Избор на семейно комби: 10-15к

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 812
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот Sonny_89 » Съб 02 юли 2022 22:31


Не мисля, че бюджетът ми отговаря за първото Мондео, но все пак благодаря за предложението :beer . Определено тази генерация ми харесва, но :icon_sad. Вторият го гледах, мога и утре да отскоча да го погледна (с. Труд не ми е любима дестинация за закупуване на автомобил) обаче мисля, че автомата при точно този мотор се слави като проблемен и с ремонти на стойност, половината тази на автомобила. До колкото съм информиран 140 коньовият уж е по-сполучлив.




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 02 юли 2022 22:39


Автомата ако е със сухи съединители е кофти, ако е с хидравлични съединители няма проблем, като ДСГ-то е, механична кутия, мехатроник и хидравличен двоен съединител. Ремонтират се успешно за 1000 до 2000 хил лв. Е, ако звъннеш в мото пфое и питаш за съединителите те оферират с 5200 лв просто няма кой да ги даде.
Цените за ремонт на автоматиците не са вече чак толкова по скъпи от цените за съединител комплект с демпферен маховик и лагер помпа, а и има случаи и на доста по евтини ремонти от един маховик, та не е проблем това поне според мен


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 812
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот Sonny_89 » Съб 02 юли 2022 22:54


Ясно. Явно слуховете за скъпите ремонти са от официални сервизи. "508" със същите кутии ли е оборудвано? Четох и там за роботизирана, която създавала ядове.

Интересно ми какво ви е мнението за този автомобил

https://www.cars.bg/offer/6298cfd099fecc1345099203

Има подробно описание в една фейсбук група за метанови автомобили и прочие. Изглежда добре на снимки,колкото и да не са перфектни, а и собственикът ми се вижда интелигентен и сериозен (издирих го във фейса :screwy), даже има профил тук и е продавал разни неща. Притеснява ме "таксиджийската" кожа и продажбата на колата от 3-4 месеца. Второто го отдавам на високата вече цена на метана.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот cecoa1 » Нед 03 юли 2022 6:32


При Мондеото има и класически автомат на Айсин. При 2,0 до 2010г, а при 2,2 винаги.
...
Загледай и Супърб, ако има в бюджета.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 03 юли 2022 6:52


Sonny_89 написа:"508" със същите кутии ли е оборудвано? Четох и там за роботизирана, която създавала ядове.

На пежото си е съвсем друга глупава история създаваща проблеми


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот Каспър » Нед 03 юли 2022 8:17


Sonny_89 написа:Че жената е фактор, така е, но и аз си искам своето :mhihi. Вановете не ми допадат. Тъст ми има Корола Версо 2006 г. - високо, широко и до там.

Понеже досега си шофирал Opel и казваш, че ти върши работа, за Insignia замислял ли си се? Има необходимите екстри, комфорт и обем, които си описал, че са ти необходими. С този бюджет можеш да си позволиш Insignia A около 2012-2013 год. от последните преди фейса.


Запрян
Мнения: 115
Регистриран на: Съб 28 авг 2021 12:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот Запрян » Нед 03 юли 2022 8:29


Sonny_89 написа:Не мисля, че бюджетът ми отговаря за първото Мондео, но все пак благодаря за предложението :beer . Определено тази генерация ми харесва, но :icon_sad. Вторият го гледах, мога и утре да отскоча да го погледна (с. Труд не ми е любима дестинация за закупуване на автомобил) обаче мисля, че автомата при точно този мотор се слави като проблемен и с ремонти на стойност, половината тази на автомобила. До колкото съм информиран 140 коньовият уж е по-сполучлив.


Powershift e по-кекава, но има автомат с Аisin. A те са здрави и ако е запазена и се обслужи няма да имаш ядове.


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 812
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот Sonny_89 » Нед 03 юли 2022 13:50


cecoa1 написа:Загледай и Супърб, ако има в бюджета.


Цецо, Супърб 2 изглежда огромен и красив във вариант комби, но кинтите не стигат за читав такъв след 2011 г., а и за тази цена винаги бих предпочел Б7 :th_up

Каспър написа:Понеже досега си шофирал Opel и казваш, че ти върши работа, за Insignia замислял ли си се? Има необходимите екстри, комфорт и обем, които си описал, че са ти необходими. С този бюджет можеш да си позволиш Insignia A около 2012-2013 год. от последните преди фейса.


