Съвет за покупка автомобил втора ръка /Хюндай/.

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Stif
Мнения: 699
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Съвет за покупка автомобил втора ръка /Хюндай/.

Мнениеот Stif » Пон 01 юни 2020 17:34


Здравейте,
Търся кола за жената.Насочил съм се към Хюндай I20. Прави ми впечатление,че почти всеки втори автомобил нов внос се предлага със сервизни документи, а при всички, изминатите км. са 100% истински .Четох,че авто джамбазите си купуват и правят фалшиви такива.
Въпроса ми е как/по какво,/ може да се познае такъв фалшификат?
Ще се опитам да направя справка по номера на рамата,но официалните вносители в повечето случаи отказват.В тази връзка моля за телефона на Руснака който с/у заплащане правил справка за сервизната история.При огледа един от продавачите ми говореше за "електронно досие"нещо, за което не бях чувал??.Някои знае ли какво представлява това?
Спрял съм на следните оферти:
http://www.car24.bg/pcgi/car.cgi?act=3& ... yundai_I20
http://www.car24.bg/pcgi/car.cgi?act=3& ... yundai_I20
Какво ще кажете за тях,макър,че при втора оферта ми се струват малко км.,изминати за 6 години.
Благодаря на всички отзовали се колеги.




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11918
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Съвет за покупка автомобил втора ръка /Хюндай/.

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 01 юни 2020 19:48


Не са кой знае колко малкото. При нас идва едно шкода фабия 2008 година си я купува човека нова, сега е на 105 хиляди, кара ни я да и сменяваме маслото. Идва едн фиеста 2003 година също купувана нова на 75 хил, имам познат с чисто ново купено пежо 206 пак там 2002-3 година, в момента пежото е на 36 хил и то щото го даде на дъщеря му да го кара. Той живее в кипър и го ползва 1 месец лятото да отиде на море. Та по 10 хил км на година не е свръх малък пробег


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Съвет за покупка автомобил втора ръка /Хюндай/.

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 01 юни 2020 19:51


За ВАГ типичните сервизни книжки ги няма вече. Електронни са,да не би това да е имал предвид?


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 570
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Съвет за покупка автомобил втора ръка /Хюндай/.

Мнениеот alpinab » Пон 01 юни 2020 20:34


Ние закупихме миналата година за жена ми Киа Сийд (Хюндай и30) 2009. Уж на истински км. внос Швейцария. Имаше си сервизна попълнена книжка. Естествено нито за момент не съм повярвал, че кола на 10 години може да е на 113 хил. км. Но излеждаше добре и се караше добре. Решихме, взехме. След известно време при един обстоен преглед намерих прегъната фактура от вписания в сервизната книжка сервиз за подмяна на акумулатор (Банер,все още наличен в колата) 2016 година. В тази фактура вписаните км. пасваха на сервизните интервали в книжката. Та се оказа, че вероятно е на тези км. Колата и до днес няма проявен дефект и се кара нормално.

Според мен, изброените обяви не са масовката за служебни коли и нищо чудно да са реални. Дори и цвета им не е обичайният бял/сив за някоя служебна градска малолитражка.


Stif
Мнения: 699
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет за покупка автомобил втора ръка /Хюндай/.

Мнениеот Stif » Пон 01 юни 2020 20:38


Предполагам.Какво представляват тези електронни сервизни книжки,как се проверява историята на колата с тях.За пръв път чувам за тях.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Съвет за покупка автомобил втора ръка /Хюндай/.

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 01 юни 2020 20:40


Всички манипулации се отразяват в електронно досие. От смяна на масло,до сериозни ремонти.


Stif
Мнения: 699
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет за покупка автомобил втора ръка /Хюндай/.

Мнениеот Stif » Пон 01 юни 2020 21:10


Това значи ли,че трябва да се опитам да проверя чрез ВИН кода? Тъй като едната кола е купувана от официалния представител в Б-я,трябва ли да търся човек там?
Какъв съвет ще ми дадедете?


Потребителски аватар
monty
Мнения: 87
Регистриран на: Съб 20 окт 2007 22:42
Автомобил: Hyundai i20
Двигател: 998cc TGDI
Местоположение: София

Re: Съвет за покупка автомобил втора ръка /Хюндай/.

Мнениеот monty » Пон 01 юни 2020 21:13


Хюндай все още са със сервизни книжки на хартиен носител. От видяното на книжката на първата обява, мога да твърдя, че не е истинска. Сервизните интервали за обслужване на тези коли са 1 година или 15000км. Хюндай няма бензинов двигател, който да се обслужва на 2 години! Втората, има обикновен волан и Bluetooth, които по спомен са несъвместими. Имали Bluetooth има и кожен волан с кожена топка на скоростния лост, което ме навежда на мисълта, че не е купувана от България или е преправяна.


Stif
Мнения: 699
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет за покупка автомобил втора ръка /Хюндай/.

Мнениеот Stif » Пон 01 юни 2020 21:20


Значи остава да се опитам да намеря човек от официалния представител в Б-я.Ако има колега от форума с познат моля да почогне за проверката/срещу заплащане/.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 135 госта