Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот Pagemakerboy » Чет 01 фев 2018 21:50


neo5 написа:Моя мисля, че си има всички екстри за модела, кожения салон, Голямата навигация (която съм сменил с 4 ядрена, 8 инчов тъч скрийн мултимедия) Контрол на разстоянието и Автопилота, сега се върнах от В. Търново във Варна, супер е с тея екстри, само се искаше от мен да следя платната, да не кривна от пътя.Сама си спира ако съм задал 140км/ч примерно а камион пред мен е със 100 някъде. А относно гниенето... колко по-точно гният тея пасати? По моя няма нищо.. засега! Хм!

Това, че си сложил китайска навигация, не е пример за подражание, защото се променя оригиналния вид на колата, но си е удобство. Факт.
По отношение на ламарините. ВСИЧКО гние в този Пасат. Под задните стопове ръждясва, под лайстната на задната врата. Отдолу го огледай хубаво - магарето, носачите...Буквално отвътре навън избива ръждата в тая кола.
Под светлините на задния номер също провери, дано да е оправено. Иначе ще припаднеш.




Кiko
Мнения: 92
Регистриран на: Съб 23 авг 2014 15:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот Кiko » Чет 01 фев 2018 23:07


Pagemakerboy написа:
neo5 написа:Моя мисля, че си има всички екстри за модела, кожения салон, Голямата навигация (която съм сменил с 4 ядрена, 8 инчов тъч скрийн мултимедия) Контрол на разстоянието и Автопилота, сега се върнах от В. Търново във Варна, супер е с тея екстри, само се искаше от мен да следя платната, да не кривна от пътя.Сама си спира ако съм задал 140км/ч примерно а камион пред мен е със 100 някъде. А относно гниенето... колко по-точно гният тея пасати? По моя няма нищо.. засега! Хм!

Това, че си сложил китайска навигация, не е пример за подражание, защото се променя оригиналния вид на колата, но си е удобство. Факт.
По отношение на ламарините. ВСИЧКО гние в този Пасат. Под задните стопове ръждясва, под лайстната на задната врата. Отдолу го огледай хубаво - магарето, носачите...Буквално отвътре навън избива ръждата в тая кола.
Под светлините на задния номер също провери, дано да е оправено. Иначе ще припаднеш.

Защо така ги лови ръждата тези Пасати Б6 и има ли значение дали е комби или седан еднакво ли ги лови ръждата


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот Mishonti » Чет 01 фев 2018 23:11


То има ли автомобил, който не го лови ръждата? Стига наливахте така Б6цата какъв гнилоч била, няма такова нещо.


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 815
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот Asko VW » Пет 02 фев 2018 16:49


evgeni_stz написа:От миналата седмица съм горд собственик на Б6 105к.с. 2008г 126000 по километраж.Днес без да искам намерих в документите залепена бележка за смяна на масло 2014г бил на 105000 км.Но няма значение колкото толкова,важното е да ме вози.Днес го взех от сервиза за обслужване,майстора на който имам доверие ми е сложил това масло само че забелязах че не 5-30 дано да не е проблем това.Каза че са сваляли картера и маслената помпа.
За шума го чух днеска след като взех колата....Давам на контакт и едно бръмчене ми се чува около лоста и под волана в ляво.На изключен климатроник е това.Предните дни не бях чувал нищо подобно, незнам може и преди това да го е имало.Климатроника си работи нормално духа навсякъде.
Някаква добавка на нафтата слагате ли?

Да ти е честита придобивката. По отношение на бръмченето, единственото за което се сещам към момента е вентилаторчето на мултимедията, при мен като изгася и извадя ключа няколко секунди се чува едно леко бръмчене точно от него, но при мен не е оригиналната, колата я купих със сменена мултимедия, та не знам дали и оригиналните имат такова вентилаторче и ако имат дали се чува.


mishuk
Мнения: 20
Регистриран на: Нед 14 яну 2018 12:23
Автомобил: VW Passat b6 VW Passat CC
Двигател: 2005 2011

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот mishuk » Пет 02 фев 2018 22:05


Pagemakerboy написа:По отношение на ламарините. ВСИЧКО гние в този Пасат. Под задните стопове ръждясва, под лайстната на задната врата. Отдолу го огледай хубаво - магарето, носачите...Буквално отвътре навън избива ръждата в тая кола.
Под светлините на задния номер също провери, дано да е оправено. Иначе ще припаднеш.

