Съвети и мнения за Passat B6 3.2 FSI DSG 4Motion.

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
zdravkop64
Мнения: 223
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Re: Съвети и мнения за Passat B6 3.2 FSI DSG 4Motion.

Мнениеот zdravkop64 » Чет 27 яну 2022 16:30


Какво точно те притеснява в теглича? Това си е екстра, но не за дърпане на ремарке, а действаща като задължителна дистанция /в рамките на шегата/. Няма ново табло и стар волан- колегата нещо се е объркал. Писането с главни букви пък изобщо няма отношение към колата, още повече, че ще я проверите с лицензиран софтуер. В понеделник по кое време ще я гледате? Ако евентуално се освободя мога да дойда и аз с моя шестак, за да имаш база за сравнение.




Потребителски аватар
borislav_mladenov
Мнения: 358
Регистриран на: Съб 09 май 2009 13:36
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 3_2 VR6 2008
Местоположение: Хасково

Re: Съвети и мнения за Passat B6 3.2 FSI DSG 4Motion.

Мнениеот borislav_mladenov » Чет 27 яну 2022 18:02


Пасата изглежда добре. Аз също съм го заглеждал. Блазнещо изпълнение. Аз съм от 4-5 месеца с такъв двигател и кола. Мога да кажа само положителни неща за всичко. Естествено единствено разхода е по- висок от обикновено. Но в моменти когато си караш нормално без да даваш постоянно газ и да бучи мотора разхода е приемлив. Иначе когато ти е кеф ще понамачкаш педала да чуеш рева


gdavidoff
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 14 ное 2009 13:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ботевград

Re: Съвети и мнения за Passat B6 3.2 FSI DSG 4Motion.

Мнениеот gdavidoff » Чет 27 яну 2022 20:36


zdravkop64 написа: Това си е екстра, но не за дърпане на ремарке, а действаща като задължителна дистанция
:mhihi :mhihi :mhihi :mhihi
Притиснението е за ремаркето или караваната (по вероятното)... :biggrin

Иначе за диганостиката и обслужването ми препоръчаха Дарин от Плевен, бил факир на ВАГ–овете. Ще видим... :smile
Принципно мисля към 11 да съм в Плевен с аверчето, че си е час и нещо път от Ботевград..
Приготвил съм се за сериозно обслужване!!! :Mr Green Fun :Mr Green Fun :Mr Green Fun

borislav_mladenov написа: Естествено единствено разхода е по- висок от обикновено. Но в моменти когато си караш нормално без да даваш постоянно газ и да бучи мотора разхода е приемлив. Иначе когато ти е кеф ще понамачкаш педала да чуеш рева


Определено първоначално ще муе висок разхода :icon_lol :icon_lol :icon_lol
А да те питам с 98 ли го караш, защото намирам инфо и за 95... Лично ще сипвам ако го взема 98 или 100, че ми е интересно...


Потребителски аватар
borislav_mladenov
Мнения: 358
Регистриран на: Съб 09 май 2009 13:36
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 3_2 VR6 2008
Местоположение: Хасково

Re: Съвети и мнения за Passat B6 3.2 FSI DSG 4Motion.

Мнениеот borislav_mladenov » Чет 27 яну 2022 21:00


Основно 95. Като ми кефне и 100 слагам ама по- рядко.
Даже обмислям и газова да сложа, ама ще видим. Вече цените са доста по- достъпни и съотношението бензин : газ си заслужава


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Съвети и мнения за Passat B6 3.2 FSI DSG 4Motion.

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 27 яну 2022 21:20


От снимките изглежда много добре. На живо какво ше излезе....?


gdavidoff
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 14 ное 2009 13:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ботевград

Re: Съвети и мнения за Passat B6 3.2 FSI DSG 4Motion.

Мнениеот gdavidoff » Чет 27 яну 2022 22:01


Ще напиша в понделник!! :biggrin :biggrin
Още едно питане, за DSG-то ми казаха някъв трик, под наклон колата и на D да се включи, не трябвало да тръгва назад.
До сега съм карал все ръчки и не съм на ти с автоматите особено... :icon_lol :icon_lol :icon_lol


Потребителски аватар
dispatch
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 21 май 2008 20:33
Автомобил: Passat В6 HighLine 2010
Двигател: CBBB DSG6 02Е
Местоположение: Павликени

Re: Съвети и мнения за Passat B6 3.2 FSI DSG 4Motion.

Мнениеот dispatch » Чет 27 яну 2022 22:50


За DSG не важи.
Относно конкретната обява - външно добре изглежда; вътре салона също хваща окото.
Рядко за модела е памет на седалките, дисктроник, Лайн-асист, автоматично отваряне и затваряне на петата врата и подгрев на предното стъкло, което е плюс. Окачването е екстра също, но амотрисьорите са цифра и за мен е минус. Таблото е ровено, защото знака в средата трябва да е комби, а не седан.
Според мен за края на 2009-та би трябвало да е с новия волан и новия панел на климатроника. На Филип ревюто Пасата мисля беше преди 2008-ма.
Продавача написал, че е "БЕЖОВ металик с уникален гланц"... Вероятно съм далтонист... не успях да го видя като БЕЖОВ. Двигателя не бил се обслужвал...
Като цяло много крещящо обяснение, което леко разваля обявaта.