След сравнително вярната служба на астрата съм мислил и за Инсигния, но масовите мнения са по-скоро отрицателни, особено за дизелите, а бензиновите препоръчват само с турбо, чийто цени не са по джоба ми. Като добавим и мненията за малкият простор в купето сравнен с конкурентите, по-скоро бих я подминал :rolleyes

За днес... ходих до с. Труд и огледах по-старото Мондео, което предложи Стефан както и ето този Б7

https://www.cars.bg/offer/62bdd4e7241cd5bd950dc592

Форда с много добро оборудване, без цветна мултимедия, кожата изглеждаше приятна, климатроник работеше, общо взето комфортен автомобил, до колкото може да се разбере на място. Търговеца беше приятен (оказа се съкварталец), а цветът на предната броня в различен нюанс. Запали като 16 годишният ми Опел, с леко претрисане. А, бе, не лош вариант, но не и този екземпляр.
Пасатчето... ами като седнах вътре се почувствах като у дома си :bowdown. Материалите си личат, че са по-качествени, стартирането почти не го усетих, мотора работеше много тихо, миризмата от ауспуха беше като на автомобил с наличен катализатор и ДПФ. Панорамният таван работеше, нямаше автопилот :gruebel, бежово-кафяво е малко подтискащ цвят за салон, но не е болка за умиране.
По-тесен е обаче от Мондео :a045. Задна дясна гума беше със стърчащо парче (джантата удряна), а задният капак имаше някакви лепкави следи, сякаш е бил блиндиран с рекламно фолио. Търговеца беше "по заместване" (бащата уж на истинския) и ми допадна, защото нищо не разбираше и си траеше вместо да ме лъже :mhihi


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4246
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот tdi fen » Нед 03 юли 2022 14:14


пасат е в пъти по-добре от мондео e супер компромис като кола единствено за конкретния бих казал,че панорамата е минус може да създаде проблеми ако се търси по-голямо комби бих погледнал това https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=oui8lb


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 812
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот Sonny_89 » Нед 03 юли 2022 14:39


Винаги съм харесвал V70, но дори днес като показах едно спряло на паркинга, жена ми ме отряза :mhihi. Приличало на катафалка. Возил съм се за много кратко в предния модел и имах усещането, че и танк да мине през него, ще изляза жив от колата. Относно конкретното: 175 к. с. D5 мисля че няма. Вероятно е 185 к. с. Малко по-"екзотичен" автомобил е, но в днешно време части колкото искаш. Поддръжката обаче мисля е по-скъпа от тази при "народните" немци.


!R1
Мнения: 121
Регистриран на: Нед 07 фев 2021 23:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот !R1 » Нед 03 юли 2022 14:48


Като ти е мечта и се чувстваш у дома в B7, съсредоточи се в търсенето на такъв.


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 812
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот Sonny_89 » Нед 03 юли 2022 14:58


Ами стигаме до подобно заключение и ние с жена ми.
Ще трябва да вдигаме бюджета.
Нищо не се коментира за посочената от мен обява :gruebel


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19142
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот stefan4o » Нед 03 юли 2022 15:05


Ти като вдигнеш бюджета и вече отиваш на Пасат 7 или онова якото Мондео :mhihi


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот Vidol Nikolov » Нед 03 юли 2022 16:35


Кола с голям багажник, сравнително не много стара, бензин и в бюджета - Шкода Рапид.
Багажника е огромен дори и на седана, а и има и вариант хеч.
Автоматът е добър, интериора вътре е ок.
Минус за мен, но чисто субективен - няколкото нюанса на осветлението вътре - таблото с уредите свети бяло, климатика и копчетата светят зелено, радиото свети червено. Таблото е изцяло пластмасово, но не скърца.

Другият вариант за наистина голяма и комфортна кола е Ситроен Ц5. Въпрос на вкус са нещата, не всеки би взел Ситроен, но комфорта вътре, тишината, возията, нищо общо няма с Рапица, а цените са сходни, че дори Цитрона е леко по-евтин.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Избор на семейно комби: 10-15к

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 04 юли 2022 6:03


Sonny_89 написа:Винаги съм харесвал V70, но дори днес като показах едно спряло на паркинга, жена ми ме отряза :mhihi. Приличало на катафалка. Возил съм се за много кратко в предния модел и имах усещането, че и танк да мине през него, ще изляза жив от колата. Относно конкретното: 175 к. с. D5 мисля че няма. Вероятно е 185 к. с. Малко по-"екзотичен" автомобил е, но в днешно време части колкото искаш. Поддръжката обаче мисля е по-скъпа от тази при "народните" немци.

Окачването на V70 е фордово, двигателите бензиновите са фордови, дизеловите до 2 литра са пежо, страхотни коли са, стига това определение от жените че приличат на катафалка да не спира човек от купуване. Моята има същото мнение за колата, ама не ми пука какво мисли. Имам ли пари купувам бензиново турбо след 2013 година или с фордов MPS или след 2015 година с айсин кутия



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 68 госта