Избор на Touran дизел до 5000 лева

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
pali
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 29 яну 2021 21:10
Автомобил:
Двигател:

Избор на Touran дизел до 5000 лева

Мнениеот pali » Пет 29 яну 2021 21:16


Здравейте, бих искал да ви помоля за съвет какво да се гледа най-вече при покупка на тоуран до около 5000лв.
Някакви специфични слаби места за модела?
Кои дизелови двигатели са за предпочитане, чувал съм че 2.0 са по-проблемни от 1.9?
Автоматик или ръчна - подръжката на автоматика скъпа ли е и има ли много проблеми?
Всякакви съвети от хора, с опит с модела ще са ми полезни.

Последна промяна от pali на Пет 29 яну 2021 21:55, променено общо 1 път.




thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Избор на Touran дизел автомат до 5000 лева

Мнениеот thanis » Пет 29 яну 2021 21:39


pali написа:Здравейте, бих ...



Колега, на Туаран до 5000 лева се гледа всичко. По-добре ръчка, за тези пари/години. По-добре 1.9 от 2.0 ако са в идентично състояние, ако искаш дизел е на база конкретен екземпляр. За какво ще се ползва и колко км на година ще се правят и също така ако не те бърка да налееш още примерно 2 хиляди лева за различни неща, за да стане кола за каране.... не знам ....

Последна промяна от radotom на Пет 29 яну 2021 22:07, променено общо 1 път.
Причина: Моля, избягвайте ненужните цитати. Има бутон Нов Отговор


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Избор на Touran дизел до 5000 лева

Мнениеот cecoa1 » Съб 30 яну 2021 1:03


Трябва някъде да се залепи на видно място тема за тоя модел, само аз съм писал няколко пъти едно и също. Ама на никой не му се търси, а само с "Туран фв форум" в Гугъл, излизат 4-5 достатъчно информативна теми по въпроса.


Потребителски аватар
piron45
Мнения: 159
Регистриран на: Нед 04 юни 2017 16:18
Автомобил: VW Touran 1_9 TDI DSG
Двигател: BKC 2005
Местоположение: Самоков

Re: Избор на Touran дизел до 5000 лева

Мнениеот piron45 » Съб 30 яну 2021 19:47


Колега, ако попаднеш на добър екземпляр ще останеш доволен. Моя го взех преди 4г за 8к и налях още близо 2к за обслужване и смяна на неща по ходовата част.Но от тогава само гориво и возене. Държи се чудесно и автомата работи безупречно. Сега гледам има и доста по евтини , но в какво състояние са никой не знае. Пробвай и гледай. Автомата трябва да сменя мазно и незабележимо без придърпвания или удар, 1.9 мотора казват че е по добър. Моя е такъв, помпа -дюза.Малко е по шумен от комън-рейла, но на мен не ми пречи.Купето е добре обезшумено. Зимата трудно загрява, на късо разстояние изобщо не мърда стрелката, трябва да мина поне десетина км на скорост, че да загрее и да има хубаво парно. Огледай за някой Екофуел с метан, те също са добри, но май са по скъпи. Комшията ми има такъв и много се хвали от него.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Избор на Touran дизел до 5000 лева

Мнениеот cecoa1 » Съб 30 яну 2021 20:31


Всички дизелови Турани имат дизелова печка. При повечето тя работи(когато не е развалена) като доотоплител. Т.е. работи само заедно с мотора при определени условия. Точно защото тая печка рядко е изправна, колата загрява трудно зимата.


Потребителски аватар
piron45
Мнения: 159
Регистриран на: Нед 04 юни 2017 16:18
Автомобил: VW Touran 1_9 TDI DSG
Двигател: BKC 2005
Местоположение: Самоков

Re: Избор на Touran дизел до 5000 лева

Мнениеот piron45 » Нед 31 яну 2021 12:25


Имам две печки колега. Работят известно време и спират. Свалям едната и качвам другата, но след десетина паления пак същото. Писна ми да разглобявам предницата заради печката и тази зима след последния отказ не ми се занимава да ремонтирам в студовете. Слагах и един китайски електрически боклук. И той изгоря. Нова печка си е доста пари и те така.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Избор на Touran дизел до 5000 лева

Мнениеот cecoa1 » Нед 31 яну 2021 13:33


Това и аз казвам, калпави са им печките. Хубаво е да се преправи в автономна печката, хем е по-комфортно, хем е по-добре за печката. Когато е доотоплител, лошо и влияе, че не работи винаги достатъчно дълго.


Потребителски аватар
Ицку®
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 22:52
Автомобил: 2xTouran TDI
Двигател: CAYC 2014 и CFHF 2015
Местоположение: Поморие

Re: Избор на Touran дизел до 5000 лева

Мнениеот Ицку® » Пон 01 фев 2021 2:14


Стария му Туран беше с автономна печка. Голяма екстра е за зимата. По темата Туран за 5к ще е убит от каране и трябва да имаш заделени парички за някой непредвиден ремонт. Иначе бях доволен от моя. За 9 години никакви сериозни ядове нямах. Автомата е супер, но вече са на години и дооооста км и е на късмет да попаднеш на пазена кола в рамките на този бюджет.