Това не е сериозно. Имам от най първите Б6 продадена ноември 2005 година ,ако откриеш една пета от нещата ,който според теб гният като луди ,ти я подарявам. Забравих да добавя че от три години кара с натисната врата и две деруги,но дори и там няма ръжда. Сняг почти не вали където живея,но сол се хвърля от сърце ,цяла зима. Колата се мие на две седмици.


Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот Pagemakerboy » Съб 03 фев 2018 0:14


Напълно възможно ако е докарана от Италия колата. Мъките са с колите от Германия, Холандия, Дания, Швейцария, Англия.
Аз също ти говоря от опит.

http://www.ukpassats.co.uk/phpbb/viewto ... =9&t=46089
http://forums.vwvortex.com/showthread.p ... h-the-rust


mishuk
Мнения: 20
Регистриран на: Нед 14 яну 2018 12:23
Автомобил: VW Passat b6 VW Passat CC
Двигател: 2005 2011

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот mishuk » Съб 03 фев 2018 11:23


Колата ми е била лондончанка цял живот,може би просто съм бил щастливец.Зачетох се че общо взето ,на който му се е занимавало ,проблемите са отстранени на основание 12 годишната гаранция за корозия. Не знам доколко е възможно в България.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот hooligan_sk » Съб 03 фев 2018 21:19


Зависи къде е каран, колко често е мит през зимата и как е съхраняван дадения екземпляр. Б6 определено не е пословичен ръждилник като Мазда 6 примерно. Но кола карана по Северно море или в Австрия, мита веднъж на 3 месеца, доста вероятно да е напъпила цялата :th_up


Кiko
Мнения: 92
Регистриран на: Съб 23 авг 2014 15:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот Кiko » Пон 05 фев 2018 14:34


Всеки ден гледам обявите едни и същи Б6 читав седан 140 к.с. BMP мотор High line със доказуеми километри не мога да си намеря


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот k_garchev » Пон 05 фев 2018 18:24


Кiko написа:със доказуеми километри

Много пари ще трябва да приготвиш за реални километри.Хич не си мисли,че ще има 10-12 годишен автомобил от този клас на 160-170000км.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот hooligan_sk » Пон 05 фев 2018 21:29


Има, но много рядко в БГ. Много са скъпи за тук. :th_up


Кiko
Мнения: 92
Регистриран на: Съб 23 авг 2014 15:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот Кiko » Вто 06 фев 2018 7:27


https://www.cars.bg/offer/c2463324 Колеги какво ще кажете за тази оферта и може ли да се има доверие на тази сервизна книжка


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 815
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот Asko VW » Вто 06 фев 2018 12:22


Принципно това, че са обявили ВИН-а за проверка е добър знак, но знаели човек до къде са стигнали вече възможностите за манипулация :mhihi . Само имай предвид, че като бивш собственик на Пасат, вътре в С класата може да ти се види леко тесничко.


Кiko
Мнения: 92
Регистриран на: Съб 23 авг 2014 15:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот Кiko » Вто 06 фев 2018 13:15


Asko VW написа:Принципно това, че са обявили ВИН-а за проверка е добър знак, но знаели човек до къде са стигнали вече възможностите за манипулация :mhihi . Само имай предвид, че като бивш собственик на Пасат, вътре в С класата може да ти се види леко тесничко.

Хахаха колега да не ме следиш че се интересувам и от С класа


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 815
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот Asko VW » Вто 06 фев 2018 15:11


Не разбирам какво имаш предвид. В какъв смисъл да те следя ?



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: anton123 и 47 госта