Мнения за Сеат Алтеа

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
thanis
Мнения: 1334
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Мнения за Сеат Алтеа

Мнениеот thanis » Вто 02 мар 2021 13:54


Колега muns, за двг. BBY, BKY ли говориш ?




retaer
Мнения: 73
Регистриран на: Вто 02 фев 2021 21:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения за Сеат Алтеа

Мнениеот retaer » Вто 02 мар 2021 19:21


muns61 написа:1.4 16V имат проблеми с налягане на маслото и от това страдат първо разпределителните валове. Стига се до вибрация на валовете и недозатваряне на клапани поради голям луфт в лагерите им. Сменя се главата, освен мерките за отстраняване на причината за ниското налягане на маслото.
Та ако от главата има даже малко нехарактерни шумове на топъл мотор, бягай.

:th_up


Потребителски аватар
xpl0d`
Мнения: 172
Регистриран на: Вто 21 авг 2012 0:56
Автомобил: VW Passat B7 DSG
Двигател: CFFB 2011
Местоположение: Gotse Delchev

Re: Мнения за Сеат Алтеа

Мнениеот xpl0d` » Вто 02 мар 2021 19:28


Кордобата е чук, хидравликата въртиш с пръст. Моя позната имаше точно същото 1.4 бензин, много беше доволна, но го продаде за по голяма кола. Новите собственици също са доволни, сложиха и даже газ. Продаде я за 2700, направи си сметката според обявата, много и са парите.


vocil
Мнения: 249
Регистриран на: Пон 14 апр 2008 12:58
Автомобил: Рено Меган
Двигател: K4M760 2004
Местоположение: София

Re: Мнения за Сеат Алтеа

Мнениеот vocil » Вто 02 мар 2021 23:00


Да се самоцитирам :smile
Двигател BBY, също и никакви проблеми с валове и налягане на масло.
vocil написа:Като бивш ползвател на ибиза 1.4,за около 230к км, не съм сменил нито сегменти, нито гумички. За около 10к км по литър и половина масло доливах. Не е изтребител,но за нормално придвижване става. Климатроника мн го товари. Среден разход за тези км-8.2л газ ГИ с обд. Най-голям проблем бяха бобините, по около 20к км независимо от марката, на второ място биалетките-пролет и есен.
Ако не бях срещнал коня, още щях да го карам.
Дано съм бил полезен.


Потребителски аватар
Tsankovski
Мнения: 360
Регистриран на: Пон 25 юли 2016 10:14
Автомобил: VW Passat B5-5 Variant Тiptronic
Двигател: AMX 2005 2-8 4motion Exclusive
Местоположение: Русе

Re: Мнения за Сеат Алтеа

Мнениеот Tsankovski » Сря 03 мар 2021 7:00


Мой познат си купи на скоро Алтеа 2.0 дизел 140 к,с БММ мотор, много прилично се държи за сега, и сякаш е не лоша машина като цяло


Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: Мнения за Сеат Алтеа

Мнениеот vinixxx » Сря 03 мар 2021 12:02


Ruskio написа:Здравейте колеги, може ли да ми кажете на къде да се ориентирам? Харесал съм сеат алтеа 2005 година2.0 TDI 140к.с., и Seat Altea FR-2.0TDI 170кс. Интересува ме мнение за ходова част, скорости двигател. До сега имах GOLF 4 1.9TDI ARL 150hp, но имам нужда от по голям семеен автомобил и съм се спрял на SEAT. Благодаря предварително.


Скорости и окачване не правят никакви ядове, освен "разкрачването" на задните гуми, но не попаднеш ли на читав мотор, ще страдаш.
Предполагам си запознат вече с болежките на 1.9тди.
2.0 има даже още по-голям потенциал да те праща в сервиза.


BbJLeB
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 04 фев 2021 12:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения за Сеат Алтеа

Мнениеот BbJLeB » Чет 13 яну 2022 13:37


Здравейте и аз да се включа с актуална информация за Seat Altea XL 2013 1.6TDI 105 CAYC е двигателя. Закупих го 29.01.2021 година италианка е на "137000"км след закачане на VAG-COM пак показа толкова и си платих и за справка в Сеат там ми казаха че е била толкова малко под половин година преди да дойде в БГ. Приех факта че не са ме излъгали много с километрите. При търсенето на автомобила се бях насочил точно към семеен автомобил защото сме с малко дете. Стария беше Mazda Premacy и бях много доволен от комфорта който ми дава един миниван и затова се насочих към такъв тип кола. При търсенето на двигател изчетох и изгледах всичко което Гугъл ми предложи като информация и търсих близо 3 месеца подходящия автомобил, но 2.0 140 почти не се намираха или ако имаше такива бяха с недопустими за мен забележки (всеки си има изисквания). Както и да е в един снежен ден станах сутринта карайки детето на градина му сервирах че ще имаме вечерта нова кола и драснах към София и я купих след кратък оглед. Това което ми направи впечатление е че без да е почиствана колата от снега и припалвана само като врътнах ключа и запали и беше доста тих мотор ама от 1.6 толкова. Ако съм искал да събуждам комшиите щях да гледам друга марка и модел. Колата беше дооооста запазена и с достатъчно донякъде есктри за мен. Има мултиволан, климатроник, Navi под формата на RS315, ел стъкла, ел огледала (прибиращи се), Start-Stop система и хубав салон който беше без петънце и протрито никъде. Като минус за мен е че нямах подгрев на седалките а мнооогоо ми се искаше новия ми автомобил да има такъв. Карам го вече 1 година почти и 2 пъти го обслужвам (всеки ден се кара автомобила смесено) и съм доста впечатлен от динамика и разход на гориво. За разхода мога да кажа че много зависи от всички фактори който човек може да се сети (гуми, време, гориво, тежест на крака и т.н) но средно със 110-120 ми дава около 5.5- 6. Пробвал съм колко мога да го сваля и с 90 свалих до 4.1 извънграда което си е добро постижение. Сменил съм доста неща по окачването и смея да трърдя че в сравнение със частите за Мазда-та Сеат-а ми идва с малко по-евтин но разликата не е голяма определено. Дюзите се оказаха сменени гаранционно в Италия от Сеат по време на кампания. За хора който оглеждат такъв автомобил бих могъл да кажа че е подходящ за семейства, но тръгнат ли натоварени, да не си правят опити за големи и рискови изпреварвания защото това двигателче си има лимит който се усеща точно когато най-малко ти трябва. Возията е сравнително лека и много зависи с какви амортисьори е за да се насладиш на българските пътища. След 150-160 е малко несигурна на пътя но и кой ще си вземе такава кола за да изпълва километража. Предните греди са адски широки което много ме дразни и на сфетофари често не виждам пешеходците който тръгват на присичат и се научих да се изнасям като бабичка и да подавам глава през прозореца за да видя дали няма някой. Масло не съм долял нито капка за тази една година, сериозен проблем не съм и видял да чукна на дърво и съм доволен. Обмислям да мина софтуерно подобряване но не съм се наканил още защото не ми е наложащо и така ми е добре с возията. Друг минус който смятам че е фактор или поне при мен не е че пласмасите в купето са твърде евтина изработка и при минусови температури малко прискърцват но трябва бая да се заслушаш че да ги чуеш. Това е от мен надявам се да съм полезен на някого с информацията ако има някой въпроси бих се радвал да отговоря и да помогна.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 167 госта