Т - rock 1,0 TSI 116 мнения

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Т - rock 1,0 TSI 116 мнения

Мнениеот forski » Съб 25 май 2019 22:05


rainnin написа:Forski, aз доста се чудя и за този Т крос и не съм много наясно за разликите между Т - рок (който май е с окачване на Голф) и Т - кроса, който е с окачване на Поло. Спрях се на първото, защото е с окачване на Голф, по - високо е от Ти кроса и има повече пространство, но ако познавате и двата модела, ако е тъкмо за Ти - кроса, не би ли следвало да е ок и за Ти - рока. Нямат много голяма разлика в теглата двата автомобила?

Т Кроса лежи в/у шасито на Поло, Т Рока в/у Голф.
Аз избрах да си купя пълноразмерен автомобил, с пълноразмерен двигател и за мен това е правилният избор в дългосрочен план :)

п.п Митсубиши Еклипс Крос ми направи много добро впечатление. Много удобен и добре подреден автомобил, за съжаление над бюджета който бях предвидил.

Последна промяна от forski на Нед 26 май 2019 7:27, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Т - rock 1,0 TSI 116 мнения

Мнениеот hooligans » Нед 26 май 2019 1:02


gadnyara написа:Какъв е този буфер, без който може да се поръча и да се спечели обем?


Subwoofer, музика...


gadnyara
Мнения: 268
Регистриран на: Чет 15 фев 2018 18:35
Автомобил: Golf7 GTE 17 + MB S205 220d 20
Двигател:

Re: Т - rock 1,0 TSI 116 мнения

Мнениеот gadnyara » Нед 26 май 2019 6:28


Аха, схванах.
Явно в малките джипчета такава добавка яде светло пространство, не от нишите.

П.п. Пише се subwoofer или само woofer, но няма връзка с буфер.


rainnin
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 24 май 2019 13:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Т - rock 1,0 TSI 116 мнения

Мнениеот rainnin » Вто 28 май 2019 21:34


Здравейте, за мое огромно съжаление май ще трябва да сменя марката! Във Ф тук нямат нито една от версиите на Т рок, която е с бензин, няма как да я покарам малко :) А трябва скоро да избера автомобил, че от пет години се мотам! Май Т - рок няма да е новата, а така ми се искаше!

Форски, ".п Митсубиши Еклипс Крос ми направи много добро впечатление. Много удобен и добре подреден автомобил, за съжаление над бюджета който бях предвидил.
", аз преглеждам АXS :) в момента като алтернатива на Т рок, просто много исках да остана с VW, no единствената ми алтернатива е Тигуан, което е доста над възможностите ми :)


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Т - rock 1,0 TSI 116 мнения

Мнениеот forski » Сря 29 май 2019 7:51


Ами ... ако бюджета ти се върти около 40k алтернативи за повдигнати хечбеци има при всички марки. Всяка със своите плюсове и минуси, като основното което аз видях при повечето от тях в този клас е това че автомобилите като цяло са доста евтино направени и сглобени.
Много пластмаса, слаба шумоизолация и доста тропливи при движение по неравности и градски разбити улици. Общо взето нивото на изработка и качество при повечето марки е едно и също, и няма някоя която да доминира с нещо пред останалите, най просто казано за толкова пари, толкова кола.
Всяка наченка на лукс, и по-висок комфорт започва при моделите с цени над 50 хил.лева.
Както казах за Еклипс Крос или за Мазда CX5, за РАВ 4, Аутлендър или Тигуан да не говорим, цените литват рязко нагоре.
Така че не съжалявай за това че не си успял да вземеш VW, каквото и да избереш около този бюджет ще ти предложи същото.
Toyota CH-R - удобна отпред, много добри седалки, екстравагантна, модерна
- слаб и муден двигател, скъпа, тясна отзад, като най големия минус отзад е че тавана е силно скосен и главата ти опира в него.
Мазда CX3 - много готина кола, дизайн, като излята е, хубав атмосферен двигател, вътре е много компактна
- супер тясна, чувстваш се в нея все едно си в капсула, а на задния ред те лови клаустрофобия.
Пежо 2008 - като че ли са успели да запазят достатъчно вътрешното пространство, и модерната визия вътре.
Не съм правил тест драйв, само минахме от там да му хвърлим един поглед. Уредите на таблото като чели малко високо стоят, не знам до колко това всъщност ще представлява удобство, и ще е помощ на водача в ежедневната експлоатация на автомобила. Все едно до последно са се чудели къде да ги сложат, и накрая са ги сложили отгоре на таблото, че само там е останало място :smile
Другото което не ми хареса в Тойота, са тези телевизори които стърчат по-средата на централната конзола, лично на мен ми дразнят периферното зрение, и са ми като черно петно по-средата на предното стъкло.
Като цяло най много ми хареса Еклипс Кроса, особено с регулажа на облегалките на задните седалки, които могат да паднат доста и стават супер удобни за дълъг път, и лека дрямка!


