Ласерман карс - внимавайте!

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот $100 » Чет 20 окт 2016 21:45


Естествено - по автокъщите се намират стари коли с надпис "уникат" и пробег 80-90хил. Те наистина са уникати на реални 150-180хил. Но би било грехота да ги оставят на същите и да ги предлагат наравно с тия дето са върнати от 300хил на 160хил.




Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот 777 » Пет 21 окт 2016 9:28


v1per написа:
777 написа:
v1per написа:След проверка автомобилът ми е на реалните километри, които показва на таблото.
Мисля, че не съществува автокъща в България, където всички автомобили да са изрядни, без удари и скрити дефекти.

Аз пък мисля, че едва ли има автокъща, която да продава коли без върнат километраж. Как точно провери твоята? Че някак много идеализираш нещата, да не си техен човек?

За километрите ходих при една врачка... Доста мнително гледаш на нещата, да не би да си израстнал в Горубляне?

Разясни каква е колата и как разбра за "реалните" километри?


Потребителски аватар
MAYKI
Мнения: 412
Регистриран на: Сря 25 май 2011 11:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот MAYKI » Пет 21 окт 2016 9:48


За километрите не мисля, че е проблем по VIN номер да се провери в представителство, ако колата е гледана само там, дати обслужване и километри.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот Stivi » Пет 21 окт 2016 10:06


MAYKI написа:За километрите не мисля, че е проблем по VIN номер да се провери в представителство, ако колата е гледана само там, дати обслужване и километри.

Проблем е ! Има вече много въпроси от колеги как да го направят ,като са готови да си платят за услугата и пак не става,да не говорим че кола която до последно е обслужвана в официален сервиз обикновено е непродаваема в БГ предвид цената така че 90% доста отдавна са на "свободна практика" ,а там всичко е в зоната на здрача :wink


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот 777 » Пет 21 окт 2016 10:11


MAYKI написа:...не мисля, че е проблем по VIN номер...ако колата е гледана само там...

Първо мислиш, второ "ако е гледана там". Колите и на Запад ходят във фирмен сервиз точно докато изтече гаранцията. Така че занапред може да мислиш, че проверката хваща максимум първите 5 години или виждаш кога е минала 100-200хил км (според гаранцията). Виждаш, че на третата година е била на 120хил км, а в момента колата е на 8 години. Някаква формула ли ще приложиш за да отгатнеш крайния пробег?


Потребителски аватар
MAYKI
Мнения: 412
Регистриран на: Сря 25 май 2011 11:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот MAYKI » Пет 21 окт 2016 10:31


Сега, перете некви глупости, пишете за неща дето явно не сте наясно, викаш препродаде 3 коли и стана търговец. На колко коли искаш да ти дам VIN номера сега в момента, който са на пазара в България и са със сервиз до последния км?

И моля ти се не ми обяснявай до кога и до какви км колите ходят на запад в оторизиран сервиз.

Говоря за коли не говоря за извадени от скрапа ?

И това, което съм написал в предният пост е в отговор на това, което си питал "Как разбра, че е на "реални" км, просто в България влизат и такива коли, който са с пълен сервиз и ДОКАЗУЕМИ км.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот 777 » Пет 21 окт 2016 10:59


Не знам за какво говориш, но преди 1-2 години търсих кола. И аз като теб вярвах, че може да се провери (така ми бяха казали). Примерно 10 коли съм се опитвал да "проверя". За нито една (!) не можах да получа такава информация. Едната има инфо до втората година, другата до четвъртата и т.н. Никоя повече от 5-тата година, а всички бяха на 10-11г. Така че имам начална информация, но след това дали е била препродадена и колко е навъртяла не се знае. Добре е да осъзнаеш, че човек търси определен модел, намира конкретен екземпляр и иска за него да получи информация. А не да си намери каквато и да е кола, която има 100% информация от фирмен сервиз. Примерно ти искаш Голф 4 дизел, но ти намират Субару Легаси бензин. И си казваш - абе все кола, исках коза, докараха ми кон, но все е домашно животно.

