Помощ при избор на конкретен автомобил - Ауди А6 3.0тди 2007

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Помощ при избор на конкретен автомобил - Ауди А6 3.0тди 2007

Мнениеот Mishonti » Чет 27 юни 2019 6:47


Здравейте колеги,

Не очаквах че ще пускам тема в този раздел, но ето - ще използвам жокер помощ от форума.
Понеже продадох ЦЛКто, оглеждайки се за бензинов седан, случайно попаднах на оферта за дизелов автомобил. По принцип не би ме впечатлил, но е на мой сериозен клиент и знам, че колата е поддържана безкомпромисно.
Ауди А6 седан 3.0 тди 2007г префейс.
Ето я и обявата: —-

Колата е добре оборудвана, няма нито една забележка. На реални 340 000км. На 316 000км са сменени веригите на стойност 3000лв+. Маслото, накладки и дискове преди около 2000км. На 19ки с хубави летни гуми дот 17. Зимните са на 16ки дот 16. Всичко работи по колата, няма шумове или притеснения. Карах я няколко пъти в градски и извън градски условия - държи се перфектно. Имам човек в Ауди - проверих я за всеки случай - цялата история си излезе, главно поддържана в Ауди.
Въпросите ми са следните : какво мога да очаквам от тук нататък ако взема колата, на тези километри предстои ли нещо сериозно са изкиха или Божа работа?.. След година - две като реша да я продавам, дали ще се е обезценила много и как би стоял на пазара подобен автомобил на 400 000км да речем?
И основното - за момента говорихме за 12000лв. Като евентуално може да ми свали още 500лв, но ще си помисли. Струва ли си да дам толкова пари в момента за това Ауди?

Благодаря предварително на всички, които ще се включат, можете и да ме хейтвате - кажете си реално както си го мислите.

Поздрави!

Последна промяна от Mishonti на Чет 27 юни 2019 17:34, променено общо 1 път.




Stef4osg
Мнения: 52
Регистриран на: Сря 06 юли 2011 10:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на конкретен автомобил - Ауди А6 3.0тди 2007

Мнениеот Stef4osg » Чет 27 юни 2019 7:12


Колата кефи, изглежда доста добре, за бъдещата цена след няколко години... ами VAG автомобилите държат цените си и това се дължи на интереса, тъй че какво се чудите колега ? Ще вземе да отлети :icon_lol :beer


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на конкретен автомобил - Ауди А6 3.0тди 2007

Мнениеот silent » Чет 27 юни 2019 7:46


Ти парадираше че имаш много пари че си грамотен и че много ги разбираш колите..раздаваше оценки наляво и надясно от последна инстанция и честно казно и аз съм изненадан че пишеш тук искайки съвет от простосмъртните и неграмотните...всъщност не съм изненадано не мисля да ти правя портрет и да ти отварям очите...това беше хейта...по темата аз като човек с по-малко пари мисля че парите не са много за тази кола и ако това което си написал е така то бих я взел ако ми трябва кола...


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 578
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на конкретен автомобил - Ауди А6 3.0тди 2007

Мнениеот alpinab » Чет 27 юни 2019 8:16


Определено колата не е била в мърляви ръце, поне съдейки от снимките.

Аз не бих я купил защото:

1. Стара е и километрите не са малко. Оттук насетне колата ще си иска своето. Ако това е ок за теб(финансовата страна), драма няма.
2. Не ми отговаря на социалния стандарт като клас автомобил (едно нетипично мислене за българин).
3. За мен това е магистрален туч с тоя 3 литров мотор.

Тази кола след някоя друга година, ще е непродаваема. Българинът не обича реалните показания на циферблатът. Хем и ще стане на 14-15 и повече годинки. Ако не продължи да се поддържа безкомпромисно, ще посъбере някоя и друга забележчица . Такива в мобилето с лопата да ги ринеш. Е да там са на по 189 хил. км :beer


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9891
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на конкретен автомобил - Ауди А6 3.0тди 2007

Мнениеот group® » Чет 27 юни 2019 8:40


За истински фен на бензинови мотори, дизелът винаги си остава - дизел :wink
Аз пробвах и не е моето!
Това би бил 1вият ми сериозен размисъл.

Иначе - скорости, инжектори, турбо и подобните класически неща в една кола, показват какво те чака. Ако се надяваш да те подминат, значи може сериозно и много неприятно да се изненадаш. Ако те подминат - ще си леко доволен.

п.с. silent разбирам те, но е излишно това!


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12867
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Помощ при избор на конкретен автомобил - Ауди А6 3.0тди 2007

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 27 юни 2019 8:43


На фона на скрапа А6 тази се откроява.
Въпросът е,защо я продава, след като е набил толкова пари в нея?