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Т - rock 1,0 TSI 116 мнения

Мнениеот hooligan_sk » Сря 29 май 2019 8:55


Ами това е положението, т-рок струва колкото голф, пък е по-висок. Компромиса е в по-ниското качество. За сметка на това изглежда по-добре или поне по-модерно.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Т - rock 1,0 TSI 116 мнения

Мнениеот forski » Сря 29 май 2019 9:00


T-рока определено беше удобен и просторен автомобил, хареса ми, но имаше бройка само с TDI
За сметка на това, Т кроса въпреки че е изцяло пластмасов, също предлага достатъчно пространство вътре, и на втория ред седалки че чувстваш добре, като там големия плюс е че са на релса, и могат да се движат напред и назад с 13 см в посока.
М/у другото имаше две бензинови бройки в БГ, едната беше бяла без металик, другата нещо м/у бежов и пепел от рози металик.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Т - rock 1,0 TSI 116 мнения

Мнениеот hooligans » Сря 29 май 2019 11:25


Аз преди няколко месеца пообиколих представителства и от всичко, което гледахме се оказа, че Т рок е най-бюджетното решение с доволно екстри и асистенти.
Аз ли не съм гледал правилно или? Карока на шкода е с по-малко асистенти (или без) и започваше от 47-48к. лв. Хюндай Кона беше около 50к лв.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Т - rock 1,0 TSI 116 мнения

Мнениеот forski » Сря 29 май 2019 12:24


Ами зависи, в топ ниво на оборудване цените са там някъде около 50k в средно м/у 38-43k.
Но примерно при следващото стъпало като 3008 - CX5 - Тигуан - RAV4 или CR-V цените за базово ниво започват от 50-52 хил.лв
За това всички напират за Арона, защото той в ниво на оборудване FR е на 38хил.лв


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Т - rock 1,0 TSI 116 мнения

Мнениеот VWGT » Сря 29 май 2019 13:08


във ВАГ групата кои са аналозите на Трекс и Ткрос при Шкода и Сеат?


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Т - rock 1,0 TSI 116 мнения

Мнениеот hooligans » Сря 29 май 2019 14:13


Skoda Vision X е аналог на Т rock.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Т - rock 1,0 TSI 116 мнения

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 29 май 2019 14:35


Точно Карок е аналога на Т-рок.
С дилъра на Фолксваген,на феста, коментирахме,че Т-крос няма аналог в концерна в момента.
Изцяло нов модел.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Т - rock 1,0 TSI 116 мнения

Мнениеот hooligans » Сря 29 май 2019 14:56


Карока е между Т рок и Тигуан.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Т - rock 1,0 TSI 116 мнения

Мнениеот hooligan_sk » Сря 29 май 2019 14:59


При суб компактните кросоувъри няма стриктна категоризация, всичко под тигуан/cx5 и тн, по-добре ценово да се сравнява.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Т - rock 1,0 TSI 116 мнения

Мнениеот group® » Чет 30 май 2019 8:46


Дискусията за СУВ, можете да водите в тази тема viewtopic.php?f=59&t=480333



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 143 госта