VW Passat 3.2i V6 4motion 250hp справя ли се с лек Offroad

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
jordan17772
Мнения: 669
Регистриран на: Пет 01 ное 2013 22:55
Автомобил: Golf IV 105ps + Passat B6 200ps
Двигател: BCB + CAWB

Re: VW Passat 3.2i V6 4motion 250hp справя ли се с лек Offroad

Мнениеот jordan17772 » Пет 04 сеп 2020 15:32


silent написа:
jordan17772 написа:Двигателя не харчи много. Не плашете човека. Имам колега от София с комби 3.2. Градско му харчи по-малко от 1.8т куатро на А3ка 8L. А3ката била харчела 14-15, а пасата 3.2 харчел при същите маршрути 13/100. На дълго пасата София-Варна-София харчи средно 8.1-8.3 на сто при пълно-пълно на колонката. 4 човека и пълен багажник. Каране в ограниченията.

Казала една жена на пазара....
При еднакъв стил на шофиране изправни автомобили и еднакви маршрути....няма как да се случи гореописаното.....
Градския разход на 3,2 по каталожни данни е много над този на 1,8Т особено пък и първия в Пасат а втория в А3....
Дане говорим какви изпечени лъжци са тия от Фолкса по отношения на каталожните данни за разход които нямат нищо общо с реалния разход....
Отделен въпроса за състояние на колата многото километри и по правило калпавия бензин....
А съвсем отделен е въпроса че който си купува такава кола не я купува за да кара в ограниченията или пък за икономия....така че разходите които цитираш са измислени от човек с богато въображения...може да са постижими при определени условия но са далеч от реалния експлотационен разход на този двигател....

Изпуснах една малка подробност. Колата беше чипвана в Швейцария и по талон беше няколко киловата повече. Имаше и къстъм генерация за 2к евро. Може и до състояние на автомобила да зависи разхода. А път и той не е рацер и си я кара внимателно, без пържене.




Потребителски аватар
kamaza11
Мнения: 237
Регистриран на: Чет 06 дек 2018 16:34
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat 3.2i V6 4motion 250hp справя ли се с лек Offroad

Мнениеот kamaza11 » Пет 04 сеп 2020 16:09


Само да вметна, че колегата не се интересува от разход. Най- вероятно вече е намерил информация колко гори, но пък и всеки шофьор може грубо да прецени колко би бил разхода на 3.2 бензин. Най- малкото авторът си знае, че ще му харчи повече от Форда, това и сестра ми на 13 може да ви го каже.
Изписаха се много неща, но май всеки чете през редовете и не вниква, че човекът иска да си ходи на къмпинг, където си е ходил и с Фокуса, а и много други коли се справят с терените на язовирите, до някоя хижа или на ски.
Отново моят отговор е ДА- става за целите, описани от теб, но зависи колко те е жал. Става и абсолютно всяка друга кола с подобна височина, но при теб “+” е 4х4- то, което ще ти е от голяма полза зимно време.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: VW Passat 3.2i V6 4motion 250hp справя ли се с лек Offroad

Мнениеот joro_kem » Пет 04 сеп 2020 16:33


kamaza11 написа:...Изписаха се много неща, но май всеки чете през редовете и не вниква, че човекът иска да си ходи на къмпинг, където си е ходил и с Фокуса, а и много други коли се справят с терените на язовирите, до някоя хижа или на ски. Отново моят отговор е ДА- става за целите, описани от теб, но зависи колко те е жал. Става и абсолютно всяка друга кола с подобна височина, но при теб “+” е 4х4- то, което ще ти е от голяма полза зимно време.

този пасат не може стигне до Карадере здрав, каквото е едно от желанията на автора, защото далеч не е висок автомобил, а и междуосието е лош фактор за посочените критерии. там, където е ходил с фокуса извън пътя, вероятно няма да може да стигне с пасата. такива ми ти работи :exclaim


Потребителски аватар
kamaza11
Мнения: 237
Регистриран на: Чет 06 дек 2018 16:34
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat 3.2i V6 4motion 250hp справя ли се с лек Offroad

Мнениеот kamaza11 » Пет 04 сеп 2020 16:52


Ходил съм на другия пример, даден от автора. Специално на Карадере не съм бил. И все пак както казах- зависи колко го е жал. Ако аз ходех не по 1-2 пъти в годината на палатка, а както автора почти всяка седмица- щях да си знам през какво ще минава колата и може би щях да бъда подготвен с последвалите щети.


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: VW Passat 3.2i V6 4motion 250hp справя ли се с лек Offroad

Мнениеот netizen » Пет 04 сеп 2020 17:18


С предният ми пасат В7 съм ходил до Карадере, хем беше на предно. Не виждам проблем да се иде с В6-ца 4М ?

