VW Passat 3.2i V6 4motion 250hp справя ли се с лек Offroad

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
КрасимирЧ
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 01 сеп 2020 23:32
Автомобил:
Двигател:

VW Passat 3.2i V6 4motion 250hp справя ли се с лек Offroad

Мнениеот КрасимирЧ » Вто 01 сеп 2020 23:40


Здравейте колеги,

Предстои ми покупка на нов автомобил. Типът ми каране е малко в града и всеки уикенд на някъде - палатки на Беглика, хижа еди коя си, палатки на морето, Гърция и т.н.
Направо на въпроса - въпросният пасат, справя ли се с черен път и лек офроуд. Не мога да се ориентирам по снимки и коли. Гледам ги по улиците - ту ми се струва един пасат висок, ту друг - нисък :icon_lol Дали ще може да ме закара нормално по черния път до Карадере да речем?
До сега съм карал 8 години Форд фокус TDI от 2001 и съм стигал на всякъде, е.. с известни мъки, полусъединител и тн.
Много ми е легнала на сърцето тая кола, но не знам дали мога да карам с нея извън пътя.

Поздрави




Потребителски аватар
kamaza11
Мнения: 237
Регистриран на: Чет 06 дек 2018 16:34
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat 3.2i V6 4motion 250hp справя ли се с лек Offroad

Мнениеот kamaza11 » Сря 02 сеп 2020 0:15


Защо да не може ? Зависи какво разбираш под “лек офроуд”, но според прочетеното ще е по язовири основно, а там много рядко ще имаш проблеми. Впрочем с всяка кола можеш да си ходиш, зависи колко е прежалена и дали шофьорът има горе долу опит.
Иначе за Беглика- преди седмица го обиколих целия с Лагуна комби- никъде не задирах отдолу, само бронята ми опираше на всяка неравност, но на лагуните е мнооого ниска. И все пак проблеми нямаше. Та мисълта ми е, че пак ще си вършиш работа като с Форда, само дето ще ти е мноого по- лесно с големия двг и 4х4-то.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: VW Passat 3.2i V6 4motion 250hp справя ли се с лек Offroad

Мнениеот cecoa1 » Сря 02 сеп 2020 8:37


Краткият отговор е - не става. Вземи си Туарег 3,2 там и на газ ще можеш да караш, и бавни имаш. Тоя Пасат е спортно ориентиран, става за зимата да ходиш на ски, някой хубав черен или чакълиран път, но повече от това... Винаги е с DSG кутия, а на първа прави 60км/ч. Демек под 8-10км/ч винаги е на полусъединител. А окачване и гуми са съобразени със стабилност при висока скорост, просто колата си е със съвсем друго предназначение.
Освен това нито DSG-то е вечно, нито Халдекса, нито пък разхода на бензин много ще ти хареса.

ПП: От години съм и в оффроад форум, и все по-странни наблюдения имам... Много хора искат голям SUV/джип, за градско, за да си возят децата и да им е по-сигурно, без никакъв оффроад, а тук точно обратното - с кола правена за хубави пътища, се търси ползване извън пътя. :eek :rolleyes

ПП2: Преди години, работех на един обект в строеж, и женицата собственичка на обекта имаше тогава чисто нов Пасат B6 но беше дизел с ръчна кутия. До обекта се стигаше по 700-800 метра чакълиран път, но беше доста неравен, дупки, бабуни... друсаше си доста. За около седмица-две собственичката успя да счупи съединител, карала по тоя път на полусъединител, че много друсало иначе. :screwy


КрасимирЧ
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 01 сеп 2020 23:32
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat 3.2i V6 4motion 250hp справя ли се с лек Offroad

Мнениеот КрасимирЧ » Сря 02 сеп 2020 10:19


Мамка му .. и на мен ми изглеждаше за по-спортно каране, но си викам да попитам. Има едни пасати, които са по-вдигнати, но това са явно по-новите модели. Аз гледам за стара колица 2007ма 2008ма до 10 000 лв...Здраве, SUV не ми се взима, най-вероятно в крайна сметка ще е Subaru Outback. Не ми харесват изобщо, онзи ден карах едно и чувството е все едно караш дървена каляска или танк (на газ).. Вътре нямат никакви екстри в сравнение с Пасата, но пък вършат работа по черни пътища, няма спор..