С други думи - искам да кажа, че хипотетично може да се получи подобна информация за кола, но реално е малък шанса да има инфо за конкретен екземпляр.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот VWGT » Пет 21 окт 2016 11:49


последните 2 коли, които съм купувал от джамбази в БГ:
- едната беше на 4.5 години с върнати километри. До последно обслужвана с пълна сервизна история (джамбаза се съгласи, че километрите са пипани и това се отрази на крайната цена).
- втората беше на 12 години БЕЗ върнати километри. До последно обслужвана с пълна сервизна история и книжка (джамбаза до последно твърдеше, че колата е as is, почти не свали от цената).
Нито една от двете не беше обявена за уникат. И двете бяха конкретен модел VAG с оборудване много близо до това, което се търсеше, но докато се намерят отне около половин година обикаляне.

Моят опит от всички проверки, които направих за конкретен модел, е че масово колите са обслужвани до към 5-тата година по официални сервизи, факт (относно достоверност на километрите в 95% от случаите това е достатъчно, като проверка).
Също е факт, че повечето бяха с върнати километри, НО има и такива на реални. Всичко зависи в кой ценови сегмент на конкретния модел си се прицелил. Ако модела върви м/у 5 и 10к, за 5 к няма да намериш нито една на реални километри, което не значи, че за 10 всички са с реални, но там шанса за това е по-голям. Тва е.
Има разбира се и друга категория на тоталните измамници, дето от 3 коли правят една. Такива по ВИН няма гаранция, че ще ги хванеш.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот 777 » Пет 21 окт 2016 11:56


VWGT написа:- втората беше на 12 години БЕЗ върнати километри. До последно обслужвана с пълна сервизна история и книжка (джамбаза до последно твърдеше, че колата е as is, почти не свали от цената).

Да разбирам, че до последно е ходила само в официален сервиз и оттам са ти дали информацията? Защото книжката абсолютно нищо не значи.


Потребителски аватар
v1per
Мнения: 9
Регистриран на: Пон 25 сеп 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот v1per » Пет 21 окт 2016 12:36


777 написа:Разясни каква е колата и как разбра за "реалните" километри?

Е39 530d 2001, с китайски софт и кабел през obd,
платих 3 евро на https://www.bmwdecoder.com/ за дилърската история. Оказа се, че съвпада с тази която е описана в сервизната книжка.
Цялото стандартно и опционално оборудване, което излиза по Вин съвпада с моментното състояние на автомобилът.
Колата показваше 238000.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот VWGT » Пет 21 окт 2016 13:25


777 написа:
VWGT написа:- втората беше на 12 години БЕЗ върнати километри. До последно обслужвана с пълна сервизна история и книжка (джамбаза до последно твърдеше, че колата е as is, почти не свали от цената).

Да разбирам, че до последно е ходила само в официален сервиз и оттам са ти дали информацията? Защото книжката абсолютно нищо не значи.

дa, а книжката просто съвпадна с разпечатката. Отделно в книжката имаше фактури на ремонтите, гаранционни карти и всякакви бележки от такси и данъци. Така както се продава една кола в Германия. Като няма какво да крият, не го крият, това ми е мисълта. Също и че има такива коли.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 21 окт 2016 19:24


И моята я проверявах, след покупката. :mhihi
И при украинците, и в Еуратек.
Нямаше никакви записи.
Но пък извадих оборудването от завода.
Само летите джанти липсваха...
:mhihi :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот Pagemakerboy » Пет 21 окт 2016 21:09


v1per написа:
777 написа:Разясни каква е колата и как разбра за "реалните" километри?

Е39 530d 2001, с китайски софт и кабел през obd,
платих 3 евро на https://www.bmwdecoder.com/ за дилърската история. Оказа се, че съвпада с тази която е описана в сервизната книжка.
Цялото стандартно и опционално оборудване, което излиза по Вин съвпада с моментното състояние на автомобилът.
Колата показваше 238000.


Викаш 15 години само в BMW сервизи е ходила, ей, значи.... :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот Водния дух1 » Нед 23 окт 2016 15:50


Аз,пък не мога да разбера защо след като вече сте си купили колата толкова много държите да и проверите километрите? Разбирам преди да купите-да.Ама след покупката -не мога да схвана,само ядове...


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот Stivi » Нед 23 окт 2016 17:37


Българина най-го е страх да не настине, и да не се мине,та проверката след покупката е за да разбереш дали си се минал :mhihi



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Ivaile, Ivo_ и 164 госта