Избор на семейно комби: 10-15к

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
vuryss
Мнения: 32
Регистриран на: Вто 26 окт 2010 23:11
Автомобил: VW Golf MK4 TDI
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот vuryss » Сря 30 яну 2019 21:24


Здравейте,
в момента карам Golf 4-ка дизелче двувратка, но очаквам вече 2-ро дете и това стани да слеза вече е гадно.
Че това което търся е широка кола - комби (да побира багаж за семейство с 2 деца).
Искам да си избера бензин, че дизела има много неща които да му се развалят и не ми се рискува. Особено като главно карам градско и тоя DPF филтър няма да може да се регенерира като хората. И с тея тенденции с емисийте и бойкота на дизели - избора ми е бензин.
Също така не искам газ, маз, метан и подобни. За каквото си е произведена с това искам да карам.
Мислих си за автоматик или не - все още съм на кантар. Ако е автоматик в никакъв случай CVT.
Главния ми критерии в случая е здравината. Не ми трябват никакви екстри. Искам да не се чупи и да не ме оставя на пътя. Наясно съм, че няма как да не се ремонтира, но не искам да е през няколко месеца.
Бюджета ми е около 10-15к като имам в предвид, че след това ще трябва и поне 1к+ за първоначално обслужване.

До сега разглеждах следните варианти:
Avensis 2010-13 - автоматика е CVT което ме отказа. Не видях ръчни без газова като оферти...
Accord 2009-11 - мненията са красноречиви - повечето викат, че са на стара слава и в момента били чупливи. Повечето които виждам са автоматици - не знам дали са здрави и колко издържат.
Mazda 6 ~2010 - виждам добри отзиви. По-евтина е от горните. Не знам какво е качесвото.
Гледах и субарутата - отново нямам достатъчно отзиви.
Мислех си и за VAG групата, но там което чувам е че са невероятно добри в "планираното износване" и едва ли не са планирали след гаранцията да си вземеш нови или не да излизаш много от сервиза. Бензиновите двигатели са TSI - за които чувам само лоши неща от всякъде. Пасат и евентуално superb са добри варианти в тоя случай.

С това горе доло ми се изчерпва асортимента от разглеждани варианти.

Като цяло моля за съвет кое според опита ви е най-издръжливото бензиново комби. Нямам нужда от никакви екстри - само да не ме оставя на пътя. За автоматика също няма значение - чувам че там двигателите били по-запазени. Искам да не е по-стара от 10 години, просто защото всичко си има даден живот и не искам да я сменям след 1-2 години пак.

ПС: Френско, италянско, румънско - Ц.




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 30 яну 2019 22:03


Трудна работа братче.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот hooligan_sk » Сря 30 яну 2019 22:16


https://www.mobile.bg/11547153312461600

W204 е мислен да е дълговечен и ако намериш адекватно поддържан екземпляр, проблемите ти ще са минимални. Освен това колата е доста яка.


Потребителски аватар
vuryss
Мнения: 32
Регистриран на: Вто 26 окт 2010 23:11
Автомобил: VW Golf MK4 TDI
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот vuryss » Сря 30 яну 2019 22:20


hooligan_sk написа:https://www.mobile.bg/11547153312461600

W204 е мислен да е дълговечен и ако намериш адекватно поддържан екземпляр, проблемите ти ще са минимални. Освен това колата е доста яка.


Мерцедеса ми попадаше в категорията - елитна кола - 10^19 екстри които да се развалят. Поддръжката - като съм гледал ценовите листи, то смениш 2 части и платиш повече от цялата кола... А и напоследък всеки ми вика, че най-много се чупят :(


teodorpc
Мнения: 231
Регистриран на: Сря 14 фев 2018 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот teodorpc » Сря 30 яну 2019 22:24


Хлопел инсигния разгледай, доста положителни мнения има, че то не останаха много варианти след като ги отсяхте.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 31 яну 2019 8:20


Мазда 6 не е никак лош вариант, двигтелите са бензинови на форд и са екстра като поддръжка и разход.
За Акорд, не съм им запознат с бензиновите мотори, там има един 2.2 дизел 140 к.с който всички го водят вечен, колко е вярно, не знам


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 559
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот alpinab » Чет 31 яну 2019 8:47


Passat B6 2ка 2010 дизел 140 к.с. CBAB мотор. Вписва се в бюджета и колата е доста прилична. С новото табло и волан на Б7, има поне 10тина такива в мобилето.