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8382
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: VW Passat 3.2i V6 4motion 250hp справя ли се с лек Offroad

Мнениеот samo_pechka » Сря 02 сеп 2020 10:38


Отначало леко се заблудих за модела . После се сетих, че вероятно става въпрос за Б6 .
Ами не става да.
Виж ако беше Б5/5.5 той една идея по-става ( с малко доработка, с лифт и други гумета ). Мотора е по-малък естествено.


Потребителски аватар
Tipsy
Мнения: 1073
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: НЕ СЪМ ОТ СОФИЯ

Re: VW Passat 3.2i V6 4motion 250hp справя ли се с лек Offroad

Мнениеот Tipsy » Сря 02 сеп 2020 21:57


А за двигателя нещо повече да кажете, освен, че харчи?


zdravkop64
Мнения: 223
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Re: VW Passat 3.2i V6 4motion 250hp справя ли се с лек Offroad

Мнениеот zdravkop64 » Чет 03 сеп 2020 13:48


Tipsy написа:А за двигателя нещо повече да кажете, освен, че харчи?

Винаги се дразня на такива "капацитети", които много "дълбокомислено" и "авторитетно" повтарят като папагали едно и също- "ама той този двигател много харчи!" Естествено, че ще харчи, нали е шестак и цели 3200 кубика! :censored2 Това да не е някоя анемична хиляда кубикова малолитражка! Нали точно затова го искаме този двигател, защото е мощен, бърз и доставя несъизмеримо удоволствие! Добре че са тия "капацитети", че да ни светнат, че харчел! :censored2 Но, както се казва- гроздето е кисело.
Двигателят, карам го повече от година, е уникален- особено звука когато го настъпиш. Не усеща купето на комбито на Пасат Б6- носи го като бръмбар сламка. Ускорява повече от добре, не се чува, защото е много безшумен, поддържа прилични скорости, изпреварваш без да се замислиш дали ще успееш и т.н. Под 9 не мога да го сваля, но и не си правя експерименти, защото обичам да си го настъпвам. /В края на краищата всяко удоволствие се заплаща/. В съчетание с DSG е просто удоволствие. Ако попаднеш на хубав екземпляр не се замисляй, а го взимай. :th_up


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: VW Passat 3.2i V6 4motion 250hp справя ли се с лек Offroad

Мнениеот pe6kata » Чет 03 сеп 2020 17:45


Ауди олроуд 2.7т е твоята кола


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Passat 3.2i V6 4motion 250hp справя ли се с лек Offroad

Мнениеот silent » Чет 03 сеп 2020 18:51


zdravkop64 написа:
Tipsy написа:А за двигателя нещо повече да кажете, освен, че харчи?

Винаги се дразня на такива "капацитети", които много "дълбокомислено" и "авторитетно" повтарят като папагали едно и също- "ама той този двигател много харчи!" Естествено, че ще харчи, нали е шестак и цели 3200 кубика! :censored2 Това да не е някоя анемична хиляда кубикова малолитражка! Нали точно затова го искаме този двигател, защото е мощен, бърз и доставя несъизмеримо удоволствие! Добре че са тия "капацитети", че да ни светнат, че харчел! :censored2 Но, както се казва- гроздето е кисело.
Двигателят, карам го повече от година, е уникален- особено звука когато го настъпиш. Не усеща купето на комбито на Пасат Б6- носи го като бръмбар сламка. Ускорява повече от добре, не се чува, защото е много безшумен, поддържа прилични скорости, изпреварваш без да се замислиш дали ще успееш и т.н. Под 9 не мога да го сваля, но и не си правя експерименти, защото обичам да си го настъпвам. /В края на краищата всяко удоволствие се заплаща/. В съчетание с DSG е просто удоволствие. Ако попаднеш на хубав екземпляр не се замисляй, а го взимай. :th_up

Освен да се похвалиш че си направил покупката на живота си и да ни кажеш колко сме смешни всички които не караме мега ултра яякия единствен и неповторим 3.2 ....нищо смислено не си написал което да е в помощ на питащия....дори споменатата една единствена цифра силно се съмнявам че е вярна.....


zdravkop64
Мнения: 223
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Re: VW Passat 3.2i V6 4motion 250hp справя ли се с лек Offroad

Мнениеот zdravkop64 » Чет 03 сеп 2020 20:36


Знаеш ли, мога да ти отговоря и много по- саркастично, и много по- язвително, но не си заслужава.
П.С. Ако админите преценят, да изтрият коментара ми.


