Мнения за Сеат Алтеа

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Ицку®
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 22:52
Автомобил: 2xTouran TDI
Двигател: CAYC 2014 и CFHF 2015
Местоположение: Поморие

Re: Мнения за Сеат Алтеа

Мнениеот Ицку® » Пон 10 окт 2016 21:44


M3ntata написа:... за разхода не се притеснявай в някои случаи 1.9 може да ти гори колкото 2.0, че и повече. :c020

Поздрави.

Такива случаи няма !!! Разхода е 0.5-1 литър по-малко в полза на 1.9 . Динамиката на 1.9 е напълно достатъчна за скорост до 130-140. За повече нямаме пътища ,а и по закон не може. :beat_butt2




Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Мнения за Сеат Алтеа

Мнениеот M3ntata » Пон 10 окт 2016 23:11


Ицку® написа:
M3ntata написа:... за разхода не се притеснявай в някои случаи 1.9 може да ти гори колкото 2.0, че и повече. :c020

Поздрави.

Такива случаи няма !!! Разхода е 0.5-1 литър по-малко в полза на 1.9 . Динамиката на 1.9 е напълно достатъчна за скорост до 130-140. За повече нямаме пътища ,а и по закон не може. :beat_butt2


Имах предвид, че в някои ситуации ще преодолява по добре с повече коне, по голям момент ще е нужно по малко настъпване, но реално си прав че 1.9 ще е по икономичен. Не съм казал, че 1.9TDi не е достатъчен за семеен автомобил, просто ако ще плащам голям данък бих предпочел (ако имам възможност) да плащам не за 4к.с., а за поне 30-40к.с. от горе (над 101) на кратко като ще е гарга да е рошава :mhihi


Потребителски аватар
siso_k
Мнения: 1221
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 9:29
Автомобил: 1999 VW Golf
Двигател: AKL
Местоположение: Ветровития град
Контакти:

Re: Мнения за Сеат Алтеа

Мнениеот siso_k » Пон 10 окт 2016 23:16


Проблема не е само данъка...прочети за 2.0 TDI PD какво се пише във форума и тогава пак кажи дали трябва да е по-рошавата гарга.... :a045 :death


patrik5
Мнения: 15
Регистриран на: Пон 20 сеп 2010 15:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Мнения за Сеат Алтеа

Мнениеот patrik5 » Вто 11 окт 2016 9:50


Вчера пробвах две коли, сеат алтеа 105 дизелова и едно пежо 407 sw 2.0 дизел. Алтеата сравнена с пежото малко дървена и пластмасова изглежда но пък е по компактна и лесно се управлява, возията е ясна сравнена с пежото. Малко се разколебах това пежо със панорамен таван си изглежда доста добре, а и е по висок клас автомобил за сходни пари. Малко ме притеснява марката ама май ще трябва да се тестват още автомобили.


Потребителски аватар
siso_k
Мнения: 1221
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 9:29
Автомобил: 1999 VW Golf
Двигател: AKL
Местоположение: Ветровития град
Контакти:

Re: Мнения за Сеат Алтеа

Мнениеот siso_k » Вто 11 окт 2016 10:05


Пежото винаги ми е допадало като кола - имал съм възможност да карам 307 facelift, 1.6 HDI, 90 hp, много приятен автомобил, и от към вървеж и като цяло. На мой роднина е, взе го на 3 год. (през 2009 г.) и около 90 хил. реални км. До сега не е имал проблеми с него. За панорамния покрив обаче имай предвид, че ако се пукне, цифрите няма да ти харесат....освен ако нямаш каско и то ти поеме ремонта.


paczo911
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 1:44
Автомобил: VW Golf 3 GTI
Двигател: AGG + ABF + AUM
Местоположение: София

Re: Мнения за Сеат Алтеа

Мнениеот paczo911 » Вто 11 окт 2016 10:10


patrik5 написа:Вчера пробвах две коли, сеат алтеа 105 дизелова и едно пежо 407 sw 2.0 дизел. Алтеата сравнена с пежото малко дървена и пластмасова изглежда но пък е по компактна и лесно се управлява, возията е ясна сравнена с пежото. Малко се разколебах това пежо със панорамен таван си изглежда доста добре, а и е по висок клас автомобил за сходни пари. Малко ме притеснява марката ама май ще трябва да се тестват още автомобили.


