Съвет за покупка на Passat Variant B8 2.0 TDI DSG

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет за покупка на Passat Variant B8 2.0 TDI DSG

Мнениеот VWGT » Вто 26 мар 2019 16:48


ДасВелтАуто не трябва да се отписва току така, при мен също цената дойде около 2000 лева + на аналогичните по автокъщите, но заради реалната сервизна история тези пари абсолютно си заслужават. Веднага разбираш кой консуматив/агрегат кога е сменян или трябва да се смени и много лесно може да си планираш бъдещите разходи.
Една кола ако е поддържана както трябва и е изкарала 150 000 км без дефакти, ще изкара още толкова без проблем. Аз обикновено правя по 60-70 000 за 4-5 години преди да сменя колата, така че подобна сделка ми е идеална.




Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Съвет за покупка на Passat Variant B8 2.0 TDI DSG

Мнениеот hooligan_sk » Сря 27 мар 2019 10:36


ДасВелтАуто има смисъл, но има един голям недостатък за мен и за 30-40% от търсещите. Предлагат само дизели. :biggrin
Приятел който работи в Изток, ми каза че в системата на Дасвелт виждат 1300-1400 коли и от тях около 100 са бензинови.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Съвет за покупка на Passat Variant B8 2.0 TDI DSG

Мнениеот Stivi » Сря 27 мар 2019 10:59


Ами нормално е да са почти 100% дизели,политиката "антидизел" в Европа сваля много цената на колите, и така прекупвача има много по-голяма печалба,за какво му е да се занимава с бензинки :a045


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Съвет за покупка на Passat Variant B8 2.0 TDI DSG

Мнениеот hooligan_sk » Сря 27 мар 2019 11:20


Винаги е било така, ефекта от дизелгейт не е основен фактор тук. 3-4 годишна кола на 150 000 + пробег е дизелов fleet car, върнат от оперативен лизинг. Мениджърите на големите автопаркове в големите фирми в Германия, не се интересуват от дизелгейт, продължават да залагат на дизела. И това е съвсем нормално, 2л. разлика на 100км, при 50 000км годишен пробег са непреодолим фактор. Проблема на ДасВелт, до колкото има такъв за потребители като мен, е че не залагат на работа с частни клиенти(които купуват и връщат по-често бензинови коли), а залагат на количеството. :th_up


smokiii
Мнения: 9
Регистриран на: Сря 12 фев 2014 0:33
Автомобил: Seat Leon
Двигател: TDI AFN 110

Re: Съвет за покупка на Passat Variant B8 2.0 TDI DSG

Мнениеот smokiii » Пет 01 яну 2021 20:03


Здравейте, заканил съм се да си купя passat B8 2.0 TDI DSG (150 коня са повечето обяви, на които съм се спрял) от dasweltauto. Няколко от фаворитите ми са DSG с теглич, мислите ли, че е разумно по подразбиране да се подминават такива обяви заради теглича ? Другия ми въпрос е за цялостното обслужване (ремък, ролки, водна помпа и т.н.), видях, че един колега се е доверил на гаранцията и е карал до 210 хиляди, след което по спецификация се казва, че ремъка трябва да се смени и си го е сменил тогава. Дали той е бил късметлия, или си е масово с колите от dasweltauto да изкарат с ремъка до около 200к без драми. Все пак говорим за коли 2016, не съм сигуен дали по спецификация са указани само километри или има и срок и което настъпи първо (210к километра или 4-5 години примерно), защото ако има такъв срок, дори и да купя кола на 140к килоетра, тя си е вече на 4 години и може би е разумно да се подмени ремъка и всичко останало, което съпътства такъв ремонт.


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет за покупка на Passat Variant B8 2.0 TDI DSG

Мнениеот Sarafov_03 » Съб 02 яну 2021 18:47


210 хиляди или 5 години. Сменяш на петата година, за да си спокоен и то в официален сервиз по програма 4+. Това, разбира се не е заповед, а просто съвет, който не си длъжен да спазиш.
На предишния ми b7 бях с теглич, не съм имал никакви проблеми, притежаването му не означава, че задължително е теглил ремарке с кон в него. :biggrin


Потребителски аватар
Dviktor2021
Мнения: 11
Регистриран на: Пон 05 апр 2021 9:27
Автомобил: VW Passat B8 Comfortline
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет за покупка на Passat Variant B8 2.0 TDI DSG

Мнениеот Dviktor2021 » Чет 08 апр 2021 5:50


Здравейте, да не отварям поредната тема, насочил съм се към този автомобил https://www.dasweltauto.bg/detail/20005 ... tCol=price. Мисля в почивните дни да се разходя до Велико Търново, за да видя на живо. Четох доста коментари за панораменя покрив, но при предходната генерация, дали имате набюдения как са нещата при B8?