K
Мнения: 1333
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Re: Съвети и мнения за Passat B6 3.2 FSI DSG 4Motion.

Мнениеот K » Пет 28 яну 2022 7:29


gdavidoff написа:Още едно питане, за DSG-то ми казаха някъв трик, под наклон колата и на D да се включи, не трябвало да тръгва назад.
До сега съм карал все ръчки и не съм на ти с автоматите особено... :icon_lol :icon_lol :icon_lol


Който ти го е казал не е в час с тези автомати.
DSG си тръгва назад.
Огледай го много добре за ръжда по веждите на всички калници.


Потребителски аватар
Tipsy
Мнения: 1073
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: НЕ СЪМ ОТ СОФИЯ

Re: Съвети и мнения за Passat B6 3.2 FSI DSG 4Motion.

Мнениеот Tipsy » Пет 28 яну 2022 7:48


K написа:DSG си тръгва назад.

Значи ли това, че моето е развалено? Под наклон пускам педала на спирачката и започва да лази напред.
Искам да си изясня защото и аз съм чувал, че не трябва да тръгва назад ако всичко е наред.


Потребителски аватар
borislav_mladenov
Мнения: 358
Регистриран на: Съб 09 май 2009 13:36
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 3_2 VR6 2008
Местоположение: Хасково

Re: Съвети и мнения за Passat B6 3.2 FSI DSG 4Motion.

Мнениеот borislav_mladenov » Пет 28 яну 2022 9:22


Не е лошо и една верига да се смени. И тогава вече поне ще знаеш че няма да имаш за какво да мислиш следващите 100 000 км. Че и повече. Освен масло и бензин


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Съвети и мнения за Passat B6 3.2 FSI DSG 4Motion.

Мнениеот hooligan_sk » Пет 28 яну 2022 10:09


Тръгването напред на равно или наклон при DSG е изцяло софтуерна симулация, тук няма torque converter, който да провериш по такъв начин. Кутиите от Г7/Б8 насам със сигурност си тръгват напред винаги. При Б6, колегите ще кажат. Явно техните тръгват назад :)


gdavidoff
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 14 ное 2009 13:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ботевград

Re: Съвети и мнения за Passat B6 3.2 FSI DSG 4Motion.

Мнениеот gdavidoff » Пет 28 яну 2022 19:06


За смяната на веригата е повече от ясно, че ще е едно от първите неща при обслужването!! А DSG-то освен ако го усетиш да придърпва при смяна на скоростите, как може да се хване, че нещо не му е наред (разглабяне????)?
dispatch написа:Продавача написал, че е "БЕЖОВ металик с уникален гланц"... Вероятно съм далтонист... не успях да го видя като БЕЖОВ. Двигателя не бил се обслужвал...

Преди седмица имаше обява с бежов пасат от същата автокъща пак 3.2 и явно е имало копи-пейст.
Определено, описанието е малко.... :Mr Green Fun :Mr Green Fun, гледам да се абстрахирам от него!!! :biggrin :biggrin


Потребителски аватар
dispatch
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 21 май 2008 20:33
Автомобил: Passat В6 HighLine 2010
Двигател: CBBB DSG6 02Е
Местоположение: Павликени

Re: Съвети и мнения за Passat B6 3.2 FSI DSG 4Motion.

Мнениеот dispatch » Пет 28 яну 2022 22:19


hooligan_sk написа:Тръгването напред на равно или наклон при DSG е изцяло софтуерна симулация, тук няма torque converter, който да провериш по такъв начин. Кутиите от Г7/Б8 насам със сигурност си тръгват напред винаги. При Б6, колегите ще кажат. Явно техните тръгват назад :)


При по-голям наклон тръгва леко назад докато не подам газ. Понеже знам какво ще стане, подавам газ веднага след спирачаката и не успява да тръгне назад.
По принцип AUTO HOLD-a винаги ми е активиран и не позволявам да тръгва назад, защото натоварва съединителя.


Потребителски аватар
ionov
Мнения: 169
Регистриран на: Вто 17 апр 2007 18:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Елин Пелин

Re: Съвети и мнения за Passat B6 3.2 FSI DSG 4Motion.

Мнениеот ionov » Съб 29 яну 2022 9:27


dispatch написа:подгрев на предното стъкло


Някой може ли да каже по какво се познава подгрева на предното стъкло?


zdravkop64
Мнения: 223
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Re: Съвети и мнения за Passat B6 3.2 FSI DSG 4Motion.

Мнениеот zdravkop64 » Съб 29 яну 2022 10:41


dispatch написа:
При по-голям наклон тръгва леко назад докато не подам газ. Понеже знам какво ще стане, подавам газ веднага след спирачаката и не успява да тръгне назад.
По принцип AUTO HOLD-a винаги ми е активиран и не позволявам да тръгва назад, защото натоварва съединителя.

Нещо не разбирам- как така хем тръгва назад, хем Ауто холда ти е активиран. Моят Пасат не тръгва и сантиметър назад с включен ауто холд.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 162 госта