006г. -> Audi-то ме грабна, защото имам опит с такова. Братовчед ми има 4.2i 2003 фейснато от 2007-ма! Като цяло върви брутално, не се е оплаквал до сега, само масло и гуми е сменял и тук-там дребни работи!
2. BMW 745i E65 V8 - 2002г.-2005г. -> Също съм имал един месец опит, обаче с 735i 272ps - много е здрава колата, но леко бавно ми изглеждаше в сравнение с 4.2i на Audi-то! Иначе много добра возия има - много е комфортна, а с 4.4i мотора става брутална!
3. VW Touareg 3.0TDI V6/5.0TDI V10 2005г. с завиващите фарове -> Отново съм имал опит, но с 2.5TDI R5 174ps и 3.0TDI V6 224ps - Touareg-a също много ме грабна - много красив джип с завиващите фарове особено, но 2.5TDI R5 не е за такъв тежък джип, а този 3.0TDI V6, който карах беше с абсолютно всички екстри кейлеси, мейлеси, палене с бутон+ отзад 2 ТВ Монитора и т.н. Чувал съм, че 3.0TDI V6 е бил най - здравия мотор. 5.0TDI бил много чуплив и ужасен, но вярно ли е - не знам?
Вие какво и защо бихте избрали?



Дилема между два автомобила и един джип!
- Iezekil
- Мнения: 6185
- Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
- Автомобил: Passat B4 Variant
- Двигател: ABS 94
- Местоположение: Шумен
Re: Дилема между два автомобила и един джип!
Джип неща,значи Ауидито,защото е с предно.
- samo_pechka
- Мнения: 8988
- Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
- Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
- Двигател: V-twin 2002 + R4 1989
Re: Дилема между два автомобила и един джип!
Iezekil написа:..Ауидито,защото е с предно.
Доколкото знам А8 с големите мотори си е винаги куатро.
По темата: нито една от трите , поради простата причина: финанси и здрав разум. Не толкова за самата покупка, колкото за последващите разходи и поддръжка. Не са за мен .
- Dagestan
- Мнения: 958
- Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
- Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
- Двигател: AGN 2000
- Местоположение: Разград
Re: Дилема между два автомобила и един джип!
Аз бих си взел Фаетон с 10-цилиндровия дизел, или 4.2 бензин. Просто и на външен вид, и като интериор ми харесва повече от Аудито и БМВ-то. Туарега само ако е R50 с оптичния пакет.
- tdi fen
- Мнения: 4717
- Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
- Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
- Двигател: TDI AGR
- Местоположение: София
Re: Дилема между два автомобила и един джип!
май v10 tdi не един от най-сполучливите мисля,че не вариант а пък v6 няма никаква динамика ще ти се стори,като спрял сварен с бензиновият осмак може би 4.2 tdi но две турбини и евентуалните проблеми с тях аз бих се спрял на v8 бензин
- wmalevski
- Мнения: 282
- Регистриран на: Нед 03 май 2009 21:52
- Автомобил: Golf Mk5
- Двигател: R32 DSG
- Местоположение: София
Re: Дилема между два автомобила и един джип!
Според мене всичко освен Тоарег-а ще е с кофти поддръжка. Не говоря за окачване и тн, а по-скоро за мотор. Реално БМВ 45д го ползват само в седмицата, същото е и с Ауди в А8 и Кю7. Което прави намирането на резервни части доста скъпо. Преди време ми беше влезнала мухата за една А8-ца 4.2 ТДИ, вървеше доста приятно, познат я продаваше, но като прегледах историята на автомобила и влизанията му в сервиза, заедно с ремонтите по него се отказах. Реших, че не искам да робувам на автомобил. Според мене е по-разумно за А8-цата и 7-цата може би 3.0 моторите, защото са споделяни м/у повече купета и шанса да се намерят резервни части на достъпни цени е по-голям. Лично мнение.
Върни се в “Избор и покупка на автомобил”
Кой е на линия
Потребители, разглеждащи този форум: Asko VW и 54 госта