Мнения за и против бензинова Insignia A - 1.8 - 140 к.с.

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Мнения за и против бензинова Insignia A - 1.8 - 140 к.с.

Мнениеот Чудомир » Нед 24 май 2020 14:22


Спокойно, не е за мен :mhihi
Но колата ще е много близо до мен, така че почти може да се каже, че ...друг ще я кара... аз ще трябва да я "обслужвам".

Търси се: Непретенциозен бензин за спокойно каране, на който да се сложи газ и да не е с интериорен дизайн от миналия век. Не ме питайте защо, това са твърди критерии. Бюджет 10 000 лв само за закупуване.

Е-Класа, Ситроен Ц5, Пежо 508 вече са дискутирани и отпадат, защото не допадат.
А4 и Це-класа са прекалено малки, търси се класата над тях. Същото важи за голф и астра, при астрата може да се очаква някакъв компромис, защото има двигатели за газ.
Пасат Б6 и Субару Форестър след 2007 допадат, но аз не съм ОК с тях, защото Пасата не ми допада по много параметри, а със Субаруто не съм сигурен доколко сервизирането му няма да е мъка заради майстори...
Хонда CRV беше фаворитен вариант, но на цената на 2010-11 Инсигния се взима някаква CRV от 2006-7, където разликата в интериора е осезаема.
Също така Авенсис около 2006-7 също допада, но между Авенсиса и Инсигнията втората печели по дизайн.
Рав4 също е обсъждана и отпада.

И така: Има ли някой наблюдения върху въпросната 1.8 Инсигния, ще оправдае ли очакванията за спокоен, газопригоден непретензиозен автомобил със сравнително лесно обслужване?




zdravkop64
Мнения: 223
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Re: Мнения за и против бензинова Insignia A - 1.8 - 140 к.с.

Мнениеот zdravkop64 » Нед 24 май 2020 14:39


Здравей! Ето тук, във форума на Опел, има доста инфо за Инсигниите: https://www.opelclub.bg/index.php?showtopic=93117. Като стар опелист и аз преди да си взема Пасата гледах за Инсигния, само че с доста по- мощния двигател 2.0 турбо 220 коня, но нещо ни се разминаха пътищата. Въпросният двигател 1.8 в Инсигния е 140 кончета, слаб за тежкото купе, но пък е непретенциозен. От старото поколение двигатели на Опел е, вгражда се и във Вектра Ц и Зафира, и търпи газифициране. За спокойно каране, за придвижване от т. А до т. Б става. Това е накратко за този двигател.


Потребителски аватар
technopolis
Мнения: 204
Регистриран на: Съб 07 ное 2009 19:04
Автомобил: Ford Focus 2019
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения за и против бензинова Insignia A - 1.8 - 140 к.с.

Мнениеот technopolis » Пон 25 май 2020 16:02


Мондео... само питам :)


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Мнения за и против бензинова Insignia A - 1.8 - 140 к.с.

Мнениеот hooligan_sk » Вто 26 май 2020 15:40


Хм, Инсигниата си е Д сегмент, заедно с Пасат, А4 и Цедката. Не мисля, че може да се сравнява с А6, Е-клас, 5та серия и тн. Което е и за добро, защото поддръжката й с този мотор е съвсем народна. Бих погледнал и за Мазда 6 без ръжди, както и Мондео. :th_up


Потребителски аватар
SvetoslavKertin
Мнения: 33
Регистриран на: Вто 01 окт 2019 22:49
Автомобил: VW Passat CC
Двигател:

Re: Мнения за и против бензинова Insignia A - 1.8 - 140 к.с.

Мнениеот SvetoslavKertin » Сря 27 май 2020 17:13


Аз също бих погледнал Мондеото, единственото, което не ми харесва при него е качеството на копчетата вътре и волана, много зле са направени и много бързо се износват дори на малко км.....

Но пък като обезшуменост и комфорт определено смятам, че превъзхожда Опела (до скоро карах Инсигния, а имам приятел с Мондео, карал съм ги и двете)



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 63 госта