Колега,

Тъй като преди време се возих точно в пежо 407 sw 2.0 дизел, да ти споделя впечатления за около 400 км. По мое лично мнение, колата е много добре оборудвана и доста луксозна като за класа си, но САМО за местата отпред. Аз през цялото време се возих на задната седалка зад шофьора, и при условие че той не е много висок (около 1.75м), и аз съм същата височина, на мен ми беше много тясно, в частност зоната около краката. Ако търсиш семейна кола, смятам че и това е важно. Може би това е малко индивидуален показател, затова, разбира се, е важно всеки да тества колкото се може повече преди покупка.

Иначе пежото е много добра кола, аз също я имах като вариант за семейна, но в крайна сметка се спрях на Октавия 1.8Т, за мен бяха важни и възможностите на колата при изпреварване. :th_up


patrik5
Мнения: 15
Регистриран на: Пон 20 сеп 2010 15:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Мнения за Сеат Алтеа

Мнениеот patrik5 » Вто 11 окт 2016 10:15


Не се сетих да седна отзад, но при следващ оглед ще се кача да видя как е положението, аз и на алтеята не съм се качвал не ми е минавало през акъла нали все отпред си седя :):).


paczo911
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 1:44
Автомобил: VW Golf 3 GTI
Двигател: AGG + ABF + AUM
Местоположение: София

Re: Мнения за Сеат Алтеа

Мнениеот paczo911 » Вто 11 окт 2016 12:18


Между другото, както спомена колегата siso_k, 307 1.6HDi фейслифт комби е също добра алтернатива, поне ако се намери читав екземпляр. Нашия съфорумец и мой добър приятел Pepone кара такова за семейно, аз лично мога да потвърдя, че моделът е издръжлив, достатъчно пъргав и доста практичен, и учудващо и за мен - струва ми се че има повече място отколкото в 407 комби.

Тук съм длъжен да направя уточнението, че колата на Pepone е купена на старо от Белгия на реални 173 000 км преди доста години и вече надхвърля 300 000 км, без никакви сериозни ремонти. Сами знаем в какви огромни граници може да варира състоянието на колите от един модел на пазара втора ръка. :bishop


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Мнения за Сеат Алтеа

Мнениеот vaiper 1 » Вто 11 окт 2016 14:31


Като казвам спрели да поясня незначи, :biggrin че не вървят.Затова да поясня всеки разбира скорост и динамика по различен начин и няма лошо.Това което казах е да прецени за какво му трябва този автомобил.Не карам в8 :biggrin но бих карал ако имах възможност :beer


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Мнения за Сеат Алтеа

Мнениеот M3ntata » Вто 11 окт 2016 17:05


И аз давам +1 за пежото, не съм карал но съм се возил доста беше със същия мотор.

Ако се тръгне така: това се разваля при този мотор, това е склонно да се чупи, тук дефект, там не знам си какво то значи да си купуваме само коли на 30г, които макар, че тракат и блъскат ти се струва че е като камък или само от магазина да караме 5г и да продаваме. То и V5 на VW много го плюете заради веригите и разхода, но е на смених си веригата, а колкото до разхода който иска да вярва в Търговище само на студен мотор (сутрин и вечер) без да се гони ми дава 12-13л/100км! Та сега си свиркам, а хвалените GTI-ки ги виждам колко вървят стоково и колко горят, за проблемите със сигурност са повече от при V5. За това, че автора ако намери хубава 2.0TDI (ако може да си я позволи) да я грабва, проблеми при всеки мотор има, още повече ако е над 10-15 годишен.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Мнения за Сеат Алтеа

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 11 окт 2016 19:57


vaiper 1 написа:Като казвам спрели да поясня незначи

Вярно си неграмотен.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4227
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Мнения за Сеат Алтеа

Мнениеот tdi fen » Вто 11 окт 2016 20:50


-1 за пежто и френските казвам му го,като собственик на рено от скоро,ако иска да си купи кола нека да е немска


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Мнения за Сеат Алтеа

Мнениеот Mishonti » Сря 12 окт 2016 9:59


@M3ntata Голямо хвалене на тоя Голф във всяка една тема колко върви ! Много ме забавляваш :mhihi

По темата: що не продължите дискусиите направо в Пежо форума?


