Мнение за покупка на Touareg

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
VKG
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 03 сеп 2017 18:52
Автомобил:
Двигател:

Мнение за покупка на Touareg

Мнениеот VKG » Сря 20 сеп 2017 0:15


Здравейте :smile

От известно време съм решил да си закупя нов автомобил. Гледах доста марки, както и класове автомобили и се спрях на джип, и по-точно на VW Touareg. Мисля да е производство 2011-2012 година. Автомобилът ми харесва изключително много. Изчел съм толкова много статии относно автомобила и по изводите, които си вадя от тях, мисля да е 3.0 TDI 245 к.с. Бил най-качествения мотор. Автомобилът ще се кара основно градско и междуградско (по магистралата). Мисля, че това е важно уточнение предвид славата му на offroad-ър и предполагам щеше да има въпроси за това на какъв терен ще се кара. С две думи, ще го използвам за „градски джип“ главно.
Идеята в случая е, ако може да ми дадете съвети относно Touareg, какво да очаквам от него (здрав ли е или кекав, комфортен или твърд и т.н.) и заслужава ли си инвестицията.
Друг вариант е Mercedes ML facelift 2012 година. Но за мерцедеса нямам абсолютно никакви впечатления, затова се концентрираме в Touareg.

Благодаря предварително и лек ден/вечер :wink

Последна промяна от VKG на Сря 27 сеп 2017 14:20, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение за покупка на Touareg

Мнениеот dobrin » Вто 26 сеп 2017 22:38


Като цяло мненията са, че Туарегът след 2010 година е в доста отношения по-добър от предшественика си. Като цяло е по-лек, по-лесен за управление, по-комфортен, по-икономичен. Усеща се повече като автомобил, отколкото като джип. Това естествено, води и някои последствия, но дали те ще бъдат оценени като негативи е друг въпрос. Докато при предходното поколение на Туарег до 2010 г. оффроуд способностите бяха серийно налични, то при новия понижаващи предавки и блокаж на диференциалите има само с доплащане на опцията Terrain Tech. С цел спестяване на килограми, част от интериорът, особено в задната част, е пострадал от към лукс - например липсва кожена тапицерия на дръжките на вратите (не може да бъде поръчано дори с кожените салони), липсва и кожено табло. Тъй като ти ще ползваш автомобила най-вече за "градски джип", то притесненията с оффроуд способностите не би трябвало да са от значение. Според мен и луксът не е избягал чак толкова, но естествено всичко е въпрос на вкус.
Двигателят, на който си се спрял, е реално най-предпочитаният и най-успешен в Туарег като съчетание разход-поддръжка-динамика. В тези години е с мощност 245 конски сили. Приятел имаше такъв Туарег, но неговият беше с МТМ чип и не мога да кажа как е без чипа. Автомобилът върви повече от прилично. По негови данни разходът в София се върти между 11 и 14 литра на 100 км. За разхода обаче от особено голямо значение има къде се управлява и какъв е размера на обувката :mhihi
Ако автомобилът е с въздушно окачване е достатъчно комфортен. Не съм карал без и не мога да дам сравнение лично, но по впечатление на запознати с нормалното окачване Туарегът подрусва повечко - все пак е по-височък. Това също обаче е доста субективно, така че ако имаш възможност - покарай и двата варианта и се убеди сам.
Успех в избора!


harati
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 23 май 2009 17:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за покупка на Touareg

Мнениеот harati » Съб 30 мар 2019 18:31


Здравейте, колеги! Да повдигна темата с въпрос имнения за Туарег 2014, V6 TDI 245к.с.
Интересува ме порблемните моменти или “детските болести” при този SUV?
Спрял съм се на Туарег от Порше Бг или Германия, на около макс 130-150К км. та..... какво ги боли, кога, защо?
За уточнение - аз съм безкомпромисен с поддръжката на колите си, ако това би било полезно за не проявление на дадени проблеми.


harati
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 23 май 2009 17:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за покупка на Touareg

Мнениеот harati » Пон 01 апр 2019 22:44


Мъртъв ли е този форум? :icon_lol :bishop


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Мнение за покупка на Touareg

Мнениеот Чудомир » Пон 01 апр 2019 22:48


Не, просто не са много хората, които карат такава кола, и трябва време, докато видят темата.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 60 госта