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: GLC X254 + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на конкретен автомобил - Ауди А6 3.0тди 2007

Мнениеот hooligan_sk » Чет 27 юни 2019 9:23


12г и 340 000км, не са малко, колата се уморява, както и да е поддържана. Но щом препоръчваш W211 и тази няма да те събори. :th_up


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6170
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на конкретен автомобил - Ауди А6 3.0тди 2007

Мнениеот VWGT » Чет 27 юни 2019 9:51


Тия коли са бездънни ями, колкото и да набиеш, все има нещо ново, така че никога не е късно да я продадеш :)

Споделям мнението на alpinab.

Ако изказаните до тук мнения могат да се разглеждат като някаква представителна извадка, прави си извода как би вървяла препродажбата.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12867
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Помощ при избор на конкретен автомобил - Ауди А6 3.0тди 2007

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 27 юни 2019 10:05


Добре де,тая е на истински 340000.
А колко такива влизат като нов внос на по 700000+км?
Аз съм виждал на 900000,свалена от автовоза.
Салона беше като за 220000.
На толкова я върнаха,и замина за две седмици.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6170
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на конкретен автомобил - Ауди А6 3.0тди 2007

Мнениеот VWGT » Чет 27 юни 2019 10:11


на каква цена замина?

при добра цена и тази ще замине за две седмици, но предвид покупната цена допускам ... де да знам, Мишонти да си прецени.


MMM1
Мнения: 176
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 20:43
Автомобил:
Двигател: Petrol

Re: Помощ при избор на конкретен автомобил - Ауди А6 3.0тди 2007

Мнениеот MMM1 » Чет 27 юни 2019 10:25


Mishonti написа:... кажете си реално както си го мислите....


Помагаш на познат да си продаде колата. Трудна работа с този модел....


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6117
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ при избор на конкретен автомобил - Ауди А6 3.0тди 2007

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 27 юни 2019 10:53


Тази кола няма една правилна фуга, предницата е крива като победен боксьор след мач, този двигател градско под 15 няма да го видиш, спойлерите бургаска мечта. Ако всичко това е ок за теб , автомобила като поведение и вървеж е превъзходен, това си е магистрален автомобил, извънградско кротко 7 настъпваш ли до 10-12 ги тупа без проблем. Карах такова 10хил км няколко месеца, но фейсовото и ми допадна като кола. Ако се спреш на дизел определено това е по-добрия избор от 2.7tdi върви много повече, реално като механика моторите са почти еднакви, като разход също. Слаби места, кутията, ел.конзолата на волана, дисплея на навито и този на километража, стандартните за дизел, дюзи, турбо, помпи , веригите ако е вярно е добре, че за тях се вади мотор и скорости и сумата е описаната около 3 хил. Фаровете ако не са с рециклирани рефлектори не очаквай да светят добре, общо взето слабо звено, но на 12 годишен автомобил нормално да са зле... Крушките на фаровете се сменят с много псувни, десния фар се разглобява филтъра и пак е трудно, левия му пречи казанчето на хидравликата, безумна фасунка на дневните светлини вкарана в гърлото на сом който ти е захапал ръката, но трябва и да я въртиш , а тя се и заключва... Тампони на преден мост редовно потропкват и изкарват извън нерви педантите, защото звука наподбява биалетки, шарнири, тампони на носач, но след като се смени всичко се вижда че промяна няма и се минава на вариант тампон на мост , който се сплесква и моста почва да почуква в пода. Не на последно място са цените на частите...да, караш старо ауди а6 4F но все едно поддържаш 4G


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1259
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Помощ при избор на конкретен автомобил - Ауди А6 3.0тди 2007

Мнениеот netizen » Чет 27 юни 2019 12:07


Ако ти се кара такава кола, ако са верни километрите, ако отзад не е удряна лошо (нещо не е ок на снимки поне) - тази ми се струва, че си заслужава да се види. Цената е добра, ако са верни твърденията.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8310
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Помощ при избор на конкретен автомобил - Ауди А6 3.0тди 2007

Мнениеот Stivi » Чет 27 юни 2019 16:03


MMM1 написа:
Mishonti написа:... кажете си реално както си го мислите....


Помагаш на познат да си продаде колата. Трудна работа с този модел....

Интересна хипотеза....може и да е вярна :wink


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Помощ при избор на конкретен автомобил - Ауди А6 3.0тди 2007

Мнениеот Mishonti » Чет 27 юни 2019 17:35


Благодаря на всички, изтрих обявата от първия пост щом смятате, че е с рекламна цел. То за това си има подраздел купува продава, но както и да е.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: fur1ous, Ивайло Димов и 47 госта