Изображение


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: VW Passat 3.2i V6 4motion 250hp справя ли се с лек Offroad

Мнениеот joro_kem » Пет 04 сеп 2020 17:28


Да не са оправяли пътя по спускането надолу? Последно съм бил там преди 6-7 години и се минаваше много трудно дори и с високопроходими коли.


zdravkop64
Мнения: 223
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Re: VW Passat 3.2i V6 4motion 250hp справя ли се с лек Offroad

Мнениеот zdravkop64 » Пет 04 сеп 2020 21:02


joro_kem написа:този пасат не може стигне до Карадере здрав, каквото е едно от желанията на автора, защото далеч не е висок автомобил, а и междуосието е лош фактор за посочените критерии. там, където е ходил с фокуса извън пътя, вероятно няма да може да стигне с пасата. такива ми ти работи :exclaim

Съгласен съм с Жоро. Пасата може да е 4х4, но е нисък и не е много подходящ за офроуд. Минавал съм няколко пъти по каменисти терени, опирал съм на няколко пъти и повече и не помислям да го правя. Както каза един друг колега- зависи колко те е жал, а мен ми е жал за колата. Например на Кръстова гора се опитах да се изкача най- горе до хотелската част, но опря и не посмях. В случая 4х4 не е от полза поради ниския клиренс.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: VW Passat 3.2i V6 4motion 250hp справя ли се с лек Offroad

Мнениеот brum » Пет 04 сеп 2020 23:35


Пътя до Карадере е като магистрала в офроуда. Ходи се с всякаква нормална кола. С джипка стигаш за 10 минути, с лека кола за 30 минути до час. Факта, че има маса леки коли паркирани на края на пътя говори достатъчно.

Обаче ако искаш да ходиш често на палатки и да стигаш до хубавите и по-усамотени места си трябва джипка. Най-хубавите ми спомени от палатки през годините са били с една Vitara дето беше 91ви набор. Евтина поддръжка, сравнително прилична проходимост, комфорт клонящ към нулев. Беше колата за риба и палатки. Даже бях вградил проточен бойлер. А там където нямаше прясна вода си носех в един надуваем дюшек Intex от най-малките.

Като слушам автора и гледам към какво се е насочил според мен е за една Grand Vitara от трето поколение. Хем да върви по асфалт, хем да има комфорт, хем като става дума за черен път да има някакви средни възможности. Или някаква друга прилична джипка дето няма да го съсипе от поддръжка. Allroad-а и паркетните SUV-ове също са вариант но при тях имаш много комфорт, по-скъпа поддръжка и по-малки възможности по черно.


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: VW Passat 3.2i V6 4motion 250hp справя ли се с лек Offroad

Мнениеот Asko VW » Сря 23 сеп 2020 16:20


Всяка година ходя на яз. Голям Беглик, вече над 10 години, почнах с Кадет, минах през Пасат Б4 и сега с Б6-цата (само, че моя е 2.0ТДИ, ръчка и само на предно) и мога да кажа, че и последното горе-долу става за такъв терен, но си е тегаво (Б4-та беше по пригодна), случва се да закача понякога от долу, нищо фрапантно и тежко, но си трябва доста внимание и известна доза умение за подбиране на точното преминаване. Ако се ходи по-рядко, както при мен - става, но ако ходиш често по такива пътища е по-добре нещо поне малко по-високо, иначе има голяма вероятност автомобила да не изкара дълго, все пак е предвиден за нормални пътища и магистрали. Нещо от сорта на олтрак, скаут, олролд, волво ХС 70, субаро аутбек .... определено са по-добрия вариант за твоите нужди.
На Кара дере не съм ходил, но съм чувал, че е доста тежко и че дори "джипове" се затруднявали, та за пасата се съмнявам да се справи. Да кажем, че Голям Беглик му е максималната трудност (имам предвид тези гадните участъци със стърчащите големи каманаци, иначе в останалата част няма проблем).


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: VW Passat 3.2i V6 4motion 250hp справя ли се с лек Offroad

Мнениеот milmar » Вто 16 мар 2021 16:28


Имам и B4, и B6. Разликата при лош път (не Offroad) е огромна. С B4 съм ходил по всякакви пътища по планините, само веднъж закачих една планка, която обезопасява ауспуха отдолу под купето и тя падна. Така си я нося в багажника от 6-7 години. B6 не става за нищо подобно, за нула време ще стане бъги , еле пък 3.2 бензин с автомат :mhihi


Потребителски аватар
Tsankovski
Мнения: 360
Регистриран на: Пон 25 юли 2016 10:14
Автомобил: VW Passat B5-5 Variant Тiptronic
Двигател: AMX 2005 2-8 4motion Exclusive
Местоположение: Русе

Re: VW Passat 3.2i V6 4motion 250hp справя ли се с лек Offroad

Мнениеот Tsankovski » Вто 16 мар 2021 19:29


За такива черни пътища само Лада Нива а на Пасатора не му е там мястото


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: VW Passat 3.2i V6 4motion 250hp справя ли се с лек Offroad

Мнениеот group® » Вто 16 мар 2021 20:02


Темата е от миналата година. Оттогава не е влизал и авторът.

Зачетох се в темата и никой не споменава за опцията да се повдигне колата и сложат по-големи гуми?! Не му знам просвета на 3.2, но от моята бивша 2.8 В5.5 знам, че са по-ниски от нормалното, тези с големите мотори. (С моя съм ходих не само на Карадере, а и на Иракли, когато само джипове стигаха до плажа)
Има си евтини и скъпи решения за повдигане.
Най-лесно и евтино - тампони 2 или 3см и още 1см с гуми. Колата си става екстра. Ако е нормална с 15см просвет, ще я докара до 18см, което е напълно достатъчно за споменатите нужди. Има и метални кори за да се пазят карантиите...

Офф:
Оутбека няма да има повече възможности, като изключим системата 4х4, че е по-добра. Такова, но Форестър съм вадил на Карадере при дъжд ... И сувове вадих. Там точно, ако не си с рошави гуми на дъжд, нямаш шанс. Та все тая с какво си, стига да имаш някой сантиметър отдолу.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 71 госта