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Съвет за покупка на Passat Variant B8 2.0 TDI DSG

Мнениеот netizen » Чет 08 апр 2021 8:00


Доста добре оборудван като за comfortline! Като изключим таблото и седалките - всичко друго му е добре.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Съвет за покупка на Passat Variant B8 2.0 TDI DSG

Мнениеот Vlad777 » Вто 13 апр 2021 10:10


Наистина изглежда доста добре на описание и снимки. Седалките не са кожа, но има настройка на лумбална опора с масаж, което прави шофьорската седалка много комфортна. Фаровете са LED ниво 2 с Variable Light Distribution, което е супер. Стоповете са ниското ниво, но пък това не те касае особено, освен за външния вид. Има си всички необходими асистенти - ACC, lane assist, мъртва зона, излизане от паркинг на заден, камера - все полезни неща в ежедневието. Панорамата и бутонът за отваряне на задния капак са също плюсове. Има и вграден инвертор на 220 волта между предните седалки.

Няма самопаркиране, но специално за мен това е абсолютно безсмислено. На едната кола имам и съм го ползвал само веднъж, от любопитство. Може да паркира само на доста широки места, на които така или иначе никой не би трябвало да има затруднение да паркира, а в тесните места в реалния живот така или иначе не може да помогне.

DCC - адаптивното окачване също е доста скъпа и сравнително рядка екстра и позволява да се возиш и комфортно, а и по-втвърдено при желание. Тук обаче има и един минус - амортисьорите са по 1000 лв бройката, докато при обикновените - четирите са 1000 лв. Все пак колата не е първа младост, но пък и не е сигурно, че скоро ще се наложи смяна.

За мен единственият по-сериозен минус е малката навигация и то не защото е малка, а защото няма Appconnect. Така няма да може да се показва навигацията от телефона (Waze, Google Maps и т.н.) на дисплея. Но пък това мисля, че е решим проблем.

Таблото не е дигитално, но не е болка за умиране. Някои казват, че на тези табла могат да се превъртат километрите, а на дигиталните не могат, но предвид, че купуваш колата от WeltAuto, това не трябва да те притеснява.

Като цяло колата бих си я купил ако след оглед всичко технически й е наред :th_up Гледам, че е и обслужена наскоро, така че имаш поне година в която само сипваш нафта и караш!

П.П. Колата е произведена на 14.09.2016

И цветът е супер - точно като моя - Indium Grey (Indiumgrau на немски) :mhihi


Потребителски аватар
Dviktor2021
Мнения: 11
Регистриран на: Пон 05 апр 2021 9:27
Автомобил: VW Passat B8 Comfortline
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет за покупка на Passat Variant B8 2.0 TDI DSG

Мнениеот Dviktor2021 » Пон 19 апр 2021 19:22


Благодаря много за информацията на всички, видях колата на живо, много приятна и няма почни никакви забележки. Отказах се от нея поради две причини, DCC адаптивното окачване и панорамения покрив. Хубави екстри, но на мен ми се струват рискови и свързани с допулнителни разходи след време.

Днес минах през Порше София Юг, за да разгледам този https://www.dasweltauto.bg/haendler/por ... ortCol=RSS. За сега ми допада, само не му е сменено маслото на скоростите на 120000 както е по книгите.


!R1
Мнения: 121
Регистриран на: Нед 07 фев 2021 23:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет за покупка на Passat Variant B8 2.0 TDI DSG

Мнениеот !R1 » Пон 19 апр 2021 19:55


Кога е била последната смяна на маслото в кутията?


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Съвет за покупка на Passat Variant B8 2.0 TDI DSG

Мнениеот group® » Вто 20 апр 2021 9:06


Dviktor2021 написа: Отказах се от нея поради две причини, DCC адаптивното окачване и панорамения покрив.


DCC се заменя лесно с нормални амортисьори, ако счетеш, че не го искаш.
За панорамата при В8 няма данни да е проблемна.


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет за покупка на Passat Variant B8 2.0 TDI DSG

Мнениеот Sarafov_03 » Вто 20 апр 2021 9:54


Скъпичка е за комфортлайн, освен добрата година не виждам нищо особено за тия пари (ще ти свалят 900 лева). Не е голямата навигация, не са добавили някоя глезотийка (освен безжичното зареждане) километрите поне да бяха около 100-те хиляди, да се замислиш. Но това е субективна преценка, решението е твое.


Потребителски аватар
Dviktor2021
Мнения: 11
Регистриран на: Пон 05 апр 2021 9:27
Автомобил: VW Passat B8 Comfortline
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет за покупка на Passat Variant B8 2.0 TDI DSG

Мнениеот Dviktor2021 » Чет 22 апр 2021 17:38


Благодаря, прави сте за цената след като сравних двата модела, този с DCC адаптивното окачване и панорамения покрив, може би повече си заслужава от гледна точа на екстри, поне като се взима нещо да има удобвства. Вече продадох старата семейна кола и скоро трябва да взимам нещо, но да видим какво ще е.


Потребителски аватар
Dviktor2021
Мнения: 11
Регистриран на: Пон 05 апр 2021 9:27
Автомобил: VW Passat B8 Comfortline
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет за покупка на Passat Variant B8 2.0 TDI DSG

Мнениеот Dviktor2021 » Вто 04 май 2021 11:51


Привет, след като си смених няколко пъти мнението, накрая реших и взех първата кола от Велико Търново с DCC адаптивното окачване и панорамения покрив.
Прикачени файлове
C4187050-34B9-4D43-B7E4-5A2AA991828B.jpeg

Последна промяна от Dviktor2021 на Вто 04 май 2021 17:17, променено общо 1 път.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 97 госта