Потребителски аватар
vankat-2
Мнения: 267
Регистриран на: Сря 24 май 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на Touran дизел до 5000 лева

Мнениеот vankat-2 » Пон 01 фев 2021 8:59


cecoa1 написа:Това и аз казвам, калпави са им печките. Хубаво е да се преправи в автономна печката, хем е по-комфортно, хем е по-добре за печката. Когато е доотоплител, лошо и влияе, че не работи винаги достатъчно дълго.

Въобще не са им калпави печките. Тоя модел печки се слагат масово на много марки автомобили.
Много си прав че е хубаво да се направи да е автономна, ноо за да не са го направили някои инж. е имал нещо предвид.

Не знам защо отричате 2.0 дизела но за мене той е по добрият вариант. Карал съм и двата и съм много по доволен от 2.0 TDI.


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Избор на Touran дизел до 5000 лева

Мнениеот thanis » Пон 01 фев 2021 9:06


Не знам защо отричате 2.0 дизела но за мене той е по добрият вариант. Карал съм и двата и съм много по доволен от 2.0 TDI.


Колега, чак да се отрича дизела не. Но в този случай при еквивалентно състояние, по-добре 1.9 последни бройки от колкото 2.0 първи. Така или иначе 2.0 се кара по-меко и комфортно, спор няма, но за потенциална дълговечност ....но всеки си знае. Туаран не си вземаш да си с вратите по завоите. 1.9 е доказано по-безпроблемен и с малко по-голям ресурс. 2.0 имат проблеми с главите и там ако не уцели правилната кодировка, може да му стане неприятно. Дизел за туаран е много добър избор. Просто за този ценови диапазон е по-вероятно да намери читав 1.9 от колкото 2.0. Аз не съм чул някой с 2.0 дизела, да го кара 90 извънградско и 110-120 магистрала и да я пази. При огромно неравномерно термично натоварване, по-податлив е 2.0


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Избор на Touran дизел до 5000 лева

Мнениеот cecoa1 » Пон 01 фев 2021 12:23


vankat-2 написа:Много си прав че е хубаво да се направи да е автономна, ноо за да не са го направили някои инж. е имал нещо предвид.

Не знам защо отричате 2.0 дизела но за мене той е по добрият вариант. Карал съм и двата и съм много по доволен от 2.0 TDI.


Той инженера го е направил абсолютно еднакво и като за автономна печка, но заради маркетинга, е измислено, че могат да ти вземат едни пари отгоре, ако искаш да ти е автономна печката. Разликите са основно по софтуера, да не говорим, че и двата варианта на софтуер си ги има в колата, и е въпрос на кодиране, кой от тях да ползва. Самата печка има малка разлика в нейния си софт, и то не винаги.
И да, тоя модел печка на Вебасто е калпава, твърдят го хора, които само с печки се занимават, и няма място за сравнение примерно със серията ТермоТоп.

Колкото до моторите, писано е също много пъти. 2,0PD са всъщност две разновидности, като и двете се предлагат успоредно до 2010г. Всички 2,0PD до 140к.с. когато са с DPF са с 8-клапанови глави, като първите помпа-дюза 1,9. И страдат от проблемите на старите помпа-дюза, които не са големи, и са във връзка с естествено износване и качество на поддръжката. Всички 2,0PD до 140к.с. които са без DPF, са с 16-клапана. Там вече има пукане на глави в началото, и дюзите са по-проблемни (сменяни са по сервизна акция). Но пък не страдат от дребните проблеми на 8-клапановите, и липсата на DPF също е предимство.
И двата мотора нямат прословутия шестограмен привод на маслената помпа - такъв има само в Пасат(и Шаран 2,0PD) от моделите с напречен мотор(иначе в надлъжните му версии при Ауди, го има винаги).

1,9PD го има до 2010г и със и без DPF. Този мотор е уж много здрав, но всъщност понякога чупи мотора без причина - къса мотовилка, която пробива блока. Има много документирани такива случаи, както и снимки и подробности из нета. И аз мислех, че са малко градски легенди, мой близък приятел кара точно такъв Туран по моя препоръка, но пък впоследствие видях проблема на живо в Турана на мой колега.
Не съм 100% сигурен, но първите варианти на 1,9 със 101к.с. мисля, че не са застрашени от такъв проблем.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Избор на Touran дизел до 5000 лева

Мнениеот samo_pechka » Пон 01 фев 2021 13:43


Защо имам кофти усещане, че за 5 бинки Туран си е малко котка в чувал . Не казвам, че няма за толкоз пари, а дали има читав за тия пари. Щото каква е файдата да се вземе на тънкан такъв и да се налее още толкова отгоре му. ПД както и да го гледаш , мине ли определен км, си душегупче одма.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 93 госта