Потребителски аватар
Tipsy
Мнения: 1073
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: НЕ СЪМ ОТ СОФИЯ

Re: VW Passat 3.2i V6 4motion 250hp справя ли се с лек Offroad

Мнениеот Tipsy » Пет 04 сеп 2020 6:57


Мен ме интересуваше повече поддръжката и болежки ако има такива. Но нищо, ще се задоволя и с мнението за свука и удоволствието.
А разхода... ми то 1.6, 1.8 и 1.8т в по-малки купета дават по-глям от 9.


Потребителски аватар
jordan17772
Мнения: 669
Регистриран на: Пет 01 ное 2013 22:55
Автомобил: Golf IV 105ps + Passat B6 200ps
Двигател: BCB + CAWB

Re: VW Passat 3.2i V6 4motion 250hp справя ли се с лек Offroad

Мнениеот jordan17772 » Пет 04 сеп 2020 9:50


Двигателя не харчи много. Не плашете човека. Имам колега от София с комби 3.2. Градско му харчи по-малко от 1.8т куатро на А3ка 8L. А3ката била харчела 14-15, а пасата 3.2 харчел при същите маршрути 13/100. На дълго пасата София-Варна-София харчи средно 8.1-8.3 на сто при пълно-пълно на колонката. 4 човека и пълен багажник. Каране в ограниченията.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: VW Passat 3.2i V6 4motion 250hp справя ли се с лек Offroad

Мнениеот cecoa1 » Пет 04 сеп 2020 12:04


Само че в тая тема никой не е написал, че мотора много харчи. Включително и аз. Написах само, че вероятно и разходът няма да му хареса, предвид че слиза от Фокус дизел, а Пасата със сигурност не става(лесно) да се кара на газ.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8382
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: VW Passat 3.2i V6 4motion 250hp справя ли се с лек Offroad

Мнениеот samo_pechka » Пет 04 сеп 2020 12:47


Мислех, че повече коментирахме проходимостта му, възможностите му по леко пресечен терен.
А за харченето, то всяка кола харчи, къде по-малко, къде повечко , но при "лек" оффроуд разход ( като критерии ) не се търси какъв е.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Passat 3.2i V6 4motion 250hp справя ли се с лек Offroad

Мнениеот silent » Пет 04 сеп 2020 13:09


jordan17772 написа:Двигателя не харчи много. Не плашете човека. Имам колега от София с комби 3.2. Градско му харчи по-малко от 1.8т куатро на А3ка 8L. А3ката била харчела 14-15, а пасата 3.2 харчел при същите маршрути 13/100. На дълго пасата София-Варна-София харчи средно 8.1-8.3 на сто при пълно-пълно на колонката. 4 човека и пълен багажник. Каране в ограниченията.

Казала една жена на пазара....
При еднакъв стил на шофиране изправни автомобили и еднакви маршрути....няма как да се случи гореописаното.....
Градския разход на 3,2 по каталожни данни е много над този на 1,8Т особено пък и първия в Пасат а втория в А3....
Дане говорим какви изпечени лъжци са тия от Фолкса по отношения на каталожните данни за разход които нямат нищо общо с реалния разход....
Отделен въпроса за състояние на колата многото километри и по правило калпавия бензин....
А съвсем отделен е въпроса че който си купува такава кола не я купува за да кара в ограниченията или пък за икономия....така че разходите които цитираш са измислени от човек с богато въображения...може да са постижими при определени условия но са далеч от реалния експлотационен разход на този двигател....



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Stivi и 66 госта