За Хонда акорд комби автомат. Изцяло японска. Всичко по нея е Made in Japan. Автоматика им е техен и не е CVT. Надеждна кола е. Аз бих заложил само на бензинова Хонда. Ние имаме Хонда в семейството и когато съм ходил в Омбре сервиз за Джаза ни, съм обсъждал с Омбре какво му е мнението за 2.2то. Цитирам: "Да се бяха надалече от 2ра употреба такава. Може добре да се наиграеш с нея".

Много важен момент ,че за поддръжка на истинска японска кола в БГ, ако не се купуват оригинални части от дилър на 99% от частите, които се водят японски по магазините за генерално менте. И за жалост избора е доста ограничен спрямо части за ВАГ кола. Давам пример: На Джаза ни, съм сменял ЕГР, който е само и единствено оригинален. Няма аналог. 600лв.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот forski » Чет 31 яну 2019 9:39


Във този автомобилен клас, специално при японските автомобили Хонда Акорд винаги е била най добрия избор!


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот Mishonti » Чет 31 яну 2019 11:03


Човека твърдо не иска дизел, въпреки това му се предлага. Умно.
Най-безпроблемен и качествен автомобил в тези така подбрани критерии са два варианта - добре подбрани w204 или w211. Всичко друго е компромис - Хонди, Мазди, Фордове..


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот hooligan_sk » Чет 31 яну 2019 11:34


W204 и W211 не ги слагай в едно изречение по-добре. Първото е показно как се прави солиден и модерен автомобил, второто е показно как се прави бъгав и чуплив такъв.


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот quattro^^ » Чет 31 яну 2019 12:53


Mishonti написа:Човека твърдо не иска дизел, въпреки това му се предлага. Умно.
Най-безпроблемен и качествен автомобил в тези така подбрани критерии са два варианта - добре подбрани w204 или w211. Всичко друго е компромис - Хонди, Мазди, Фордове..

на w211 кое му е безпроблемното?Що изброените да са компромис, след w210 мерцедеса е за хора които са пристрастени към марката мерджан и здравина и безпроблемност в едно изречение...ай няма нужда.В америка хонди, тойоти и фордове са на първи места и се карат на трепане тука само гъзарията гледате компромис било :icon_lol


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот Mishonti » Чет 31 яну 2019 12:56


Аз пък не мога да сложа w211 и чуплив в едно изречение. Изключително здрав автомобил, ако е подбран добре, но задължително с бензинов мотор. Друго няма какво да добавя.

В безмислени спорове няма да влизам с хора виждали такива коли на картинка само - без да визирам Хулигана.

Ако пък някой си купува W211 за гъзария смятай, не ме карайте да се смея..


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот hooligan_sk » Чет 31 яну 2019 14:08


Мноооого условности има при избора на един дори бензинов W211. По принцип е супер колата, но голямо четене трябва да падне за да живееш поносимо с нея, не е за всеки. Ето едно полезно видео за този модел конкретно, в един момент минават двигател по двигател, какво се гледа: https://www.youtube.com/watch?v=j6NEgtQQ0Ek

Auto Bild търкалят от 2007г до сега един W204 180 бензин. Базов, ръчка. Следя този тест от тогава. На 500 000км е в момента и продължава напред без сериозни проблеми. Около 250К му смениха компресора на климатика и претапицираха шоф. седалка. След 200К започна да харчи по 1.5-2л масло на 10 000км. Туй то, аз бих гледал такъв бензинов бенц, въпреки че е определено в горната граница на бюджета.


kurt 2
Мнения: 117
Регистриран на: Чет 01 мар 2012 8:36
Автомобил: Polo fun
Двигател: AXR 2005

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот kurt 2 » Чет 31 яну 2019 14:30


Ето ти един евтин и за закупуване и за обслужване автомобил https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=9nspv8 .
Също е постен и откъм екстри-има единствено климатроник.Може и само с климатик.Карал съм такъв Лансер,но с 1,6 двиг,обаче 2,0 136 к.с. си е класика.Вярно-не отговаря на критерия за 10 год.кола.Тази е 12год.вече,а при следващия модел няма комбита...


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4228
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот tdi fen » Чет 31 яну 2019 14:37


volvo v70 или xc 70 доста добри автомобили поносима поддръжка бензинови мотори стара технология (не са особено икономични) ,6 степенен японски автомат сравнително читав и ремонтопригоден има части и атърмаркет не е,както при японските става и на газ
за другите маздата ми харесва най много на външен вид но двигател на форд по добре не и са масларки
хондата е много яка комбито лично не ми харесва много като цяло са здрави дават ядове в гзоразпределението при повече километри и разход на масло двигателите са икономични,но претециозни към горивото искат скъпи масла



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта