Покупка на VW Polo 1.9SDi

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
jorkata_dinev
Мнения: 16
Регистриран на: Съб 02 юни 2012 19:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik

Покупка на VW Polo 1.9SDi

Мнениеот jorkata_dinev » Вто 11 авг 2020 15:53


Здравейте,
Оглеждам се за покупка на малка и евтина кола, за жена, която ще я кара по един път седмично.
Спрял съм се на SDi, но ме притесняват проблемните скорости и демпфера. Оттук следва и моят въпрос: кои двигатели на SDi с демпфер?
Ако някой има наблюдение по следната обява: https://www.cars.bg/company/bomiauto/of ... 589e2648d3, моля да сподели своето впечатление!

Благодаря Ви!




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Покупка на VW Polo 1.9SDi

Мнениеот stefan4o » Вто 11 авг 2020 16:38


Тая жена ще я наказвате ли (да не е тъщата), че гледате кола без климатик? За толкоз каране и бензинова ще ви свърши работа.


gogogo79
Мнения: 255
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: Покупка на VW Polo 1.9SDi

Мнениеот gogogo79 » Вто 11 авг 2020 17:12


Имал съм такова Поло с тоя двигател 1.9 sdi , 64 коня , но беше 2001 година, предишната генерация , която не е с кръгли фарове. Като я взех по километраж показваше 50к (предполагам,че реалните са били 150 к или 250 к). Аз лично и навъртях 150 к без да я пазя , юнашко каране. Много здраво и евтино окачване.. за тези километри за ремонти по окачването съм дал не повече от 500 лв. Някакъв мит е ,че на този двигател няма какво да му се развали или че е идиотоустойчив. Почна да пуши яко черно , правих му ремонт, който излезе 900 лв. Не казвам,че е скъпо...,но все пак. Като разход на гориво ще си мноого, много доволен ! Сменях му съединител. Комплект с демпфер марка luk ,цената беше 300 или 350 лв плюс 150 лв труд. Определено не беше с демпфер. Не знам за следващите години дали не е различен съединителя , но демпфер се слага на по мощните дизели по принцип. Ако на тоя мъртвец са му сложили демпфер , въобще не си заслужава. Важно е да се уточни дали колата ще се кара градско или не. Въпреки ,че е дизел смея да твърдя ,че тая кола е подходяща само за градско каране , понеже няма динамика , лека е, няма dpf , турбин и т.н.. Колата не е лоша , но я търси задължително с климатик , особено ако е за жена.
Ако все пак се окаже ,че следващата генерация е с демпфер , погледни Toyota Yaris 1.4 d4d от същите години , няма демпфер , като динамика е значително по- добре , като разход на гориво ще е колкото полото или даже по- надолу.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Покупка на VW Polo 1.9SDi

Мнениеот stefarata » Вто 11 авг 2020 19:42


Gogogo79 , попаднал си на избушена от някой тиквеник кола и сега искаш да убеждаваш, че този мотор не става... Малко си се объркал.
По темата: няма демпфер при този двигател


gogogo79
Мнения: 255
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: Покупка на VW Polo 1.9SDi

Мнениеот gogogo79 » Вто 11 авг 2020 21:47


Ами всъщност ,аз не казвам ,че мотора не става. Според мен си е много ок. Друг въпрос е ,че когато се купува втора ръка кола , няма как да знаеш какво и се е случвало при предишния собственик.Говорил съм си с бакшиш , който имаше Фабия с 1.9 sdi , 500 к и беше навъртял само лично той , без никакъв ремонт на двигателя.. Само редовна смяна на консумативи.


jorkata_dinev
Мнения: 16
Регистриран на: Съб 02 юни 2012 19:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik

Re: Покупка на VW Polo 1.9SDi

Мнениеот jorkata_dinev » Сря 12 авг 2020 7:17


stefarata написа:Gogogo79 , попаднал си на избушена от някой тиквеник кола и сега искаш да убеждаваш, че този мотор не става... Малко си се объркал.
По темата: няма демпфер при този двигател


Благодаря за коментарите и най вече за отговора, че няма демфер!
Колата ще се кара от възрастна жена, затова не мисля че ще има много полза от климатика. Без това, въпросната дама, като я возя в моята кола ме кара да го изключвам :smile
При огледа, продавачът едва ли ще ми даде да направя някакво по сериозно кръгче, но какво да гледам по отношение на скоростите и въобще по колата - теч на масло, трудно включване, виене? Кои са слабите места на въпросния модел?

Хубав ден!


imter
Мнения: 97
Регистриран на: Съб 29 дек 2012 10:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pazardjik

Re: Покупка на VW Polo 1.9SDi

Мнениеот imter » Сря 12 авг 2020 13:04


Моето мнение е,че този двигател е един от най-здравите дизели на марката,скоростите и съединителя дори при малка проба веднага се усещат дали имат проблем,дори ако оставите автомобила на място и загрее,ако има проблем въобще няма да включи!!!Аз лично въобще не бих се спрял на конкретния автомобил,тъй като е внос от Австрия и може би ще има доста ръжда,особено от вътрешната страна праговете!!!Ако има възможност да се закара в сервиз и се огледа обстойно е най-добрия вариант преди покупка.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 162 госта