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Мнения за Сеат Алтеа

Мнениеот M3ntata » Сря 12 окт 2016 18:35


Mishonti написа:@M3ntata Голямо хвалене на тоя Голф във всяка една тема колко върви ! Много ме забавляваш :mhihi

По темата: що не продължите дискусиите направо в Пежо форума?



Не го хваля, но наистина си върви прилично за кубатурата и конете. Ако знаеш колко съм чел за 2.8 v6 и 2.3 v5 и абсолютно във всяка една тема предлагаха 1.8T колко повече вървяла ала бала :screwy , поддръжката колко по евтина и елементарна била и тн. Обаче се оказа, че нито разхода е кой знае колко повече (макар че е 4х4), нито поддръжката (която е много по лесна и евтина), нито пък да не върви. Газовата за този мотор наистина е едни 500лв-600лв от горе, а силовият тунинг :eek , но в моя случай нито ще слагам газ, нито имам средства за турбо а най вече да бутам еври дейката. Кой каквото ще да каже за мен 2.3 v5 си е много по опростен и лесен за поддръжка от 1.8T. От доста време съм забелязал, че хората масово си купуват по големи мотори поне 2.0 и слагат газ след което си свиркат. Нито се занимават с дизели, нито с турбо "бегачки"... Всеки човек ми говори за голяма кубатура на газ или дизел, от моята среда нито един не съм чуд да казва, че ще си взима турбо бензин (не че ги няма любителите на съскането).

Колкото до пежото по опция ако може да избягва 2.2хди.


Потребителски аватар
dimo1882
Мнения: 15
Регистриран на: Нед 05 окт 2014 18:36
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BKD 2004г

Re: Мнения за Сеат Алтеа

Мнениеот dimo1882 » Съб 29 окт 2016 1:24


Здравей колега ! Карам Сеат Алтеа 2004г. 2.0 тди . Имам колата от 2 години и през този период съм и навъртял около 25к км. Ето и впечатленията ми до момента :

Закупих колата от частно лице, като беше с 1000 лв по ниска цена от най-ниската в Mobile.bg . Помислих си - прекалено хубаво за да е истина и впоследствие се оказа,че има скрит проблем в скоростната кутия, който ми излезе около 800 лв (понеже имаше малко проба-грешка докато се открие истинския проблем) За повече подробности ето и темата : http://seat-bg.com/viewtopic.php?t=24357&highlight= . Оказа се,че това си било сравнително често срещан проблем при 6 степенните скоростни кутии. Виждам,че си се насочил към 1.9 и това няма да те касае, но все пак да споделя ако решиш да търсиш 2.0 тди.
Кодът на мотора ми е BKD и не е с проблемните дюзи на Сименс. Номера на главата ми завършва на ''А'' и я дават от пукащите се.. Засега да чукнем на дърво , проблеми не съм имал :bishop На таблото ми пише 155 000, закачих я на VCDS и там ми показа - 202 000 - ще съм доста доволен ако е наистина на толкова малко, склонен съм да повярвам - заради почти перфектния и външен и вътрешен вид.
Разходът ми градско е около 7/100 . Извънградско ако карам с ограниченията - 5.5 а по магистрала със 130-140 - пуснат климатик и 3-ма човека в колата - 6/100. За мен лично 6-тата скорост е много важна.
Като купе за мен е перфектна за младо семейство с 1 дете , багажникът ни събира (но това е според жената) . Аз съм 1.90 и си търсех кола, която да не ме кара да се чувствам като в кибритена кутия като седна зад волана.Определено е просторна и има доста място за краката на пътниците отзад.
Има хубави екстри като темпомата, двузоновия климатроник, ел стъкла и огледала , мулти волан.
Като минуси мога да отчета - дебелите колони отпред, като на планински път определено те карат да се местиш,за да имаш по добра видимост.При каране с над 150-160 - колата се усеща нестабилна - нормално с тази височина..

Като заключение мога да кажа, че не съжелявам за покупката си и ако не създава много проблеми - смятам да си я карам поне още 6-7 год :)



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: gogogo79 и 59 госта